בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי | עמוד 4
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ ראשוני חינם בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

שמעון
21/08/2019 14:23
האם לפני גרושין עדיף לי לשלם ולסלק חובות והלוואות מהחשבון המשותף דלי עם אשתי, או לחילפופין להחתים אותה שאני מעביר לה את כל החשבון על שמה ושהיא דואגת לשלם את כל החובות ההלוואות והצ׳קים העתידיים כולל צ׳קים שנמסרו מראש לתשלום שכר דירה לשנה .
מה עדיף מבחינתי?
ר.מ
20/08/2019 15:29
אני בת 49 + 2 בוגרים, נמצאת בהליך גירושין לאחר 22 שנות נישואין שידעו עליות ומורדות.

בשנת הנישואין ה10 שלנו עברנו טיפול זוגי לשיקום הזוגיות- לא עזר.

מערכת שחוקה שהרבה אהבה לא הייתה שם אבל שרדנו.

לפני חודשים ספורים, הודיע לי שהכיר את אהבת חייו ורוצה להתגרש ולכן החליט לספר לי . חשתי כאב עצום וכל פעם שניסיתי להגיד לו איך אני מרגישה, במקום לגלות אמפטיה זרק לי : "שלא ילך לי ושאלך להזדיין מצידו".

אני רוצה לסיים את הגירושין כמה שיותר בטוב והוא מתנהל מולי בתקשורת בעל אופי קשה וחסר סבלנות.

סילקתי אותו מהבית והוא עבר ליחידת דיור ששיננו משלמים עליה, לא יכולתי לסבול את ההתנהגות האגואיסטית שלו כמו שיחות טלפון איתה ממש מול הפרצוף שלי.

אני יודעת מי האישה ומי הבן זוג שלה כי היא בהליכי פרידה ממנו.

כואב לי לראות את שניהם ואני שוקלת ברצינות לפנות לבן זוגה של המאהבת של בעלי ולספר לו את האמת. בן זוגה לא יודע שהיא רוצה להיפרד ממנו בגלל הבעל שלי . יש להם 2 ילדים קטנים .

מה אתם הייתם עושים במקומי?
עדן
20/08/2019 12:57
היא ובעלה נישאו בארץ והתגרשו לפני כשנה בארה״ב (הם גרים בארה״ב כבר מזה 10 שנים ויש להם 2 ילדים בני 4 ו7)
על פי הסכם גירושין שאושר כפס״ד בארה״ב, היא זכאית לקבל מזונות אישה וכן מזונות ילדים.

אם האישה מעוניינת לחזור לארץ להתגורר קבע, ובלי קשר הוא אינו משלם שם את המזונות במועד ולעתים אף לא משלם כלל. מהן הזכויות שלה במידה והיא עוברת חזרה לישראל וכיצד ניתן לאכוף את פסק הדין.

אשמח לייעוץ של עורך דין, אפילו שטחי ובמידת האפשר אקשר א חברתי אתכם ישירות.
קורין
18/08/2019 11:44
שבוע טוב .
אשמח לשאול.
מסתבר שהגרוש שלי התחיל לצאת עם מישהי ( שמחה על כך מאוד ומאחלת לו הצלחה) השבת הזו הילדים היו אצלו. והילדה סיפרה שהיא ישנה עם אבא שלה בלילה אצל הבחורה בבית.

מבחינתי הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה אבל אני חושבת שהמינימום זה לעדכן אותי שהוא לוקח את הילדה לישון במקום אחר ועוד אצל מישהי שהיא לא מכירה בכלל.
אני כועסת, האם אני מגזימה?

יש טעם להעלות את זה לשיח?? אני פשוט יודעת שזה יגרום בנינו לפיצוץ.. כי הוא לא אחד כזה שיהיה אפשר לדבר איתו על זה הנעימות ולגרום להבנה.

יש חוק שקובע משהו בנושא? הוא יכול לקחת את הילדה לאן שהוא רוצה?
דיאנה
15/08/2019 14:59
אני נמצאת בזוגיות עם גבר יש לנו שני ילדים משותפים לפני שנתיים נפרדנו הייתי לבד היה לי טוב אבל גם ראיתי מה הולך בחוץ מבחינת גברים לפני 4 חודשים הוא ביקש שנחזור ואמרתי שננסה שוב אולי זה יצליח ויהיה יותר טוב והמחשבה הראשונית שלי הייתה בשביל הילדים אני חייבת לציין שאין לי שום רגש של אהבה אליו אין סקס ויש המון מריבות ועצבים וקשה לי נורא לחיות ללא אהבה וריגוש חייבת עצות לדעת מה אני יכולה לעשות ואיך לסיים את זה יפה ... חייבת לציין שהוא גבר שלא משחרר ואם רק אני אומרת שאני רוצה להיפרד יש יוצא ממנו הרוע והוא לא מקבל את זה ומתחיל לאיים ולהתנקם במיוחד כל מה שקשור לילדים...
דנה
14/08/2019 15:33
פרודה שנה.
ילד אחד בגיל קטן מ3.

כבר 5 חודשים שהפרוד לא שילם לי כלום. עד אז היה משלם 1,000 שח ועוד חצי מהמשפחתון.

אם אני הולכת לבקש מזונות זמניים - האם אני חייבת להגיש תביעה? אין לי כסף, אין לי כוחות נפש וגם לא בא לי להגרר לבתי משפט, אנחנו קרובים לחתימה על הסכם.

הוא עזב את העבודה שלו וטוען שאין לו כסף לשלם לי.

אשמח לעצה של עורך דין מנוסה בתחום.
אלונה
14/08/2019 15:39
אם אתם מילימטר מהסכם, וההסכם טוב לך- מציעה בחום להמתין עם הגשת תביעה למזונות זמניים. זה יכול לפוצץ בניכם את כל ההבנות וההסכמות.

לא הבנתי למה בעצם יש לך עו״ד? האם אתם עובדים על ההסכם עם עורכי דין מכל צד?

במידה וכן:

1. לא יפתיע להבין שהעו״ד מצד שניכם, כשמבינים שעוד רגע העסק חתום והם יוצאים עם שכ״ט זעום, יעשו עכשיו הכל כדי להדליק אש ולגרור אתכם לתהליך הארוך והיקר.. אתם לא תהיו הזוג הראשון שזה קורה לו.

2. דברי איתו, ואולי אם יש שלד הסכם שטוב לשניכם, תיפטרו מעורכי הדין, זה יפנה לשניכם כסף חשוב לטובת הילדים.

בכל מקרה, תשמרי איתו על ערוץ תקשורת פתוח... ותובילו שיח בו שניכם מעל עורכי הדין.

תזכרי שהם יצאו מהתמונה בסוף התהליך, ואתם תקועים יחד לנצח.
נתי
14/08/2019 08:41
שמעו סיפור לפני 5 הכרתי בחורה אלמנה (איבדה את בעלה בתאונת דרכים בחודש השלישי להריונה) התאהבנו והכל היה יפה ומושלם ,הייתי בן 30 הרגשתי מאוד מוכן לילד למשפחה ביני ובין התינוק היה חיבור מיידי וכבר אחרי 4 חודשים ממש נכנסתי לתפקיד האב , כשנה לאחר מכן היא נכנסה להריון בזמן שהיחסים בינינו קצת נפגעו אבל עדיין אהבנו ורצינו וניסינו , הוחלט שממשיכים עם ההריון ומביאים עוד ילדה לעולם . בזמן ההריון היחסים לא היו מי יודע מה , הרבה מריבות הרבה וויכוחים סתמיים הרבה קנאה מהצד שלה , בקיצור נולדה הילדה בשלום והדברים אט אט החלו להסתדר אבל רק לזמן קצר ומשם שנה שלמה של מריבות וויכוחים ומצבים מאוד אבל מאוד מכוערים . תוך כדי עזבתי את הבית מספר פעמים ובכל פעם גורם אחר החזיר אותי .. עד שלבסוף עזבתי . כשהילד שהוא לא שלי ביולוגית כבר בן 3.5 והילדה בת שנה . חשוב לציין שביני ובין הילד יש חיבור מטורףףףף וכבר בגיל שנה וחצי התחיל לקרוא לי אבא , הילד הזה מילא לי את החיים באושר ואהבה ופה הסיפור מתחיל להסתבך . נפרדנו הגענו לפגישה אצל מגשרת ושם היא החליטה שהיא לא מוכנה להכניס את הילד בהסכם ואני אראה אותו רק מרצונה הטוב בקיצור הילד הפך לקלף מיקוח .. כיוון שלא הייתי מוכן לרגע לוותר עליו נאלצתי להסכים להרבה דברים לא הגיוניים בתוך ההסכם כמו הסדריי ראייה הזויים ושהילדים לא ישנו אצלי אף פעם כמו דמי מזונות יחסית גבוהים . לאחרונה היא נכנסה למערכת יחסים חדשה ופתאום באה בשלום ורוצה בלי מלחמות והכל למען הילדים בגדול מה שהיא רצתה זה שאני אקח את הילדים יותר ואחליף איתה שבתות שיתאים לבן הזוג החדש שלה . כל עזרה שקיבלתי ממנה היא ניצלה לרעתי .. בקיצור לאחר בירורים עם עורכי דין כולם אומרים לי שאני נתון לחסדיה ועדיף לי להסכים לכל בקשה שלה כי היא עלולה להרחיק ממני את הילד שהיום הוא בן 5 וחצי ואנחנו מאוהבים מתמיד הוא והקטנה הם החיים שלי .. אני רק רוצה למצוא דרך לגרום לה להפסיק לאיים ולהשתמש בילד כקלף מיקוח . זה הדבר הכי נמוך שבנאדם יכול לעשות. אני מחפש עזרה או ייעוץ או הכוונה איך להתמודד עם המצב הזה אני כל הזמן מפחד שהיא תיקח אותו ממני .. מיותר לציין שאין לי כסף בקושי לעצמי ואיכשהו אני מסתדר ולא מחסיר לא מזונות ולא כלום מהילדים שלי
מבורך
13/08/2019 20:00
חשבתי שבמדינת ישראל אין גזר דין מוות אבל מערכת בתי המשפט לענייני משפחה בישראל כן נותנת לכל אב גרוש במדינת ישראל חבל וכיסא בכדי לרסק לו את החיים , הגרושות מקבלת הכל ואומרות לעצמן למה לי לעבוד יש את הפרייר התורן שיעשה את זה בישבילי, תמיד הן מתוקתקות ,ציפורנים, גבות, צבע בשיער ועושקות כמה שאפשר מהגרוש שלהן ועוד מתלוננות מתי אתה בא לקחת את הילדים ,מוציאות צווי הוצאה לפעול, עובדות חצי משרה בטענה״ מי יטפל בילדים ״בשעה אחת בצהריים הן כבר בבית ישנות צהריים כי הן עייפות, עבדו קשה והילדים בכלל מגיעים בארבע מהמסגרות (שגם את זה אנחנו משלמים ).לאף מוסד במדינת ישראל לא מעניין במה אתה עובד וכמה אתה מסכן את החיים שלך בכדי להביא פרנסה לבית בכדי להמשיך לחיות בכבוד וגם שאתה רוצה לקחת את הילדים לחופשה אי אפשר כי אין לך כסף, הילדים חיכו לחופשה ושאתה אומר להם שלא הולכים הם ,שואלים למה ? מה לענות? אין לאבא כסף כי אמא לקחה הכול והילד בוכה ,זה קורע אותך מבפנים !!! כמו האבא מחולון שצועק לבן שלו במגפון בכדי שיראה אותו אבל גרושתו לא נותנת לו .הגברים בוכים בלילה זה נכון , ולפעמים גם ביום, אף אחד לא שואל איך עובר עלינו היום ,אחרי סטירת לחי כזאת לא משנה מה תעשה תמיד תקבל סטירה ועוד מאחרי הגב, היא לא תגיד לך את זה בפנים, יש להם תעבת בצע לכסף מבלי לעבוד, לשבת רגל על רגל בבית וקבל כסף ,מחפשות איפה אפשר לעשוק .אני לא רציתי שהורים שלי ימותו בכדי שיהיה לי בית ,אבל אלו החיים וגם את זה היא רוצה לקחת .22 שנה אני במערכת הביטחון ואף נפצעתי פעמיים במהלך השירות ואת הכסף הזה שבזיעה וסיכון חיים יום יומי היא רוצה לקחת, באיזו זכות?? אז כל האבות הגרושים אנחנו צריכים לקום בראש מורם ויד חזקה ולא לתת להן את התענוג הזה, שווין מגדרי בהוצאות ,לא בגלל שאני גבר ומרוויח יותר אני צריך לממן לה את החיים .אף אחד לא סופר את הגברים שמתאבדים בגלל זה לא מזכירים את זה בכלל אבל שגבר אומר משהו לגרושתו ישר יש הד תקשורתי חזק . הן מביאות אותנו למצב בלתי נסבל.
יעלי
13/08/2019 14:53
מקווה שהפורום שלכם הוא המקום הנכון לשאול ולקבל עצה, לאור הניסיון שיש לכם בדיני משפחה, זוגיות ובעיקר בפרידה וגירושין...

אני בת 28, בקשר זוגי מורכב כשנה פלוס(בן זוגי בן 30).
מתחילת הקשר הייתה אהבה גדולה, אבל במקביל גם שוני גדול בתפיסות, באופי, בחלק מהתחביבים.
מתחילת הקשר היינו רבים הרבה ומשלימים, וחוזר חלילה. הסקס בנינו ממש טוב.
אנחנו מאד אוהבים אבל שנינו מבולבלים בקשר ותוהים האם הוא יכול להחזיק לאורך זמן.
היה דיבור על חתונה מההתחלה והדיבור בנושא תמיד קיים , אבל ככל שהזמן עובר לתוך הקשר זה מרגיש כמו משהו שאולי יהיה טעות.
הפערים בנינו הם גדולים, למשל הוא והמשפחה שלו מאד "דבק" ובתחילת הקשר הוא היה נוסע אליהם כל סוף שבוע, עכשיו זה התמתן והוא נוסע פעם בשבועיים, שלושה.
העניין הוא שבשבילי זה הרבה, זה קשה, מתיש, מעיק עליי. אני באה מבית דתי וחזרתי בשאלה(בגיל מאד צעיר) ההורים שלי לא מסכימים שיגיעו אליהם רק לארוחה ויסעו לכן אם אני נוסעת אני צריכה להתקע שם שבת שלמה ו"לשמור שבת", זה מה שגורם לי להגיע פעם בחודש.
בגלל שאני נוסעת פעם בחודש ואני לא רגילה לדבק הזה עם המשפחה, מאד קשה לי להצטרף אליו לעיתים קרובות יותר, מצד שני אני מאד נעצבת מזה שאני נשארת לבד בבית בשישי או שבת במקום לאכול עם הבן זוג שלי.
המצב יוצר תסכול גם אצלו במידה והוא בסוף לא נוסע להורים, וגם אצלי במידה והוא נוסע ואני נשארת לבד.
פעם בחודש או קצת יותר אין לי בעיה להצטרף.
בנוסף לעניין הזה, אני נמצאת בתקופה קשה אני מרגישה נורא בדיכאון, כבויה. אני לא מרגישה שאני מקבלת ממנו את התמיכה הרגשית הזו שבן זוג אמור לתת, זה מאד מתסכל.
הוא פשוט לא בנאדם שאוהב לדבר הרבה על עניינים רגשיים, יותר בנאדם שמדחיק וכזה שאומר "יהיה בסדר, חייבים להתגבר", הוא לא נותן מקום לתחושות הקשות שאני מרגישה, מה שגורם לי להתחפר בתוך עצמי יותר. אני מרגישה בזמן האחרון כעס מאד גדול כלפיו שמתבטא במריבות חוזרות ונשנות מהצד שלי.
ניסיתי לדבר אבל זה תמיד הופך לשיחה של האשמות אחד את השני.
אני יכולה להעיד על עצמי, שאני בחורה מורכבת ולא פשוטה(בין היתר יש לי גם בעיות אמון לצערי מאירועי עבר), אני מבינה את הקושי שלו להתמודד איתי מצד אחד ומצד שני כועסת שאני מרגישה חוסר הכלה.
גם הוא מרגיש חוסר הכלה מהצד שלו.
אציין שהוא בחור טוב, יש לו לב טוב ותכונות טובות והוא מאד חברותי וחביב על הבריות, הוא למשל מאד נקשר לכלב שלי ומוציא אותו לטיולים יום יום כדי שאני אוכל להתארגן לעבודה בלי לחץ וזו רק דוגמא.
בעבר היינו בטיפול זוגי, אבל בסך הכל רק 2 או 3 מפגשים, לאחר מכן היה פיצוץ ונפרדנו לשבועיים(שהיו נורא קשים ובלתי נסבלים לשנינו) וכשחזרנו לא המשכנו ללכת, אציין שבן זוגי לא שש ללכת לטיפול ולי לא בא להיות הצד הזה שדוחף לשם.

אני מאד מבולבלת ומתלבטת מה לעשות.
אני תוהה האם כל הסיטואציה נובעת מהקושי הנפשי שאני חווה בחודשים האחרונים או שבאמת הקשר לא יכול להתקיים
אני יודעת שאם זה יסתיים אני אהיה נורא עצובה ויהיה לי קשה בטירוף, אני עוצמת עיניים ולא יכולה לדמיין מישהו אחר שם במקומו.

אשמח לעצות של עורך דין או רעיונות שיוכלו לקדם אותי.
ה.ז
13/08/2019 12:43
שלופ עורך דין נכבד,


אחרי מאבקים משפטיים ארוכים והרבה רצון של הילדה לעבור אליי הוחלט בבית המשפט שהיא תגור אצלי.

ועכשיו אחרי שנתיים שהיא כבר גרה אצלי ונהנת מאד ומשלימים פערים יחדיו, אני מרגיש טוב יותר
בלי יותר מעצרים בלי הגבלות למינהם
אך נשאר הגבלה אחת שמטרידה אותי וצריך את עזרתכם
נכון שאני לא משלם יותר מזונות ונכון שהיא משלמת כרגע לי 800 ש"ח בחודש שכמובן מתקזז מחוב שהצטבר לי של 100 אלף
נותרה ההגבלה של יציאה מהארץ וזה מטריד אותי כי לשלם את החוב הזה יהיה לי קשה ואני לא יכול עוד הלוואה אני חנוק מכל ההלוואות שלקחתי כדיי לבנות משפחה חדשה
ובית המשפט בתביעה כמובן מכיוונה שאשלם כל חודש 1000 ש"ח החזרים על החוב
שהתחננתי שיורידו להרבה פחות ולא הצליח
מה עושים אשמח לרעיונות
ותזכרו תמיד יש תקווה להעביר את הילדים אליכם
עידן
13/08/2019 10:46
הסכם גירושין לזוג שהיו ידועים בציבור כ-9 שנים.
יש הסדר בריא בינינו עם הבנה והסכמה על גידול הילדים וההוצאות.

ביטוח לאומי מבקש חוזה גירושין ואינינו מעוניינים להכניס עורכי דין בינינו (שנינו קיבלנו ייעוץ) והחלטנו לחתום על חוזה (הורד מהאינטרנט, שונה למאפינינו).

רוצים לחתום שאין בינינו דרישת כספים (כמו מזונות וכו׳).

האם בית משפט יקבל זאת?
האם ביטוח לאומי יקבל זאת?

תודה מראש
מ.ל
12/08/2019 08:45
אני פרודה כבר שנה, קיבלתי עורכת דין מהסיוע, אני פתחתי תיק בבית משפט לענייני משפחה במרץ היינו בפגישות ישוב סיכסוך שלא צלחה אז הגשתי בקשה לקבלת מזונות זמניים - התקבלה החלטה אך הוא לא משלם.

עכשיו פתחתי תיק ברבנות הזמינו אותנו לנובמבר לדיון, השאלה שלי היא אם לא הגענו להסכם כל שהוא אז למה הזמינו אותנו לדיון לגירושין? או שוב לישוב סיכסוך?

שאלתי את העורכת דין היא אמרה לא הגעתם להסכמה אז כנראה שהדיון הוא לגירושין תשובה שלא הבנתי מה היא אומרת בכלל איך גירושין אם אין הסכם?

האם יש לכם תשובה לשאלה? איך אני יכולה לדעת למה להתכונן?
ח.מ
11/08/2019 13:55
שלום,

אני גרושה, הבת שלי ואני בעלות שם משפחה שונה בת.ז ובדרכון
*בדרכון גם לא מופיע השם שלה כי מאז שהתגרשתי החלפתי את השפ משפחה לשם נעורי ואז התחתנתי והחלפתי שוב לשם לאחר הנישואים השניים.

אנחנו מתוכננים לנסוע לחול בראש השנה, לבודפשט, ופחות מדאיגה אותי היציאה מהארץ כי במקרה הצורך היא מופיעה בספח התעודת זהות, אבל מה קורה בחול? האם לא יבקשו ממני שם מסמך כלשהו שמאשר שהיא הילדה שלי ומותר לה לנסוע איתי?

יש לציין שמאז שאנחנו גרושים כבר נסעתי איתה פעם אחת לחול אבל אז השם משפחה שלה הופיע בדרכון שלי כשם קודם, ולא ביקשו ממני שום מסמך מיוחד בשום שדה...
ליאן
08/08/2019 11:04
בני זוג שהביאו 2 ילדים לעולם
גילאים: שנתיים , 7 חודשים
נפרדו אבל לא גרו ביחד
כעת האם הגישה בקשה להסדרי ראיה ומזונות .

האב רוצה משמורת משותפת כמובן ללא תשלום מזונות
האם לתינוק כזה קטן שיונק יאשרו משמורת משותפת? האם מפרידים בין אחים ? יש גיל מקובל למשמורת משותפת?
האם יש הבדל בין המושג "הורות משותפת"לבין "משמורת משותפת"?

האב טוען כעת שהם מעולם לא היו בני זוג , יש סיבה כלשהי שייטען פתאום שהם מעולם לא היו בני זוג אלא רק רצו הורות משותפת?

כעת הם מחכים לדיון ראשון , ולמרות שהאב רוצה משמורת משותפת כעת תמיד מוצא תירוצים שלא יכול לשמור על הילדים. פעם יש לו עבודה פעם חולה. האם יש לזה השפעה על הדרישה שלו למשמורת משותפת? הרי האם שומרת על ילדיה גם כאשר היא חולה.

כמו כן האב טוען שלא עובד כי שומר על הילדים בבקרים במקום להכניס אותם למסגרת ואין לו כסף, בחשבון בנק שלו יש כמעט מליון שח והוא טוען שזה מה שיש לו וכשזה יגמר לא יהיה לו כסף
האם לא מסתכלים על יכולת פרנסה של אב? אם הוא לא עובד איך הוא יפרנס את ילדיו?
ענת
07/08/2019 09:45
נשואים 8 שנים, יש ילדים. אף פעם לא היה טוב תמיד עליות ומורדות, גם כשיצאנו לפני הנישואים תמיד היה קשה. 8 שנים שרובם ישנים בחדרים בנפרד. הטלפון שלו נעול בקוד, שוכבים פעם בחצי שנה רק כשהוא רוצה. כל יום השפלות על המראה החיצוני כמה שמנה מכוערת ומסריחה.

כל הזמן אני בעיקר עם הילדים לבד. אין עזרה. קמה מוקדם כדי להביא יותר פרנסה לבית והוא מבחינתו כמה שיותר להסתובב עם חברים ולא מתאמץ בכלל. בערב נעלם לכמה שעות והיו גם מקרים שמודיע שיחזור בבוקר. ברור שבוגד כבר לא חיה בסרט. גמר אותי נפשית לא מסוגלת להסתכל במראה גמר לי את הבטחון העצמי.

לפני שנתיים עזרתי אומץ וכוחות והתחלתי תהליך גרושין באמצע התהליך התקפלתי וחזרתי בי בגלל שהשפיל אותי. כל כך מצטערת על זה. חיה בגהנום ובדידות נוראית.

אף פעם לא יכולה לקבוע עם חברה כי לא יודעת אם יסכים להשאר עם הילדים. כל כך רוצה לקבל כוחות להתגרש ולחיות עם ילדיי בשלווה.

בבית הולכת על ביצים כדי לא לעצבן אותו כי אז תגיע אלימות מילולית והשפלות.

אני שבורה מנטלית. אין לי כוחות נפשיים יותר. אפילו הפחד להישאר לבד כבר לא ממש מציק לי.
יעל
07/08/2019 09:33
אני אפילו לא יודעת מאיפה להתחיל זה פעם ראשונה שאני כותבת על זה ומוציאה את זה איכשהו אחרי כל כך הרבה שנים שלא העזתי. התחתנתי לפני 8 שנים, שידוך, בחור חרדי, לא היה שום מגע לפני החתונה. אחרי החתונה יצא לי להסתכל לו פה ושם במייל ואני קולטת התכתבות עם גבר!! שליחת תמונות הדדיות של איבר המין וכו. בהתחלה לא ממש הבנתי במה מדובר מרוב שהייתי תמימה ולאט לאט הבנתי שבעלי הומו! באתי ודיברתי איתו על הנושא פתחתי את זה מולו כשכולי בוכה וכואבת והוא אמר לי שזה רק התכתבות, הוא דו מיני- נמשך גם אלי וגם לגברים ופשוט לפעמים טיפה קשה לו והוא מוצא "נחמה" בהתכתבויות האלה. מפה לשם אנחנו עם 3 ילדים. לא מצטערת כמובן על אף ילד אלו המתנות שלי בחיים אבל הנושא הזה הולך ונהיה יותר ויותר קשה לי מיום ליום. יש תקופות שהוא רק איתי ויש לנו אחלה סקס ואנחנו הכי אוהבים בעולם, ויש תקופות שאני ישר קולטת שהוא מתחיל עם התכתבויות של הצד השני ונורא חוששת שזה יגיע גם למפגשים אחרי הכל, למרות שהוא טוען שהוא לא נפגש שהוא רק "מפנטז" דרך ההתכתבויות האלה. אני יכולה להגיד שלמרות הכל פעם אחת תפסתי אותו שיצא מהבית והלך להיפגש עם גבר! היה לי נורא קשה עם זה ובאמת כמעט התגרשתי ממנו הייתי הכי קרובה לזה אבל תמיד בסוף יש דברים שמונעים ממני לעשות את הצעד הזה. אני נורא מרחמת על הילדים שפתאום יצטרכו להתרגל למציאות קשה, אני מרחמת על המשפחה שבטוח תיקח את זה נורא קשה, אני מרחמת על עצמי כי מי אמר שאני אמצא משהו טוב יותר בחוץ עם 3 ילדים?? מרגישה כל כך מגוכחת כשאני מעלה פה את הדברים על הכתב אבל באמת שאני מבקשת תנסו להבין ופחות לשפוט, תבינו שתוך כדי אנחנו מתנהלים כמו זוג רגיל לכל דבר, בחיים לא סיפרתי על זה לאף אחד אני לא יודעת אם זה נורמלי, או לא נורמלי, מפחדת מאוד לעשות כל צעד שאני אולי אתחרט עליו. קשה לי בטירוף!! אני תמיד עם יד על הדופק עוקבת אחרי הטלפון שלו, המחשב וכל זה וישר רואה אם יש משהו חריג (התכתבויות וכזה) וכשאני כן מגלה את זה אחת לתקופה אני נכנסת לקושי מטורף! קשה לי לתפקד אני מרגישה תחושת בגידה חזקה שהנה זה שוב פעם קורה... מצד שני אני מודעת לזה שאם הייתי חיה עם גבר סטרייט לחלוטין מי אמר שלא היו לו פיתויים? שלא היה מסתכל על נשים? אולי פה זה פחות גרוע כי זה גברים?... אני אשכרה מבולבלת בצורה הזויה אני ממש אשמח לכל עצה של עורך דין מטעמכם ולכל דעה לפה או לשם. גירושין זה המוצא האחרון, בעיקר בגלל שאנחנו דתיים וזה מאד לא מקובל וגם כמובן מתוך מחשבה על הילדים.
אור
06/08/2019 09:37
שלום לכולם..
רציתי להתייעץ..
אבא של הבת שלי לא מכבד את הסדרי הראיה.
אמור לקחת שני וחמישי וכל שבת שנייה.

בפועל לוקח פעם ב.. כל שבת שנייה וגם שהילדה מתקשרת שרוצה לחזור גורם לי לבוא לקחת את הילדה ממנו.. גר בעיר אחרת.

בחגים ובחופשים אמור להיות חצי חצי אך בפועל לא לוקח כלל!
מזונות משלם בזמן אך חוגים קייטנות והשאר לא משתתף.
אינו קונה לילדה כלום ואם מבקשת טוען בפנייה כי משלם לאמא ושהיא תקנה (כמובן שלא מחסירה ממנה כלום! יש לה הכל מהכל)
למי ניתן לפנות על מנת ליישב את עניין ההסדרי ראייה ואם אינו לוקח כלל להעלות את המזונות?
ריבי
06/08/2019 07:51
יש לי כמה שאלות
מלבד למזונות למה עוד אני זכאית?
שמעתי שיש דבר כזה שנקרא מדור האם זה כולל שכירות?
נגיד והילדים רגילים לאיכות חיים מסויימת של דירה בת 4 חדרים, הוא מחוייב לעזור בזה?
זה בנוסף למדור? או שזהחלק מהמדור?
מה אני צריכה לדרוש מעבר?
שנינו עובדים ושכירים ומרוויחים סבבה, לא עשירים אלא ממוצע
אני לא רוצה לרמוס אותו או לפגוע בו אני סך הכל רוצה את מה שמגיע לי כדי לגדל את הילדים בכבוד.

באיזה שלב כדאי לקחת עורך דין ואיך עורכי דין מתמחרים ייצוג בתביעות גירושין כאלה?
ל.ר
04/08/2019 08:21
כלפיי חוץ הוא נראה טוב, אפילו טוב מאוד. מפגין אינטיליגנציה, משכיל, אדיב, רגוע, שקט, נחמד, חייכן, אהוד על הסביבה, לבוש במראה חינני.

הוא לא מכה, לא מקלל, לא צועק ולא משאיר סימנים על הגוף.

האלימות הזאת היא האלימות מהסוג הכי קשה שיש, היא גומרת אותך לאט לאט ובשקט.
הסביבה לא תומכת בך כי הם לא מבינים מה את רוצה ומאוד קשה להוכיח את זה.

לקורבן בד"כ לוקח הרבה זמן לזהות את זה.
את לא מבינה מה קורה לך.
מה גורם לך להתחרפן, להשתגע, לסבול כל כך.
הוא אומר לי שאני נראת טוב, חכמה, יפה, רגישה ויכולה לעשות כל מה שאני רוצה .
בפועל הוא מתנהג בדרך שמוכיחה אחרת ומוכיח לי שאיני ראויה.

ברגעים הכי קשים וכואבים בחיי הוא נטש אותי ולא היה שם בשבילי.

הוא יגיד לי שלא קבעתי איתו ולא סיכמת איתו דברים שכן סיכמת, הוא יגיד לי את לא זוכרת ויגרום לי לפקפק, הוא יגיד בעדינות בשקט ובחיוך אוהב שאולי את צריכה פסיכיאטר וכדורים, הוא יגי. שאני מדברת שטויות, הוא ישקר שקרים ברורים ויגיד בשיא הרוגע והאדישות שמעולם לא עשה את זה, הוא יתעלם מהכאב שלי וינסה להוכיח את צידקתו .
הוא ינסה בכל דרך לגרום לי להרגיש חוסר ביטחון, אך לא במילים ישירות.
הוא יעשה פרצופים, חיוך משונה ומזלזל כשאת מדברת, ללא מילים הוא יגרום לי להרגיש שאני כלום, קטנה ולא שווה.
הוא ישלח לי שיר ויום למחרת יתן לי להרגיש לא שווה.
הוא יגיד לי כמה הוא מתכוון עכשיו להשתפר ועכשיו את תראי שאני אהיה הכי טוב ואעשה כל מה שקבענו. אולי לא עשיתי עד היום, אבל מעכשיו תראי משהו חדש, יום למחרת הוא כבר מחפש תרוצים וכך שנים אותם משפטים, אבל בפועל כלום.
ואז שוב תרוצים...
יום הוא אוהב ומבין שאיתי רוצה לחיות את חייו ויעשה הכל ולעולם לא יאכזב ויום למחרת אני שוב לא שווה.
הוא גורם לי להרגיש היטב בדרך מתוחכמת מה הוא חושב עליי, אבל לא במילים.
הוא גורם לי להרגיש מטורפת מסתכל לי בעיניים בלי למצמץ לשניה ואומר שלא עשה דברים ששנינו יודעים בוודאות שנעשו והופך אותי למטורפת ומשוגעת.
הוא משכנע אותי שעשית דברים שלא קרו בזמנים לא נכונים.
את תמיד היית כזאת מטורפת...מאז שהכרנו.
הוא גורם לי להאמין בדברים לא נכונים.
אין בו חמלה, הוא קר , אגיש וחסר רגישות.
יש לו את המסוגלות להוכיח שבסה"כ הוא לא עשה משהו לא בסדר, כל הזמו אומר, אבל מה עשיתי? אני לא מבין? אז אני אסלח לו שוב ושוב ושוב...
כי אני אאמין לכך שמה שקרה זאת בעצם שטות ואפשר לעבור הלאה.
האשמתי את עצמי במשך שנים וחיפשתי כל הזמן איפה אני לא בסדר.
הוא מספר סיפור שהוא מישהו שהוא לא.
הוא משתנה מידי יום.
יכול להתנצל על משהו מסויים שעשה ויום למחרת להגיד שלא התנצל או שהתנצל כי....
הוא יכול במשך שנים לגמור להסתובב וללכת לישון ולהשאיר אותך לא מסופקת ואז לתת לזה הסבר שלא ידע איך להתנהג במיטה.
הוא ישכנע אותך לרדת לו כשאותך הוא לא מספק ויגיד לך זה רק שתי דקות נו...
גם אם את לא רוצה ולא כיף לך.
הוא תמיד יחפש תרוצים למעשים שלו העיקר כדי לצאת בסדר וצודק.

הוא מסכם איתך דבר אחד ועושה דבר אחר בידיעה ברורה ואז הוא אומר לך לא שמעתי, לא ידעתי, לא חשבתי...
הוא עושה דברים מאחורי הגב אם קשור בהתנהלות כלכלית ודברים נוספים שגיליתי ואז הוא אומר:
כן תיכננתי להגיד לך...
רציתי....
התכוונתי ש....
שכחתי....
לא ראיתי...
לא שמתי לב....
לא יצא...
כי לא דיברנו על זה...
אבל בעצם הוא ידע טוב טוב מה הוא עושה.
אח"כ הוא מנסה להראות לך שאת משוגעת, מטורפת, לא שפויה....
הוא תמיד ישאיר אותי כאובה עם דמעות בלילה ויגיד שהיה עייף ונירדם.
לעולם הוא לא יעשה משהו כדי לפתור בעיות. תמיד הוא יברח מהן, לא ידבר, יתרחק...

הוא כל משפט אומר את טועה, מדברת שטויות, אני לא מסכים איתך, גם אם הדברים ברורים על פני השטח.
הוא מסתכל על הריצפה או לצדדים, שותק כשאת כאובה, בוכה, גם את כבר משתגעת. הוא עדיין שותק.
כשאת מתחננת ליחס הוא מסתכל עליך בפרצוף מזלזל ואומר לך שאת אלימה ומטורפת ושאין לו איך להגיב להתנהגות כזאת.
את מחפשת דרך להתמודד עם הכאב את לא מקבלת ממנו יחס בשום צורה ואז את מתחרפת ומחביאה לו את הנייד (אחרי שנים רבות ) והוא אומר לך תראי איזו אלימה את. זאת אלימות זה להחביא לי את הנייד.
אני לא אלים!!! את אלימה!!!

הוא גם מדבר מידי פעם לא יפה אבל הופך את זה שאת גרמת לזה...
הוא בוגד ומביא מחלות, אבל מתרץ ומכחיש וכשאני מגלה בעקבות מחלת מין שקיבלתי הוא אומר לי באדישות שהוא מצטער וזה קרה פעם אחת והוא ממש כועס על עצמו. אז כשאני אומרת לו שהצער האדיש הזה לא מספיק, הוא אומר תתני לי הזדמנות להוכיח לך שאני מצטער גם במעשים ואז עובר יום ועוד יום והוא ממשיך כרגיל וכשאני משתגעת מרוב כאב ואדישות שלו למצב הוא אומר שאני לא שפויה ולא נתת לו הזמנות להוכיח. למרות שבפעל שנינו יודעים שלא היה עושה דבר.
כשהילדים בוכים, עצובים, מתחננים שנפסיק
הוא אומר לי שזה בגללי.

הסבל הזה הוא מטורף ושנים לא ידעתי להסביר ולהבין אותו.

היום אני מבינה שיש לזה שם

אלימות שקטה
רחל
01/08/2019 14:25
צהריים טובים עורך דין נכבד,

בתחילת ספטמבר יש לי תאריך למתן גט. לא הגענו לרבנות מעבר לכך. סידרנו את כל הפרוצדורה, יש לנו הסכם חתום, ורק צריך להגיע ולהתגרש. שאלתי היא: מה בעצם יכול להשתבש בדרך? האם בית הדין יכול לתקוע את התהליך מאיזושהי סיבה? האם מוטב להגיע לבושה בצניעות מופלגת? מה אני נשאלת בטקס הגירושין ומה לענות?      2    3   4   5    6      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורך הדין רם יוגב:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: השיזף 4 רעננה

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון