×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה לפורום שבניהול גוטמן צברי עורכי דין...
פורום גירושין ודיני משפחה - בהנהלת גוטמן צברי עורכי דין | עמוד 4
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה - גוטמן צברי עורכי דין


נושא
מחבר
תאריך ושעה

א.ל
31/05/2020 21:57
גרושה שנתיים אחרי 30 שנות נישואים, הגרוש לא מרפה! עושה הכל על מנת לחזור.. חיזורים וכו' אבל כשזה הגיע למעקבים ומניפולציות רגשיות העמדתי אותו במקום, עברתי עיר בהסכמה כמובן, בסך הכל זה די מתנהל על מי מנוחות, אבל הוא לא מרפה! טלפונים, הודעות, בלי קשר לילדים, היתה תקופה שהיה מפתיע בעבודה, פעם זה באתי לשלם לך מזונות, פעם סתם הבאתי לך אוכל, כל פעם תירוצים.

עד שהחלטתי לנער אותו ממני והבהרתי לו: אין יותר הפתעות, אל תבוא לעבודה, אל תתקשר אחרי תשע בערב, אל תכתוב אם זה לא קשור לילדים, די תשחרר. חסמתי בכל מדיה אפשרית, נשארו רק שיחות הודעות רגילות. עזר לתקופה ושוב חזר במינונים קטנים יותר, כל הזמן משחק אותה הנעלב. מת לחזור ואני לא מוכנה בשום אופן! מה עוד שהוא חי אצל האישה שאיתה בגד בי, מנהל איתה זוגיות לכל דבר, וממשיך בנסיונות לתקן את מה שעשה. כבר איימתי שאעדכן אותה אמר לי כבר אין לי מה להפסיד. לא מאמינה לשום מילה שיוצאת לו מהפה, בוודאי שלא מוכנה לחזור. מוצאת את עצמי כל כמה חודשים עושה לו שיחת ניעור וזה לא עוזר.

אל תגידו לי לערב משטרה או רווחה, אי אפשר לעשות את זה לילדים שגם ככה מחקו אותו, מרגישה שאני לא מצליחה להמשיך בחיי ובטח לא פנויה לזוגיות כי הוא מפריע! אם אני לא עונה הוא מתפעל את הילדים, שואל, חוקר, אם אמרו לו שאני לא מרגישה טוב ישר טלפונים והוא נוחת אצלי בבית. אם הוא גילה שאני לא נמצאת מתחילות השאלות איפה היית, מתי חזרת, עם מי היית. ומתעצבן שאני לא מספקת תשובות. איך גומרים את זה אחת ולתמיד בלי מריבות? אני עומדת על שלי ולא מספקת תשובות, לא נענית לחיזורים, לא מקבלת את המתנות.. ורוצה להמשיך בחיי. מה עושים?
01/06/2020 08:15
יש להגיש בקשה למניעת הטרדה מאיימת.

לייעוץ משפטי והגשת הבקשה, צרי קשר בטלפון: 072-3360526

עו"ד גיטי גוטמן
רוזי
31/05/2020 16:42
שלום

בעלי בוגד בי. יש לי הוכחות. ניסיתי לעשות הכל בשביל לא להתגרש בעיקר בגלל שזה לא נהוג ביהדות. אין ברירה. הבנתי שהמצב לא ישתפר. עכשיו הוא לא רק בוגד הוא גם משקר ואם זה מה שאני יודעת, אני בטוחה שזה יותר גרוע. בקיצור, אנחנו לפני גירושין. רציתי לדעת האם בגלל ההוכחות שיש לי לבגידה מצידו אני יכולה לתבוע ממנו לשלם לי את מלוא הכתובה שהוא חתם עליה לפי החוק?
31/05/2020 20:50
לכאורה, כן.

אדגיש, כי אם לבעל יש ראיות אחרות/דומות כלפי האישה, כי היא זנתה תחתיו, ביה"ד יכול לקבוע כי הצדדים מורדים האחד על השנייה, ולכן לא מגיע לאישה הכתובה.

לייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526.

עו"ד גיטי גוטמן
ענת
31/05/2020 15:34
שלום ,
מהם התנאים בהם מחייב בית המשפט \בית הדין הרבני התסכלות פסיכאטרית אצל אחד ההורים ? (האם יש הבדל בין שניהם במקרה הזה )
חביבה
28/05/2020 14:38
שלום
אני אמא לילד בן חמש וילדה בת שנתיים.
הילדה יונקת. האבא רוצה הסדרי ראיה של שבת שניה וחצי מחגים וחופשים.
האם זה קביל בבית הדין שתינוקת יונקת בת שנתיים תופרד לכמה ימים רצופים מאימה? יש לציין שגם שבת בלעדי קשה לה מאוד.
28/05/2020 17:08
לדברייך, מדובר בפעוטה בת שנתיים, את יכולה לשאוב עבורה חלב כדי שתוכל להיות אצל אביה בכל סוף שבוע שני.

בבתי הדין ההחלטות הן חלוקות, ישנם הרכבים שקובעים כפי שכתבתי לך לעיל, וישנם הרכבים שקובעים כי במקרה זה אין מקום לכך שהפעוטה תהיה אצל אביה בסוף שבוע.

עו"ד גיטי גוטמן
מיואשת
26/05/2020 23:10


אני גרושה 5 חודשים.
האם יש באפשרותי היום לתבוע את הגרוש על
1.סעד כלכלי רטרואקטיבי (כול השנים שהיינו פרודים אף עו״ד לא ידע אותי שיש דבר כזה) ולכן לא תבעתי
2. מזונות אישה ,סעיף שלא היה בהסכם מאחר ובהסכם היו סעיפים אחרים במקום זה אך בית הדין הרבני ביטל את כולם. ...במשפט קצר יצאתי קירחת משני הצדדים.(עו״ד שלקחתי אפילו לא ניסה להתנגד לביטול הסעיפים)
3. האם ניתן לשנות/לבטל את החלטות בית הדין הרבני.
4.האם זה תקני לנהל דיון במעמד דיין אחד בלבד.מידע חשוב: הגירושים התנהלו בדיון אחד בודד ( בית דין רבני) שכלל גם את טקס הגירושין וארך 4 שעות מהתחלה ועד הסוף. ובסיום הדיין אמר לי ״אני מבין ויודע שהיה פה הברחת נכסים, אני מאחל לך אושר״
27/05/2020 16:59
כדי לתת לך תשובה מקיפה, עליי לראות את ההסכם.

מזונות אישה - לא ניתן לתבוע רטרואקטיבית, במיוחד לא לאחר ביצוע הגירושין בפועל. ישנם מקרים שאפשר להגיש תביעה למזונות משקמים - אך, כפי שציינתי, יש לראות את ההסכם שנחתם ולקבל את כל המידע.

אישור הסכם וביצוע הגירושין בפועל, יכול להיעשות בדיין אחד.

לייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526
עו"ד גיטי גוטמן
עדי
27/05/2020 14:00
מחר הילד אמור להיות איתי.
שישי שבת עם אבא שלו - הפרוד טוען כי הילד יהיה איתו מהיום עד יום ראשון מחר לא מביא אותו עלי כי חגים מבטלים הסדרי ראיה - אין לנו הסדר לחגים.

בפרוטוקול של בית משפט רק על ימים וחופשת הקיץ ולפני שבוע עשינו הסכם בנינו שהילד יהיה איתי בחמישי ביום שלי והוא יקח אותו בשישי בבוקר אליו עד ראשון. היום שלח הודעה בסוף לא יביא לי את הילד מחר כי חגים מבטלים הסדרים.

האם זה נכון שחגים מבטלים הסדרי ראיה כמו במקרה הזה?
27/05/2020 16:56
אם אני מבינה את דברייך נכון אין הסכם / החלטה / פס"ד המתייחס לעניין זמני השהות בחגים. אם כך הם פני הדברים, חגים לא מבטלים זמני שהות - אלא אם היה לכם הסכם / החלטה / פס"ד, ואז חגים גוברים על זמני השהות הרגילים.

לייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526
עו"ד גיטי גוטמן
יהודה
27/05/2020 14:49
גרושתי תובעת אותי הוצעה לפועל וגם בבית משפט על הגדלת מזונות בטוענה שאני לא עומד בהסדרי ראיה שקבעו לי בהסדר גירושין שחתמנו עליו.

פעם בשבוע וכול סוף שבוע שני וחצי מהחגים.

יש לציין שאני בזוגיות כיום וגר באיזור ירושלים. האישה והילדים גרים במרכז וכל פעם שאני רוצה לקחת את הילדים אליי לבית שבו אני גר עם זוגתי הילדים מסרבים בתוקף והם לא מוכנים לבוא.

אני מדבר איתם מסביר להם שולח הודעות אבל הם בשלהם משיבים בכל הדרכים לא ולא...

האם הגרושה והילדים או בית המשפט יכולים לחייב אותי להביא אותם או לקחת אותם לבית של אמא שלי בת 70 שתחיה ולהיות איתם ולא לבית שבו אני גר כיום ושם אני חי את חיי ושגרת יומי?

הם מוכנים להפגש רק לבד ולזה אני לא מוכן.

לא מוכנים להכיר את בת זוגי ולבוא אלינו לדירה המשותפת.
כמובן שהגרושה ואמא שלה מרעילה את הילדים בצורה מגעילה
מספיק לקרוא את ההודעות ובתוכנן איזה רמה של קללות ונאצות כלפיי וכלפיי אמא שלי ובת זוגתי.

אשמח לעזרה של עורך דין מטעמכם. איך אני מתמודד מול המצב?
27/05/2020 16:55
לכאורה, ביהמ"ש לא יוכל לחייב אותך לקחת את הילדים לבית אמך.

ישנם מקרים, כמו המקרה הזה - בו עדיף להיות חכם מאשר צודק. לכן, אמליץ לך, להתחיל לקחת את הילדים למקום ניטרלי ולחבב עליהם את בת זוגך, כדי שהם יסכימו להגיע למקום מגורייך.

בנוסף, במידה, וכטענתך, אמם של הילדים "מרעילה" אותם כנגד, אמליץ לך להגיש תביעה בטענה של ניכור הורי, וכך תקדים את התביעה שתוגש, אם תוגש, נגדך על הגדלת מזונות, נוכח העובדה שאתה לא רואה את ילדייך כאמור בהסכם הגירושין.

לייעוץ משפטי מקיף, צור קשר בטלפון: 072-3360526

עו"ד גיטי גוטמן
ק.ל
26/05/2020 17:38
היי אני אמא ל-3 ילדים מדהימים האבא לא עוזר בכלום בבית בשום מטלה בנוסף להכל לא מתייחס אליי ולילדים. היחס היחיד שאני מקבל ממנו זאת אלימות מילולית, השפלות + 2-3 מריבות קולניות בשבוע. הוא משפיל אותי ליד אנשים. הבנתי אחרי יותר מדי שנים שהפתרון זה להתגרש... השאלה היא איך אסתדר אחרי גירושין עם 3 ילדים? לאן אלך מה אעשה? איך מסתדרים עם הכסף? אני מפחדת לעשות צעד אבל לא נשארו לי ברירות אחרות. מה אתן יכולות להמליץ לי לעשות?
26/05/2020 19:40
לקבלת ייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526


עו"ד גיטי גוטמן
הבג"צ שלי
ורד
26/05/2020 13:23
השידורים בטלוויזיה של הדיונים מבית המשפט העליון החזירו אותי 25 שנים לאחור לימים שבהם בג"צ דן גם בענייני.

העילה לגירושי הייתה חזרתו בתשובה של בעלי שהייתה קיצונית ובלתי מתפשרת. בבת אחת, נעשה שינוי אורחות החיים מחילוני חופשי לחרדי מקפיד במיוחד. מערכת הגירושין הייתה מכוערת, ארוכה ואלימה. כשהמצב התדרדר, על מנת לשמור על שיגרת חייהם של ילדנו בני חמש ועשר הגשתי תביעה לבית משפט מחוזי שיקבע שחינוך הילדים יישאר חילוני ובאחריותי.

לאחר דיון רגשי, טעון, ממושך והתנגדותו החריפה של בעלי. בית המשפט המחוזי ציין שטובת הילדים קודמת לכל לכן, פסק שהילדים ימשיכו באורח החיים החילוני כפי שהיו רגילים לו מיום לידתם. לאחר פסיקה זו בעלי הגיש תביעה לבית הדין הרבני שבה ביקש שחינוך הילדים יהיה חרדי ובאחריותו.

כבר בדיון הראשון בבית הדין הרבני האזורי נראה שבית הדין החליט לעשות יד אחת עם בעלי החרדי ולהוציא מידי את הסמכות שנתנה לי לגבי חינוך הילדים. בזאת ביה"ד הרבני הפר פסק דין שזכיתי בו כדין מבית משפט מחוזי (אז עדיין לא היה בית משפט לענייני משפחה).

כמו נמרה שלפתי ציפורנים, פניתי לארגון נעמת שעזר לי בייעוץ וייצוג המשפטי. עתרנו לבית הדין הרבני הגדול. שם, להפתעת כולם ביה"ד הרבני הגדול החליט להשאיר את הפסיקה של בית הדין הרבני האזורי בעינה כך, שהילדים ילכו לחינוך חרדי, למרות שהפסיקה של בית הדין הרבני האזורי לא הייתה חוקית בעליל. כל זה אירע באמצע חודש אוגוסט כאשר בני הצעיר עמד לעלות לכיתה א' וביתי הייתה צריכה לעלות כיתה באותו בית הספר בו למדה כבר שנים.

הרגשתי כמו במכבש, ידעתי שאם יגיע תאריך הראשון בספטמבר והילדים יכנסו לחינוך החרדי יהיה מאוד קשה להוציא אותם משם וביתי החילונית בת ה – 10 תצטרך לעזוב בבת אחת את המסגרת החינוכית, החברות וכל מרקם החיים שלה.

המצב לא הגיוני, איך הילדים יקבלו חינוך חרדי בביה"ס ובבית ינהלו אורח חיים חילוני? וכפיה דתית לא באה בחשבון, לא בביתי. בלית ברירה עתרתי לבג"צ.

הגשתי לבג"צ תביעה נגד פסיקתו של בית הדין הרבני הגדול. פניתי להורי שיעזרו במימון כי ייצוג משפטי בבג"צ מאוד יקר, אבל היה ברור שטובת הילדים היא מעבר לכל. בשל לוח הזמנים הצפוף נקבע דיון דחוף בבג"צ ליום 30.08. יום לפני פתיחת שנת הלימודים.

את מה שעבר עלי בימים שקדמו לדיון בבג"צ קשה לי לתאר במילים עד היום כשאני נזכרת בימים אלו או כשאני שומעת את המילה בג"צ עוברת בגופי צמרמורת והלב שלי מתחיל לפעום כאילו אני נמצאת שם וצריכה להיכנס לדיון. מבלי להיות יותר מדי דרמטית אבל, במקרה זה פסיקת בג"צ חרצה גורלות.

יום הדיון הגיע. הגעתי עם הורי לבניין בית המשפט העליון בירושלים. בנסיבות אחרות זאת יכולה הייתה להיות חוויה נהדרת. המבנה המרשים, הארכיטקטורה הקושרת את הדין והצדק עם משחקי התאורה בבניין והמוטיבים של קו עיגול הלקוחים מתורת הקבלה ממש נפלא, אך את כל אלו לא ראינו.

היינו ממוקדים בדיון ובעתיד הילדים. באולם הדיונים מול שלושת שופטי העליון עמדנו עורך הדין שייצג אותי ואני מצד אחד ונציג בית הדין הרבני הגדול מהצד השני.

הדיון היה קצר וענייני. שופטי בג"צ פה אחד נזפו בביה"ד הרבני הגדול על כך שאישרו פסיקה שנעשתה ע"י בית הדין הרבני האזורי, פסיקה שניתנה בחוסר סמכות ובית הדין הרבני הגדול טעה בכך שאישר את הפסיקה.

בג"צ החזיר את הסדר המשפטי על כנו בכך שביטל את הפסיקות של שני בתי הדין הרבניים האזורי והגדול והחזיר את תוקפה של הפסיקה של בית המשפט המחוזי שקבע שהילדים ימשיכו באורח חייהם החילוניים ובדרך חינוכם החילונית.

הצדק נעשה! כיום שני ילדי בוגרי קורס קצינים בצה"ל, אקדמאים בתחומי ההנדסה והפסיכולוגיה, פעילים חברתיים, עובדים ומפרנסים בכבוד את משפחותיהם.
ש.ב
24/05/2020 11:52
אני חיה בזוגיות כבר 20 שנים עם גבר שכבר התייאשתי מלנסות לאבחן מה לעזאזל יש לו הוא בן אדם מבריק, מוכש, מצחיק, חכם ויפה תואר ואף הרבה יותר מזה.

כל מי שמכיר אותו נמס ותמיד אני שומעת איזה מקסים בעלך ואיזה מהמם בעלך. אקדים ואומר שמעולם לא הרים עלי יד. אף פעם לא היכה אותי. עם זאת שיקר, הונה, בגד בי והפעיל מניפולציות מאז ומתמיד.

השיא היה חמש שנים שהיה מאוהב בחברה הכי טובה שלי, שגם עבדה איתו.

הוא שנים ניהל חיים כפולים במהלכם התחנן שנעשה עוד ילד מה שהתברר בדיעבד שזו היתה מניפולציה שלה כדי אני אתעסק עם התינוק ולמראית עין אף אחד לא יחשוד ברומן שלהם וכ'ו. הכל מתחת לראדר.

מאז שנפרד סופית ממנה היו עוד כמה בגידות והוא ניהל עוד כמה מערכות יחסים קצרות עם נשים אחרות, תוך כדי שהוא נשוי לי, ולא מוכן להיפרד, רק לדבריו הוא רוצה לצאת מהקשר כדי לבדוק אם יש משהו טוב אחר בחוץ כי לדבריו מעולם לא "בחר" בי והקשר נכפה עליו כי בזמנו לא הסכמתי לעשות הפלה עם הבכור שלנו ...

סיפור מורכב ... שאי אפשר לכתוב בקצרה.... בכל אופן , ככה החיים עברו ממשבר למשבר מפתיחת תיק גירושים והסכם לגניזה, כל פעם נפרדים ולא מממשים. לדבריו, הוא לא אוהב אותי ולא נמשך אלי ולכן אין ביניננו יחסי אישות.

אתם שואלים את עצמכם , איך היא עדיין איתו? אז הילדים. והחיים.... שסך הכל די בסדר. זה לא שחיים את הדרמה כל יום. אבל כל הזמן יש משהו, מתחת לפני השטח, זוחל שחונק אותי
אישה שמקבלת מכות, זה מצב מאוד מוחשי. אני מקבלת כל הזמן, בלי הפסקה, השפלות וזלזול.

אין אצלנו תקופות של סליחה וחיזורים. אין חרטה או הכאה על חטא כמו אצל גבר מכה. אני כל הזמן, כבר עשרים שנה מושפלת. זה לתת לי את ההרגשה הכי מגעילה בעולם. אני אפילו לא יכולה למצוא מילים כדי לתאר לכם איך זה מרגיש.

בחיים הוא לא החמיא לי, לא אמר מילה טובה. כל שנה הייתי מחכה ליום הולדת שלי ומשתדלת לא ליזום מריבות או לתת להן במה ולא לעשות דרמות לפני - רק כדי שיכתוב לי אני אוהב אותך. אפילו שידעתי שזה סתם שקר.

לילדים יש מקום בלב שלו והוא אבא מדהים ואוהב אותם מאוד. גם הכלבה שלנו מקבלת ממנו יחס ליטופים ומילות אהבה. אני - כלום. אוויר. אני יודעת שהנטייה הטבעית היא לאמר אז תעזבי אותו. לא יודעת להסביר אפילו לעצמי למה אני לא עושה את זה. מה אני רוצה בעצם, זה לספר לכם את הסיפור שלי גם אם הוא בעילום שם.

שתדעו שיש נשים חזקות מלאות ביטחון עצמי שנראות מצויין והלב שלהן מרוסק לרסיסים. שעוברות בבית השפלות יום יומיות גם כשזה ללא מילים. שמקנאות בנשים שהגבר מרביץ להן ומקנא להן כי הן עצמן אוויר. כי התועלת שלי מסתכמת בלגדל את הילדים, להביא עוד משכורת הביתה, להכין אוכל ולנקות.

אז בעלי בן אדם מקסים. מהמם וכריזמטי. בחוץ הוא שופע קסם וחתיך ומי שלא יודע חושב איזו משפחה מאושרת. וכל פעם שמישהו אומר לי איזה מהמם בעלי. הלב שלי מתרסק עוד טיפה ועוד טיפה. לא יודעת מה לעשות עם עצמי. והייתי בטיפול.

אולי אני פשוט מקרה אבוד כזה, לא יודעת.... אני קוראת באתר שלכם שיש לכם ניסיון במקרים כאלה והייתי שמחה לשמוע עו"ד מנוסה, ואולי למצוא עצה טובה ואוזן קשבת.
25/05/2020 20:55
יקירתי, מגיע לך זוגיות אוהבת ומאושרת... מגיע לך להיות מעורכת כאדם, אישה וכאם.

העובדה שאבי ילדייך אב טוב, אינה גורעת מזכותך להרגיש מעורכת בחיי נישואייך. נראה, לצערי, כי אבי ילדייך החליט לשים עיניו באחרות.

במידה ותרצי לפתוח בהליך משפטי, צרי קשר בטלפון: 072-3360526
עו"ד גיטי גוטמן
קיריל
24/05/2020 22:12
אין מטרת בע"מ 919/15 להביא לידי כך שבידי ההורים יישארו סכומים זהים או כמעט זהים מדי חודש, אלא שיוותרו בידיהם מספיק משאבים כדי לכלכל את עצמם, לאחר תשלום הוצאות הקטינים, שהרי מטבע הדברים אב שיש לו פוטנציאל השתכרות גבוה יותר, יהיה ביתרון כלכלי על פני אם שהכנסתה הפנויה נמוכה יותר, אולם אין המטרה ליצור שוויון בין צרכי ההורים אלא לערוך איזון לגבי השתתפות ההורים בהוצאות ילדיהם, כך שבידי כל אחד מהצדדים תיוותר הכנסה מספקת לסיפוק צרכיו האישיים, ביחס להכנסותיו והוצאותיו ובראיית התמונה בכללותה.
gil
19/05/2020 08:35
אחות אחת מבין 3 אחיות מונתה להיות מיופת כח לאב שהיום שאינו מבין דבר. אחת האחיות פתחה בתביעה מישפטית נגד מיופת הכח בטענה שהיא משתמשת בכספי האב להוצאותה האישיות ועל בית המישפט למנות אפוטרופוס במקומה. האם לנתבעת זכות לממן את הוצאות ההליכים המישפטיים מכספי האב(הממנה )?השאלה ממוקדת במיופה כח ולא באפוטרופוס
21/05/2020 20:11
לדברייך, האב נמצא במצב שהוא זקוק לאפוטרופוס, ולכן ייפוי הכוח אינו תקף ויש לפעול למינוי אפוטרופסות.

אין אפשרות להמשיך ולהשתמש בייפוי הכוח, ולממן את עלות ההגנה מהסכום השייך לאב.

לייעוץ משפטי מקיף, יש לפנות לטל: 072-3360526.
עו"ד גיטי גוטמן
עינב
19/05/2020 12:24
יש לי שלושה ילדים תאומות וילד בן 13 עם נכות פיזית. בעלי איש טוב שעסוק בבריאותו של הילד כל חייו. הכל היה בסדר עד לפני עשרה חודשים שהיה קצת תוקפני ובגלל מצב טראומתי שלי שהייתי נערה ובגלל שלא מוכנה שידברו אלי בצעקות הזמנתי לו משטרה. לפני זה ווידאתי שזה להפחדה ולא לתיק.

הוא באמת נבהל ומאז לא מנשק ולא שוכב איתי ומרגיש פגוע. הוא ניסה פעמים בודדות וגם לא היתה לו אונות. שבוע לפני הקורונה החליט שהכי טוב שנתגרש ומאז חופר לי על זה. לפני ארבעה חודשים הלך למטפלת ריגשית שהציעה לו להיפרד ממני. אחרי חמש פגישות עזב אותה בגלל שאמרה לו את זה.

אני לפני שבועים התחלתי אצלה והיא גם אמרה לי שניפרד. בגלל הקורונה היינו הרבה בבית. הוא מזכיר לי אקסים שהייתי רווקה שהם היו יותר טובים ממנו. יש הרבה מריבות על שטויות וכל הזמן אומר לי עם לקחתי כבר עורך דין.

אני מרגישה שפגעתי לו באגו אך בתוך תוכו הוא אוהב אותי. מה דעתכם לפני שאלך להתקשר לעורך דין לשיחות גירושין. נתתי לו את המספר של המטפלת ואמרתי ההגה אצלך מה שתחליט.
21/05/2020 20:09
אמליץ לכם לנסות קודם לפנות לקבלת יייעוץ זוגי משותף, ולא אצל מטפל/ת שממליץ על גירושים, מבלי לשמוע את שני הצדדים.

לייעוץ משפטי, פני בטלפון: 072-3360526.
עו"ד גיטי גוטמן
ספיר
19/05/2020 19:40
אשמח לקרוא תגובות אני על סף ייאוש.

נשואה שנתיים, בהריון ובעזרת ה' מצפה לתינוק.

לפני כחודשיים גיליתי שבעלי נכנס לאתרים של הזמנת חדרים עם נערות ליווי לפי שעה... בשעות אחה"צ מוקדמות כשהוא נמצא בעבודה (הוא עצמאי) חשכו עיניי נכנסתי לדכאון והיסטריה קשה
מדגישה לא מדובר בלצפות בסרטי פורונו אלא להזמין חדרים לפי שעה דרך אתרים וללכת לזונות פיזית!

כמובן שהוא הכחיש ונשבע שלא היה ולא נברא. פתחתי תיק של הליך ישוב סכסוך בבית המשפט על מנת להתחיל הליך גירושין, הוא לא הרפה ממני התחנן על חייו ונשבע שזה לא נכון ...מרוב שאהבתי אותו פחדתי או שבעצם בכלל לא רציתי לפרק את חיי הנישואין למרות שהיה לי קשה ורציתי למות מכאב אבל הייתי חייבת להישאר חזקה גם בשביל עצמי וגם בשביל ההריון שלי, התנאי שלי לחזור אליו היה שאם יחליט להודות אני מבטיחה לשים את זה מאחוריי ולנסות לשכוח על מנת להתחיל דף חדש של אמון וללא שקרים, הצלחתי לגרום לו להודות שכן התקשר למקום כזה מתוך סקרנות אבל ברגע האמת לא היה מסוגל וקיבל רגליים קרות.

(לא האמנתי לשום מילה שיצאה לו מהפה) ובכל זאת בחרתי לשים הכל מאחוריי ולפתוח איתו דף חדש למרות שהיה לי נורא קשה אבל זה היה המצב.

ביום שישי האחרון נכנסתי לטלפון שלו וראיתי שקיבל הודעת s.m.s שבה רשום:
" אני העיסוי הכי מפנק בעיר... אני פרטית ולבד במידה ואתה מעוניין יש קישור לוואטצפ תסמס"

זו מן הודעה כזו עם מלל קבוע שבטח נשלחת להמון מכשירי טלפון....

הוא לא חיכה דקה ואם לא שנייה וסימס כך:
"אפשר תמונות"?
ושלח הודעה נוספת סימני שאלה.

(אני לא צריכה להרחיב איזה תמונות הוא בדיוק רצה לראות)
הוא לא ידע שראיתי שהוא ענה להודעה, הוא התכוון למחוק אך במקום למחוק הוא שלח את זה לסל מחזור.

התחלתי לרעוד בגוף ולא האמנתי שעוד לא עברו חודשיים מאז שפתחנו דף חדש אני צריכה עוד פעם לעבור את הסיוט הזה
נשמתי עמוק, ספרתי עד 10 בלב

ושאלתי אותו האם הוא ענה להודעה הזו... בלי למצמץ שיקר והכחיש...

מה דעתכם? מה אני עושה?
21/05/2020 20:07
באם את רוצה לשמור על חייך נישואייך, אמליץ לך לפנות לקבלת ייעוץ זוגי. באם את סבורה, כי את לא יכולה להמשיך בחיי הזוגיות - יש לפנות לייעוץ משפטי ולפתוח בהליכים.

לייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526
עו"ד גיטי גוטמן
לרה
19/05/2020 23:41
אמא שלי נפרדה בחודשים האחרונים מבעלה אחרי 4 וחצי שנות נישואים(לא ברבנות)
אחרי שלמיטב הבנתי הוא החליט שהוא לא מעוניין בקשר , והחליט לעבור לגור בנפרד בדירה משלו בחיפה.
טרם ביצעו פרידה רישמית מבחינת מסמכים
וטרם סגרו את חשבונם המשותף.
גיליתי היום בדיעבד דברים מזעזעים לגבי ההתנהלות ביניהם
1.מסתבר שמהחשבון המשותף בניהם הוא משך כסף למשכנתא שלו
( ללא ידיעתה של אימי ,כנראה זייף חתימה )
2.הוא לקח ללא רשותה - 31,200 אלף שח מהחשבון שלה והפקיד לשלו ( טוען שזה תמורת הריהוט שקנו יחד למשל שולחן סלון , מנורות )
למרות שלא חילק בצורה הגיונית ולא התייעץ איתה.
3.הוא לקח את הכסף בדרך לא דרך
לקח צקים מהפנקס שלה וזייף את חתימתה והעביר לחשבון שלו.
4.הוא לקח מהדירה שלה - ארון בגדים, שולחן וכיסאות בלי להתחלק איתה בהוצאות
5.אמא שלי העבירה לו צק בסך 7000 על טיפול שיניים שעשתה, הוא הפקיד את הכסף (וירטואלית.)
אבל החזיר לה את הצק בטענתה שלא השתמש בו וביקש ממנה 7 אלף במזומן.
בדיעבד היא הבינה שהוא אכן הפקיד את אותו סכום.
6.וכנראה שהוא סינכרן את הטלפון שלה עם המייל שלו ככה שהוא עוקב אחרי אנשי קשר חדשים שהיא מוסיפה. היא ביקשה שיבטל את זה והוא טען שהוא לא יודע.
אמא שלי חוששת להתלונן.
אבל אני מפחדת שהוא יגרום לה נזק נוסף ויתגלו עוד דברים בהמשך.
אמא שלי לא מבינה כל כך את השפה כדי להתבטא מולו כראוי
אמא שלי אוקראינית ומדברת עברית ברמה בינונית והוא ישראלי ששולט כמובן בשפה ובענייני כספים
במקצועו הוא רואה חשבון .

אני לא יכולה לפנות אליו כי אני והוא לא בקשר כל השנים
משפחתו וילדיו מנישואים קודמים לא בקשר איתו מסיבות אישיות שלהם. ככה שגם אליהם אי אפשר לפנות.

מה אפשר לעשות מבחינה משפטית?
21/05/2020 20:05
תחילה, יש לפנות באופן דחוף לייעוץ משפטי, יש לעשות פעולות דחופות ביותר, כדי למנוע את הדברים שאת טוענת להם.

עצה קטנה לי תחילה: תאמרי לאמך שתפנה לבנק בו מתנהל החשבון המשותף, ושתבקש לחסום את החשבון ל-2 חתימות, כך שבן זוגה לא יוכל להמשיך ולמשוך כספים.

בנוסף, במידה ואתן סבורות שיש כאן זיוף - זה עבירה פלילית - ולכן יש לפנות למשטרת ישראל.

לייעוץ משפטי מקיף, יש ליצור קשר בטלפון: 072-3360526
עו"ד גיטי גוטמן
איריס
20/05/2020 09:45
שלום,
האם אי מתן החלטה בתיק משמורת משותפת מטעם בית הדין הרבני במשך שנה שלמה מהדיון האחרון (שבו נאמר שתנתן החלטה) זו עילה לתלונה בנציבות תלונות הציבור? מדובר בתיק שכבר מתנהל במשך 4 וחצי שנים ונמרח ונמרח כל פעם מסיבות אחרות (בעיקר בגלל בית הדין ובחלק בגלל עיכובים של הנתבעת) . ובכלל האם זה הגיוני ש-4 וחצי שנים לוקח לקבל משמורת משותפת?
21/05/2020 20:01
יש לפנות לבית הדין בבקשה למתן החלטה/פס"ד.

בהצלחה, עו"ד גיטי גוטמן
אנונינמית
17/05/2020 14:00
נשואה 14 שנים+ 3.
המצב הוא כזה שאין בנינו תקשורת, ישנים בחדרים נפרדים, ולפני כשנתיים באחת השיחות הוא אמר שחסום כלפיי, לא מעוניין בטיפול זוגי כי יודע מה אני צריכה ולא מסוגל לתת. זה כי אני כל הזמן צועקת, כועסת ומתלוננת. זה היה נכון כי קיבלתי אדישות ואפס יחס. הזוגיות שלנו מתה. אפילו מריבות כבר אין בשבועות האחרונים.

הוא אמר שבמצב שלנו לא כדאי לנו להתגרש ואמרתי שאם כך בוא נפתח את היחסים. אמר שבאמת לא מצפה ממני להישאר בבית ולחכות לו... ושיתף שהיה עם 2 בנות לצורך ריגוש בלבד. אני מרגישה שאני כבר לא אני, מדוכדכת, לא מסוגלת לעבוד ( כבר שנה וחצי) אני כבויה וממש חסר לי חום ואהבה ותחושת ביחד. אני חווה בדידות ויחד עם זה מתה מפחד להתגרש.

איך הכי נכון להתנהג במצב הזה לפי הניסיון שלכן? אני לא מצפה לקסם, רק אולי לעצה טובה שתוכל לעזור לי לחשוב ולקבל החלטה. בטח שמעתן על הרבה מקרים דומים...
17/05/2020 17:32
על פניו, לצערי, הנישואים שלכם גוועו ולא נותר בהם דבר. לא הבנתי את טענת בעלך כי חבל שתתגרשו... בכדי שתוכלי להמשיך בחייך, למצוא אהבת אמת ולפתוח בפרק חדש בחיים - אני ממליצה לך לעשות את הטוב ביותר בשבילך.

לייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526.

עו"ד גיטי גוטמן.
א.מ
17/05/2020 16:08
אני ובעלי החלטנו להתגרש. התגוררנו באירופה מספר שנים וכמו כן הילדים שלנו נולדו שם. הם חונכו בבית שהוא דתי למרות שאני לא הייתי בדת ב100% ( בעלי חוזר בתשובה). שלחנו את הגדול שלנו לבית ספר דתי והקטנה הייתה בגן ישראלי יהודי. כרגע, חזרתי לארץ עם הילדים ובעלי מתוכנן להישאר לגור בחו"ל ולבוא לבקר מתי שיצליח. יש לי התלבטות אם לגור במקום שיש בו בתי ספר דתיים, שזה הרצון של בעלי ( וקרוב יותר למשפחה שלו) וכמו כן הוא גם אומר שיעזור כספית יותר אם אעשה זאת בדרך שלו, או האם לגור קרוב להורי, אך אין שם בתי ספר דתיים ושם הוא יעזור כספית כביכול "לפי החוק". כרגע, הוא אמר לי לעשות כרצוני, אך מטבעו הוא אדם לא החלטי. השאלה שלי היא כזו, יש לי הודעות שבהם הוא רשם תחליטי איפה תרצי לגור עם הילדים, במידה ואחליט לגור במקום שיותר קרוב להורי, הוא יוכל להקשות עלי לאחר מכן בבית משפט/ בית דין רבני, בגלל שאני כביכול "מרחיקה את הילדים מהדת" למרות שהוא רשם שאעשה מה שאני רוצה?

ועוד דבר, אני אשמח לכל טיפ שתוכלו לתת לי גם מבחינה משפטית, לגבי מזונות - בהתחשב בעובדה שהוא לא יגור בישראל ולא תהיה לו שום יד בגידול הילדים.

אני ממש קלולס בנושא וצריכה עזרה של עורך דין והכוונה לפחות. אין לי מושג מה לעשות.
17/05/2020 17:31
המדובר בנושאים מורכבים מדי מכדי שאוכל להשיב לך כאן בפורום. צרי קשר בטלפון: 072-3360526.

עו"ד גיטי גוטמן.
ט.ה
17/05/2020 11:09
אני בזוגיות 4 שנים עם ילדה (בת שנתיים) ללא נישואין. לדעתי אנחנו מוגדרים ידועים בציבור - זה אם הבנתי נכון...

אני מעוניינת להיפרד. הזוגיות שלנו מאז ומתמיד היתה גרועה. ההריון היה לא מתוכנן אך לבסוף הוא קיבל זאת ואנחנו חיים יחד עם הילדה.

חוסר תקשורת, חוסר התאמה בכל דבר. ובכללי לא מסוגלים לחיות יחד.

כל פעם שאני מתחילה לשוחח על נושא הפרידה, הוא מתחיל לקלל אותי ולהתיח בי אשמה על כך שהרסתי לו את החיים. קללות כמו "זונה", "שטן" ועוד...

אנחנו גרים בצפון תל אביב, הוא עובד בהייטק ומרוויח טוב. יכול להרשות לעצמו לשכור דירה בתל אביב.

אני מרוויחה מעט ולא יכולה למצוא דירה לי ולבתי באזור המרכז. גם לא קרוב למרכז. (בדקתי המון).

ההורים שלי גרים בחדרה ושם השכירות נמוכה וכן אוכל להרשות לעצמי לשכור דירת 3 חדרים כדי לחיות שם עם בתי.

הוא לא מוכן לשמוע על כך שאגור בחדרה. "תמותי ולא תגורי בחדרה". טענותיו:

"אני צריך בגללך לעבור לחדרה?"
"הילדה שלי לא תגדל בעיר הזאת. לא רוצה שתהיה כמוך"
"אני נשאר פה בתל אביב ולא ייתכן שאסע פעמיים בשבוע לחדרה בגללך " "תגורי פה באזור לא מעניין אותי איך"

לא ניתן לשוחח ואני על סף ייאוש.
עד שאמצא עורך דין שייצג אותי כדי לסדר את העניינים, אשמח לשמוע את דעתכם:

האם הוא צודק ולפי חוק לא אוכל לגור שם גם אם אין לי אפשרות כספית לשלם על דירה במקום הקרוב למרכז?
מה עליי לעשות?
17/05/2020 17:28
כדי לקבל ייעוץ משפטי מקיף, צרי קשר בטלפון: 072-3360526.

עו"ד גיטי גוטמן
רחל
07/05/2020 17:04
אני נשואה לבחור שהוא בן 20 ואני בת 30 ויש לנו ילד משותף גרנו יחד שנתיים וחצי כל השנתיים וחצי לא עבדתי מאחר ואני נכה מתאונה שקרתה לי חודש לאחר הלידה.

עכשיו כל הזמן הוא היה משאיר אותי לבד להתמודד עם הילד ועם הבית והייתי עושה את גם עם הליכון וגבס כמו גדולה עם זה לבשל עם זה הכל היה בורח לחברים שלו לעשן הוא מעשן כל היום. מאחר ולא הייתי עובדת הורי שיהיו בריאים עזרו לנו המון עם זה שילמו לו את כל המיסים של כל השנתיים וחצי וגם עזרו לו בשכירות ובאוכל ובטח בגידול הילד.

הוריו של בעלי לא נתנו לו כלום אפילו לחתונה הגיעו בלי שקל ובאו 10 איש כי הם דתיים.

אמו של בעלי גם כן היא מעשנת והיא מובטלת יושבת בבית כל פעם שביקשתי ממנה שתשמור על הילד הייתה מזניחה אותו ומתחמקת מלעזור באלגנטיות(והוא פשוט מת עליה בעלי)
מחודש ינאור ברחתי מהבית וחזרתי להורים עם הילד.

כל החודש ינואר בנות דודות שלו התחילו לדבר לא יפה הלכו פתחו תיקים במשטרה אחת הבנות דודות שלו כותבת לי הוא שווה אותך את אמא חרא (חשוב לציין שהבחורה מטופלת בארברנאל עזבה את הבת שלה שנה וחצי מאחר והתגרשה כל שני וחמישי שמה חבל ) ואני אמא נוראית .

ב28.1 הגעתי לרבנות להתחיל לזרז עניין של גט והציעו לי לעשות שלום בית .

מאז ה28.1 הבן אדם משתנה כמו סטייק כל יום זה אבא שלו ואני עם אבא שלי אני עוזר לו ואני איתו מבחינתו אני והבן שלו כיאלו אוויר.

אתמול קרא לי איתו קטע שהרתיח אותי באמת ואסביר .
היינו אמורים ללכת לראות כמה דירות עכשיו ההורים שלו לא בעד שניהיה ביחד בכלל .

אז כל חמש דק אבא שלו מתקשר אליו כמו מפקד איפה אתה מה אתה עושה תבוא עכשיו תלך לפה ממש כמו מפקד.

קניתי חבילה של טבק יום לפני והבאתי לבעלי אותה שישתמש אבא שלו מתקשר אליו תביא תחבילה. (חשוב לציין עוד קטע שקרה לי עם אבא שלו שפגע בי נורא יש עוד מלא אבל זה זכור לי בזיכרון. בהיריון בחודש 5 הייתי גרה אצלהם בבית עכשיו בעלי היה עובד מ6 בבוקר עד 7 בערב ואני הייתי בשמירת היריון שם האבא הושיב את כל הילדים וכולל אישתו לאכול ארוחת צהרים ונתן לי להיסתכל מהצד) .

אני לא מרגישה שאני חייבת משהו להורים שלו בטח שלא לעזור להם בכלום או לתת להם מעצמי משהו.

אני כבר נמצאת בצומת דרכים שנתיים שלמות אני שומרת נידה הלכתי עם כיסוי ראש שנתיים ופשוט כלום לא עוזר.

אשמח לעצה האם להמשיך את שלום הבית או פשוט להעיף תדבר הזה מהחיים שלי.
16/05/2020 22:03
לפי דברייך, על פניו, נשמע כי את סובלת בחיי נישואייך. הייתי ממליצה לך לנסות ולפנות לייעוץ זוגי.

במידה וייעוץ הזוגי לא יצלח, או במידה ואת מרגישה שהגעתם לסוף הדרך - תפני לקבלת ייעוץ משפטי.

עו"ד גיטי גוטמן 072-3360526      2    3   4   5    6      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: דרך בגין 144א ת"א

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון