בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי | עמוד 3
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ ראשוני חינם בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

ס.ר
11/09/2019 17:14
הרבה זמן המצב שלי ושל אבא של הילד שלי היה ממש חרא, לקחתי יוזמה האמת הכל נעשה באמת במחשבה שלנסות לשמור על קשר טוב למען יותם וגם כבני אדם, אין שום סיבה לשינאה מריבות וטינה. הרבה זמן באמת הייתי כבר מוכנה לתבוע והכל היה מוכן אבל ישבתי יום אחד, והבנתי שאני חייבת לנסות בפעם האחרונה אם יש אפשרות לגשר לפני שמתחילים מלחמה וההרס היחיד זה הילדים. גם ככה הוא מטופל וזקוק לכל כך הרבה תמיכה ולהעמיס עליו זה היה הורס אותו לגמרי. אני באמת שמחה שהוא בא ושוחחנו וקיבלנו החלטה שאין יותר חשוב מלהיות בקשר טוב וחברי למען הילד, אין שום סיבה למלחמות. הרי חלקנו שניים ביחד והבאנו לעולם ילד, אז אני לא מרגישה שהורדתי מעצמי נהפוכו מרגישה שהרווחתי בגדול, בעצם כלנו כמשפחה הרוויחה בגדול. הלואי חברים שכולכם תוכלו להפסיק עם המלחמות והנשים והגברים יבינו שלטנגו יש שניים ונטל זה לא רק על הגבר, ולא רק על האשה אלא שווה בשווה בלי רצון לנצל אף אחד. אני מאושרת ושמחה וגם הבן שלי מאחלת לכולכם שתצליחו גם אתם לגשר כי אני בתור אמא לשניים גדולים אומנם עם הגרוש שלי היה סיפור קשה מאוד שלא היה מקום לוותר ולא קשור בכסף כי וויתרתי על כל החוב של השנים שהיה חייב לי איתו זה היה סיפור קשה של אלימות קשה ויחד עם זה לא רציתי להלחם על הכסף הרגשתי שכל פעם שאני נפגשת איתו בבתי משפט זה מחזיר אותי שנים אחורה, אז הצלחתי אומנם לגדל אותם תודה לאל, אז לקחתי צעד אחורה אולי חלק יחשבו שאני פריירית גדולה ואולי אכן זה כך, כי הוא באמת הרס לנו את החיים. אבל עם הבן זוג הנוכחי שהיה אבא של הבן שלי זה לא היה צריך להגיע לרמות כאלו, חלקנו בעצם שנים יפות קשות גם בגלל כל התהלליך עם הגרוש, הוא היה לצידי ואין שום סיבה שלא אזכר בתקופות האלו. אז אחרי חודשים קשים אני שמחה להגיד לכם שחצינו את המכשול ומתפללת שנוכל להמשיך כך למשך כל שארית חיינו, וגם לכם. כי המלחמות לא נגמרות והסובל העיקרי זה הילדים תחשבו על זה. יש לי תקווה גם בשבילכם ואולי בסיפור שלי אתן כוח ואולי אצליח להשפיע על חלק מהאנשים לטובה, אמן ואמן. שיהיה לנו באמת רק בשורות טובות אמן.
שלי (בדוי)
11/09/2019 09:58
אני בת 49 + 2 בוגרים, נמצאת בהליך גירושין לאחר 22 שנות נישואין שידעו עליות ומורדות.

בשנת הנישואין ה10 שלנו עברנו טיפול זוגי לשיקום הזוגיות - לא עזר.

מערכת שחוקה שהרבה אהבה לא הייתה שם אבל שרדנו.

לפני חודשים ספורים, הודיע לי שהכיר את אהבת חייו ורוצה להתגרש ולכן החליט לספר לי . חשתי כאב עצום וכל פעם שניסיתי להגיד לו איך אני מרגישה, במקום לגלות אמפטיה זרק לי : "שלא ילך לי ושאלך להזדיין מצידו".

אני רוצה לסיים את הגירושין כמה שיותר בטוב והוא מתנהל מולי בתקשורת בעל אופי קשה וחסר סבלנות.

סילקתי אותו מהבית והוא עבר ליחידת דיור ששיננו משלמים עליה, לא יכולתי לסבול את ההתנהגות האגואיסטית שלו כמו שיחות טלפון איתה ממש מול הפרצוף שלי.

אני יודעת מי האישה ומי הבן זוג שלה כי היא בהליכי פרידה ממנו.

כואב לי לראות את שניהם ואני שוקלת ברצינות לפנות לבן זוגה של המאהבת של בעלי ולספר לו את האמת. בן זוגה לא יודע שהיא רוצה להיפרד ממנו בגלל הבעל שלי . יש להם 2 ילדים קטנים .

מה אתם הייתם עושים במקומי?
נ.ל
09/09/2019 18:33
ערב טוב לכולם
צועקת צעקה בשם כל הגרושות שלא מקבלות מזונות אני בחורה צעירה אמא לשני ילדים קטנים 3 שנים גרושה ולא מקבלת מזונות עובדת לפרנסתי שמקור פרנסתי 4000 שקל פניתי לכל הגורמים הוצאה לפועל על שלא מקבלת מזונות שאוכל לפרנס את ילדי בכבוד פעם בחצי שנה עושים לו צו מאסר על 2000 שקל וזהו ביטוח לאומי נאמר לי שיעזרו לי ב1000 שקל בחודש ושאני יבטל את כל התיקים נגדו אני שואלת למה פסקו לי 3000 שקל לחודש ועוד הוצאות מיוחדות חצי למה אני צריכה לקבל 1000 שרק שכר דירה אני משלמת 3500 שקל איך אפשר לחיות ככה איך אפשר להיתקיים אני לא יודעת למי לפנות ומה לעשות ואיך לשלם הכל...

פונה בשם הרבה גרושות שגם נימצאות במצב שלי - אשמח להכוונה של עורך דין מומחה בתחום המזונות.
ג.י
09/09/2019 13:36
יש לנו הסכם גירושין שלא מכסה את כל הנושאים מתברר...

פעם בשבוע הגרוש מוציא את הילדים מהמסגרות, שלושה ילדים בכיתות א' ו ג', אתמול חזרתי מכפולה הביתה ואני קולטת שלא עשה איתם שיעורים ולא סידרו את התיק, אני מוציאה על שיעורים פרטיים כל החופש הגדול ועדיין אלפי שקלים לבד!

הוא לא משתתף! אמרתי לו, תקשיב, היו שיעורים והוא ענה שלא שם לב, המורות כל הזמן מעדכנות במייל ווואטסאפ. כל הלילה כתבתי לו ומחקתי כתבתי ומחקתי ורציתי להגיד לו שזה הכי לא בסדר שהם הולכים בלי שיעורים לבית ספר, אני כל כך עצבנית .

הצלחתי לא לכתוב לו בכעס והחלטתי להרגע קודם, אבל תכלס
מה עלי לעשות? להגיד לו? לשתוק? עוד חודשיים עוברים לפי ההסכם של משמורת משותפת ואז אני בכלל לא רוצה לחשוב מה יהיה עם הילדים מבחינה לימודית. עצה? טיפ?
דימה
09/09/2019 09:09
התגרשתי לפני כעשר שנים מאשתי הראשונה, ממנה יש לי ילדה. אני משלם מזונות בהוראת קבע לפי הסכם גירושין מסודר. כיום אני נשוי פעם שנייה עם 2 ילדים מתחת לגיל 3. בתי מנישואיי הקודמים מגיעה לביקור של שעתיים פעם בחודש וחצי. ואפילו לעיתים יותר רחוקות.. גרושתי, ובעידודה גם ביתי, לא מפסיקות לדרוש כסף כל היום (מעל 20 הודעות ביום) תוך הפעלת איומים ודיבורים בוטים.

הן דורשות טלפון חדש, מחשב נייד, כספים נוספים לבזבוזים והוצאות רבות נוספות. אני משלם את כל מה שרשום בהסכם הגירושין (מזונות, ספרי לימוד, תשלומיי בי"ס, ביטוח בריאות) בנוסף אני משלם עבור קו הטלפון של הילדה ולאחרונה שלמתי 8500 ₪ עבור גשר והגרושה לא שילמה את חלקה כפי שהבטיחה, אבל מבחינתן זה לא מספיק ולא משנה כמה אני מסביר להן שפשוט אין לי זה לא עוזר והן מטרידות אותי כל היום.

אשמח לברר מה אני אמור/חייב לשלם. בנוסף, האם פתק אישור מהגרושה (עם שם מלא בכתב ידה) שקיבלה את הכסף מספק כאישור קבלה? אודה לעזרתכם, דימה
מיכל
08/09/2019 17:48
סבתא שלי התאלמנה לפני 40 שנה בעלה שזה סבא שלי נקבר ברוסיה.כשסבתא שלי עלתה לארץ היא עלתה לבדה עם 3 ילדיה. בארץ לא דווח למשרד הפנים שהסבא נפטר ועדיין היתה רשומה בתעודת זהות נשואה . הסבתא נפטרה לפני חודש והשאירה צו ירושה שכל נכסיה הולכים לילדיה ... משרד הפנים קם ושואל היכן האבא )סבא אין ברשות הילדים שום מסמך שיכול להעיד כי אכן האבא לא בין החיים מה עושים במצב כזה היכן אפשר להוציא או להוכיח שאכן האבא נפטר לבנתיים הצוואה מתעכבת.

אשמח לעזרה
תהילה
08/09/2019 17:07
זוג שהתחתן בחו"ל מעוניינים להתגרש דרך מגשר יש הסכמה והם לא מעוניינים במלחמות, הם רוצים לסגור הכל ביניהם מבחינת התנאים המזונות וכו'. הם צריכים עורך דין שיבנה הסכם לפי זה ולפי חוק כמובן ויעשה את המשך הפרוצדורה. שניהם יהודים אבל בגלל שהתחתנו בחו"ל נאמר להם שזו התרת נישואין ולא גירושין. האם יש הבדל והאם זה נכון? ומה המחירים שעו"ד מגשר יכול לקחת על תהליך זה?
תודה
מור
08/09/2019 13:02
שאלה - אני פרודה, כבר יש לנו הסכם גירושין שאושר בבית המשפט וממתינים לרבנות לסיים את התהליך.
הילדים ואני גרים בקיבוץ.

הילדים אצלי כל יום פרט לפעמיים בשבוע שמגיע לבלות איתם 3 שעות ולוקח כל סופשבוע שני.

הילדה רוצה אופניים, הוצאה לא קטנה, ויש לציין שרק אני קונה להם הכל (ביגוד, נעלים, אוכל, משחקים וכו').

גם שלוקח אותם אני שולחת עם משחקים מכאן ובגדים.

האם זה הוגן לבקש ממנו להשתתף בחצי מקניית האופניים לילדה? הוא פשוט לא קונה להם כלום ואת הזמן באמצע שבוע לרוב מעביר איתם בשטח הקיבוץ (אופניים, בריכה)
הילה
04/09/2019 13:38
אני אם לשני ילדים מנכרים בעקבות גירושין קשים וסבתא לנכדה בת שנה וקצת. חויתי את הסוג הכי קשה של ניכור הורי, תחילה מהבת הבכורה שהחלה לנכר מגיל 11 לסירוגין עד שהתנתקה לגמרי ואחכ, הרעל הועבר היטב לבן שהחל לנכר בגיל 17!!! הרבה אחרי הגירושין. ברגע שבחר צד, אני לא קיימת עבורו. כבר קרוב ל 5 שנים של נתק מוחלט ממנו ו 10 שנים של נתק מהבת. היה ניסיון אחרון לפני כשנתיים, התקשרתי אל הבן מחסוי והוא לא זיהה אותי, חשב שאני אחת הידידות שלו, אמר שהוא בדרך לבסיס ושאל "מי זאת"? כמובן שניתק לי בפרצוף. אחרי יום-יומיים, אני מקבלת טלפון מהמשטרה שהוא בגיר ומנוע ממני להטריד אותו בשיחת חולין כזאת או אחרת.

הבת נישאה ב 2015 ובנובמבר 2017 נולדה לי נכדה ומאז, החיים התהפכו לי, (כאילו שהיו על מי מנוחות לפני כן...) אך עצם הולדת הנכדה, טלטל אותי. לטובה. ראיתי תקווה. התייעצתי רבות ולבסוף הגעתי לעו"ד מקסימה שהסכימה לייצג אותי, בתביעה תקדימית. שבוע שעבר, הוגשה התביעה שגוללה את סיפור הניכור ובקשה להתערבות בית המשפט, לשים קץ למעגל האימה הזה.
אביא ציטוט קצר מכתב התביעה:

"הקטינה אינה צריכה עוד להמשיך ולסבול מתוצאות הניכור ההורי אליו היתה חשופה אמה. הגיעה העת ויפה השעה לשבור את מעגל הקסמים האכזרי אליו נקלעה המשפחה סביב משבר הגירושין ויש לשקם את ההריסות של הקשרים המשפחתיים הראשונים של התובעת, הלוא היא אמה של הנתבעת. לאפשר לה להתוודע ולהכיר את נכדתה, להיות בקשר קרוב, אוהב ונוכח בחיי נכדתה, ללוות אותה באבני הדרך של חייה, למענה ולטובתה של הקטינה".
עוד נכתב בכתב התביעה שנפרש על פני 11 עמודים מנומקים ומעמיקים ביותר, על חשיבות הקשר עם הסבים (שמבוססים מחקרית) :

"הבת, ממשיכה לסחוב את החוליים המשפחתיים ואותן פתולוגיות משפחתיות בלתי פתורות אל בתה....מבקשת הסבתא, לשים אחת ולתמיד קץ, לייסורי העבר ולפגעי הגירושין ולפתוח דף חדש, בפרק המשפחתי המורחב. לסלק את רוחות הרפאים מחדר הילדים ולאפשר, התחדשותם של קשרים משפחתיים טובים ובריאים, על בסיס של תום לב וכוונות טובות"

לסיכום בקשתי מבית המשפט:

להורות על קיומו של קשר בין הקטינה לסבתה, מובנה ומותאם לצרכי הקטינה. להורות לאם ולסבתא, שישתתפו בטיפול או הדרכה בטיפול לטובת העניין ולצורך הצלחת בניית קשר מבוסס ויציב, בהתאם לצרכי הקטינה. להורות על מינוי מתאם הורי.
בעקבות התהודה הציבורים בנושא ניכור הורי, אני חושבת שיש סיכוי בפניה לבית משפט לשנות את המצב החולני הזה. רבות דובר על זמן ילד בניכור הורי. בתביעה, אני מדגישה את זמן סבתא. לא יודעת כמה זמן נותר לי להכיר וליהנות מנכדתי, אינני נהיית צעירה יותר.

אני חושבת שחובתי כסבתא, לא לשבת על הגדר ולמרר על מר גורלי, אלא לשכנע את בית המשפט לראות את טובת הנכדה שלי. לכם הסבים וסבתות אני מציעה לא לפחד, תפנו לבית משפט. מקסימום נצליח.
אבי
03/09/2019 14:10
עוד שבועיים בדיוק יום הבחירות.

כולם ממליצים למי להצביע, אני רוצה לעשות הפוך ובפוסט זה לסמן את המפלגות הפמניסטיות המסוכנות לנו ציבור הגברים.

במקום הרביעי- כחול מפלגה הטוענת לחוסר שיוויון דווקא מנקודת מבטם של נשים קצת הזוי לא?

בנוסף קארין אלהרר ויעל גרמן קידמו הרבה חוקים כנגד גברים בכנסת האחרונה.

מקום שלישי-מפלגת ימינה. מפלגת הימין הפמניסטי בהנהגת שקד מינתה שופטים פמינסטיים ויוזמת חוק ההפללה. שולי מועלם פמניסטית קיצונית יוזמת חוק הפורנו וזאת שהצביעה בעוד אינספור חוקים כנגד גברים ועידית סלמן שסירבה לקבורה של אם של גבר שנחשד בסירוב גט .

מקום שני- המחנה הדמוקרטי מיכל רוזין יושבת ראש אירגון הטרור שדולת הנשים אחת הקיצוניות שבתחום.

האשימה יחד עם זנדברג גבר באונס שלא היה ונברא וכמעט גרמה להתאבדותו.

נוספות אליה תמר זנדברג וסתיו שפיר.

מקום ראשון- התואר המפוקפק הזה הולך בפער גדול למפלגת העבודה.

אורלי לוי מתכננת לנו את חוק האזיקונים שבו כל גבר שיואשם בתלונת שווא מצד גרורתו יקבל מתנה מהמדינה אזיק אלקטרוני.

על מירב מיכאליכס באמת שאין יותר מידי מה להרחיב התפוח לא נופל רחוק מסבא קסטנר.

ורוויטל סוויד סוגרת את הרשימה של 50% טרוריסטיות במפלגה אחת.
אנונימית
03/09/2019 11:01
איך מגדירים פרודים?

בתחושה שלי אני נחנקת ולא יכולה לזוז עד שלא יהיה גט ביד.

בשורה התחתונה אין בינינו שום קשר כבר כמעט שנה וחצי. פרט למלחמה שמתנהלת בינינו אין שום תקשורת. הוא חוזר ואומר שהוא לא חייב לי דין וחשבון לגבי שום דבר.

אנחנו חיים חיים נפרדים. מבחינתי הוא באמת משוחרר אבל הוא מבחינתו עוקב אחרי ואני מרגישה שממש מחכה לי בפינה. אני מפחדת לזוז כי חוששת שיגיד שבגדתי.

איך מגיעים להבנה שאנחנו פרודים?
אירן
02/09/2019 14:50
ילדתי לפני 7 חודשים ומאז אני פרודה.

הזבל שהייתי נשואה לו בגד בי כשהייתי בהריון, גיליתי את זה כשהייתי בסוף חודש שמיני ואז הוא פשוט שם לי עובדה שהוא לא מסוגל לחיות במונוגמיה וצריך לשכב עם עוד נשים ואם אני לא מקבלת את זה אני יכולה ללכת.

מרוב הבושה והחוסר אונים, אחרי שנלחמתי בכל המשפחה שלי בשביל להיות איתו, שמרתי הכל בפנים ואף אחד לא ידע על זה, התמודדתי עם כל החרא שהוא האכיל אותי במשך כל תקופת ההריון שלי, לבד.

יום אחרי הלידה הוא רב איתי בבית חולים כל הלילה כי לא הסכים שנעשה אירוע ברית לילד ובבוקר הכריז שהוא מתגרש והלך, אחרי שעה התקשר להגיד לי שאם עד הערב מישהו לא יבוא לקחת את הדברים שלי הוא זורק הכל.

בעצם העיף אותי מהבית כשעוד הייתי מאושפזת בבית חולים. כשהשתחררתי חזרתי לבית הוריי באשדוד עם הילד.

אחרי כל זה, מאז, אין יום שהוא לא עושה לי את המוות, ממש מתעלל בי נפשית. מריבות בטלפון, קללות, אלימות מילולית, השפלות... מה לא!

היינו אמורים להגיע להסכם גירושין ולסיים את זה יפה למרות הכל אבל יום לפני החתימה הוא החליט שהוא לא חותם ופיצץ את ההסכם..מה שאילץ אותי לפנות לבית משפט ולשלם עשרות אלפי שקלים עבור עורך דין ואגרות בית משפט.

הוא לא משלם מזונות ודורש לראות את הילד ולקחת אותו ללינה אצלו ובנוסף שאני גם אשתתף איתו בנסיעות שהוא לא יסע לאשדוד ויבזבז דלק לבד (הוא גר בפתח תקווה).

הוא מספר את הסיפור גם לחברים משותפים וגם לבית משפט ככה שאני החלטתי אחרי הלידה לעבור להורים שלי ולמרות המאמצים שלו לשלום בית לא הסכמתי לחזור.

מיותר לציין שלא היו שום מאמצים והוא בעצמו לא רצה לשמוע על שלום בית, אמר שטוב לו לבד.

הוא השאיר אותי בלי חברים, בלי יכולת לצאת לשום מקום כי כל פעם שהוא מגלה שיצאתי לאנשהו, אפילו סתם לבית קפה עם חברה, הוא מציג אותי כאמא מזניחה שגם לא נמצאת עם הילד וגם לא נותנת לו אותו.

עכשיו בנוסף הוא גם סגר את העסק שלו (ספר) ומציג את עצמו כמסכן מחוסר עבודה. הכל בשביל להתחמק מתשלום מזונות.

אני מוצפת בחרדות שהוא יצליח לקחת לי את הילד או יפגע בו בשביל לפגוע בי.

בית המשפט בפגרה עד ספטמבר ועדיין לא קבעו לנו דיון, כל פעם שהעורך דין שלי שולח לי את ערימות השקרים שהוא והעורכת דין הנוראית שלו מציגים לבית המשפט אני לא מסוגלת לאכול או לישון יומיים...ובתוך כל החרא הזה אני עוד צריכה לגדל ילד ולא לתת לזה להשפיע עליי או עליו.

איך אמא יכולה לתת את הילד שלה במיוחד בגיל כזה קטן לבן אדם שאין לו מושג קלוש בגידול שלו ושל ילדים בכלל?! אין לי בכלל ספק שכל המלחמות שלו הן בשביל לפגוע בי וממש לא בגלל שאכפת לו מהילד..אחרת הוא היה מגיע לראות אותו לא משנה המרחק.

מקווה שכל הרע יגמר מתישהו ואני והילד שלי נזכה לימים טובים יותר...
נעמי
02/09/2019 15:21
ראשית אל תפחדי.... את אצל ההורים! אל תעשי שום צעד בלחץ.

מי שמתנהל כמוהו מתנהל מתוך לחץ ובילבול ואז כותב לבית המשפט שקרים באמצעות עורכי דין מפוקפקים. ובתי המשפט יודעים להבחן במהירות את השקר. אין מצב שהילד ילקח ממך! בתי המשפט יחייבו אותו רטרו לשלם לך מזונות עם ריבית.

לא יעזור לו כלום גם עם הוא לא עובד זה לא מעניין את בת המשפט הם יחייבו אותו לשלם גם אם הוא יצטרך לנקות מדרגות.

אז לא לפעול מתוך פחד לפעול מתוך חוכמה תפני לכל אירגון שמטפל בעזרה לנשים במצבך והם יחבקו אותך באהבה... נעמ"ת ויצ"ו. סיוע משפטי.

בהצלחה יקירה ואל תתני לפחד לכוון אותך..את לביאה חזקה.

שולחת אור אהבה וכוח אמן
גילה
02/09/2019 10:45
התחתנתי פעם ראשונה לפני כמה שנים ..
בזמן שהייתי נשואה הכרתי מישהו ובגדתי בבעלי..
לאחר מספר חודשים ביקשתי להתגרש מבעלי (שאיתו יש לי ילדה אחת בת 14)
לאחר מספר חודשים אחרי שהתגרשתי,
התחתנתי עם אותו בחור שאיתו הייתי..
לאחר תקופה מסויימת נולדה לנו בת..
נכנסתי להריון לאחר החתונה איתו..
והחיים כמו שבטח תבינו לא היו טובים איתו..
לא הסתדרנו.. אין תקשורת ..
לא יכולה לראות ולסבול אותו..
לפני חודשיים פניתי לעורך דין כדי לערוך הסכם גירושין..
כל העניין של אסורה על בעלה ובועלה פשוט קרה לי.. הנישואים שלנו הם באיסור.. אם רק הייתי יודעת מה עשיתי.. טעות חיי..
אז פניתי לעורך דין והבאתי לבן זוג שלי את ההסכם.. הוא מצידו היה להמשיך לגור ככה.. ואני לא מסוגלת!!
לא יכולה להיות רגע לידו..
מה שחשוב זה הבנות..
לבסוף הוא לקח את ההסכם לעו׳ד מטעמו שיבדוק.. ההסכם אצלו כבר שבועיים וכל פעם ששואלת אותו הוא אומר לי שעדיין לא מוכן.. שהעורך דין בחופשה..
לא יודעת כבר מה לעשות ואיך להתנהל מול הבן אדם הזה??
כתבתי בהסכם שיבוא לראות את הבנות שלוש פעמים בשבוע ומתי שיוכל בתיאום איתי ופעם בחודש שישנו אצלו.. הוא מבקש שישנו אצלו שבוע כן שבוע לא..
אמרתי לו שזה לא יקרה
ואני לא רוצה לשגע אותן.. מה יותר טוב מזה??
מה עושים בנות איך ממשיכים האלה עם הדבר הזה??
החוזה בדירה על שמי אני יכולה להוציא אותו מהבית?? הוא עושה לי בכוונה הכל. כמובן שאני גם עובדת..
נ.ב

ודבר נוסף
הוא הלך לבנק וביקש שכל פעולה אני יצטרך את החתימה שלו..
אפילו כדי להוציא כת המזונות שבתי הגדולה מקבלת..
וגם את המשכורת שלי לא יכולה להוציא בלי חתימה שלו
מה לעשות??
קלי (בדוי)
02/09/2019 10:41
לפרוד שלי יש רישיון לאקדח כמה שנים, והוא זקוק לו במסגרת עבודתו כשומר. לפני שנתיים כשהיינו יחד, הוא כיוון אלי את האקדח ודרך אותו כאיום באמצע מריבה ספציפית אחת - היו מאז הרבה מריבות וזה לא חזר על עצמו.

מאז אותו אירוע בודד לא דיברנו על זה.

הוא מרח את ההסכם גירושין במשך תקופה ארוכה, והעליתי בשיחת טלפון שאני שוקלת לדווח למשטרה שבעבר הוא איים עלי. שעה אחר כך הוא התקשר ואמר שאפשר לחתום על ההסכם.

האם אוכל להשתמש בסנקציה הזו, במידה ויסרב לתת לי גט מסיבה כלשהי? או שזה נחשב כאיום ולא חוקי?

הוא מת מפחד שייקחו לו את הרישיון.
א.ל
02/09/2019 10:09
אשמח לקבל עזרה ועצה טובה של עורך דין מנוסה בתחום.

גרושתי עברה דירה ללא שום סיבה כל שהיא שנראת לעיין
זה כבר פעם שלישית שהיא עוברת כל שנה דירה.

הודעתי לבית הספר שלשם רוצה גרושתי להעביר את הילדה: שאני לא רואה שום סיבה שהילדה תעבור לבית ספר אחר ממה שהיא היית לפני כן.

ובנוסף לפי דעתי זה פוגע בילדה להעביר אותה כל שנה בית ספר ודירה ויישוב.

גרושתי שלחה לי דף מעורך דין שלפי אותו הסכם גירושין שחתמנו עליו מותר לה לעבור דירה, אבל זה נוגד את טובת הילדה...

אני חדש בנושא המשפטי ואודה לכם אם תוכלו לעזור לי מה עלי לעשות...
קארין
02/09/2019 09:26
אני נשואה בת 30 עם 4 בנות מהממות.

אנחנו נשואים 8 שנים, הספקנו הרבה.

בתחילת הנישואים מיד לאחר הלידה שנייה גיליתי שבעלי מפלרטט עם בחורות בטלפון, פלירטוט בעל תוכן מיני.

עברנו את המשבר הזה, סלחתי והמשכתי קדימה.

אחרי שנה, שוב מקרה דומה, רומן קצר כחודש בערך בטלפון ובהודעות. גם הפעם סלחתי איכשהו והמשכתי ושוב זה היכה בי אחרי זמן מה...

ושוב כמו מטומטמת סלחתי.

היום גיליתי שהוא מפלרטט עם בחורה בטלפון ובהודעות, בחורה כבת 20 בערך. גם פה השיחות מיניות.

עכשיו תשאלו אותי איך סלחתי בכל הפעמים?

פחדתי, פחדתי להישאר לבד עם הילדים, פחדתי להיות חסרת אונים. יש בי פחד מפני פרידה. פחד להישאר לבד. פחד...

פחדתי לספר למשפחה. לא יודעת איך מתחילים חיים חדשים.
איך מגדלים 4 ילדים לבד?

איך מסבירים להן? הן עדיין קטנות, הכי גדולה שלי היא בת 7 וחצי.
הוא טוען שהוא אוהב אותי ונמשך אלי מאוד.

היחסים המיניים שלנו מצויינים ולא חסר לו סקס איתי, אני ניראת מעולה, אף פעם לא מזניחה את עצמי גם בבית.

אני מפחדת להתגרש, אני יודעת שאני צריכה כבר לעשות את הצעד הזה, שום דבר לא ישנה אותו. הוא רטצה ללכת לטיפול, איזה טיפול יכול לעזור לו?? אני לא מאמינה שמישהו יכול לשנות אותו.

לא מסוגלת להסתכל עליו יותר אבל אני מרחמת על הבנות שלי.איך ממשיכים? איך מתרוממים מהמקום הנמוך הזה?
לימור
24/06/2019 07:49
הי

התייעצות יש לנו כבר תוקף פסק דין של בית המשפט להסכם גירושין. ויש תאריך לרבנות לקבלת גט ביום חמישי. עכשיו הוא כתב לי שהוא הולך לדרוש שלום בית - הודעתי לו שאין על מה לדבר מבחינתי העניין חתום וגמור לגט. אני זוכרת שקראתי או שמעתי מתי שהוא שלמישהו אחר קרה דבר כזה ואז צריך לעשות שם הצגה שלמה לדיינים ובסוף הצליחה לצאת עם גט. האם מישהו זוכר את זה? אשמח להצעות מה כדאי לעשות. כמובן שמחר אעדכן את עורכת הדין שלי בעניין.
יפית
27/06/2019 13:36
הכי יפה שהוא כתב לך שהוא ידרוש שלום בית - עם דגש על ידרוש. לא התקשר או ביקש להיפגש או חס וחלילה עשה איזו מחווה יפה של שליחת זר פרחים. הוא ידרוש! שלום בית...בשביל מה? בשביל לחזור ולמרר לך את החיים. מה גברים לא יעשו כדי לא לשלם מזונות או לא לנסות לחיות לבד...
ממזר
26/08/2019 10:50
תודיעי בבית הדין שאת ממשיכה בחייך עם או בלי גט-ותעשי כך!
ראי את עצמך כפנויה-תתחילי לצאת עם בני זוג חדשים-וגם תקימי משפחה חדשה כידועה בציבור!
והעיקר-אל תתייחסי בכלל למושג הדתי הפרימיטיבי והדימיוני "ממזר"!
אנונימית
21/08/2019 19:12
ערב טוב

אני צריכה עזרה ואשמח לתשובה של עורך דין גירושין מנוסה ממשרדכם.

בן הזוג שלי ואני על סף גירושין, בהסכמה ובצורה יפה (יש לנו תקשורת מצוינת ואנחנו חברים טובים ומוסכם על שנינו שמעל הכל- טובת הילדים).

עד עכשיו היה ברור שנלך על משמורת משותפת, כי הוא אבא מאד מעורב (ב3 שנים האחרונות כשאני הייתי המפרנסת הראשית הוא בעיקר היה עם הילדים), וכי חשוב גם לי וגם לו שהוא יהיה מספיק זמן עם הילדים. הם בני 6 ו3.

ככל שזה מתקרב אני מתחילה לדאוג ולחשוש מנושא המשמורת המשותפת, לא מסיבה כלכלית (כאמור אני המפרנסת הראשית) אלא יותר מכיוון טובת הילד. אני לא בטוחה שטובתו של ילד בן 3 שגם ככה חווה קשיים והולך לגן חינוך מיוחד, היא למשל לחלק את זמנו חצי חצי בין שני בתים.

מישהי מכירה מחקרים שנעשו בתחום, או בדיקה כלשהי של אנשי מקצוע שבדקו את השפעתה של משמורת משותפת על ילדים, ובעיקר ילדים בגיל הרך?

לי נראה, מניסיוני כאמא, שהדבר הכי חשוב לילד, והכי מקנה ביטחון, היא יציבות. איך תתאפשר יציבות כשהם מחלקים את זמנם בין שני בתים?

תודה רבה
אוריה
21/08/2019 16:07
מזונות זמניים והוא אמור לשלם מחציות.
שאלה.. אני שילמתי על צהרונים ל2 הילדים ברישום מאוחר.
עשיתי תשלומים כל חודש אמור לרדת לי 2000 מהאשראי.

שאלתי אותו איך הוא מתכוון לשלם לי את החלק שלו.. הוא מתחמק ולא עונה... איך משולמים בפועל כספי מחציות?

מה עושים? וגם שילמתי מקדמות ע"ס 500 לכל ילד.

ועוד שאלה: אני רוצה לרשום את הילד לחוג וזה יומיים בשבוע ויום אחד יוצא ביום של הפרוד.

הוא לא מעוניין לשלם ואני לא יודעת אם לרשום אותו ואם ייקח אותו ביום שהוא אצלו... וממציא טיעונים שונים ומשונים כמו: הילד קטן מידי לחוג..למרות שיש קטנים ממנו.

מה עושים לרשום בכל זאת ולקחת אותו רק פעם בשבוע ומה. עם הכסף של החוג שיוצא באזור ה2500 לשנה??? סיוט.

הוא רושם לי: שיהיה ברור שאני לא מסכים לחוג בטענה שהוא קטן מידי. האם חייב את ההסכמה שלו? דיון בנובמבר.
הילה
21/08/2019 19:11
אני אגיד לך מה קורה אצלי

מה שנמצא בהסכם אני משלמת רק חצי מההתחלה, הוא משלם את החצי השני, ואם הוא לא משלם יש לו עסק איתם, לא איתי.
מה שלא בהסכם, הוא לא חייב. אם הוא חושב שהוא צעיר מדי, זה לגיטימי, זאת אמירה חינוכית. לא לכולם יש אותה דרך חינוכית וזכותו להחליט לגבי החינוך של הילד שלו, בכלל לא קשור לימים.
אם אתם מגיעים להסכמה לגבי חוג (זה או אחר), שוב, אישית משלמת חצי ושהוא ישלם את החצי השני.
ממזר
21/08/2019 15:27
כל מסורבות הגט החילוניות צריכות-ויכולות-להמשיך בחייהן בלי לחכות לגט-לקיים יחסים עם בני זוג חדשים-ואף להקים משפחות חדשות!
אין אף חוק אזרחי או פלילי האוסר על נשים נשואות-ובודאי פרודות-לקיים יחסים ואף ללדת ילדים עם מי שהן מעוניינות!
"ממזר" זהו מונח דתי פרימיטיבי ודימיוני-והחילוניות חייבות להתעלם ממנו לחלוטין!
יש די והותר חילונים ו"חסרי דת"-שאין להם שום בעיה להקים משפחות עם "ממזרים"!
רק הצפת המדינה באלפי "ממזרים" בכל שנה-תפתור גם את בעיית ה"ממזרים"-וגם את בעיית סרבנות הגט!
כן יירבו "ממזרים" בישראל!!!     3   4    5    6    7      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורך הדין רם יוגב:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: השיזף 4 רעננה

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון