בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי | עמוד 2
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ ראשוני חינם בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

קארין
23/09/2019 14:54
פסק דין כתובה 100,000 ש"ח

עברו כמעט 9 חודשים מפסק הדין והאישה לא עשתה צעד לגביית הכסף, למעט הודעת sms לגבר, שבה הוא ענה, כי הוא איננו יכול לשלם סכום כזה ואם היא רוצה, שתפנה להוצאה לפועל.

מהודעה זאת, עברו 9 חודשים בערך, ועכשיו נזכרה הגברת, שהיא רוצה לגבות את הכסף והיא כבר רוצה 114,000 ש"ח גם על עלות פתיחת תיק בהוצאה לפועל... גם שכט על עורך דין שהיא לקחה וגם מדד.

האם זה חוקי?
היתה מחכה עוד כמה שנים ותובעת מיליון.. לא הבנתי... האם יש מדד לפסק דין כתובה? האם עליו לשלם פתיחת תיק בהוצאה לפועל ואת שכט של עורך הדין שלה? זה אמיתי?
מרי
23/09/2019 12:53
אני נשואה בשנית פלוס 4 ילדים. ילד 1 הוא מנישואיי הראשונים, כיום בן 9. ושלושת הילדים המשותפים שלנו בגילאי: 3, 2, ושמונה חודשים. הילד מנישואיי הראשונים עם הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות המכונה בשם המקצועי ADHD.

אפרט לגבי הבעיות שלו: תזוזתי מאוד, כל משפט יכול להגיד מספר פעמים, כמעט ולא נותן לדבר עם שאר בני הבית, צועק לעיתים, כעסן, לא מקשיב שמדברים איתו, חוצפן. ובמילים אחרות ילד שההוצאת אנרגיה עליו היא כמו על 10 ילדים.

כמובן שהילד שלי מטופל ע"י צוות מקצועי, ובקרוב מאוד תרופתית. אך אני יודעת בתוך ליבי שכל טיפול שאתן לילד לא יעזור כאשר אין לו אבא ואמא והוא מרגיש מקופח (כל מה שההורים שלי נותנים לו, זה לא יהיה אמא, ילד רוצה את אמא שלו, במיוחד שהוא יודע ששאר אחיו גרים איתי, גם הייסורי מצפון איתם אני חיה, זה משהו שמעליי).

הילד לומד במסגרת רגילה אך עם קשיים מרובים. כמובן לאחר שהילד חיי עם אחיו בבית (שהיה לנו רק ילד 1 משותף) הדבר גרם לבעיות רבות בתוך המערכת, מריבות אין סוף ובלאגן גדול עם בעלי, החלטתי שלפני שאני עוד רגע מתגרשת ( בגלל שלא ידעתי מה לשעות וגם ראיתי שגם בעלי רק מקשה עליי עם הסיפור) עדיף שיגור אצל סבתא וסבא ( אמא ואבא שלי) עד שאולי יהיה נס עם הטיפולים ויהיה רגיעה אצלו.

חשוב לי לציין שאני בעצמי הלכתי לפסיכולוגית ( כי לא פשוט לא לחיות עם הילד שלך !!! עם כמה שקשה איתו ) וזאת בעקבות שיש לי עוד ילדים קטנים ואם אני יתגרש, גם הם יהרסו !! אחרת הייתי מתגרשת וודאי רק בשביל הילד. וככה המצב נמשך 4 שנים, שהילד גר וחי אצל הסבתא, ורואה אותי ואת אחיו כמה שאפשר. ( מרחק נסיעה של 10 דקות בתוך העיר) .

החלק העיקרי הוא שהבעל מאז ומעולם לא קיבל את הילד בשום צורה- בגלל הקשיים שהוא "מביא" איתו. הוא לא מסוגל להתמודד איתו. הבעל הוא רגוע באופי באופן כללי, ולא מסוגל שיכנס "חוסר שקט" לחייו ( יש לציין שהוא בן 43, עשר שנים יותר גדול ממני ) ואני אומרת את זה בלשון המעטה שתבינו. מבחינתו לגור עם ילד כזה עדיף למות. ( זה משבש לו את האיזון בגוף והורס לו את השלווה ) הוא הגיע לרמת דחק מהילד (קשה לו לשמוע את שמו וכמובן שקשה לו לראות אותו אפילו סתם באירוע או במשפחה, הוא אומר לו "שלום" בכוח בעל כורחו- כן זה המצב שלו !

מבחינתו זה ילד שיכול להרוס את ילדינו המשותפים שבגלל ההפרעת קשב וריכוז שלו ,שהוא לא רגוע . אני זהיתי כבר מזמן את הדוחק שיש לבעלי מהילד שלי, לא פעם התווכחנו בנושא ולא פעם הנושא עלה על סרטון, ואף הבעל עזב את הבית ופתחתי הליכי גירושין, אך בגלל שיש לנו עוד ילדים בתמונה לאחר פרק זמן הסתדרנו בשבילהם. הלב שלי יוצא לילד הזה, הגעתי למצב שאני לא יכולה יותר, אני בוכה ביום ובלילה, חושבת עליו.

השיא היה שבימים האחרונים היה לילד יומולדת ובספונטניות ובתמימות התקשרתי לבעלי ואמרתי לו שאני ישמח שנחגוג לו יומולדת בביתנו, אפילו שעה, רק משפחה, לשמח אותו, לפחות שירגיש את המשפחה שלו הפרטית חוגגת לו, בלי יותר מידי השקעה כלכלית, העיקר הכוונה והזיכרון שיהיה לילד, הסברתי לו בנוסף שזה המינימום שאפשר לעשות לילד שלא חיי בבית עם אמא, אז הבעל לא עף על זה בכלל, ואמר ( אני מצוטטת) " אני מסיים את העבודה בשעה 20:00 בערב, תתחילי, ואני כבר יבוא...". (חשוב לי להדגיש שהבעל יכול לצאת מהעבודה בשעות מוקדמות יותר ולהשלים את השעות ביום אחר, והוא עושה את זה הרבה כאשר יש לו עניינים חשובים.)

אחר כך אמר בסדר, את יכולה לעשות לו ואני יבוא אחר כך, "התחלתי מאוחר את העבודה ואני לא יכול לצאת לפני." לאחר השיחה איתו, בגלל שלא ציפיתי למשהו מיוחד ממנו בהתחלה לא כאב לי, אבל אחרי כמה דקות בדיוק התפרק לי הלב, אמרתי לעצמי, איך אפשר להגיב ככה ?!! בזלזול כזה ?! פעם ב- 10 שנים אני חוגגת לו וזו התשובה?! ( יש לציין שהבת שלו חוגגת כל שנה והוא מבקש ממני כל שנה שאני יבוא לרשל"צ ( היכו שהיא גרה ) ושהיא תשמח שאני יבוא ואני עם הלב הרחמן שלי מגיעה וקונה לה מתנה. אז איפה הלב ?! זה אכזריות!

הילדה שלו חיה עם אמא שלה, ולעיתים אצל הסבתא , כאשר האמא עסוקה או יוצאת עם בעלה, אך כאשר אני "נוגעת" בבת שלו מבחינת הסבר שאם כך היה לו לבת שלו, שכך היו זורקים אותה...והיה לו את אותו מקרה..אז הוא "סותם" לי את הפה, שהבת שלו משהו אח ושאני לא ידבר על הבת שלו...ושום דבר לא מזיז אותו מבחינת ההרגשה לילד שלי.

שורה תחתונה: לא יכולתי יותר לאחר המקרה האחרון בנוגע ליומולדת, זה רק פתח לי את העיניין וזה ממש "הקש ששבר את גב הגמל" ביקשתי ממנו לעזוב את הבית לא לפני שהדגשתי בפני שהוא אכזרי. , עצרנו טיפול זוגי באמצע ( ללא קשר רק לילד , ענייני בינו לבינה) , כי אני לא יכולה יותר להכאיב לילד שלי, עם כל הכבוד, הילד גדול ומבין והנזק יכול להיות גדול אצלו, הרבה מעבר לבעיה עצמה , שלא נדבר על העבר הקשה שהוא יסחוב בחייו , ויש לו כבר נזק מזה אני מאמינה, הוא לעיתים "מתפרק" אצלי בבית ואומר את מה שהוא מרגיש בבכי ( ילד רגיש מאוד) ובתוך המילים הוא שאנחנו זורקים אותו והוא מרגיש שהוא לא חלק מהמשפחה.

החלטתי להתגרש!

למרות הקושי שיש לי עוד 3 ילדים משותפים ממנו. עברתי טלטלות כבדות בנוגע לילד הזה, מבחינת הילד עצמו קודם, מבחינת בית הספר, משפחתית ( האחים שלי כעסו עליי בתחילת הנישואין), חברתית וכמובן נפשית. החלטתי שזהו, הבעל מעצמו לא יקבל על עצמו לגדל אותו וודאי, והבעיות של הילד יכולות להחמיר, אז הכאב גדול אין מה להגיד, בגלל שאר הילדים שהם ממש קטנים אבל לא נותר לי ברירה.

ברור שאם לא היו לי ילדים ממנו , זה ברור שהייתי מתגרשת בגלל הנושא הזה. החלטתי שהילד יחזור לגור איתי עם אחיו, יהיה קשה , יהיה לי עזרה , אבל הילד אולי יתקדם, אולי מבחינה ריגשית הוא יתעצם ויבין שאם אמא עושה כזה מהלך בשבילו אז הוא יבין כמה שהוא חשוב בחיי מקווה שיהיה בסדר, יצאתי להליכי גירושין, שמחתי ששיתפתי אתכן והוצאתי מליבי, אשמח לשמוע את דעתכם.
ש.י
22/09/2019 15:48
שלום לעורכי הדין

קראתי באתר שלכם הרבה והמידע מאד מעניין ועוזר. אני נמצאת לפני הליך גירושין ועדיין יש לי כמה נקודות שאני מקווה שתוכלו לייעץ לי בהן, כי לא מצאתי תשובות לבד...

אני ובעלי כרגע פרודים כפי שציינתי.

הוא מתנהג ממש לא יפה.
הוא לא מוכן לתת לי את האוטו המשותף שלנו בשביל הילדה.
אני יוצאת בשש בבוקר מהבית בשני אוטובוסים שהילדה תגיע לגן ושאני אגיע לעבודה בזמן. העברתי לו שאם המצב ימשיך ככה הילדה תעבור לגן.

הוא מאיים עלי שאם הילדה תעבור גן הוא לא ישלם חצי חצי על הגן.

הוא לא יציב בעבודות.
ודורש משמורת משותפת לילדה בת שנתיים.
היום היה צריך לקחת את הילדה מהגן בגלל שביטלתי לו את הקו הטלפון כי נמאס לי לשלם עליו.
הוא העביר מסר דרך אמא שלו שהוא לא מוכן לקחת את הילדה.
כל כך מיואשת ממנו.
איילת
23/09/2019 12:46
נשמע ששניכם מתנהלים בצורה אימפולסיבית, מרגשות, ללא הבנה מה ההשלכות שיכולות להיות לצעדים שלכם.

אף אחד מכם לא מנסה להרגיע, שניכם צועדים בדרך מאד בעייתית, לכיוון מלחמה מיותרת, יקרה, שיש בה רק מפסידים!

המרווחים היחידים הם עורכי הדין.

ולמרות כל זה אני מציעה לך למצוא לעצמך עורך דין שקול ומקצועי יעזור לך להבין את ההשלכות האפשריות של הצעדים שלך וגם את שלו.
מציעה לך לנסות לחשוב על ליישב את הסיכסוך בהליך גישור
א.כ
23/09/2019 12:36
אני ובעלי נשואים שנה ויש לנו תינוקת קטנה.

התחתנו בגלל שנכנסתי להריון אז חשוב לי לומר שבעלי מאוד אוהב, תומך, מפנק ודואג . במהלך ההריון גיליתי שהוא בוגד לי ויש לו טינדר תפסתי סרטון שלו עם בחורה שהביא אלינו לבית בזמן שהייתי בעבודה. לפני זה גיליתי שהיה קונה קונדומים והיה טוען שזה לא שלו וזה היה בתקופה שהיה רווק.החלטתי לסלוח לו על זה בעיקר בשביל הילדה. הבטיח שישתנה ולא יחזור על עצמו ואמר שזו מעידה חד פעמית.. סלחתי לו. אחרי חודשיים מצאתי נייד נוסף שלו ששם יש לו חשבון טינדר. לא הצלחתי לראות הודעות בגלל שיש לו סיסמא החלטתי להתעמת איתו והוא עזב את הבית. אחרי יומיים דיברנו נשבע שלא יעשה את זה, אמרתי לו שאסלח לו בתנאי שילך לטפל בזה .

אני לא יודעת מה לעשות כי אני מרגישה שהוא משתנה וששאלתי אותו למה עשה זאת ואם חסר לו משהו בנישואים אמר שלא ואמר שכנראה זה נובע מחוסר ביטחון ושלא רוצה לעשות את הדברים האלה בכלל. אני כל הזמן בחששות שלא יפול לזה שוב . חשוב לי לציין שלא מדובר ברומן עם מישהי ספציפית אלה סתם משהו מזדמן וחולף.

אשמח לייעוץ ואיך להמשיך מפה, כי אני לא רוצה להתגרש ולפרק את המשפחה. טוב לי עם בעלי אבל מצד שני אני תמיד נזכרת בזה ותמיד אנחנו על מריבות בנושא הזה שקשה לי להאמין בו כבר בנוסף לפני היה מאורס והחתונה התבטלה בגלל בגידה שלו באקסית.

אשמח לעצות איך אני ממשיכה הלאה ושוכחת
מושון
23/09/2019 11:05
אני גרוש מזה עשר שנים בהסכם הגירושין סוכם סכום מזונות גבוה ובנוסף השתתפות ב-50 אחוז בהוצאות חריגות
לפני הגירושין עשיתי ביטוח שיניים לכל המשפחה וכן ביטוח סיעודי לאשה ושלושת ילדיי
גרושתי תובעת אותי בהוצאה לפועל על כל שקל של הוצאה חריגה ואילו אני לא תבעתי אותה מעולם על תשלומי הביטוחים בהם היא משתמשת
האם אני יכול לתבוע אותה להשבת כל הסכום ששילמתי עבורה ו -50 אחוז עבור הילדים לכל התקופה מאז התגרשנו
מה סיכויי לזכות בהשבת כספי?
האם לתבוע בהוצאה לפועל או בבית משפט לענייני משפחה?
טטיאנה
19/09/2019 15:02
כמה שאלות לקראת הפרידה (כן, התייאשתי. ביקשתי שנלך לטיפול זוגי שהוא יבחר, אמר שיחשוב. בכל מקרה, לא מאמינה שיש סיכוי אמיתי). אז כמה שאלות על לפני גירושין - אשמח לתשובות מהניסיון שלכם.

אפשר / כדאי לבקש לפני הגירושין ייעוץ זוגי / פרידה לא פורמלית /חפיפה בכל הנושאים שהוא טיפל (לדוגמה, טוען שישמח להמשיך לטפל בענייני הכספים. הסברתי לו שזה לא עובד ככה).

אחרי הפרידה: האם מותר לו בימים שלו להביא מטפלת? האם מותר לי לשים וטו על מי שיביא? אם ביום מסויים ילד חולה - מי נשאר איתו - זה שהוא ישן אצלו או מי שאמור להיות איתו בערב? האם נהוג לחלק את הדברים של הילדים בין שני הבתים? מה עושים אם אחד ההורים חולה? אם הוא ירצה לבלות זמן איכות עם אחד הילדים - האם זה אמור להיות ביום שלי או ביום שלו? האם מותר להתערב בהחלטות על מקום המגורים? אני יודעת שזה מוקדם, אבל מרגיע אותי לעסוק דווקא בלוגיסטיקה.

ועוד שאלה פרקטית: חוץ מתשלום על חוגים, אין לי מושג כמה אנחנו מוציאים על הילדים. רוב הבגדים חמותי קונה, פשוט כי היא ממש אוהבת לקנות. אז בעצם זה בעיקר קניות בסופר והוצאות על הבית. איך יודעים איזה חלק מזה נובע בגלל הילדים?
סיוון
19/09/2019 14:33
נמצאת כרגע בתהליך גירושין

אחרי שנתיים נישואין והסיבה פחות חשובה.

רציתי לדעת ולהתייעץ עם בעלי ניסיון:

קניתי בית לפני החתונה לפני הזוגיות גרנו בבית הזה שנתיים מחודש החתונה הכל התחלק חצי חצי. אין בינינו הסכם ממון (מעולם לא חשבתי על זה כי לא העלתי על דעתי שזה יגיע לגירושין אבל החיים מלאים הפתעות)

רציתי לשאול עורך דין מנוסה בהליכי גירושין - האם יש לו אופציה לדרוש חלק מהבית? אם יש לו זכות? מה עושים במצב כזה?

כי הוא לא רוצה ללכת בדרך יפה אז התחלתי תביעות בבית משפט אז זרק לי היום יציאה שזה הבית שלו!

חצוף ועדיין אני צריכה להתמודד. מה אתם מציעים?
תמרה
19/09/2019 11:54
מעניין אותי לדעת אם יש אפשרות ״לחנך״ את הגרוש שלי לגבי בילוי זמן איכות עם הבת שלו. אבסורד אבל הוא פשוט לא בעניין ואני לא מבינה אותו - בכלל.

הכוונה היא איך אפשר להסביר, בלי מריבות ובלי ויכוחים, מה החשיבות של בילוי זמן איכות עם הילדה, גם אם הוא בדרך להקים משפחה נוספת ויש לו בת זוג חדשה.

הילדה שלי בת 8. מאד אוהבת את אבא שלה, ומאז הגירושין (הוא בגד וחי היום עם בת הזוג איתה בגד) הוא פחות מתעניין בילדה ובחיים שלה, וזה כואב לי מאד.

הוא מקיים הסדרי ראיה אבל אני מדברת על מעבר. על לתת לילדה תחושה אמיתית, שיש לה אבא אוהב, מחבק ותומך - שתדע שהוא אוהב אותה. זה מגיע לה כמו לכל ילדה...

נראה שפחות אכפת לו. הילד המרגישה את זה ואמרה את זה לא פעם...

אז נכון שיש הסכם גירושין והכל מסודר בכתב ומאושר, אבל אל על זה אני מדברת. הוא משלם מזונות ואין לי טענות פרוצדוראליות כלפיו. אני רק רוצה ומבקשת שלילדה שלי תהיה דמות אב חזקה בחיים - ולא יודעת איך לגרום לזה לקרות.

מה דעתכם?
ש.ר
18/09/2019 09:09
בוקר טוב

מחר יש לנו דיון מהות אך אני רוצה לתת הזדמנות אחרונה להציל את הנישואים האלה. בעלי מתחנן שאתן לו לשפר, כנראה שסוף סוף יצא מהאדישות כשהבין שאני רצינית ולא סתם מאיימת להתגרש. כשקיבל את הזימון הוא היה בשוק וממש התאבל... הוא לא מוותר, ולא בקטע כפייתי.

הוא פתאום רואה אותי, משקיע, מעולם לא הרגשתי מחוזרת כל כך. אני לא מראה לו שאני מרוצה מדי כי לא משנה את דעתי מולו. לשם שינוי הוא לא מתעצבן וכועס כשאני נשארת בדעתי ולא מוותר. אולי באמת נפל לו האסימון, והיה צריך שיקרה משהו גדול כזה כדי שיתעשת?...

בקיצור אני בהחלט מרגישה בשינוי משמעותי בימים האחרונים. מצד שני כמובן שזו טיפה בים ולא עבר מספיק זמן כדי שאדע אם השינוי יציב.

הוא מבקש שאבטל / אשהה את הבקשה שלי.

אני מוכנה לתת צ'אנס אחרון אך מבלי לוותר על הקדימות שלי בכך שפתחתי תיק בבימ"ש.

אני לא רוצה להפסיד, למקרה שאכן נתגלגל להליך גירושין.

הצעתי לו שנלך למפגש ונראה מה יהיה. הוא טוען שבמפגש הזה רק נדון על חלוקת רכוש זה לא יקדם אותנו לעבר שלום בית ורק יזיק אם אנחנו רוצים להציל.

אני אובדת עצות. מה הייתם עושים במקומי? כדאי לתת צ'אנס אחרון? כפי שאמרתי הדיון מחר ולכן חייבת להגיע להחלטה.

יש לציין שלא מדובר בבגידה מטעמו או משהו. הוא לא עשה מעשה בלתי נסלח או משהו כזה, החלטתי להתגרש בגלל שהזוגיות שלנו מפורקת והיינו ביעוצים זוגיים שונים וכלום לא עזר (לא ממש המשכנו מעבר למספר פגישות)...
אורית
19/09/2019 11:22
היי, מהות הכוונה ליישוב סכסוך? רק בגלל זה יש בבתי משפט את ההליך הזה כי הרבה זוגות שהחליטו להתגרש ופתאם משנים את דעתם. ומה היה בעבר? היו נפתחים כל יום אלפי תיקים סתם. ואז היו נסגרים וזה בזבוז של כספים למדינה.

יש לך 2 אופציות: 1. ללכת לפגישה ושהם יפנו אתכם לטיפול ואז זה נקרא הליך שלום בית.

2. או שאת מחתימה אותו שלא הולכים להליך ישוב סכסוך אבל הוא מתחייב ללכת איתך לטיפול זוגי רגשי אמיתי. וגם ללכת לבד לטיפול ז"א כל אחד בנפרד בנוסף לטיפול הזוגי.

אני טוענת שאם יש ספק אין ספק. אפילו אם טיפה בפנים את חושבת שיכול המצב להשתנות לכי על זה. אין מה להפסיד באמת.
נ.ג
18/09/2019 21:33
האם ניתן להפחית מזונות עקב הסיבות הבאות
אב ל2 ילדים
בעבר הייתי עצמי וההסכם נקבע לפי השכר שהרווחתי בעבר..
כרגע אני נמצא בהליך פש״ר (קיבלתי הפחתה זמנית מ4,700 לא כולל מחציות) לסכום של 3,000 זמני.
הילדים איתי בימי שני ורביעי כולל לינה ופיזור למסגרות ושבתות לסירוגים.
גרושתי כבר יותר משנה וחצי מתגוררת עם בן זוג
ומשתכרת בסכום כפול ממני.

אשמח לתשובה..
מור
18/09/2019 14:07
שלום לכולם
אבי נפטר לפני מעט יותר משנה. מכיוון שלא הותיר אחריו צוואה או עיזבון כלשהו לא הוצאנו צו ירושה. לאבי נותרו חובות במקומות שונים (חברות אשראי וכדומה). מאז שנפטר קיבלתי מספר תביעות על שמי לשלם את חובותיו. לאחר שהבהרתי כי לא הותיר עיזבון לא חזרו אליי. אולם, מכיוון שעברה מעל שנה ואני עדיין מקבלת תביעות על חובות של אבי ז"ל והדבר משאיר אותי לאחר מכן בהרגשה רעה מאוד, רציתי לדעת האם ניתן לתבוע את התובע על עוגמת נפש, ובמה זה כרוך?

כמו כן, למרות שקראתי באתר שלכם, אבקש לדעת מה האחריות שלי לגבי חובות של אבי לאחר פטירתו?
מתביישת
18/09/2019 11:24
צהריים לא הכי טובים... לצערי

אז ככה ... לפני שבוע וחצי גיליתי במקרה שבעלי בוגד בי ולא סתם בגידה אלא קשר ארוך של חצי שנה לפחות והגרוע מכל זה שהוא בוגד בי עם גבר!

תקופה ארוכה שאני חושדת בו שכרתי בלש פרטי שהוכיח את כל החשדות שלי הייתי בטוחה שיש לו מישהי אחרת כשגיליתי שזה גבר השמיים נפלו עליי אנחנו בסביבות גיל 45 יש לנו 2 ילדים ממש קטנים שנינו התחתנו בגיל מאוחר יחסית.

התחושה שלי היא נוראית אם זאת היתה אישה עוד הייתי מנסה להציל את הנישואים האלה וללכת לטיפול איתו אבל שמדובר בגבר אין מצב ...

אני נמצאת בתחושה קשה מאוד לא מסוגלת להסתכל עליו והוא לא מבין למה אבל אני לא מסוגלת לדבר ולפתוח את זה בפניו אני רק רואה אותו ועולות לי כאלה בחילות שאפילו בהריונות לא היו לי...

מה עושים איך מתמודדים אני חייבת עצה כי אני פשוט עומדת להשתגע. ברור שזה רגע לפני גירושין אבל אני המומה, בהלם ולא יודעת איך לעשות צעד ראשון

HELP
עדי
18/09/2019 09:14
אני ובעלי החלטנו לעשות צוואה הדדית. הדירה מחולקת לי שני שליש ולו שליש. (לפני החתונה באתי עם בית בשווי 2 מיליון ללא משכנתא וללא הסכם ממון כלשהו) יש לנו 2 ילדים קטינים. במידה והכל הולך לבן הזוג השני אם מישהו נפטר חס וחלילה והבן זוג שבחיים מכיר מישהי אחרת, האם היא מקבלת חלק מהדירה אם היא ידועה בציבור או אם התחתנה? ואם מוכרים את הבית וקונים בית חדש מגיע לה חלק?
שמי
16/09/2019 23:39
לעג לרש!!

קצת מתמטיקה:
ההורים מרוויחים משכורת דומה.
הילדים נמצאים עם האב 6 לילות מתוך שבועיים.
הילדים נמצאים אצל האם 8 לילות מתוך שבועיים.
אין לי ספק שהאב הזה היה מוכן לגדלם בדיוק 50% מהזמן אך נכפה עליו אחרת.
כלומר על פני 4 שבועות - הילדים נמצאים אצל האם 16 יום ואצל האב 12 יום. פער של 4 ימים.
כלומר מה שחסר כדי להגיע לשוויון הוא שהאב ייקח אותם אליו לעוד יומיים = 2 ימים.
ועל אותם יומיים שהם נמצאים אצל האם במקום אצלו הוא משלם 2250 ש"ח. 1125 ש"ח ליום !!!!
הפער בהוצאות אמור לבא לידי ביטוי רק בתזונה לאותו היום וה"טירדה" בהיותה אחראית על הילדים במשך יומיים נוספים.
הרי דירה מתאימה הוא ממילא שוכר לחודש , כנ"ל בגדים , וכל ציוד אחר. אני בטוח שהוא משלם "מחציות".
כלומר יומיים בחודש הוא שולח אותם לאימם עם 2250 ש"ח בכיס עבור ה"טובה" שהיא עושה לו.
בא נאמר שהם מרוויחים 12700 נטו. שניהם.
יוצא מכך שהוא מעביר לה מיידית 2250 ש"ח. נטו !!!
הוא יתחיל את החודש עם 10450 ש"ח
והיא תתחיל את החודש עם כמעט 15000 ש"ח !!!!

למה? - כי היא גרושה חמדנית !

* אעריך כי הוא משלם לה מזונות כבר 30 חודשים - כלומר עד היום בתנאי משמורת שווים שילם לה דמי אתנן - 184500 ש"ח !

כי גרושה זה מקצוע !

"אב גרוש ששילם 6,150 שקל לחודש דמי מזונות אף ששלושת ילדיו מתגוררים עמו כמעט מחצית מהשבוע, זכה להפחתה וישלם 2,250 שקל לחודש. כך פסקה בימים האחרונים שופטת בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב איריס אילוטוביץ' סגל. השופטת סירבה לבטל לחלוטין את המזונות, מאחר שבפועל הילדים שוהים 43% מזמנם עם האב ו-57% עם האם."
נעמה
15/09/2019 13:21
בעלי מתחמק מהשליח ולא מקבל את מסמך הדרישה להליך גישור.

העו"ד גם בקושי עונה לי ואני מתוסכלת, מה עושים?

בחמישי התחמק, גם בשישי כשהשליח הגיע הביתה וגם הבוקר (א) אמרו בעבודה שהוא לא שם.

מי יודעת מה כדאי לעשות?

כשסיפרתי לו שפתחתי תיק הוא ממש היה נסער ובוכה שאבטל ... כשאני מבקשת שיקח את המסמך מתרץ תירוצים ומקטין ראש "לא פנו אלי,לא יודע על מה את מדברת". (למרות שיש הוכחות)
הוא מנסה כל טקטיקה אפשרית כדי שלא נתגרש אפילו שהסברתי לו מה מטרת הגישור ושלפעמים נשארים...

(ככל הנראה לא ישתנה כלום, אני רק מנסה למשוך אותו להגיע לדיון)

ובכלל האם ניתן להביא לדיון ה1 בני משפחה / עורך דין?
לימור
16/09/2019 18:23
מקסימום תלכי את לבד לפגישה הראשונה של הגישור בכל מקרה זו פגישה ללא עורכי דין. אצלי הוא גם לא הגיע בטענה שלא קיבל זימון. המגשרת התקשרה אליו בנוכחותו בפגישה הזו ונתנה לו על הראש כי זה נחשב זימון לבית משפט לכל דבר ועניין. בכל מקרה זה דווקא היה לטובה כי ככה היא שמעה אותי ללא הפרעות מצידו . וקבעו לנו פגישה נוספת ולפגישה השניה הוא כבר הגיע.
מוריה
16/09/2019 18:17
ערב טוב עורך דין נכבד,

השופט פסק להורות למחלקת הרווחה להכנס בעובי הקורה לבחון את מערכת היחסים במשפחה את הקשר שבין כל אחד מן הצדדים לבין הילדים את מסוגולתיו האישיות של כל אחד מהצדדים מצבו הרפואי הכלכלי מה זה אומר? מה הרווחה צריכה לבדוק פה היא גם חוקרת את הילדים או משהו?

אני מבקשת הסבר מטעם אחד מעורכי הדין שלכם...

תודה מראש
ש.ל
15/09/2019 12:40
צהריים טובים,

בת 50 אם ל 6 ילדים בוגרים וסבתא לנכדים.
הבעל רוצה להתגרש ואפילו לקח עורך דין לצורך הגירושין. אני ממש לא רוצה להתגרש.
בניתי משפחה ובית לתפארת.

סיבה הגרושים: לטענתו הוא לא אוהב אותי יותר.

שיש לי תחביב של אספנות כלי בית, בובות וספרים וינטג' והוא אומר שזה עושה לא עומס בבית.

אני מוכנה להוציא הכל בשביל שלום בית אבל פתאום הוא אומר שאיחרתי את הרכבת ואין מה לעשות בנושא.

אנחנו ללא מגע מיני, לא חיבוק, תקשורת מעל 4 חודשים. הוא לא מוכן לגעת בי.

חשוב לציין שאני נראית מעולה לגילי, מטופחת ואמא טובה.
אני רוצה שלום בית - איך לשכנע אותו שהוא עקשן?

אני לא רוצה להתגרש ולא רוצה לפרק נישואין של 30 שנה.
אני אמא טובה, עברתי משבר פיטורין מעבודה.
אשמח לעצות ותבונות...
תודה מראש.
יואב
15/09/2019 10:46
נשוי+2 י 7,9 לדים גיל 40 נשוי 8 שנים,

אשתי התחילה ללכת לחוגים, הרצאות וחוזרת כל יום בערב. ניסיתי לדבר איתה ולהסביר לה שהיא מאד חסרה לי ולילדים בבית ואשמח אם היא תחזור יותר מוקדם.

למה היא צריכה לצאת כל יום כשיש לה משפחה בבית וילדים שזקוקים לה? הילדים נמצאים רוב שעות היום בבית הספר ועם מטפלת. אני חוזר בסביבות 18.00 הביתה. כשאני שואל אותה איפה היא הייתה, היא מתעצבנת ואומרת לי שלא אתערב לה בחייה.

אנחנו רבים הרבה וזה מתנקם בילדים. הסברתי לה שהילדים שואלים מתי אמא חוזרת הביתה? והיא עונה לי שהילדים גדולים והם לא צריכים אותה כבייבי סיטר.

כל הזמן מריבות, עד שיום אחד "יצא המרצע מן השק". "אני לא אוהבת אותך יותר, יש לי חברה ואני עוברת לגור איתה".

אני והילדים היינו בשוק כשהיא בישרה שהיא עוברת לגור עם מישהי. הילדים מתביישים שאמא שלהם החליטה פתאום לצאת מהארון , לקחת מזוודה ולעזוב.

אני בשוק, הילדים בשוק ואיך מתגברים? הלכנו לייעוץ אני בהלם איך פתאום באמצע החיים קמים ועוברים לצד השני? מה הצעדים שאני צריך לעשות על מנת להסדיר את הגירושין? איך ה"הכרזה" שלה משפיעה על נושא המשמורת על הילדים לאחר גירושין? איך זה משפיע על חלוקת הרכוש המשותף?

אני מבקש לקבל הכוונה ראשונית של עורך דין מטעמכם, לפני שאחליט כיצד ומתי לפנות לייצוג משפטי כמובן...
א.ל
15/09/2019 10:05
בוקר טוב לעורכי הדין הנכבדים,

יש לי דודה, חולה סופנית.
יש לה בן ושתי בנות. הדודה לפני מספר חודשים עשתה צוואה שבה היא מורישה את הבית, לבן בלבד.

כולם במשפחה יודעים מהצוואה חוץ משתי הבנות.

אני צופה מהצד ורואה איך הבנות מטפלות באמא במסירות.

אתמול אחת הבנות אמרה לי: כשאמא שלי תלך לעולמה, הדירה תתחלק בין שלושתנו. אני כמובן שתקתי ולא הגבתי.

האם לדעתכם הבנות צריכות לדעת מהצוואה? האם לדעתכם צריך לספר לבנות על מה שהאם כתבה בצוואה? האם צוואה כזאת חוקית ואכן האם יכולה לנשל את הבנות שמטפלות בה במסירות מהצוואה ולהשאיר את הבית רק לבן שלה?

אני מאד לא רוצה להתערב, בעיקר בגלל כבוד המשפחה והרצון לכבד את המצב הבריאותי הקשה של האם. מצד שני, בעתיד תגרם לבנות עוגמת נפש מאד גדולה ואז המשפחה יכולה להכנס למצב של סכסוך מאד קשה...

מה אתם ממליצים לעשות?
שיר
12/09/2019 10:10
הייתי בתהליכי גירושין בעקבות בגידה.

הבעל עזב את הבית וחי עם האישה השנייה במשך שנה והביאו יחד ילד שהיום בן 3 חודשים.

בסוף ההריון שלה עזב אותה וחזר אליי.

ביטלנו את תיק גירושין שהיה ברבני.

לצערי עשיתי טעות והסכמתי לחזור (בעיקר בגלל הילד שלנו שהוא עם צרכים מיוחדים).

גיליתי שהוא מנהל איתה גם יחסים רומנטיים במקביל. בחודשיים האחרונים כנראה.

רוצה לפתוח שוב תיק,איך אני מתחילה שוב את התהליך הזה? היה לי עורך דין מהסיוע המשפטי...

השכרנו דירה עם שכר דירה מאוד גבוה ומיסים מאוד גבוהים אני לא מרוויחה הרבה.

כל הבנק שלי מכוסה בצ'קים של רהיטים ובשכירות של הדירה כך שנשארתי ללא אגורה.     2   3    4    5    6      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורך הדין רם יוגב:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: השיזף 4 רעננה

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון