בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ ראשוני חינם בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

25/06/2018 10:30
אחי יוצא מחודש וחצי עם מישהי שנכנסה ממנו להיריון
הבחורה לא רוצה להפיל והציבה עובדה שחייבים להתחתן כי לא מתכוונת להפיל.
אחי כמובן לא מעוניין בילד ומסתבר שזו פעם שניה שהיא עושה כזה דבר לגבר, בפעם הקודמת הגבר התחתן איתה והתגרשו לפני כ4 חודשים.
האם יש לנו קייס לתביעת גניבת זרע? במקרה כזה אחי עדיין יהיה מחוייב לשלם לה מזונות עבור ילד שלא רוצה ומביאים אותה במרמה?
24/06/2018 09:22
היי.
משפחתי החלה לטפל בעניין צוואה ישנה שלא טופלה בזמנו. טיפול שמצריך יצירת קשר עם קרובים בחו"ל, הסדרים מול עמידר וכו'... לצורך זה שכרנו עורך דין.

אחרי כחצי שנה הבנו שעורך הדין לא רציני, מנפנף אותנו ולא באמת לוקח את המשימה ברצינות. פנינו לעורך דין אחר שיקח את התיק וימשיך אותו, אך עורך הדין הקודם מסרב לשתף פעולה - לא מוכן להעביר את התיק עם המסמכים, לא מוכן להחזיר את הכסף ובכלליות לא מוכן לדבר איתנו או עם עורך הדין החדש.

מה אפשר לעשות? בעזרת עורך הדין החדש הגשנו תלונה ללשכת עורכי הדין אך אנחנו חוששים שזה יגרר עוד זמן רב. האם יש דרך לזרז הליכים? האם ניתן להכריח את העו"ד הקודם להחזיר את הכסף ואת התיק ? האם ניתן לתבוע אותו ?
20/06/2018 09:45
שלום רב

ילד בן שנתיים. הורים נפרדו (לא היו נשואים אף פעם) עוד לפני הלידה. ב2016 נחתם הסכם פרידה בעזרת עורכת דין מגשרת, בו האב התחייב לשלם סכום של 3000 ש"ח, שכוללים מזונות + מדור + מחציות (לא כולל הוצאות רפואיות חריגות) וללא הסדרי ראייה ברורים (האב רשאי לקחת את הילד בתיאום מראש)

בתחילת שנת 2018 האב החליט על דעת עצמו שההסכם אינו תקף כי לא נחתם ע' נוטריון, אלה רק ע"י עורך דין והפחית את התשלום בהתחלה ל2000, ואז ל1400 ובחודש האחרון מסרב לשלם כלל, כי אין בפועל מה שיחייב אותו לכך.

אז האם בתמורה לא מוכנה לתת לו את הילד, מתוך אי רצון להפגש עם האב ומתוך חרדה שפשוט יגנוב את הילד.

האם הגישה תביעת מזונות בבית המשפט, ובפגישה הראשונה עם עובדת סוציאלית מתאם הבית משפט הומלץ לבנות הסכם חדש ולעבור טיפול של "תיאום הורי". שני הצדדים "הסכימו", אך כרגע המצב מאוד קשה נפשית וכלכלית.

מה ההשלכות על האב שלא משלם והשלכות על האם שמונעת מלראות את הילד.

תודה רבה
21/06/2018 11:08
אוקסנה שלום.
בפורום שכזה לא ניתן להרחיב אודות ההשלכות בכל סיטואציה, בטח לא בכל מה שקשור לאמא מהעולה בפנייתך.
לא ברור איך ההסכם נערך ע"י עו"ד אולם לא אושר בבית המשפט/ביה"ד. תמוה מאד.
את מתארת כי ההורים כבר נמצאים בהליך משפטי נוסף, ויש למצות אותו.
ככל ואחד מהצדדים יבחר לשכור ייצוג משפטי (מומלץ בכל מקרה!!) נשמח לעמוד לשירותכם.
20/06/2018 20:51
אני וארוסי גרנו בדירה שההורים שלי קנו והעבירו על שמי הם גם שילמו את כל ההוצאות ארנונה גז חשמל ועד בית,
אחרי שהתארסנו ורצינו להתחתן הצעתי לארוסי לעשות הסכם ממון כי יש הרבה נכסים של ההורים שלי שרשומים על שמי מטעמי מס כלומר לא עבדתי עבורם אבל רשומים על שמי מטעמי מס.

לעומת זאת לארוסי אין נכסים בנוסף אני שכירה ויש לי פנסיה ותנאים סוציאליים והוא עצמאי ואין לו פנסיה אלא רק המשכורת שלו שהיא קצת יותר נמוכה לשלי או בערך כמו שלי רק אין לו תנאים סוציאלים,הוא לא מוכן לחתום על חוזה ממון זה מעליב ופוגע בו הוא חושב שאם אשתמש בו ואעשה ילדים אעיף אותו בלי כלום רצה שיהיה רשום עליו אחוזים על דירה באופן מדורג כלומר עוד 5 שנים אחוז ואחכ עוד אחוז או שאם אעיף אותו אתן לו פיצוי 300-400 אלף שקל שאין לי כלומר רוצה שתהיה הרתאה שאפחד להעיף ההורים שלי לא מסכימים לתת אחוזים מהדירה ולי אין את הכסף לתת פיצויים ואני גם לא חושבת שצריכה לתת פיצוי בדיוק כמו שהוא לא צריך.

מה לעשות? אני מאוד אוהבת אותו ולא רוצה לאבד אותו. הוא רוצה בלי הסכם ממון שהוא ישים את החיסכון שלו חצי מליון ואני אשים את כל הנכסים שלי שזה פי ארבע ממה שהוא מביא ובעצם הנכסים האלה הם לא שלי הם של ההורים רק רשומים על שמי. מה לעשות?

אני מאוד אוהבת אותו ולא רוצה לאבד אותו
21/06/2018 11:04
שלום,
המדובר בפורום משפטי. אין מקום לשאלות מסוג זה.
ככל שתסכימו לערוך הסכם ממון תוכלי ליצור קשר עם המשרד ונשמח לעזור לעריכת הסכם הוגן לשני הצדדים.
בהצלחה
21/06/2018 10:04
שלום רב,

הייתי שמחה להבין מה צריך לעשות במקרה של הפרת הסדרי ראייה.

מדובר באישה גרושה, מטופלת, אשר בשנה האחרונה אביו של בנה קיצץ מיוזמתו בכ 75% מזמני הראייה בהסכם שניתן כדין. משמעות הדבר היא שהנטל הכלכלי והאישי נופל עליה (ואגב המזונות נשארו כשהיו למרות הקיצוץ).

בנוסף לכך, ומבחינתה החשוב מהכל, ככל הנראה בנה מרגיש פגוע בשל הדחיה מצד אביו.

היא מרגישה כי מאחר ואין באפשרותה לגרום לגרוש לאהוב את הבן, הדרך היחידה שלה להתמודד בתוך הסיטואציה היא לנסות לקבל יותר דמי מזונות בעבור הילד (בן 8).

הייתי רוצה לברר בעבורה אם עליה להגיש תביעת מזונות חדשה?
או האם יש אפשרות לפרוצדורה להגדלת מזונות? ואם כן כיצד אפשר לעשות זאת?

או שאולי האם עליה לתבוע פיצוי כספי? ואם כן אז כיצד?
או האם כדאי לה לתבוע אותו על בזיון בית המשפט?

מעריכה מראש את התייחסותכם
21/06/2018 11:03
רגינה, שלום.
ראשית תודה על פנייתך.
ולענייננו: אכן, במצב הדברים שתיארת ישנה בהחלט אופציה להגדיל את המזונות, וזאת באמצעות תביעה מתאימה לערכאה המתאימה ( מפנייתך לא ברור האם לביה"ד או לביהמ"ש).
ניתן בהחלט לנסות קודם לפנות לבית המשפט ע"מ להשית קנסות על האב בכל פעם שלא מגיע לבקר את הבן, מתוך הנחה שאם יאלץ לשלם קנס- יבחר להגיע.
בכל מקרה- יש הרבה מה לעשות, וחבל שלא, אך מומלץ לעשות כן בעזרת עו"ד המתמחה בעניינים מסוג זה.
נשמח לעמוד לרשותך במשרדנו,
המשך יום טוב.
מחפש עו"ד
18/06/2018 09:46
בוקר טוב

אני מחפש עו״ד שיכול להגיש בקשה לביטול צו עיכוב יציאה לילדים זמני ואולי אפילו קבוע. בהסכם גירושין יש סעיף שקובע שהילדים ישוחררו תמורת ערבות בלתי מוגבלת של הסבים אך עדיין יש להגיש בקשה.

בנוסף אני מעוניין לדון באפשרויות לשינוי גובה המזונות והתנאים בהסכם. ההסכם הושג תוך הפעלת סחיטה במניעת יציאה מהארץ ותרגילי הונאה שאפשר להציג בבירור (שקרים ושימוש בצוי עיקול ומניעת יציאה כאמצעי סחיטה) למרבה הצער עורך הדין שייצג אותי סרב לנהל מומ ואילץ אותי לקבל את ההסכם עליו הייתי חייב לחתום כדי לאפשר לי לממש את היתר השהות בארה״ב.
מחפש עו"ד
18/06/2018 16:22
שחר שלום רב ,
צר לי כי כך הם פני הדברים ניתן לשנות את חלקם בבית המשפט .

צור איתי קשר לקבלת אינפורמציה נוספת.

בברכה עו"ד רוקח יפית
דיני ירושה
17/06/2018 20:42
שלום ותודה מראש לעונים.
אני כותבת צוואה ללא עו"ד בכתב ידי.
אחד מיורשיי הוא פושט רגל.

אני יודעת שהצבת תנאים בצוואה עשויה להיות בעייתית אך חשוב לי שהיורש הזה יירש את הכספים אך ורק אם המשמעות היא שהם יגיעו לידיו ולא לנושיו. ראשית, האם כספים מירושה עלולים בכלל להיכנס לקופת פשיטת הרגל או שהם מוגנים מכך?
ואם כן- איך אני מוודאת שזה לא יקרה? איך מורים על דבר כזה בצוואה או מתנים את קבלת הכספים? האם זה ייחשב כתנאי לא חוקי אם ארשום אותו?

תודה רבה מראש.
18/06/2018 16:20
שלום רב ,
כספי הירושה יכולים להילקח בקלות ע"י הנורשים , בכדי שזה לא יקרה יש לערוך צוואה ספציפית ומורכבת , אולם הדבר אפשרי , בכדי לקבל ייעוץ מפורט נא ליצור קשר עם משרדינו .

ברכה
עו"ד רוקח יפית
18/06/2018 10:04
שלום רב

אני גרושה 3 שנים ובמשך שנתיים גרתי ביחד איתו בבית על התקן פרודה.

כדאי לקבל גט נאלצתי לוותר על החיסכון כדי שכמה שפחות לפגוע בילדים שלי.

עכשיו הוא ממשיך לפגוע בילדים מנתק את הקשר מתי שבאה לו ולא עומד בהסכם גירושין. זאת הדרך שלו להתנקם בי.

ובכלל הביא אישה מרוסיה מבזבז את הכסף שלי עליה. האם יש דרך לקבל את החלק שלי בחזרה? מה אפשר לעשות במצב כזה אחרי חלוקת כספים לא הוגנת?

תודה מראש.
17/06/2018 12:34
אני רווק אבא ל3 בנים קטנים שלא רואה אותם
כי אין הסדרי ראיה עיי בית משפט!
שנותנים את הזכויות לאישה
במקום לדון ממקום של רגש לילדנו
שיגדלו עם אבא לצידם.
כמעט שנתים לא בקשר עם ילדי היקרים
ונקבעו מזונות זמניים של 3.400₪ זמני,
מאז אין דיונים אין כול משפט.

הופננו להליך גישור אך האם לא הגיעה - ממש שמה פס על בית המשפט.

היא הזהירה את הגננות בגן לתת לי לראות את הילדים.

ואני נקרע בין הגעגוע לבין הרצון לאבד את עצמי לדעת!

אשמח לקבל עצות של עורך דין מנוסה מהתחום.
11/06/2018 13:40
צהריים טובים לעורכי הדין!

אני פרוד שנתיים, במסגרת משמורת משותפת דה פקטו. לא הצלחנו להסכים על דמי מזונות. מעוניין להגיש תביעה למשמורת ומזונות לבית המשפט באופן עצמאי. בתכלס מעוניין לכתוב משהו שמבקש מבית המשפט לקבוע את הסכום. מקווה ומאמין שזה יגרום לפחות מלחמה. מחפש עורך דין שיכול להנחות אותי בתהליך ולעבור איתי על המסמך. או לחילופין, עורך דין שייצג אותי בהליך כל עוד אוכל לעמוד בתשלומים (פריסה של תשלומים תעזור).
14/06/2018 11:07
ארז שלום!
פנית למקום הנכון. נשמח לעזור לך.
משרדנו למוד ניסיון בדיוק בנושאים אלו.
פנה אלינו למשרד על מנת לקדם את הנושאים שברצונך לטפל בהם.
03-5757204
05/06/2018 20:07
ערב טוב

אפרט בעילום שם את הסיפור המורכב שאני חייה בתוכו.

הכרתי את בעלי כשהייתי בת 20 והוא היה בן 24 . לימים התחתנו ,במהלך 14 שנות הנישואין עברנו הרבה - טיפולי פוריות שלקחו 7 שנים מתוך כל התקופה שהיינו יחד. חשוב לי לומר שהוא תמיד היה תומך, מקשיב, עוזר - עבודות הבית רובם היו עליו (כנראה גם חלק מהטעות שלי שהפלתי עליו הרבה) היו תקופות שאני עבדתי והוא למד התקדם בתחום שלו ,והיו תקופות שאני טופלתי במרפאה לפוריות והוא עבד. הרגיש לי שהכל בסדר.
עד לפני שנתיים שהחלטנו להביא עוד ילד לעולם (יש לנו 3 ילדים עכשיו) . לקח לי גם הפעם שנתיים לקבל טיפולים ,הייתי כרגיל עצבנית,מודאגת ,חסרת סבלנות וכואבת על כל אי הצלחה.
נקלטתי והפלתי... ואז נקלטתי שוב ,כאשר הייתי בערך בשבוע 10 להריון הוא החליט שהוא טס עם חבר שלו לחו"ל שהוא צריך לנוח. נשארתי עם הילדים , אצל אמא שלי. היא טיפלה בי ,לא הייתי מצליחה לקום מהמיטה,הרגשתי לא טוב ובנוסף הייתי מתוסכלת ,רבנו בטלפון ,אמרתי לו הרבה דברים רעים- אבל לא התכוונתי ,בגלל המצב שעברתי הייתי עצבנית וכאב לי שבחגים הוא עזב אותי וטס .
אחרי שחזר היחסים לא היו אותם יחסים (בהמשך הוא סיפר שהוא בגד בחו"ל וזה היה חד פעמי) .
בחודש הרביעי להריון התרחקנו עוד יותר ,הרגשתי שקורה משהו ,אבל אני הייתי בבית בשביל הילדים ,לא הרגשתי טוב ובקושי יכולתי לזוז או לדבר ובטח שלא לבדוק מה קורה איתו.
הבנתי שאני חייבת לעשות משהו בזמן ההריון ובחרתי לעזור למשפחות קשות יום ,או פשוט כאלה שצריכים אותי ,כנראה בלב שלי רציתי להיות מוערכת ,או שלמישהו יהיה אכפת ממני כמו שלי אכפת.
וכך הכרתי את מי שכמעט שברה לי את המשפחה -
יום אחד הכרתי אישה בסוף שנות ה20 שלה ,נשואה +1 .
היא הגיעה אלי והיתה לוקחת ממני דברים עבור המשפחה שלה. יום אחד ביקשתי ממנו להסיע אותה לבית ,היה יום שישי והאוטובוסים כבר הפסיקו לנסוע. הוא לקח אותה ובאותו יום חזר לאחר 3 שעות ,הייתי בחודש חמישי ,לא חשדתי בכלום.
וכך עם ההריון שגדל,הלכנו והתרחקנו ,נולד הילד והמשכנו להתרחק ,הוא לא היה מוכן להתקרב אליו יותר מדי, היה מתעקב בעבודה ,נוסע לפגישות.
היתה לי הרגשה שקורה משהו ,אך לא יכולתי לבדוק ,הייתי כולי בשביל הילדים.
אפילו בזמן הלידה לא אמר שאוהב אותי. למרות ששאלתי וניסיתי לקבל חיבוק ,הרגשתי בדידות מוחלטת.
יום אחד באפריל (עברה שנה) קרה משהו מוזר ,הוא הגיע הביתה עצבני ,נכנס לחדר והתחיל לבכות ,צרח את נשמתו. האשים אותי בכל דבר אפשרי.
הלכתי חיבקתי ,ניסיתי להרגיע -כאשר אני מאשימה את עצמי בכל דבר אפשרי ,ולא מבינה מה עשיתי. הרי אני כל היום בבית ,עם הילדים .
ללא חופשה,ללא מנוחה ,שנים על גבי שנים.
ואז הוא אמר שהוא הולך , שבוע לא היה בבית ,הייתי לבד עם 3 קטנים. עייפה ,סחוטה רגשית ופיזית.
למרות זאת החלטתי שאני רוצה לשמור על המשפחה שלי וניסיתמ לדבר ולדובב אותו - הדבר היחיד ששמעתי שאני אשמה בהכל.
שהוא תמיד עבד,טיפל בבית ,טיפל בי -הכל הוא.
הסכמתי. אישרתי הכל רק שיחזור ,אני כנראה אשמה במה שקרה.
עבר עוד חודש ,והוא נרגע ,התחיל להגיע הביתה ,יום אחד השאיר את המחשב דלוק ושם היה כתוב כל מה שחשדתי בו .
זה כאב כמו אלפי סכינים בלב.
החל מחודש רביעי הוא היה עם הבחורה שעזרתי לה ולמשפחתה לשרוד כשהיה להם קשה. הם הפכו לזוג בכל המובנים, תמך בה כלכלית (כאשר אמר לי שיש לנו בעיה כלכלית וביקשתי עזרה מההורים) היה בניהם רומן לכל דבר ,כולל הכל.
היא עזבה את בעלה והוא תכנן לעזוב אותי ,נשבע שהוא אוהב אותה. והיא אמרה שהיא אוהבת אותו.
עד שבמאי קרה בינהם משהו ,היא החליטה לזרוק אותו בדרך הכי קשה ,היא הפסיקה איתו בפתאומיות את הקשר ,ניתקה והחליפה מספר וחזרה לבעלה.
בזמן שהייתי בהריון היא דרשה שיכניס אותה להריון והוא לא היה מעוניין בעוד ילדים - וזו היתה חלק מהסיבות לריבים שלהם.
היא הכירה אותי יחסית טוב ,היתה מגיעה לקחת אוכל ומוצרים למשפחה שלה ,לא תארתי לעצמי שבזמן שאני עוזרת לה, היא ובעלי יחד.
אחרי שזרקה אותו ,ומצאתי את ההתכתבות ששם סופר על כל מה שהיה במהלך השנה שהייתי בהריון ואחרי לידה ,יזמתי שיחה. הוא הודה בכל. זה כאב כל כך.
האשמו כלפי היו קשות -את עם הילדים ,עייפה,השמנת ,אין לך זמן בשבילי ,את לא מטפלת בי אלא רק בילדים ועוד ועוד...
היא יפה,מטופחת .
ניסיתי להסביר ,שאני רק ילדתי שזה ישתנה ,הילדים גדלים,אין לי זמן לעצמי.

זה לא עזר, הוא דרש הכל ועכשיו.

החלטתי שאני יציל את המשפחה שלי ,דיברנו ודיברנו ובנתיים עבר עוד חודש ואנחנו יחד.

רק שאני כואבת כל כך.

אני סופגת, מקשיבה לכאב שלו (הוא עדיין כואב שהיא עזבה ), מטפלת בו ,עושה את המקסימום שיהיה לו טוב ומנסה לשקם את מערכת היחסים. והיא עדיין ברקע במחשבות שלו.

זה הסיפור שלי... מחפשת תובנות
14/06/2018 11:04
שלום לך,
מדובר על פורום משפטי. אין מקום לפניות מסוג זה במסגרת פורום זה.
בהצלחה בהמשך הדרך
13/06/2018 21:24
שלום רב

גרושי החל תהליך פשיטת רגל כדי לא לשלם מזונות וחובות נוספים כלפיי. במסגרת התהליך אני מבינה שיש דבר כזה שנקרא אסיפת נושים. האם אני אמורה להגיע לזה? באתר לא מצויין תאריך או שעה, רק מקום.

בנוסף, נפסק לו במסגרת התהליך לשלם סכום כלשהו - שונה מזה שהוחלט בבית המשפט - לשלם לי בקביעות במסגרת מזונות כל 15 לחודש, כשבפועל הוא חדל מלשלם לחלוטין מהרגע שפתח בתהליך. מה אני יכולה לעשות בנידון?

תודה.
13/06/2018 17:16
שלום לעורכת הדין הנכבדה!

ילדה שהייתה במשמורת אצל אביה עד לפנ שנה וחצי החליט לחזור לגור אם אימה. האם לא תבעה עד היום מזונות (לדעתי בגלל הפרוצדורה שהיא צריכה קודם לעשות בדיקת אבהות כי הילדה לא רשומה על שם האב, תהליך שהאב התחיל כשגרה אצלו אך הופסק בשל חוסר שיתוף פעולה של האם) ועכשיו האם החליטה לתבועה מזונות מהרגע שחזרה אליה האם זה אפשרי?

אשמח לשמוע את חוות דעתך המקצועית לגבי המקרה. תודה, נאנו
13/06/2018 17:18
שלום רב,
האם יכולה לתבוע מזונות מהאב, לא כל כך ברור איך הילדה הייתה אצל האב בלי שהוא מוכר כאבי הילדה.

נא ליצור קשר טלפוני לפרטים נוספים .

בברכה עו"ד רוקח
12/06/2018 09:56
בהסכם גירושין שנחתם ע"י שופט ובו סוכם ונחתם כי הבעל ישלם סכום כסף גדול מאד לאשה לאיזון התביעות הרכושיות מצידה, והאשה מתחייבת בתמורה לוותר על כל תביעה או דרישה רכושית מכל סוג ומין שהוא(כלשון ההסכם) מחיי הנישואין ומוותרת על כתובתה ומזונותיה ומתחייבת להופיע בבית הדין לסידור הגט בהקדם האפשרי ולהישמע לכל הוראות בית הדין.

האישה חתמה גם בבית הדין על בקשה לגירושין בהסכמה.

א. לאחר שזומנה ע"י בית הדין לגירושין בהסכמה כפי חתימתה האשה לא רוצה להופיע בבבית הדין לדיון על הגט.

ב. מבקשת לקחת רכוש מהבית למרות שנחתם בהסכם שמוותרת על כל רכוש מכל סוג שהוא.

ג. לא מוכנה לעזוב את הבית ששייך להורי הבעל ונמצא במגרש שלהם ויישאר בבעלותם, והבעל אמור להמשיך להתגורר שם לאחר הגירושין.

מה ניתן לעשות כדי לטפל בנושא ומה הסיכויים?

מדובר בהפרה גסה של הסכם שנחתם בהסכמה בבית משפט, וכן בבקשה משותפת לגט בבית הדין שלא רוצה להגיע אליו.
12/06/2018 23:19
ניתן להגיש כנגד האישה תביעה על הפרת הסכם ובזיון בית המשפט למרות שאני רואה בעיה בכך שבית המשפט אישר בפסק דין סעיפים אשר מצויים בסמכותו הבלעדית של בית הדין הרבני.

בנוסף אפשר לבקש מבית הדין צו הבאה לאישה לצורך דיון בנושא הגט.
11/06/2018 09:36
האם כל הורה גרוש מוגדר כהורה יחיד?
האם זה תלוי אצל מי המשמורת?
לפי חוק משפחותיהם חד הוריות, מוגדרת כי:
''הורה עצמאי" ("הורה יחיד" לפני התיקון לחוק) מוגדר כתושב ישראל אשר בהחזקתו ילד מתחת לגיל 18 הנמצא עמו, ומתקיים לגביו אחד התנאים הבאים:
1. ההורה אינו נשוי (כלומר רווק, אלמן או גרוש) ואין לו בן זוג ידוע בציבור.
..... (היתר לא רלוונטי אלי)

מה הכוונה ''בהחזקתו''? האם אני יכול עכשיו לבקש הנחה בארנונה ועוד כל מיני הטבות?
05/06/2018 23:30
ערב טוב לכם

הגעתי לפי המלצה בקבוצת הפייסבוק ואני מקווה שתוכלו למצוא זמן להשיב ולהסביר כיצד אני אמור להתנהל במצב הבא:

לאחר הסכם גירושין חתום ע"י שופט שבו נאמר שהאישה מקבלת פיצוי כספי ולאחריו לא יהיו שום זכויות לתביעות רכושיות כל שהן מכל סוג שהוא.

האישה אמורה לעזוב את הבית ואני חושש שתיקח\תבריח רכוש מהבית למרות הפיצוי הכספי שאמורה לקבל בתמורה לפי ההסכם פיצוי שהתחייבתי עליו.

אנחנו שבועיים לפני גט והיא אמורה לעזוב לאחריו את הבית בהקדם האפשרי לפי ההסכם.

איך אני מאבטח את רכושי?
30/05/2018 17:16
אני נשואה 8.5 שנים. בחתונה אמרו לנו שזה מביא מזל לשמור את שיברי כוס החופה ומיניתי את חברה שלי לאסוף את כל השברים וארזתי הכול במפית ובשקית. עד היום זה אצלי במגירה בחדר באותו מצב מיום החופה ועד כה... לאחרונה שמעתי ההפך שזה לא טוב לשמור את שברי הכוס ומביא מזל רע והרס הזוגיות...

המצב עם בעלי לא משהו...הוא מדבר אליי לא יפה..קורה לי גרושה ליד הילדים עד מצב שהגדול אומר לי את זה לפעמים מבלי להבין מה זה אומר... הוא פוגע בי מילולית המון וממש מנסה להשפיל...כול פעם שאני מתעצבנת על משהו. הוא אומר לי לא טוב לך תתגרשי. נמאס לך תתגרשי. נמאס לי כבר לשמוע על גירושין ואני מתעלמת.

בתגובה אני עונה לו..אם אתה רוצה גם אתה יכול ללכת להתגרש אף אחד לא מחזיק אותך בכוח...לאחרונה יש לי מחשבה שזה אולי ההרס ואיזה שהיא אמונה שאם אזרוק את שברי הכוס שנמצאים בשידה בחדר שינה שלנו המצב ירגע וישתנה לטובה...

מה דעתכם?
05/06/2018 16:28
אסתר,
מדובר על פורום משפטי.
אין מקום לשאלות מהסוג הזה.
תודה
30/05/2018 18:00
אז ככה, אני אחרי סיוט של גירושין שהגיעו לסיום לפני כמה חודשים. יש לנו 2 תינוקות. ילדה בת שנתיים וילד בן שנה, הוא שילם לי שכר דירה לשנה שזה בעצם כנגד מזונות (3000 ש"ח) הוא מתגורר בחו"ל מאז הגירושין.

עכשיו הילד לא במעון כי אין לי סיוע במעון עדיין כי רוצים תלושים של 3 חודשים,רשמתי אותו לשנה הבאה למעון פרטי שלא יקר , ( לא יכלה לקבל אותו כבר השנה)

האבא לא שולח שום דבר. האם זה מה שאמורה לקבל גרושה + 2? יש לציין לא חתמתי על שום דבר שאומר ששילם לי לשנה, בהסכם כתוב מזונות על סך 3000 שקל , וביגוד חילופי עונות חצי חצי והכל . בנתיים אני קונה הכל לילדים הכל הכל ולא חסר להם שום דבר , אבל אני נכנסת לחובות הוצאתי את הפנסיה שלי כדי שלא יחסר להם כלום, וחשבתי ללכת ולקחת עורך דין כי אולי אפשר להגיש תביעה ולדרוש יותר. יש טעם לכך? בפרט שהוא גר בחול. ולא נוכח בחיי הילדים...
05/06/2018 16:26
ענת שלום,
מהפניה שלך לא מובן אם יש הסכם גירושין חתום ומאושר ע"י בית המשפט/בית הדין הרבני. זה משנה את התשובה מהקצה לקצה.
תוכלי להתקשר, ובשיחה אעזור לך יותר.
050-6623741.
עו"ד יפית ברדס-רוקח
05/06/2018 00:28
גרוש 8 שנים +2 12+9
הילדים איתי בכל סוף שבוע ופעם נוספת לפי תיאום מולה חופשות מהמסגרות רוב הזמן אצלי ולראיה רוב אוגוסט וחצי מיולי.. ממשיך לשלם
מנסה ומבקש ממנה ליישב את זה למשמורת משותפת היא מקניטה אותי ומנכרת את הילדים. יש לציין שהיא מקבלת קיצבה גדולה מבטל קרוב ל 6000 בחודש, כל החבילת הטבות, פטור ממס רווחי עד 20000 ארנונה..... אף הוציאה נכות זמנית לילד הגדול היפראקטיבי ומסגרת מיוחדת. קיבלה 2 תווי נכה שאחד נתנה לאימה במקום לי.. ממש טרור נגדי מאז שביקשתי משותפת..

עד לפני מסםר חודשים שילמתי 3500 בחודש בחוזה 3000...
היא בעלת עסק מרוויחה באזור 18000, לקחה משכנתא לפני שנתיים...

אני טכנאי פרילנסר מרוויח באזור 9-10 ברוטו ולפני קריסה כלכלית.

אין ביכולתי לשלם לה את מה ששולם עד כה אני לפני פשיטת רגל אם לא אמצא פיתרון.. היא אינה מוכנה לאף פיתרון וכל הזמן מאיימת... אני לא מעונין במלחמות למרות דמאשימה אותי כאיש מלחמה.

הצילוו אני גם קורס נפשית מכל המצב רע רע רע.

מה לעשות? חייב עצה של עורך דין מנוסה מהתחום.
05/06/2018 16:21
רני שלום,
אתה מתאר מצב לא פשוט בכלל, ובהחלט אפשר לעזור לך.
לאור המצב המשפטי אשר שורר היום בבתי המשפט ופסקי הדין החדשים, ישנה תקווה רבה בכל מה שקשור להפחתת מזונות (וגם למשמורת משותפת) . יחד עם זאת, על מנת לקבל מידע יותר מדוייק ולהעניק לך ייעוץ יותר אחראי, נצטרך מידע נוסף: מתי התגרשתם? איך הגעתם לסכום המזונות המשולם היום? ( בהסכם או לאחר התערבות בית המשפט), האם הנ"ל ניתן בבית המשפט או בבית הדין הרבני? האם גובה ההכנסות שלכם השתנה מאז ההסכם? ועוד.
לכן רני, נודה לך אם תתקשר אלינו למשרד לקבוע פגישה מסודרת (ללא עלות!) בה נוכל לעזור לך.
04/06/2018 17:29
שלום לכולם,
שואלת עבור אמי - ירושה.
הם שלושה אחים שירשו שתי דירות קטנות בקיבוץ. את הדירות הקיבוץ משכיר ובכל חודש נכנסים כמה אלפי שקלים לחשבונות האחים. אחות אחת מעוניינת למכור את הדירות, והביאה שמאי שהעריך את עלות הדירה (לדעתנו בצורה מוגזמת). את הדירות יכולים לקנות רק בני קיבוץ או ילדיהם. האחות שלחה מכתב מעו״ד ששני האחים חייבים לקנות את חלקה בדירה אחרת יכנסו להליכים משפטיים. אמא מעדיפה למכור את הדירה מאשר לקנות את החלק שלה, וחוששת להכנס לתהליך משפטי ארוך ומסובך. האם ניתן להכריח אותה לקנות את חלקה? האם היא יכולה לאשר למכור את הדירה ובכך למנוע פתיחה בהליך משפטי?

כמו כן אנחנו מחפשים עו״ד מומחה לענייני ירושה מצפון הארץ - האם יש לכם סניף בצפון שיהיה לנו נגיש?
תודה! 1   2    3    4    5      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורכת הדין יפית ברדס-רוקח:
072-3360526 פקס: 03-5757210
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת המשרד: רח' בן גוריון 1 מגדל ב.ס.ר 2 קומה 4 בני ברק.

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון