בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי
לתיאום פגישת ייעוץ חייג/י: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

16/04/2018 15:12
אני גרושה כ3 שנים מהשטן במילים עדינות.. יש לי ילד בן 3 שהוא העולם שלי. הקשר של האב והילד היה מורכב עד גיל שנה וחצי במרכז קשר לאחר מכו בליווי ורק בגיל שנתיים התחיל לקחת לבד פעמיים בשבוע מהגן ל3 שעות. תמיד האב דרש יותר ורצה לינה ואני התנגדתי והיו לי ניסים והשגחה והצלחתי. האבא לא רע לילד לא מכה לא מקלל אבל גם לא הכי דואג יודע לטפל אבא "פרווה".. ואין לי בעיה שהוא לוקח זה אבא שלו וזה חשוב פשוט קשה לי עם לינה כי גם האבא שומר שבת שאין קשר טלפוני וגם הילד לא רוצה הוא מאוד קשור אלי.

היה הסכם בני לבין האבא בעל פה שמוותרים על לינה ואני הורדתי לו במזונות כי אותי הכסף לא מעניין יותר מהילד.

כיום אני בזוגיות חדשה מתחתנת האבא שמע על זה מכמה אנשים טובים והחליט כמו דעאש להתעורר ולהוציא מרמור ושלח לי הודעות שהוא ילחם בעניין החוקי ויקח תילד ללינה ופה ושם.

השאלה שלי נגיד ושופט פוסק מגיע לך לינה הזכות שלך סבבה. אבל הוא בא לקחת והילד לא רוצה הוא בן 3 יודע לדבר ולהתנגד יש לאבא זכות לקחת בכוח? שהילד אצלו הוא לא בוכה או משהו הוא רגיל אבל ממני הוא לא ילך וגם אם שואלים אותו רוצה לללכת לאבא הוא יגיד לא.

הילד זה החיים שלי וקשה לי שיבלבלו אותי או יסיתו אותו ויגרמו לו לבעיות רגשיות. אני בחיים לא אמרתי מילה רעה להיפך. אפשר לקחת ילד בכוח אם יש אישור ללינה לקחת לא משנה והילד לא רוצה?
15/04/2018 21:49
אשמח למענה עבור חבר אנונימי;

הגבר נשוי כ14 שנים, אבא לשני ילדים משותפים. במהלך חייהם המשותפים של בני בזוג הוא היה המפרנס היחידי ודאג לכל טוב עבור התא המשפחתי. לפני כחודשיים, החליטה חמתו להגיש תלונה על אלימות במשפחה (ללא כל סיבה מוצדקת), מה שהכניס את הבעל לכלא למשך שבועיים. לאחר מכן הוא שוחרר בערבות למעצר בית מלא וצו הרחקה מהאישה. את הילדים לא ראה כל התקופה. בנוסף, הילדים הוצאו ממסגרותיהם באמצע שנת הלימודים בטענה שהם בחופשה. כעת האישה הגיעה להחלטה לעבור לדרום אל בית משפחתה ולהעביר גם את הילדים למסגרות שם וכל זאת כדי להרחיק אותם מהאב. במשך כל יום הילדים מסתובבים ברחובות ובקניונים מאחר
ולא טוב להם שם בבית של הסבתא, הם חווים התעללות מילולית ונפשית (ומי יודע, אולי גם פיזית..).

הם הורחקו בעל כורחם מסביבתם המוכרת, ללא לימודים, חוגים והעשרת הידע שלהם. מה עליו לעשות במקרה כזה? האם עליו לערב את שירותי הרווחה? תודה לעונים.
15/04/2018 09:18
שלום לכולם ושבוע נעים

רציתי לשאול לגבי מקרה של קרוב משפחה. לקרוב ילד בן 5 מחברה לשעבר, הם מעולם לא נישאו ונפרדו עוד לפני שהילד נולד. הבחור משלם מזונות בגובה של 1500 שח ובנוסף בערך 300 שח על גן פרטי (לא כלכך ידוע לי על משכורתו).

השאלה שלי היא האם יש גבול עד כמה שהאם דורשת? היא מתכננת להגיע לדיון בבית משפט בנוגע להוצאות הקשורות לילד (טיפולי שיניים, בדיקות רפואיות וכו).

לכן האם יש גבול מסויים בהתאם לגובה המשכורת או שפשוט לפי החלטת בית המשפט? אשמח לקבל הסבר של עורך דין שמתמחה בעניינים של תשלומי מזונות.
14/04/2018 21:01
1.האם הגברים הם שווי ערך בגידול המשפחה בעיניך? האם בכל מצב?

2.האם יש לבטל את חזקת הגיל הרך

3.האם ילדים יכולים לחלוק בית משותף עם האב במסגרת "משמורת משותפת"

4.האם הסדרי הראיה הנקבעים כיום הם סבירים

5.האם נושא המזונות לדעתכם הוא סביר ? האם יש להוריד מנטל האב

6.האם שמעתם על אבות מתעללים בנשותיהם או בילדים (כולל אלימות מילולית)

7.האם שמעתם על תלונות שווא נגד גברים?

8.מה לדעתך ניתן לעשות?


14/04/2018 12:11
מקרה קשה ועצוב ,אשמח מאוד ליעוץ.
- הסיפור כזה : אחי התגרש לפני 3 חודשים , אישתו הפכה לפסיכוטית במצב קשה בפתאומיות מוחלטת (עם אישור פסיכיאטרי לזה) לפני שבועים אף ניסתה להתאבד, הם גרים בדרום . הגברת עדין גרה בבית שהיה המשותף שלהם ולא מוכנה לצאת מהבית (על בית יש חוזה הסכם ממון והוא של אחי). בתמונה יש גם ילד משותף בן שנתיים . בגלל הפסיכוזה המטורפת שתקפה אותה היא החליטה שהיא לא יוצאת מהבית כל עוד הילד שם . אחי החליט שהוא לוקח את הילד ומגיע לצפון (אלי) ע"מ שלא יהיה אסון .
בתי המשפט סגורים בפסח, הרווחה לא מתערבת והפסיכאטר אומר לו שמה שנכון זה להתרחק ממנה ולהרחיק את הילד .

המצב כרגע: אחי גר אצלנו בבית עם הילד (ללא מסגרת) הגברת אצלו בבית כל היום בקריזות (וכל יום היא רואה דרך סירטון וואצ אפ את הילד)
מה שאנחנו שואלים זה מה עושים ?

אנחנו חושבים שהוא צריך לקבל משמורת מלאה על הילד ע"מ להגן עליו מהמצב ,ולעבור לצפון במיידי עמ להיכנס מחדש לשיגרה . זה נכון ? מותר לו ? אשמח לעזרתכם המקצועית המתן הכוונה .

תודה מראש
10/04/2018 16:00
שאלה בנוגע לאימוץ - האם זוג נשוי עם ילדים (ביולוגיים) יכול לאמץ בארץ (לא אימוץ חו''ל)?

לא הצלחתי למצוא בחוק שום דבר בנושא, אבל באתר של משרד הרווחה כתוב שאימוץ ילד מתחת לגיל שנתיים הוא לזוגות חשוכי ילדים (אין התייחסות לילדים מעל שנתיים).

תודה!
08/04/2018 22:19
נער בן 14 שהוצא מהבית לפנימיה (תחת אפוטרופסות של המדינה), מטופל בתחליף ריטלין (שכנראה יוחלף) פיתח התקפי זעם, אם הילד (לאחר גירושין קשים) חיה בבית משפחתה ושם מארחת את בנה כשמגיע הבייתה. בהתקף הזעם האחרון, זה צרח, קילל קללות קשות וניסה לתקוף את הסבתא. עקב כך, החליטה הסבתא שכענישה היא אינה מוכנה לארחו בביתה בשבועות הקרובים.
בפנימיה הגיבו באדישות וטענו כי "אי אפשר להעניש את הילד", הסבתא לא מוכנה להעביר את המקרה כלא היה מאחר והבהירה לנכדה שיהיו לכך השלכות. כרגע היא מרגישה כלואה בסיטואציה בה הסכימה להכניס את בתה ונכדה לאחר שזו התגרשה, אך גם לא יכולה לחיות בשקט בביתה. היא לא רוצה להשליכם לרחוב, רק להבהיר לילד את חשיבות וכבוד הבית שלה.

מה עושים? יש לכם רעיון איך פותרים את הבעיה המשפחתית הזאת על הצד הטוב ביותר?
גירושים
08/04/2018 09:27
אני נשוי שנה רוצה להתגרש אין ילדים אין רכוש משותף יש חובות איך מתגרשים בצורה יפה ומכובדת ??
08/04/2018 08:49
בוקר טוב עורך דין נכבד!

שאלה בעינייני גט וגירושין.

בית הדין הרבני פסק ש "האישה מורדת בבעלה וכי עתידה למרוד":
האם משמעות המילה מורדת = בוגדת?

או לחלופין האם יש הגדרה חד משמעית למילה מורדת או שצריך לדעת מה הסיפור כדי להבין מה הכוונה למורדת.
05/04/2018 20:09
שלום
אשתי ואני החלטנו להתגרש,אנחנו בתקופה זו יושבים על טיוטת הסכם גירושים.
יש לנו דירה,והחלטנו שאשתי והילדות יגורו בדירה שלנו בשנתיים הראשונות,ואני ישכיר דירה .
הפחד שלי הוא שהיא תכיר מישהו ,והוא כביכול יהיה הידוע בציבור ולכן ידרוש בשלב מסויים חלק מהנכס הדירה.
האם זה דבר אפשרי ?והאם יש לי על מה לחשוש?
רוצה לציין אנחנו רשומים חצי חצי על הדירה.
04/04/2018 21:40
הורים הלכו לעולמם במפתיע, והורישו את כל רכושם שווה בשווה לכל ילדיהם.
לאחד הילדים מסמך חתום בחתימת ההורים המתעד סדרה של הלוואות שניתנו להורים במהלך השנים, והוא מבקש לפני חלוקת הירושה לקבל את החובות, ואת השארית לחלק בין כולם.
חלק מן הילדים אינם מקבלים את המסמך הזה ומערערים על זכות הילד האחר בהחזר חובותיו.
האם למסמך משמעות חוקית? מה עושים במקרה כזה?
04/04/2018 11:15
אבקש את עזרתכם. הגרוש שלי, בניגוד להסכם הגירושים, לא מוכן לשלם על חצאים. הבת שלי עושה טיפול פסיכולוגי והוא אמור לשלם חצי וכבר חודש שלישי שמתנער. כנל לגבי דברים נוספים. את המזונות הוא תמיד משלם באיחור לאחר שאני רודפת ומתחננת. מה עושים במצב שכזה? בעבר הוא נתן לי שיק של 2000 שח פתוח בלי תאריך. האם אני יכולה לגבות את החוב בזה?
02/04/2018 11:36
חברה שלי ואני איננו מעוניינים להתחתן ברבנות (יכולים, פשוט לא רוצים) והחלנו בהליך של ברור בנוגע לנישואים בארה"ב.

מצאנו כיצד נוכל להתחתן ואיפה ומה עלינו לעשות, אך גילינו כי עלינו להשיג אישור אפוסטיל לתעודת הנישואים שלנו ע"מ שזה יהיה קביל בארץ ומכאן, נוכל להירשם כזוג נשוי. השאלה שלנו היא - האם נוכל לחפש חתימה כזאת בארץ (פשוט לחפש נוטריון וזהו) או שזה חייב להיות בחול?

בתודה מראש וחג שמח
02/04/2018 23:07
בעלי ואני התחתנו לפני שנה וחצי בארצות הברית . זה ממש פשוט וקל. תכנס לאתר של הסיטיהול בניו יורק ותמלא את הטפסים. כך תוכל לחסוך זמן כשאתם מגיעים. ביום הראשון אתם נרשמים ואז ביום למחרת מקבלים את האישור ועורכים את הטקס.אחרי כן הם ידריכו אתכם לאן לגשת כדי לקבל חותמת אפוסטיל זה כמה בניינים ליד. זה ממש פשוט.

כל הפרוצדורה עולה פחות מ-100 דולר. לא צריך להיות תושב ארצות הברית ולבעלי שהיה גרוש אפילו לא בדקו תעודת גירושין. יותר פשוט מזה לא יכול להיות וזו גם חוויה מקסימה.

בהצלחה ובשעה טובה
02/04/2018 11:18
אנחנו קבוצה של יורשים. עו"ד שיתמנה למנהל העיזבון רצה שנחתום על ייפוי כוח כללי עד למינויו. חלק מהיורשים חתמו. לטעמי, ייפוי הכוח הינו גורף מידי וכולל ניהול כל ענייני הכספיים בלא קשר לצוואה.

למשל "לבקש, לדרוש, לתבוע במשפט, לקבל, לגבות, להחזיק סכומים של כסף, בטחונות בעד כסף, חובות, מניות, סחורות, דברים וחפצים בין מיטלטלין ובין נכסי דלא-ניידי, השייכים לי עכשיו או אשר יהיו שייכים לי בעתיד או אשר אנשים אחרים חייבים לי בהווה או יהיו חייבים לי בעתיד או העומדים לתשלום לטובתי בהווה או... ".

האם זה מקובל או סביר להערכתם? האם יש בעיה שייפוי הכוח יהיה שונה בין הירושים?
01/04/2018 10:10
חג שמח

שאלה צוואה שנעשתה אצל עורך דין האם העורך דין מפקיד אותה בבית משפט?

אם זה שכתב את הצוואה נפטר ואנחנו לא מוצאים את הצוואה וגם לא מאתרים את העורך דין שאצל נעשתה הצוואה איך ניתן להוציא עותק של הצוואה?

אודה לתשובה.
27/03/2018 22:05
היי , ערב טוב . שאלה : תינוקת בת שנה ושלושה חודשים. הפרוד הסכים על הסדרי ראיה בלי לינה עד גיל3.5, מגיל 3.5 לינה בסופש ומגיל 4 עוגיות בשבוע של לינה. הבעיה החגים. מה נהוג במצב כזה לסכם על החגים? אגב הוא החליט להתחזק ולא יהיה זמין למסירת מידע לגבי שלומו של הקטין וחג כמו ראש השנה ארבעה ימים באי ודאות יחרפן אותי. מה ממליצה?
27/03/2018 09:02
שאלה על ירושה.
אישה שכתבה ירושה לפני שנים רבות אבל מסתמן שמתלבש עליה ידוע בציבור (למרות שאינם מנהלים משק משותף ואינם זוג אלא יותר ידידים, חברי משפחה) האם כדאי לעדכן את הצוואה? להכניס נספח למקרה שהוא בכל זאת יציג מצג שווא שהוא בן זוג ולא מה שהוא באמת?!
25/03/2018 13:14
שלום לעורכי הדין

אני לא מבינה כלום בענייני גירושין.. מילאתי שבוע שעבר טופס יישוב סכסוך בבית משפט וקבלתי תאריך לפגישה. אשמח לדעת מה מגיע לי מבחינת מזונות? מה זה בכלל מדור?.. איך קובעים הסדרי ראיה כשמדובר בתינוקת שכרגע רק בת חודשיים? (מה שאומר שאני בחופשת לידה), מבחינת החוק, מותר לה לישון אצלו?.. תודה מראש :)
22/03/2018 18:49
ערב טוב לכולם שאלה למי שיכול לעזור אני גרוש עם הסכמי ראיה פעמיים בשבוע בלי לינה וכל סופשבוע שני השאלה אני רוצה לבקש משמורת משותפת הילד בן 4 מה הסיכויים לקבל ואם סכום המזונות יורד? רק מציין גרוש כמעט שנה.
22/03/2018 08:15
בוקר טוב לעורכי הדין,

לפני כשנתיים גרושתו של בעלי הוציאה לו צו עיכוב יציאה מהארץ מטענה שהיא מפחדת שהוא עושה רילוקיישן לחול מהעבודה והיא מפחדת שיברח ולא ישלם מזונות (שקר וכזב) . בעלי מאז ומעולם משלם את המזונות דרך הוראת קבע בבנק ולא החסיר ולו פעם אחת מזונות. הכל כמו שעון.

ניסינו ללכת עד הסוף לגבי העניין ופנינו לבית משפט. תשובתה של השופטת היתה שכל גרושה במדינת ישראל זכאית לכל ערבויות על המזונות של הילד שלה ואמרה שהצו ירד אך ורק בתנאים מגבילים כמו 2 ערבים והערות אזהרה על כל מיני קרנות וכו.

הבנתי שיש תקדים בנושא הזה ושאפשר להסיר את הצו. האם זה נכון? 1   2    3    4    5      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורכת הדין אורלי מנע-שני:
072-3360526 פקס: 03-5750305
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת המשרד: רח' כנרת 5, מגדל בסר 3 קומה 23, בני ברק.

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון