בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ ראשוני חינם בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

11/12/2018 13:53
התגרשתי, אני פנויה. אז למה אני לבד? או למה יש 30 נשים על כל גבר אחד ראוי?

עכשיו אני "גרושה מאושרת" כבר שבע שנים. מסודרת כלכלית. בת ארבעים ותשע. יצאתי מתוך האקווריום, וקפצתי לאוקיינוס, מלא דגים שמנמנים וכולם מחכים לי.

רגע רגע.
"מסודרת כלכלית"? זה קשקוש!
סיפרתי בבית המשפט שבעלי מרוויח 50 אלף שקל נטו, לא שהוא מרוויח כך, אבל קיבלתי מזונות ילדים גבוהים. אבל הם נגמרים - הילדים עוברים את גיל 18. פתאום המזונות קטנו מאוד, ועוד מעט יעלמו כלא היו.

מכרנו את הבית וקניתי דירה לא רעה, אבל פתאום אין מי שישלם את הארנונה, חשמל, מים, ביטוח, כבלים, ועד בית, חוץ ממני...

קניתי גם ג'יפון חדש - אבל גם כאן רק אני משלמת את הביטוח, האחזקה, הדלק והתיקונים ואת הביטוח לנהג צעיר...

יצאתי להרבה דייטים והגברים, יש לומר, די נדיבים. אבל את הסלט, הפסטה ואת כוס היין אני לא יכולה לקחת הביתה...

בקיצור, אני כבר לא עשירה ומסודרת כל כך. פעם, כשהייתי נשואה, הייתי כזאת.

לא יכולה יותר להביא גברים הביתה. מה לעשות?
ישנה באלכסון. התגרשתי אחרי גיל 42, עכשיו תיכף 50, שבע שנים באלכסון זה ה-ר-ב-ה זמן. כבר התרגלתי ללבד?
במשך 7 שנים, הבאתי 2-3 גברים שגם נשארו לישון בלילות, אבל הילדים שואלים אותי שאלות, מעקמים פרצוף ואומרים בלי בושה: "אמא, מה עובר עליך? את לא רוצה שהוא צ'חצ'ח/תחמן/כלומניק?"
האחרון שישן בלילה אצלי היה לפני שנתיים, אחרי כמה ימים הסתלק לבדו או שסולק במבטים של הילדים, שלא סבלו את הרעיון שמישהו ישן עם האמא שלהם בחדר הסמוך.
פתאום הבנתי שהחבר שלי צריך לעבור ועדת קבלה של שומרי הסף - שלושת הילדים, שלא רוצים לראות גבר זר בתור לשירותים בשבע בבוקר, כי האמא שלהם רוצה מישהו שישן לידה.
חשבתי לעצמי שילדים עוזבים את הבית איך שהם מתגייסים לצבא ואני פורשת כנפיים. באמריקה קוראים לכך Empty Nest.
הגדולה שלי כבר בת 24 ולא עושה קולות שהיא הולכת לגור במקום אחר, שוכבת בסלון מול הטלויזיה ומפעילה אותי. השני בן 21, בחופשת שחרור ארוכה ובקושי יוצא מהחדר שלו, ואני מתביישת להיכנס, לא רוצה לדעת מה הוא עושה שם במשך שעות. והקטנה בי"א, באה והולכת מתי שבא לה.
השיחות שלנו הם דיווחים ופקודות: "אמא, אני הולך", "אמא, יש לך כסף לתת לי?", "אמא, איפה הג'ינס עם הקרעים?". בקיצור, אלה הן חיי. מבשלת, מסיעה, מנקה, מכבסת, תולה!

אז אני הולכת לבית של היזיז שלי בשעות אחר הצהריים בין ארבע לשש, ומספיקה לחזור הביתה להכין ארוחת ערב לילדים. פעם בשבועיים, כמו תור של פדיקור-מניקור.

ואני רוצה חבר, מגיע לי!
טוב יותר מבעלי, יפה יותר מבעלי, חכם יותר מבעלי, מאהב טוב יותר מבעלי, עשיר יותר מבעלי.
מגיע לי, כי אני שווה! All you need is LOVE

ההורים שלי אמרו לי: "חמודה, צריך להתפשר. את לא נעשית יפה יותר מיום ליום, הילדים כבר עזבו אותך מנטלית, כל אחד עסוק בעניינו, ואת תזדקני לבד?"
נפנפתי אותם. מה הם מבינים? אני בשנות הארבעים לחיי ואני צריכה להתעסק בלחפש מישהו להזדקן איתו. תנו לי להשתולל!

מתי יהיה לי בן זוג? בשנתיים האחרונות יצאתי עם שישה גברים, המקסימום שהגעתי היה לשלושה דייטים וזיון אחד עם אותו גבר. כבר במעלית איבדתי את החשק לדייט, הייתי די חמוצה או אדישה ולא התפלאתי שהם לא שלחו הודעת ווטסאפ למחרת בבוקר.

הכרזתי בפני כל החברות שלי על יציאה משוק הפו"פ, אחרי חשיפה לסיפורי חיים מסמרי שיער. מה שגברים עברו בגירושים זה גרוע ממכות חשמל ונפילה בשבי.
פעם אמרו לי ש-פו"פ זה פנויים- פנויות. עכשיו הבנתי שזה פצועים-פצועות. בעיקר פצועים.

עכשיו גם אני מבינה מדוע על כל שלושים נשים יש גבר אחד בלבד ראוי לקשר. הם שרוטים, כועסים, עניים, מקללים את הגרושה, מפחדים מקשר, שומעים שיש לי שלושה ילדים שגרים בבית ונעלמים, רוצים לדלג על החיבוק וישר ללכת למיטה. למה לחכות? "כי הרי יחסי מין הם חלק מזוגיות, אז בואי נבדוק את זה מיד" ובבוקר אין עם מי לדבר, הוא נעלם...

הגעתי עם מספיק גברים למיטה. בואו נגיד שאחרי 9 גברים, הפסקתי לספור וטוב שכך. אני חלשה בחשבון.
מה זה?!!! בולבול כמו אטריות פסטה, זין בגודל של זרת, גומרים אחרי דקה ונרדמים, ומה איתי?
לא יודעים איך לגעת באישה, גוויות ששוכבות על הגב, בקושי זזים, לא משמיעים קולות ולא מתעניינים מה טוב לי. אחד התפשט, מיד נבהלתי. הזכיר לי את חוזליטו החמור מהסרט "מציצים". הלכתי איתו עד הסוף וזה עלה לי בארבעה ימים בהם בקושי הצלחתי ללכת.
חלק עם ריח גוף שאפשר למות ממנו. אחד עם גב שעיר שבקושי רואים את הגב, האחר נוחר כמו חמור.
איפה ג'ורג'?
ג'ורג' קלוני, אני כאן! מה התחתנת עם הלבנונית הזו? בוא אלי,אעשה לך Nespresso.

לילה אחד חלמתי חלום בלהות. חלמתי שאני חוזרת לבעלי המשעמם. חלום הבלהות פתאום נראה לי מה זה מתוק. חיים שלווים. מישהו דואג לי. מישהו מטפל בילדים ונותן לי ספייס, לעשות את כל מה שחלמתי עליו אבל מעולם לא יצא לי לעשות.
בחלום טיילתי בהודו, עשיתי קורס סקיפרים, רקדתי אל תוך הלילה, עשיתי סקי, שכבתי עם הרבה גברים. הכל נשאר בגדר פנטזיות מתקופת הנישואים, חוץ מאשר לשכב עם הרבה גברים, שמזה קיבלתי תחושת ריקנות וגם גירודים פה ושם...
ואז התעוררתי מזיעה. נזכרתי שהוא נשוי למישהי אחרת, דווקא חמודה, ויש לו עוד שני ילדים...בקיצור, "רכב טוב מרופא אבל כבר לא אקטואלי".
11/12/2018 14:10
איריס שלום
את מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103
עו"ד שי מויאל
10/12/2018 12:16
אני ובעלי נשואים שנתיים ומאז ומתמיד לא ממש הסתדרנו מתערב בכל דבר חושב שהוא יכול לשלוט בי, הוא חי בזמנים של פעם וחושב שאישה גם צריכה לעבוד וגם לנקות את הבית, הוא לא עושה כלום מלבד לזרוק את הזבל וקניות, הוא טיפוס מאוד נקי שתמיד דורש שינקו מסביבו ורק אומר לי תמיד לנקות ואם אני אומרת לו תנקה הוא אומר לי את תנקי בדיבור מאיים כאילו מה אמרתי , הוא לא מנקה כי חושב שזה לא תפקיד הגבר לנקות כך גם גדל בבית במשפחה שלו שחושבים שהוא המלך וכולם מפחדים ממנו כולל ההורים שלו שמה שלא יעשה יהיו לטובתו!(בן אחרי 2 בנות) יש לו כל הזמן את עניין הזה שזה שלי ואני קניתי ואני עשיתי הוא לא חיי בחיים משותפים איתי. הכל אצלו זה שלו וזה אני עשיתי ואני וקניתי .. גם עשה הסכם ממון לפני החתונה.

יש לנו שני חשבונות ניפרדים וחשבון אחד יחד שזה הוצאות של הבית..

יש לנו תינוק מהמם בן 7 חודשים, וגם בגידול שלו הוא מתערב בצורה נוראית! המשפחה שלי עוזרת המון למזלי אנחנו גרים קרוב אליהם

אלימות מילולית אתם קוראים לזה? הוא לא מדבר אלי יפה בכללל בלשון המעטה! רבנו לפני שבוע מריבות קשות מאד וזה נמשך ונמשך ומציינת גם שהוא יצא מהבית וחזר בלילה מאוחר בלי להגיד לאן.

הוא שבר חצי מהבית, וגם צילם ושלח בטענה שזו אני! וזה ממש לא היה אני! מקלל צועק וחושב שהכל בבעלותו! ושבר דברים של העבודה שלי (אני עובדת מהבית) והוא העיף אותי מהבית בטענה שזה הבית שלו! מציינת שאני גם משלמת! אני עובדת! ונותנת את כל כולי כי אני יודעת שבחיים לא אוכל לסמוך עליו מבחינה כלכלית!

שאמרתי לו שזה גם הבית שלי הוא אמר לי שלא שזה הבית שלו .. בקיצור העיף אותי מהבית ורק רציתי ללכת עם הקטן שלי כדי לא לגרום ליותר גרוע, גם רציתי להזמין משטרה והמשפחה שלי אומרת עדיף שלא כדי שלא להתלכלך עם הבן אדם מציינת שזה קרה כבר כמה פעמיים בחיי נישואים שלנו , וכבר כמה ימים שאני מחוץ לבית ואפילו לא טרח לשאול לשלום הילד.

כל מה שרשמתי פה זה תמצית ממה שאני עוברת איתו. אני בטח לא רוצה לחיות עם בן אדם כזה יותר.

פתחנו תיק גירושין ברבנות.
ומה הלאה לעשות בדרכים חכמות כמובן שיהיו לטובתי!!! איך תובעים מזונות מה כדאי לעשות? לא מבינה כלום וזקוקה להסברים.
10/12/2018 12:33
ספי שלום
חסרים פרטים אודותיכם על מנת לענות לך על שאלותיך
את מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103
שי
10/12/2018 11:54
צהריים טובים לעורכי הדין!

אנחנו מחפשים את האמא הביולוגית של אהובי,

בשנת 85 הוא נמסר לאימוץ סגור ובית המשפט הורה לגנוז את התיק. אין לו שום מסמך על היותו מאומץ, ואף הונפקה לו תעודת לידה חדשה בשנה זו (למרות שנולד ב-78) להוריו המאמצים.

אנחנו יודעים שהסיבה לאימוץ היא שאימו סבלה מדיכאון קשה לאחר הלידה ולא יכלה לגדל אותו (אין אבא ביולוגי) היא היתה מאושפזת בבריאות הנפש ולדעתינו היא עדיין באיזה הוסטל כזה),
יש לנו פרטים מזהים שלה כגון מס' זהות, שם וכתובת ישנה וזהו..

אנחנו מנסים לאתר אותה כדי שלא תהיה בודדה ולראות שהיא מזדקנת בכבוד.

אשמח לקבל ייעוץ משפטי והסברים למי כדי לפנות בשביל למצוא אותה.

ברווחה לא משתפים איתנו פעולה (כיוון שהוא לא כתוב שהוא בנה הבילוגי, אחרי הנפקת התעודת לידה החדשה, התיעוד הוסר) במשטרה אין רישום כי היא לא פלילית.

אנחנו יודעים שהיא אושפזה בבתי חולים כמו גהה, בית יעקב ובאיזור המרכז.

אמרו לי לנסות למצוא עוסית לבריאות הנפש ולנסות איתה. יש מצב שזה נכון לדעתכם?

אני בטוחה שלעורכי דין שלכם יש ניסיון במקרים דומים - כל רעיון יתקבל בברכה!
09/12/2018 08:34
שלום, רציתי לשאול מה אפשר לעשות במקרה כזה...
הכל התחיל מזה שאני ואמא שלי מצאנו שהאב בוגד.
האב שהוא המפרנס העיקרי (משכורת 11,000+) העביר את משכורתו לחשבון נפרד משלו בלי להגיד לה (כל עוד הזוג נשוי) האם שמקבלת פחות מ 1000 שקל בחודש נשארה עם כל החשבונות.

הוא כל הזמן עושה ריבים וצורח עלייה ומאיים עלייה כל יום היא בוכה בגללו... הוא חי באותו בית ולא קונה מזון ואוכל ממה שהיא קונה... 2 המכוניות רשומות עליו והוא מאיים שימכור את האוטו שלה. אנחנו, הילדים כבר בני 20+ וחיים באותו הבית.

האם זה חוקי מה שהוא עושה? ואיך אפשר לפעול כנגד זה? האם יש אפשרות שיעזוב את הבית , אם זה דרך בית משפט או משטרה או צו הרחקה - אפשר לעשות צו הרחקה על צרחות, אלימות מילולית איומים והשפלה שנמשכים שנים?

בבקשה תעזרו לי... אני לא יכולה כבר עם כל הצרחות האלה ולראות את אמא שלי ככה...
09/12/2018 18:49
שלום
ניתן לפנות אליי לנייד 054-2224103
05/12/2018 17:09
מתחילה תהליך גירושין (לא ממש מרצוני) אצל המגשרת. יש 3 ילדים: 8,4 ו-4 חודשים.

כנראה נקבע משמורת משותפת לילדים הגדולים ולילד הקטן משמורת אם עד גיל שנתיים עם הסדרי ראיה.

מה גובה המזונות הגיוני לדרוש במצבי, גם כדי לא לרושש את הבעל?

הפרש שכר בנטו בינינו 4000 ואנחנו בעלי שכר גבוה מהממוצע. אשמח לתשובות עדכניות של עורך דין מטעמכם כי מאמצע 2017 היה איזה שינוי בחקיקה לטובת הגבר. תודה!
06/12/2018 14:55
רעיה שלום,
חסרים מספר נתונים על מנת לענות לשאלתך
את מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103
שי
03/12/2018 20:49
אני ובן זוגי חתמנו על חוזה זוגיות בארגון משפחה חדשה לפני שלוש וחצי שנים על מנת להסדיר את מעמדנו כידועים בציבור.
טרם האיחוד הרשמי חתמנו בפני עורכת דין /נוטריונית על הסכם ממון.

היום אנחנו גרים בגרמניה, והאיחוד שלנו שמוכר בישראל, לא מוכר כאן לצרכים בירוקרטיים וככל הנראה אנחנו נצטרך להתחתן ״שוב״ הפעם בחתונה פורמלית על מנת להסדיר את מעמדנו כזוג.

השאלה היא כזו-
האם עלינו לחתום על הסכם ממון חדש? או שההסכם שעשינו לפני כארבע שנים טרם האיחוד ״במשפחה חדשה״ תופס גם אם נתחתן באופן רשמי מתישהו השנה.

ואם אנחנו כן צריכים לחתום שוב על הסכם ממון האם הפעם ניאלץ לעשות זאת בבית משפט לדיני משפחה כמו זוג נשוי? הרי בארץ מעמדנו הוא מעמד של ידועים בציבור שהוא שווה ערך לזה של זוג נשוי.

אנחנו ממש מבולבלים ולא יודעים איך להתייחס לסוגיה הזאת, במיוחד מאחר ואנחנו לא גרים כבר בישראל.
02/12/2018 20:24
שלום,

גרושה עם קטין. עדיין בהליכים בעניין חלוקת הרכוש. בינתיים גרה בדירה המשותפת ומשלמת דמי שימוש לגרוש. בקרוב אצטרך לעזוב ולשכור או לקנות דירה.

בפסק דין לעניין מזונות לא התייחס השופט למדור עבור הקטין.
הגרוש טוען שאינו מחוייב במדור כי לא כתוב במפורש בפסק הדין.

היתכן? מה עושים במקרה כזה?
06/12/2018 14:56
דנית שלום,
יש לפנות לבית המשפט בבקשה מתאימה לקביעת תשלום מדור
שי
29/11/2018 17:12
ערב טוב עורך דין מויאל

אבקש את דעתך המקצועית לגבי המצב הבא:

גרוש שלא שילם כלל שום מזונות ממרץ 2018. באפריל הוא פתח בהליך פשיטת רגל ושם נאמר לו מפורשות לשלם מזונות (המזונות שלו נמוכים מאוד). הוא מתעלם וממשיך בשלו.

במקביל עברתי דירה והעברתי את הילדה גן, הכל בגלוי ובהסכמתו המפורשת. הוא ממשיך בהסדרים כרגיל, ועדיין לא תורם שום דבר מחלקו במזונות.

נאמר לי להמשיך להגיש קבלות בהוצל"פ כי יתכן שהפש"ר יבוטל כי הוא לא עומד בתנאים. במסגרת הקבלות הגשתי קבלות על ציוד ומדים של הגן (חטיבה צעירה). הציוד לא נתון לשיקולי והוא חובה על כל ילדי הגן. גם המדים.

הלכתי וקניתי הכל מכספי, את הרוב במקומות זולים ובסיסיים. ההוצל"פ דחו את כל הקבלות על הגן כי טענו שזה לא נכלל במזונות וכי זו הוצאה מיותרת (הוא אפילו לא הגיב והביע התנגדות).

איך יתכן כזה מצב? יתכן שההוצל"פ עיוורת למשמעות של מדי בי"ס? או לכך שיש ציוד חובה בגני חובה? אין לי שום דרך לדרוש השתתפות שלו? רק הבגדים עולים לי כמה מאות שקלים, לא יכולתי לקנות לה רק בגדים קצרים או ארוכים וחייבים לפחות 2 ג'קטים. אני לא עומדת בהוצאות ומנגד באטימות של המערכת שמתנהגת כאילו אני מנסה לגזול אותו.

בעבר הילדה חוייבה בטיפול פסיכולוגי מטעם הגן בגלל הנזק של הקשר הלא תקין שמתנהל מול הגרוש. הוא אישר את קבלת הטיפול מול הגורמים המטפלים, וכשהטיפול הסתיים סירב לשלם בטענה שיש לו התנגדות עקרונית לטיפול בתשלום וכי הסכים "רק לכאורה", גם אז ההוצל"פ הרגישו שנעשו מעשים לרעתו ומנעו ממני מחציות על הטיפול חרף כך שהוא נעשה בהסכמת שני הצדדים, ולבקשת המסגרת בה הילדה נמצאת.

אני בתחושה קשה שההוצל"פ הולכים נגד ההיגיון ושהרשם לא מבין עם מי יש לו כאן עסק, והתיק בהוצל"פ מנוהל כבר 3 שנים וכל פעם יש מצב כזה של התנערות בדיכבד.

איך מזיזים את העניינים שם?
29/11/2018 09:18
בגדתי בבעלי והוא תפס אותי בעזרת חוקר פרטי. אני בת 37 נשואה 8 שנים +1.

הייתי בתקופה לא טובה עם בעלי ובגדתי בו עם 2 גברים. את האחד אני ממש אוהבת ואפילו רציתי להתגרש ועם השני זה היה סטוץ. תמיד עשיתי השוואה לבעלי גם מבחינה כלכלית, מעמד והשכלה.

עם בעלי מעולם לא היה לי סקס טוב, אני לא רציתי ושכבנו אולי 3 פעמים בחודש. הבנתי שיש לי בעיה ואני צריכה לטפל בעצמי ואז הכרתי את הבחור השני והיה לנו סקס מטורף נמשכתי אליו והוא נתן לי להרגיש שאני אישה מושכת .לא התאהבתי ואני לא רוצה אותו כי יודעת שהוא הרבה פחות מבעלי מבחינת רמה .
בעלי מאד אוהב אותי ואני כל הזמן מחפשת אחרים במחשב
ה שאולי יגיע מישהו יותר טוב ממנו.

עכשיו אנחנו מדברים על גירושין. ברור לי שאני כנראה צריכה להתקדם הלאה בחיים ולהתגרש אבל מציפות אותי המון מחשבות. האם הבגידה יכולה לפגוע בי במקרה של הליך גירושין (שבטח יהפוך להיות לא נעים אחרי שניקח עורכי דין וכל זה)? האם כדאי לי ליזום את הפתיחה בהליכים או לחכות? האם כשעושים חלוקת רכוש הזכויות שלי יפגעו בגלל הבגידה?

האם אני צפויה לבעיה בכל הנוגע לתשלומי המזונות (הילד בן 9) בגלל הבגידה?
09/12/2018 18:48
שלום לך
לאור הדברים שעולים בפנייתך, נראה כי עדיף לך שההליך יתנהל בבית המשפט לענייני משפחה ולא בבית הדין הרבני.
לפרטים נוספים את מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103
26/11/2018 09:24
בוקר טוב

הגעתי אליך בהמלצה שקיבלתי בקבוצת פייסבוק ואני מקווה שתוכל לענות:

שופט בית המשפט לענייני משפחה פסק על חלוקת רכוש ומכירת הדירה על ידי כונס נכסים, ומינה את עורכי הדין של שני הצדדים ככונסי נכסים.

האשה לא ידעה שמכירת הדירה תתבצע עוד לפני שהחל דיון ראשון, כי י הוגשו תביעות - חובות על חשבון הבית בשווי מחצית הבית., כך שיהיה באפשרותה לזכות בחלקו של הבעל .

לא הוגש ערעור על מכירת הבית, כי עורך דין מסויים טען שאי אפשר לערער. האשה החליפה את עורך הדין שלה לאחר 9 חודשים בגלל ניגוד אינטרסים, וגילתה שכן היתה אפשרות לערער,
האם יש לה זכות לערער שהרי הולכה שולל.
28/11/2018 16:51
אתי שלום
חסרים לי עוד פרטים על מנת לענות על שאלתך
מוזמנת לפנות לנייד 054-2224103
שי
26/11/2018 16:31
אחותי עכשיו ממש לפני תהליך גירושין מאד מכוער - ככה מסתמן.

היא נכנסה להריון לפני החתונה (היא הייתה רק בת 18 והוא שכנע אותה לקיים יחסי מין שהיא לא תכנס להריון אבל הם לא היו זהירים מספיק), התחתנה עם האבא והם לא הסתדרו, הוא היה אלים כלכלית ומילולית כלפיה, לא היה עוזר לה.

יום אחד הילדה הרימה משהו מהריצפה להכניס לפה ולא היה לו כוח לקום אליה והיא נחנקה והצלחנו להציל אותה. התירוץ שלו היה "קראתי לך, לא ענית" .

הוא ממש פסיכופט. שהוא היה מגיע להורים שלי שבתות הוא היה אומר לה ככה ליד כולם "אם את חולה ואנחנו לא יכולים לקיים יחסי מין אין טעם שאשן לידך. אשן בסלון"
או "התחתנתי איתך רק בגלל שאמא שלך אמרה". אדם הזוי כבר אמרתי?

זה אפילו לא קצה הקרחון...

הוא היה רב עם אחים שלי. עד מכות.

יום אחד הוא התחיל לריב עם אחי, פרק אותו במכות עד שאבא שלי הגיע להפריד הוא העיף את אבא שלי(אדם מבוגר!) על הריצפה, היו לאבא שלי מכות יבשות אבל ההורים שלי רוצים שלום בית לא הלכו להתלונן במשטרה.

בקיצור עכשיו אחותי גילתה שהוא ואבא שלו כבר חצי שנה מקליטים אותה ושומרים תיעודים עליה כדי שאם היא תחליט להתגרש יהיה להם חומר. ובאמת היא החליטה שהיא רוצה להתגרש.

הוא היה משאיר אותה חולה עם ילדה מאושפזת בבית חולים לבד ומתנהג מגעיל אז נמאס לה.

נפתחו לה העיניים.

ואז הוא ואבא שלו (אבא שלו עורך דין לעינייני גירושין (גרוש בעצמו אחרי שעשה לאמא ולילדים את המוות) ורק שתבינו כמה האדם נבלה. אבא שלו נעצר ושוחרר בינתיים לפני חודש על פדופיליה. היה אונס נערים בני 16 מסמם אותם ועושה בהן מעשים מגונים . עשרות נערים!!

הם מאיימים על אחותי אומרים שהיא חולת נפש. שהיא לא יכולה לגדל את הילדה.

יש לאחותי לפעמים שיתוקי שינה (שזה משהו שיש למלא אנשים שהמח מתעורר כמה שניות לפני הגוף) והם תופסים על זה טרמפ שהיא ניסתה להגיש תביעה לביטוח לאומי על זה שהיא חולת נפש ולא יכולה לגדל את הילדה. ממציאים שיש לה סכיזופרניה(ואין לה!!)

עכשיו הם לקחו את הילדה. מהבית חולים לקחו אליהם ישר. ולא נתנו לאחותי. נתנו לה רק לחבק את הילדה. השפילו אותה תפסו אותה שלא תברח איתה.

היא הגישה תלונה במשטרה אבל לא עושים שם כלום.

עכשיו היא לקחה עורך דין מטעם המדינה אבל היא אומרת שאבא שלו ממש ממולח ומאיים עליה במלא דברים אם היא רק תבקש שקל. היא שוקלת לקחת עורך דין פרטי ויקר, כי הבינה שאין ברירה אלא לגייס כסף לזה.

אחותי רק רוצה את הילדה שלה. רוצה מזונות כמו שמגיע לה( נטו כדי שיעזור לה לגדל את הילדה)

והיא לא רוצה שהילדה תהיה בחזקתו. היא לא סומכת עליו. היא יודעת שהוא יזניח אותה כמו שתמיד היה עושה בבית וממש יש חשש לחיים שלה.

היא ממש חוששת ולא יודעת מה לעשות.

מה אתם ממליצים לעשות?
28/11/2018 16:51
אלונה שלום
מוזמנת ליצור קשר בנייד
054-2224103
שי
26/11/2018 09:26
שלום עורך דין מויאל

שואלת עבור גרוש מזה 8 שנים ולו ילדה שהוא לא ראה מאז הגירושין. האם לא שיתפה פעולה עם מרכזי הקשר ואף הסיתה את הילדה נגדו ואיימה ששפיות ובריאות הילדה תלוי ברצון האב לראות את בתו.

בית המשפט קבע שעל האב לשלם מזונות זמניים בסך 3,000 ש״ח והוא משלם כל חודש כבר 8 שנים. לפני חודשיים הילדה חגגה 18, אבל היא עדיין לומדת והיא בכיתה י״ב.

השאלות הן:

עד מתי משלמים מזונות זמניים?

האם יש צורך לפנות לבית המשפט כדי שיפסוק את המשך תשלום המזונות? האם אפשר להפסיק התשלום ברגע שהיא תסיים י״ב?

הילדה לא מעוניינת להיפגש איתו והוא ניסה לדבר איתה בטלפון ובהודעות וואטסאפ שבהם היא מביעה חוסר עניין להיפגש ואף לדבר איתו.
20/11/2018 12:00
צהריים טובים לעורכי הדין

נשואה 15 שנה יש לנו 4 ילדים מקסימים.

מתחילת הקשר שלנו תמיד היו מריבות !

הוא פרמיטיבי ורוצה תמיד לשלוט ולהגיד את המילה האחרונה. למרות שאני אשה עצמאית לגמרי לא מוכנה למשחקי השליטה האלה !

זה מתבטא ב "את אשה את תנקי" "אשה לא צריכה לעבוד היא צריכה לגדל את הילדים" " את מורדת אם לא תשכבי איתי"
אני עובדת בדיוק כמוהו 9 אם לא 10 שעות ביום בעבודה מסודרת רק כדי שנוכל לסגור את החודש .

מפאת שליטתו החלטתי לפני שנים להפריד חשבונות וכל אחד לקח על עצמו חלק אחר בתשלומי הבית.

המריבות העיקריות צצות שוב אם יש איזשהיא הוצאה חדשה שלא סוכמה מראש .

אין לי בעיה בחלוקה של חצי חצי אבל הוא מוצא תירוצים ודואג להגיד תשלמי את אני משלם את כל הדברים הכבדים בבית (משכנתא חשמל)!( אני משלמת את השאר)

הנפגעים העיקריים פה זה הילדים כי אני לא יכולה להרשות לעצמי לבד לעשות לילדה גשר.....לא יכולה לקנות לה לבד מחשב נייד לא יכולה לשלם לבד טיול בת מצווה שהיא חולמת עליו....
והוא בשלו זה לא מעניין אותו. בלי לב.

האופציה של לאחד חשבונות כדיי להמנע ממריבות עתידיות לא באה בחשבון לא מוכנה שישלוט בי ויתחיל בהגבלות .

לפני 5 שנים בנינו את ביתנו במושב בצפון בו הוריו גרים לאחר שהגדירו אותו כ"בן ממשיך" והיה לנו את הזכות לבנות שם.
עם הזמן אני מבינה איזה טעות נוראה עשיתי כי עכשיו אני יותר נתונה לשליטה שלו עם האימרות כמו "לא טוב לך תלכי לאמא שלך" מי צריך אותך פה גם ככה אין ממך חייר" .

זה שלי בדיוק כמו שזה שלו גם אני נמצאת בשם המשכנתא וגם אני משלמת את רוב כספי לטובת הבית.

לפני שבועיים היה בינינו מריבה נוראית ושבשל הקירבה לבית הוריו הם שמעו הכל והגיעו לפה והוא פשוט שפך בפניהם את כל הרפש ואת הליכלוך שיש בבית !

היא ככה... היא ככה.... והוא לא מפסיק.

וההורים עומדים ואומרים לו בפניי למה אתה לא מתגרש אם ככה אתה סובל ?? אז הוא אמר אין לי כסף לתת לה.

אני 3 ימים בכיתי מזה שהוא כזה רשע להכפיש את שמי מול כולם ? אני כמובן הגנתי על עצמי אבל בכל זאת זה הבן שלהם למי יאמינו ? והם פרמיטיבים כמוהו אז הדיבור הוא מיותר.

כל כך פגועה ממנו שאני לא יכולה להסתכל עליו אבל ממש !
לפני כמה ימים החליט שהוא "מתגעגע" .....

משדחיתו אותו ממני אמר "אסור לך לעשות דברים כאלה" . אם אלך לרב הוא יתן לי אישור לבגוד בך!

אתמול הוא יצא בלילה עד 03 לפנות בוקר אלוהים יודע לאן..... יש לו 2 חברים דיי רחוקים וזהו.... הוא לא נוהג לצאת בדרכ.

אני אומנם לא מחבבת אותו וזה לא אמור להזיז לי. אבל לא מוכנה לסבול בגידה.

איך אני יוצאת מהנישואים האלה? מה אתם יכולים להמליץ לי לעשות במצב הזה?
25/11/2018 10:46
הילה שלום
מוזמנת לפנות אליי בנייד
054-2224103
22/11/2018 11:52
צהריים טובים עורך דין מויאל,

הגעתי אליך מהפרסום בפייסבוק ולאחר שלא ממש קיבלתי תשובות במקומות אחרים שהתייעצתי.

יש לי שאלה בעניין הסדרי ראייה ומזונות, שאלה בנוגע לפתיחת תיק בבימ"ש או אולי פיתרון אחר:

אבא של הבת שלי כבר הרבה זמן בא לקחת אותה מתי שבא לו, לפעמים מודיע בהודעה לפעמים פשוט כלום, בנוסף הוא משלם מזונות מתי שבא לו ולאחרונה גם לא העביר חצי מהוצאות חינוך.
לא מעניין אותו כלום ממה שקשור לילדה ואפילו גם הוא ואישתו מאיימים עליה כל שני וחמישי שלא יראו אותה יותר.

אנחנו בהכנות לבת מצווה והוא לא מוכן להשתתף בכלום וגם לא יבוא וזה יהיה אירוע די קטן למשפחה הקרובה מהצד שלי ולכיתה שלה.

1. מה הדרך לבקש פיצויים על הימים שלא מגיע?

2. האם הוא מחוייב לשלם חצי על האירוע כי זה עם הכיתה?

3. האם אני יכולה לחייב אותו גם בחצי על כספים שאני משלמת כמתנות לבת מצוות של שאר הבנות בכיתה?

4. האם אני צריכה לשלוח לו מכתב מקדים לפני פתיחת תיק/הוצל"פ בבימ"ש?
20/11/2018 13:05
אחותי היקרה נשארה עם שני ילדים שהאבא שלהם ברח לחו"ל ואין איך לאתר אותו כדי לתבוע אותו מזונות. לפי הבנתי היא לא יכולה לפנות לביטוח לאומי אם אין פסק דין. נכון? מה נכון לעשות? האם אפשר לתבוע אותו בלי שהוא אותר רק בשביל הפסק לביטוח לאומי? האם עדיף לתבוע את ההורים שלו במקרה כזה? מה אתם יכולים להמליץ לעשות במצב הדברים? אציין כי היא כל הזמן מנסה למצוא אותו, אבל כמה גורמים כבר אמרו לה שהוא ממש לא רוצה שימצאו אותו, וזה יכול לקחת שנים...
18/11/2018 17:18
ערב טוב לעורכי הדין

קראתי באתר הנפלא שלכם והייתי שמחה אם תמצאו זמן להשיב לשאלה נוספת בעניין הסכם ממון ברשותכם.

בעלי רוצה שנחתום הסכם ממון על עסק שהוא אמור לקבל במסגרת ירושה מההורים שלו - כמובן שאין לי בעיה לחתום כי זה שלהם ולא שלי.

הקטע הוא שחשוב לי לדעת מה יהיה רשום עוד שיגן עליי כי אנחנו מושקעים גם בעסק הזה. השקענו שם כבר מעל 200 אלף שקל ואני מאמינה שבעלי ירצה להשקיע מכספנו עוד ואם חלילה נתגרש אז מה יהיה עם כל זה? מה גם שכל חיינו סובבים סביב העסק הזה אני מוותרת על המון דברים בשביל העסק במיוחד מקום מגורים.

אם יש איזה דברים שחשוב לדעת אשמח לשמוע מהניסיון שלכם בתחום...
07/11/2018 14:44
צהריים טובים ! אשמח לתשובה !

בהסכם גירושין לא כתוב שום דבר על חלוקת תשלום עבור חוגים של הילדים ורופא שיניים. יש לי שני ילדים שרק עבור חוגים אני משלמת 1200 ש"ח לחודם ( לכל אחד יש כדורגל , טניס ואייקידו)
שאלה : האם אני יכולה לדרוש מהגרוש להשתתף בהוצאות ? או שרק לבקש מרצונו לשלם חצי.

הגרוש אומר שחוגים - זה לא חובה בשביל הילדים ואם אני לא יכולה לשלם לבד אני צריכה לוותר על חוגים, אך ילדים נהנים ומצליחים בחוגים ורוצים להמשיך, רק לי כבד כבר לשלם הכל לבד.

מה הגרוש אמור לשלם או שהוא יכול פשוט להחליט שלא מתחשק לו לשלם וזהו? איזה התייחסות יש בחוק למקרה כזה? מה אני אמורה לעשות, האם שוב צריך עורך דין וללכת לבית המשפט או שיש פתרון מהיר יותר?

תודה
18/11/2018 14:21
אירה שלום, יש צורך בפנייה מחודשת לבית המשפט בבקשה להכניס את הוצאות החינוך והוצאות הבריאות כחלק מתשלום המזונות באופן יחסי ביניכם
18/11/2018 14:53
תודה על תשובתך. הבנתי כבר שאין ברירה אלא לפנות לבית המשפט שוב... ומחוסר ברירה לקחתי עורכת דין ואני בדרך לשם.... שוב
14/11/2018 09:56
התייעצות בנושא מזונות, קיים הסכם גירושין ועל הגבר לשלם מזונות כפי הנקובים בהסכם. לזוג הגרוש יש 2 ילדים בספקטרום האוטיזם. ייתקיים חודש הבא דיון מחדש על ההסכם בבית דין הרבני. העורכת דין שמייצגת את הגבר טוענת שהוא לא חייב לשלם מזונות מאחר והאישה כבר מקבלת עבורם תקציב מהמדינה והוא חד משמעית פטור. האם זה באמת נכון? בכל מיקרה האישה ביצעה לו עיקול על החשבון. האם עליו לשלם מזונות או אכן יכול לחכות לדיון בבית דין רבני?
18/11/2018 14:20
עליו לשלם מזונות כפי שנקבע, הקצבה המשולמת לילדים היא איננה תחליף למזונות.
18/11/2018 09:00
בוקר טוב עורך דין נכבד,

שאלתי אמנם בכמה קבוצות ופורומים אחרים, אך אשמח להתייחסות גם שלך לנושא.

חמותי נפטרה ולא השאירה צוואה. נשאר בעלה בנה (בעלי) ובן נוסף שעזב את הארץ לארהב לפני כ35 שנה. הבן שעזב ניתק קשר לפני כ15 שנה.

עכשיו מסתבר שכדי להוציא צו ירושה צריכים אותו. שלחנו אליו, לפי הכתובת האחרונה מכתב רשום ומחכים לראות אם תהיה תגובה.

נסיונות טלפוניים כשלו וכשפנינו לקונסוליה למציאתו, נאמר שלא יכולים אלא בצו בימ"ש.

מה עלינו לעשות כדי למצאו ואיך אפשר להתקדם בעניין צו ירושה. בעלה בגיל 88 ובגלל הקפאת החשבון שלה, אין לו אפשרות להשתמש בכספים.

תודה.
18/11/2018 14:18
בהעדר יכולת להתקדם בנושא, מומלץ לפנות לבית המשפט לעניני משפחה
את מוזמנת לפנות אליי לנייד
054-2224103
15/11/2018 13:32
שואלת בשביל חברה, סליחה על האורך אבל חשוב לי להציע לה ייעוץ כי עורכת הדין שלה עושה את המינימום הנדרש ולא מתפנה אליה לשאלות.

שאלה ראשונה, זוג שהתגרש - אם אב אינו עומד בהתחייבויות שלו כלפי בתו (לא משלם מזונות) האם האמא חייבת להסכים לביקורים ולהסדרי הראייה שעליהם הסכימו בגט? למרות שהוא מסרב לשלם מזונות גם לאחר פסיקת בית דין? אציין גם שהוא לא מעוניין לקחת אותה כמו שהגיעו בהסכמים ולוקח אותה ללא שגרה מתי שנוח לו, וזה מסתכם בפעם בשבוע גג.

שאלה נוספת, לזוג רוב שנות הנישואים היה חשבון משותף, עד שהאישה גילתה שבעלה מהמר ומכניס אותם לחובות, אז היא הוציאה אותו מהחשבון לפני יותר משנתיים, כאשר ביקשה במסגרת הגירושים שיכסה חצי מהחובות שנצברו, עורך הדין שלו פנה אליה ואמר לה שעליה להביא טפסים שמוכיחים שהוא בכלל היה חלק מהחשבון שלה וללא זה החוב הוא שלה ועליה לשלם אותו, לא יודעת מדוע עורכת הדין שלה לא ייעצה לה להתעקש שיכסה מחצית מהחובות, הרי אם היה מדובר בנכסים או כסף שנצבר כן היו מתחלקים חצי חצי, אם כך למה עליה להחסיר מבתה ולשלם את חובות ההימורים של בעלה שנים לאחר שנפרדו, איך עליה לפעול במצב כזה?

קצת רקע למקרה:
היא ובעלה לשעבר נפרדו לפני קצת יותר משנה, יש להם ילדה משותפת בת 3. מחודש פברואר יש פסק דין למזונות זמניים, כמובן שמאז הוא לא שילם אגורה. היא פנתה להוצאה לפועל אך האבא הכריז שהוא לא עובד ואין לו שום רכוש או נכסים אז לא יצא מזה כלום, הוא פנה אליה בהצעה להגיע להסכם והיא נענתה וביטלה את ההליכים נגדו בהוצאה לפועל, הוא חזר לעבוד, אך שוב לא שילם לה כלום, כשרצתה להחזיר את ההליכים בהוצאה לפועל אמרו לה שזה יקח זמן והיא ממתינה כבר חודשיים ובינתיים הוא בשלו ומסרב לשלם.
18/11/2018 14:17
מיכל שלום
את ו/או חברתך מוזמנות לפנות אליי לנייד
054-2224103 1   2    3    4    5      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורך הדין שי מויאל:
072-3360526 מספר פקס: 073-3982517
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: החרש 16, נס ציונה

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון