בואו להתייעץ עם עורכי דין בשאלות הנוגעות לדיני משפחה והליכי גירושין! לחצו כאן לכניסה...
פורום גירושין ודיני משפחה - דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ ראשוני חינם בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר


פורום גירושין ודיני משפחה


נושא
מחבר
תאריך ושעה

14/02/2019 15:23
ילדה בת שנתיים, חלק מההסכם גירושין ומשמורת קובע כי היא נמצאת אצל אביה בימי רביעי (לוקח מהמעון) וחמישי צריך לשים במעון ולקחת אותה.

בפועל ימי חמישי הילדה לא נמצאת במעון כי הוא לא מביא אותה.. זה נורא מקלקל לה, גם הגננות טוענות שזה הורס לה את הסדר ואת ההרגל, מאוד טוב לה במעון והיא צומחת שם.

בימי חמישי לרוב נמצאת אצל הסבתא בכלל ורביעי גם הסבתא לוקחת. משמע - הוא עושה את זה כדיי שתשאר איתה ( חלילה אין לי התנגדות שתהיה איתו או עם הסבתא תומכת מאוד אבל במקביל חשוב לי שתהיה במסגרת בשעות שיש מסגרת)
מה עושים?

איך אפשר לגרום לו כן לשים אותה?
הוא בהתנגדות כאילו זה עושה לי רע ועושה דווקא.
למי אפשר לפנות אם לא עוזר שאני מדברת איתו בנעימות ומסבירה לו למה זה חשוב?
תודה למי שעונה
13/02/2019 13:44
הבן שלי בן שנה ושמונה חודשים והתחיל לשאול "איפה אבא?" בא לי לבכות כי אין לי תשובה בשבילו. אני פשוט לא יודעת מה לענות

אתחיל מההתחלה. הייתי במערכת יחסים עם גבר שזכה לכינוי "אהבת חיי". היחסים בהתחלה היו מדהימים. הרגשתי שזכיתי בכל הקופה. חכם, רגיש, מצחיק, אדיב. הכל באדם אחד. תוך שלושה חודשים נכנסנו להריון, הייתי בשמיים. ואז הכל השתנה. מהרגע שסיפרתי לו שאני בהריון כל היחס שלו כלפי השתנה, הוא השתנה.

עברתי 9 חודשים של אלימות בכל צורה שהיא... התעללות נפשית, מילולית ומינית. הוא בגד בי ונטש אותי אינספור פעמים ואני תמיד סלחתי וחזרתי אליו. כל כך אהבתי אותו שלא סיפרתי כלום לאף אחד.

פחדתי ממה יחשבו עליי, ממה יחשבו עליו ובעיקר פחדתי שיעזוב אותי ואת הילד שלנו, האמנתי שמשהו יכול להשתנות, שהוא ישתנה. היום אני יודעת שזו היתה טעות והייתי צריכה לקום וללכת. אבל לא הצלחתי. הרגש גבר על ההגיון, הייתי מאוהבת ולא רציתי לוותר על ההזדמנות להקים משפחה.

כשהייתי בחודש ה9 להריון שלי זה החריף. הוא הרים עליי ידיים ושבר לי את כל הבית. אשפזו אותי בבית חולים ורק אז נפל לי האסימון. הוצאתי צו הרחקה וסיפרתי לכל מי שאני מכירה את האמת המכוערת, כדי שלא אצטרך להתמודד לבד.

החלטתי שאם הוא מתנהג אליי ככה אז לא מגיע לו להיות האבא של הבן שלי, שאין סיכוי שאני אתן לו לעשות לילד שלי את מה שהוא עושה לי. אני מודה שגם את זה עשיתי בלב חצוי, קרוע יותר נכון לומר. אבל הילד שלי הוא מעל להכל. מאז לא שמעתי ממנו.

למרות שאני יודעת שעשיתי את הדבר הנכון לא עובר יום שאני לא חושבת עליו ולא עובר יום שאני לא חשה החמצה וחושבת " מה היה אם...". הילד דומה לו. זה מעצים אצלי את הפציעה הנפשית. אני מרגישה שחוויתי טראומה וגם הזמן שעבר לא ריכך את הפגיעה. נותרתי פצועה.

מאז אני מגדלת ילד מדהים כאם חד הורית, את "אהבת חיי" לא רשמתי כאבא שלו, הרובריקה הזו נותרה ריקה. יש לי מזל גדול כי זכיתי ועדיין זוכה למערכת תמיכה גדולה מצד המשפחה והחברים. רק דבר אחד נותר פתוח. אין לי תשובה לשאלה של הבן שלי "איפה אבא?".

לבינתיים אני מתחמקת מלענות. הוא עדיין קטן ולא ממש מבין אבל אני יודעת שכל תשובה שאתן לו עכשיו תהיה משהו שאצטרך לעמוד מאחוריו כשהוא יגדל. מצד אחד אני לא רוצה לשקר לו ולומר שהוא מתרומת זרע כי מה יקרה אם האבא הביולוגי שלו יחליט ליצור קשר ביום מן הימים? אני לא רוצה שהילד שלי יחשוב ששיקרתי לו. מצד שני האמת היא כל כך עצובה ומכוערת. איך אפשר להגיד לילד כזה דבר? אני לא רוצה שהוא ירגיש שהוא ננטש. הוא באמת ילד של אהבה.
13/02/2019 13:26
היי,

שאלה: הגרוש השאיר אותי עם פשיטת רגל אציין שללא חובות (חוב חודשי לפש"ר כל חודש למשך 4 שנים) סטטוס - גרושה + 3 ילדים. כיום גרה ביחידת דיור של ההורים, אבא שלי הוריש לי שטח במושב בו אני גרה ואני רוצה לקחת משכנתא להתחיל לבנות בית ולשעבד כנגד את הגוש / חלקה שאקבל.

שאלתי היא האם אוכל לקבל משכנתא במצבי? מאחר ואני בפשיטה וגם חד הורית? אציין שעובדת במקום מסודר עם משכורת קבועה מעל 10 שנים ובנוסף מקבל מזונות.
12/02/2019 08:37
ידוע לכן אם אני תובעת גירושין ברבנות האם יש הבדל אם אני כורכת את כל הנושאים (כתובה מזונות משמורת גירושין מזונות אישה) תחת תביעה אחת לעומת תביעה נפרדת אחת למזונות ואחת לכתובה אם זה אומר שיהיה לי יותר "סחבת" ודיונים?

האם יוכלו לדון בכל הנושאים יחד בדיון אחד או שיחייבו אותי לדיון לכל תביעה?
12/02/2019 08:34
אני נשוי הרבה מאד שנים+ ילדים מבוגרים מעל 40 .
באחד הימים אני מקבל טלפון ממספר חסוי : "אשתך ובעלי מנהלים רומן" נאמר בשיחה. לאחר כמה דקות של שקט, נותקה השיחה. חטפתי הלם , לא יודע אם לשתף את האישה במידע, חושב , אולי מידע שגוי, אולי טעות במספר, אולי הפחד שהמידע כן נכון .
איך ממשיכים מכאן? אחרי טלפון וההלם שקיבלתי , אני חשדן ולא יודע איך להתנהג ומה לעשות .
אשמח לעצותיכם .
דוד
07/02/2019 11:26
נקודות למחשבה רבותי:

בגוש דן, מחצית האנשים גרושים או אלמנים. עשרים אחוז לא התחתנו בכלל, ומשלושים האחוזים שנותרו, שני שליש עוסקים בפעילות מינית, חוץ זוגית.

בפשטות, 10 אחוזים בין הגילאים 40-60, הם "נשואים באושר" ו"נאמנים למקור".

מרבית הגרושים-גרושות מעידים על עצמם שהם חפצים בזוגיות, ואתרי ההיכרויות עושים מיליארדים מהכנסות מנויים.

אבל 95% מהגרושים-גרושות לא נמצאים בכלל בפרק ב', חיים משותפים כמו פרק א', רק טוב יותר.

לגרוש/ה מצוי היו עשרות "מערכות יחסים" קצרות של דייט אחד שלא הניב כלום, לילה אחד, ומערכות ארוכות של שנים וכל מה שביניהם.

אולי נישואים זה לא דבר כל כך מוצלח?

אז אולי להיוותר יחידן/יחידנית Single, הוא סוד האושר של המאה ה-21 ?
31/01/2019 12:11
הגרוש שלי לא מפסיק להציק גילינו כי לבן שלי יש תסמונת טורט ובהסכם גירושין צריך את ההסכמה שלו כל בדיקה תשלחי לי את הבדיקה את הפנייה לא קיבלתי אני שולחת שוב לא קיבלתי לא יודע אין מצב שקיבלתי הבן שלי נגע לי בפלאפון ומחק ושוב פעם לא מצאתי אני שולחת בפעם העשירית ואז כן קיבלתי תקבלי תגובה בבית הדין

אני צריך לשקול אני צריך לבדוק לחשוב אני מסבירה לו שהמצב של הילד הולך ומחמיר אין הבן אדם טמבל אני רוצה לעשות לו אבחון כלשהו לאוטיזם לא אני צריך לשקול אני יחשוב עד סוף שבוע הבא אני כבר ממוטטת ממנו הוא לוקח הרבה טיפים מאח שלו איך להציק לי בבקשה למי יש עיצה מה לעשות פניתי לבית הדין העבירו לתגובה מיידית של הצד שלו בקיצור תעזרו לי מה לעשות איתו
הוא מתעלל ממש היה לו בר מצווה לבן של אשתו הוא אומר לי תכיני את הילדים ברבע לשבע אם לא אני בורח לא הגיע עד רבע לתשע ואם אני לא הייתי שולחת הוא אומר לבית הדין שאני עושה ניכור הורי ...

הוא קילל אותי ליד הילדים זונה אמא שלכם זונה במכשיר האזנת סתר ואף אחד לא רוצה לשמוע והוא אומר שהוא לא קילל
הוא כל הזמן מתחקר את הילדים לגביי לגבי החיים שלי ואני כבר ממש מתוסכלת בקיצור עיצת החכמים

1. מה לעשות איתו?

2. איך להזהיר את אשתו הנוכחית שהיא תדע שכמו שהוא מתעלל בי הוא מתעלל בה? אין לי את הטלפון שלה ואני חייבת להזהיר אותה כי הוא אלים מתעללן סדרתי ?

הוא תמיד מדבר שקרים עם כל העולם עליי ואני חייבת לעשות לזה סיומת פעם אחת ולתמיד איך?
30/01/2019 14:56
פרודים כבר חודש וחצי, נמצאים בהליך גישור מורכב בעיקר בנושא חלוקת הבית שנמצא בבעלותינו בזכויות לא שוות. רוב הסיכויים שזה יגיע למשפט ואני אצא בלי שום זכויות על הבית או מספיק כסף לרכוש בית חדש.

אנחנו מאוד רוצים משמורת משותפת כי שנינו מאוד מעורבים וקשורים לילדה אבל אני מנסה להבין משהו, אנחנו גרים באזור יחסית יקר ואני לא יכולה להרשות לעצמי לקנות או להשכיר בית פה לבד, במידה וההליך גישור לא מסתדר ואנחנו פונים לבית משפט , שופט יכול לקבוע משמורת משותפת אם אין באפשרותי לגור באזור?
29/01/2019 12:20
אנחנו נשואים 10 שנים יש לנו 3 ילדים בני 4.5.6 כל הזמן מאז שהילדים נולדו אני איתם כל הזמן הוא חוזר חצי שעה לפני שעולים לישון משחק איתם ומבחינתו זהו הכל מהכל אני עושה גם מוציאה אותם מהגנים יש לנו בית אבל הוא משכיר אותו ואנחנו גרים בשכירות שאני משלמת אותה מהמשכורת שלי והיא ממש לא גדולה אפילו לא 5000 נכנסתי בגללו לחובות כי לא היה מוכן לשלם כלום חוץ מקניות וגם את זה בצמצום.

אלימות מילולית זאת זגרה - הוא מקלל ומשפיל אותי ליד הילדים.

הגעתי למצב שאני נשארת בלי שקל עליי אפילו בשבילי הוא פתח תיק ברבנות כי שמע מהילד (בטעות דיברתי לידו) שהגשתי בקשה לקבל עורך דין מטעם המדינה (הילד לא ידע שהוא לא יודע סיפר לו בערך) ישר רץ פתח ברבנות והיינו שבוע שעבר בישוב סכסוך שם הוא גם רוצה גירושין אבל רוצה שהילדים ישארו אצלו ואני יראה אותם פעם ב...

בחיים לא ידעתי מה הולך אצלו בחשבון עד לפני חודשיים שלקחתי את הכרטיס שלו ושם גילתי שהוא מעביר לאמא שלו המון כספים כנראה כדי שתשמור לו השאלה שלי אם באמת הוא יכול לקחת את.

הילדים אליו כל הפגישה הוא שאל אם הילדים יהיו אצלו אם הוא יצטרך לשלם פחות מזונות אנחנו מחכים להצעה שהוא יגיש עד סוף השבוע כי גם את המינימום לא רוצה לשלם השאלה שלי כזאת:

הוא באמת יכול לקחת את הילדים?

(הוא יוצא מהבית ב6 בבוקר וחוזר בסביבות 5 וחצי ונשאר רק חצי שעה)

אם אני לא רוצה שהילדים ישנו איתו כי הוא יהיה אצל אמא שלו בטוח אחרי והוא יתן לה שהיא תטפל בהם זה אפשרי?

סליחה על האורך זה עדיין לא הכל זה תמצית מהתמצית
27/01/2019 15:05
התגרשתי לפני שלושה שבועות..ביני לבין הגרוש שלי יש הסכם בו הוא משאיר לי את הבית ואני מוותרת על מזונות..הסדרי ראייה בה ד' כל שבת שנייה..בהסכם מצויין כי העברת הדירה תיהיה עד ל30 יום..השאלה שלי היא כזו..האם הוא יכול להפר את החוזה..מבחינת הסדרי ראייה..פתאום להגיע או לא ומתי שבא לו?האם הוא יכול לסרב לבקשתו כי אני רוצה שיגיע איתי להעביר את הבית על שמי? ביום שישי האחרון הוא איחר לגן של הילדים ואני כעסתי ואמרתי לו שהוא לא יכול להפר חוזה והוא במקביל אמר לי אין שום חוזה!

השאלה שלי האם הוא יכול לשנות אותו גם כאשר הוא חתום על ידי בית הדין? שאלה נוספת הוא מתחמק להגיע איתי לבנק ולטאבו להעברת זכויות הבית מה השלב הבא שאני יכולה לעשות אם בכלל?
24/01/2019 14:39
אז ככה בשבוע שעבר גיליתי שבעלי בוגד בי עדיין לא סיפרתי לו שאני יודעת אבל זה מוכח הוא בוגד בי ראיתי בעיניים שלי קיבלתי את זה קשה היו לי צמרמורות בחילות הקאות כמו טראומה כזאת לגוף וכבר שבוע שהוא מנסה להתקרב אלי ואני בתירוץ שאני במחזור אני לא יכולה נגעלת ממנו ברקע יש לי תאומים בני שנה וילדה בת 4 אני לא יודעת איך לעשות את הצעד המשמעותי הזה של להתגרש יש לכן עצה יקבלו אותי גרושה עם ילדים? יש לי חששות
24/01/2019 11:12
בוקר טוב לעורכי הדין!

אנחנו נשואים 9 שנים יש לנו 3 ילדים בני 3.5.6 בעלי אף פעם לא עוזר הן בבית והן עם הילדים הוא מרוויח הרבה ואף פעם לא ידעתי כמה באמת יש לו הוא מחסיר הרבה הוא מגיע בשעות מאוחרות הבית ויוצא בשעות מוקדמות אנחנו בתהליכי גירושין והוא זה שפתח את התיק ורוצה גירושין (ברבנות) אבל הוא אומר שהוא רוצה שהילדים יהיו אצלו תמיד ואני יראה אותם פעם ב.. כאילו ההפך וכל הפגישה מה שעניין אותו אם הילדים יהיו אצלו אם יצטרך לשלם פחות הם משפחה מאוחדת ויש להם הרבה כסף הוא אומר שבחינתו הוא יכול להתחיל את העבודה ב8 מה שאף פעם לא קרה אני בטוחה שזה יחזיק רק חודש בלחץ והשאר ההורים שלו והמשפחה שלו יעשו את זה השאלה אם באמת הוא יכול לעשות את זה ויתנו לו באמת את הילדים איך זה הולך גם מבחינת המשמורת אם אני רוצה משמורת עליהם ויראה אותם בזמנים קבועים שנחליט עליהם...

אני מקווה שתוכלו לתת לי חוות דעת על המקרה מתוך הניסיון שלכם.

תודה רבה.
24/01/2019 09:35
לילדה המשותפת יש 6 טיפולים בשבוע. בהמלצת צוות רפואי. הגרוש מסרב לקחת את הילדה לטיפולים שנקבעו היות ושני טיפולים יוצאים על ימי הסדרי הראייה. מה עלי לעשות תודה
20/01/2019 17:51
כאשר האבא לא בקשר ואין איך לייצר איתו קשר, מה עושים כשצריך אישור אב במצבים של פרוצדורה רפואית, בחירת מסגרת חינוכית, נסיעה לחו"ל?

משלם מזונות וזהו. אין לי מושג איפה הוא ומה הוא עושה. לא יודעת איך להתחיל לחפש אותו בכלל. יש הסכם גירושין והוא מעביר העברה בנקאית כל חודש כמו שעון. זהו.

האם בית משפט יוכל לאשר ביטול אפוטרופסות של אב נעדר ? ובמידה שכן, האם זה מחייב ביטול מזונות?
16/01/2019 16:38
שלום רב

אני גרוש משנת 2012 ויש לי 2 ילדים
לקראת סוף תהליך הגירושים בחרה האם לעבור בצורה חד צדדית הפתאומית לעיר אחרת יחד עם הילדים.

בתום פסק דין הוסדרו הגירושים המזונות עבור הילדים מדור וגיטין. כמוכן הדירה שהרגשתי לפני הנישואין נשארה אצלי .

עד היום הסתדרנו אני וגרושתי בכל מה שקשור לילדים .
לאחרונה פרסמתי את הדירה למכירה על מנת לקנות דירה על יד הילדים כדי שאגור בקרבתם ועל מנת שיהיה לכל אחד מהילדים חדר משלו ועל מנת שיהיה לי מקום קרוב להיות עם הילדים בימי שני רביעי וסופית השבוע שבהם אנחנו ביחד.

בעבר גרתי למשך שנה באותו העיר עם הילדים ולא היתה בעיה.
בתהליך המכירה התברר לי שבזמן הגירושין הוציאו צוי עיקול לדירה. גרושתי אז הודיע לי שהיא ביטלה אותם אבל מתברר שהיא ביטלה רק חלק.

פניתי לגרושתי על מנת לברר את פשר הדברים הרגשתי הבינה שאני רוצה לעבור לגור באותו העיר עם הילדים והיא איימה עלי שאם אני יעבור לגור אפילו באותו העיר אזי היא תיקח את הילדים ותעבור לגור בעיר המרוחק כ 50 ק"מ .

מה עליי לעשות ואיך לפעול על מנת לבטל את העיקול ולעבור לגור בסביבת הילדים?
16/01/2019 14:24
אני רוצה להתגרש ולבוא מוכנה לשיחה עם בעלי.
יש 2 ילדים מתחת לגיל 6.
יש לנו חובות של כ100 אלף שח
וחיסכון קטן של 40 אלף שח.
מה הסכום שעליי לדרוש ממנו?
ומה לגבי הסדרי הראייה?
הוא משתכר בכ-13.000 אלף שח
נ.ב שלום בית לא בא בחשבון, הוא בגד באמון ונתפס ומבחינתי זה הסתיים
16/01/2019 15:02
נוי שלום
חסרים פרטים על מנת שאוכל לענות לשאלתך ובכלל נושא שכזה עדיף להגיע לפגישת ייעוץ מסודרת
מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103
שי
15/01/2019 21:20
שלום,
שאלה לגבי סעיף 8 לחוק הירושה:
במידה וסעיף בהסכם נותן מתנה לקטין
האם היות ולא ניתן לציין שלא בירושה עצמה, כי המתנה תנתן לאחר מות, אומר שהקטין זכאי למתנה עוד בחיי המעניק, או שזה אומר שהיות ולא צוין בהסכם מתי ינתן הדבר נובע מאיסור ציון מתן מתנה לאחר מות, והמתנה אכן משמעה שתנתן אחר מות?
13/01/2019 16:45
התגרשתי לפני קצת יותר משנתיים, מנישואין אלו נולדו שני ילדים מקסימים כיום בני 5.5 ו-8.5. האם המשמורנית והסדרי הראיה הן כאלה:
ראשון, שלישי אצלי כולל לינה והחזרה למסגרות
כל סופ״ש שני אצלי כולל לינה והחזרה למסגרות בראשון
חמישי - לסרוגין בסופ״ש שהם לא איתי

הלכה למעשה - משמורת משותפת

כיום אני ובת זוגתי (כולל ילדיה) גרים באותה שכונה של האם.

האם התחתנה בשנית ועוברת לנתניה במרחק של .כ-33 ק״מ

לאור חוסר הסכמתי בעניין העתקת מגוריהם של ילדיי והמשמעותיות הנלוות פניתי ליחידת הסיוע בעיר. הגרושה פנתה לבית המשפט על מנת לקבל אישור מעבר.

השופטת במקרה זה החליטה שצריך לשנות את הסדרי הראיה והתירה את המעבר.

האם יש מה לעשות בנדון?
13/01/2019 14:13
רציתי להתיעץ עם עורך דין מנוסה וניטרלי.

אני ובעלי בתהליך גירושין ויש לנו יישוב סכסוך ב20.1. בגלל שאני רוצה להתגרש בעלי ביקש שאני אעזוב את בית ואלך לגור בדירה ריקה ששייכת להורים שלי. הדירה שבה אנחנו גרים שייכת לו ל4 אחים שלו.

הוא לא מוכן לעזוב אבל ממרמר לי את החיים כל יום. יש 5 ילדים בתמונה ואמר שהוא רוצה משמורת משותפת ומוכן לחתום על כל מסמך שארצה שכתוב שעזיבתי מהבית לא תשפיע על משמורת משותפת.

האם יש השלכות משמעותיות מבחינת הרבנות אם אישה עוזבת את הבית על פי בקשתו של הבעל?
13/01/2019 14:25
מרינה שלום
חסרים לי פרטים על מנת לענות לשאלתך
את מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103
עו"ד שי מויאל
08/01/2019 00:48
שלום
נחתם בבית משפט לעיניני משפחה הסכם ביני לבין בעלי.
גט טרם ניתן ברבנות.
בעלי הגיש כתב תביעה לרבנות ובו דרישה שאשלם לו הוצאות שכר טרחה על כך.
האם בית הדין הרבני יכול לחייב אותי לשלם?
13/01/2019 14:24
סיגל שלום
צריך לראות מה היו הטענות של בעלך בתביעה שלו להוצאות
מוזמנת לפנות אליי לנייד 054-2224103 1   2    3    4    5      

: עבור אל עמוד
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורך הדין שי מויאל:
072-3360526 מספר פקס: 073-3982517
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: החרש 16, נס ציונה

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון