ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 072-3360526

פורום גירושין ודיני משפחה בהנהלת עורך דין מנוסה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
30/11/2017 12:37
ש מהמרכז 30/11/2017 12:37
בגידות בחיי נישואין :
מהי בגידה? האם שיתוף דברים אינטימיים זה בגידה ?
האם יש קשר פיזי מיני זה בגידה ? או שצריך ממש יחסי מין מלאים , האם קשר וירטואלי אינטנסיבי אינטימי וסוער שיכול להיות רגשי ומיני ? האם זו בגידה ? האם צפייה בפורנוגרפיה זו בגידה ?
לא כל בגידה מובילה לגירושין , ולעיתים יש כאלה שמעדיפים לשמר מערכות כפולות , יש המון דפוסים , אבל מה שעלה זה שסיפור הבגידה מלווה בהמון פאן וריגוש , זה לא רק דרמה שמתרחשת שהבגידה נחשפת , מול החוויה המאוד עליזה שהייתה , כי החיים מבאסים , בגדול קיים הכול מכול וכול , יש בגידות עם המון פאן ויש עם המון כאב , באמצע החיים פינה כזו שלכבודה אדם קם ורוצה להיראות טוב בבוקר , כול מיני דברים שיש בהם חוויה וריגוש והנאה .
יש בוגד ויש נבגד .
בגידה הפרה של ציפיות לבלעדיות מינית ורגשית ,שמאפיינת את יחסי הנישואין , ביחסי נישואין יש חוזה , יש ציפייה שתהייה אינטימיות .
מדובר בהפרה של החוזה הזוגי , קשר אחר נוסף מחוץ לנישואין הקשר הזה מלווה בהסתרה , ובניסיון לשמור אותו בסוד , שני בני הזוג יודעים שמדובר בהפרה של החוזה , חשיפת הבגידה מעוררת תחושה של רמאות הונאה , והתפקחות מאשליה , בן הזוג מרגיש שחרב עליו עולמו לא תיארתי לעצמי שזה האדם שהכרתי , ותחושה של לי זה לא יקרה ,
בסופו של דבר חוסר הנאמנות תלוי , באופן בו בני הזוג מגדירים ומפרשים את הנושא.
נגיד סטוצים לא נחשבים לבגידה .

קשר מחוץ לנישואין עם גורם שלישי שהווה איום ממשי על הקשר הייחודי בין בני הזוג , והמשך הנישואין .
22-25% שבוגדים מהגברים .
11-15% מהנשים .

יותר גברים בוגדים רגשית , מאשר נשים שלא בוגדות רגשית .
רוב הבגידות לא נחשפות , גם אלה שנחשפו , לא מתגרשים בפועל .
למה בוגדים ?

סיבות תירוצים , צידוקים והצטדקויות למה לבגוד ?

1. מיתוס המונוגמיה – הרעיון שאנחנו צריכים להתחתן עם אדם אחד ולחיות אתו באושר ועושר , זו איזושהי משאלה שבא לענות על הסדר חברתי , והוא בניגוד להתפתחות ולצורך של האדם עצמו .
למה שבן אדם אחד יצליח לספק לי את כל הצרכים שלי .
החיים בזוג היא ערך טבעי נאמנות היא ערך מוסרי , והבגידה היא חוסר מוסריות , טבעית .

2.בגידה כאמצעי להתמודד עם קשיים בחיי הנישואין , הרבה פעמים שיש בעיות וקשיים , הקיום של הקשר האחר בא לספק צורך שלא סופק , או פתרון למשהו שחסר , או התמודדות עם הבעיות , על ידי בגידה חוסר שביעות רצון בנישואין .
שבן אדם לא אוכל בבית , הוא אוכל בחוץ .
בגידה כנקמה , בא כתגובה לפגיעה , הוא בגד גם אני אבגוד , היא לא נותנת לי סקס אני אראה לה מה זה .
קונפליקטים בחיי נישואין שבגידה מהווה איזשהו דרך להתמודד עמם , שיש רמת מחויבות נמוכה , שיש שחיקה ושעמום , הרבה פעמים בגידה שומרת על חיי הנישואין , היא יוצרת איזון של שלישייה ,
מה שמאזן לנו את הנישואין יכול להיות ילד \עבודה \ בגידה , זה קודקוד שלישי זה שומר לי על האיזון במערכת הנישואין .

3. בגידה כדרך לצאת מחיי הנישואין .

4. צורך בחידושים ריגושים , וגיוון , אנשים שרואים את מערכת היחסים כטובים אך רוצים עוד .

5. בגידה כמענה לבעיות אישיות , כמו העלאת בטחון עצמי , צורך בריגושים וחידושים , שעדיין רוצים אותי , שאני שווה
קושי בהתמודדות עם משבר אחר נוסף בחיים , מוות של בן משפחה קרוב ,פיטורין , לידה , ניסיון למלא משהו שהתרוקן .
דרך להתמודד עם משהו שקרה לך בחיים .
קשיים וחוסר סיפוק בעבודה.

6. התמכרות .

7. נטייה הומו סקסואלית , אנשים שנישואין ובעצם ממשים את הנטייה המינית שלהן מחוץ למסגרת הנישואין בין אם יצאו מהארון .

8.דינמיקות מורכבות של יחסים זוגיים . בגידה נקמה , סערות .

9.מין וירטואלי פנטזיה תמונות סרטים.

10. בזכות של חווית ההתאהבות תופעה בלתי נשלטת שלמענה אנחנו מוכנים להקריב הכול לרוב באופן בלתי מוסבר ולא הגיוני .

רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

הכתבות הכי פופולאריות בנושא:
עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון