×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בית המשפט לענייני משפחה פסק פיצויים בסכום עתק לאישה שהגישה תלונות שווא חמורות ביותר כנגד הגרוש ואשתו השניה, בטענות שקריות על פגיעה מינית בילדים ומעבר לכך!
תלונות שווא נגד הגרוש הובילו לפסיקת פיצויי עתק נגד האישה!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

הגישה תלונות שווא נגד הגרוש ואשתו השניה ותשלם פיצויי עתק!

      18/02/2020 12:23

כידוע ולמרבה הצער, לא פעם הופכים הליכי גירושין לזירות קרב מכוערות בין בני הזוג, שכוללות הכפשות, קללות, מעשי נקמה והגשת תלונות שווא שקריות וחמורות ביותר.

לעיתים קרובות, חלק מבני הזוג המתגוששים לא מהססים גם להשתמש לרעה בילדים המשותפים, להסית אותם כנגד ההורה השני ולהתנגח בו קשות באמצעותם ועל חשבונם.

אין חולק שמדובר בהתנהלות מזיקה ומיותרת, אשר פוגעת בראש ובראשונה בילדים המשותפים שנופלים קורבן למלחמות בין הוריהם.

גם בתי המשפט בארץ מודעים לתופעה קשה זו והתריאו פניה שוב ושוב, בשאיפה ליצור הרתעה ולמגר אותה, ככל הניתן. ברם, בפועל יש עדיין הורים רבים שממשיכים לחצות קווים אדומים במסגרת המאבק שהם מנהלים כנגד בן הזוג לשעבר ואף באופן קיצוני ביותר, תוך ביצוע מעשים שאסור לעשות במסגרת הליכי גירושין ובכלל!

בסקירה שלפניך נסביר בהרחבה פסיקה של בית המשפט לענייני משפחה, במסגרתה נפסקו פיצויי עתק כנגד אשה השגישה תלונות שווא שקריות וחמורות ביותר, כנגד הגרוש שלה ואשתו השניה, תוך שהיא מבצעת מעשים קשים ולכאורה פליליים.

המדובר על פסק הדין בהליך ה"ט 47671-11-19 פלונית נ' אלמונית אשר התנהל בבית המשפט לענייני משפחה בנצרת, בפני השופט אסף זגורי.

בפסק דינו המפורט, הארוך והקשה קבע השופט כי תלונותיה החוזרות ונשנות של אם כלפי בעלה לשעבר ואשתו החדשה, לפיהן הם פוגעים מינית ופיזית בילדים המשותפים לה ולבעלה לשעבר וכן מבצעים בהם מעשים פדופיליים, הנן תלונות שווא ועלילות כזב שקריות וחמורות, שמעולם לא התרחשו.

פסק הדין של השופט זגורי ניתן ביום 24.12.2019, ויש לקוות שהוא גם יהיה האחרון בעניין תלונות השווא שהגישה האם כלפי האב ואשתו החדשה וזאת נוכח אמצעי ההרתעה שהורה עליהם השופט במסגרת פסק דין.

השתלשלות ההליכים בין הצדדים

תיק זה עסק בבני זוג חרדים אשר נישאו זה לזה בשידוך בסוף שנת 2012, הביאו לעולם שני ילדים, בשנים 2013 ו-2015 והתגרשו בסוף 2016.

לטענת הבעל, במהלך הליך השידוך הוסתר ממנו שהאשה סובלת מסכיזופרניה, מניה-דיפרסיה ודיכאון, והדבר נודע לו רק לאחר נישואיו.

כתוצאה ממצבה הנפשי, האם סובלת ממחשבות שווא, הזיות, תפיסת מציאות מוטעית ועל רקע זה היא גם טפלה עליו תלונות והאשמות שווא, חסרות כל בסיס ולכן הוא החליט להתגרש ממנה.

במסגרת הסכם הגירושין שלהם, אשר אושר על ידי השופט זגורי בנובמבר 2016, סוכם כי הילדים יהיו במשמורת משותפת של שני ההורים, תוך מתן עדיפות מסויימת לשהות השהות עם אם, ובכפוף לכך שבמידה ותחול הרעה במצבה הנפשי של האם, שסירבה ליטול תרופות בטענה שהיא מאוזנת ומטופלת על ידי פסיכיאטר, ניתן יהיה לשנות את זמני השהות.

לאחר הגירושים האב נישא מחדש לאשה אחרת, דבר שכפי הנראה עורר את קנאתה העזה של האם וגרם לה להגיש תלונות שווא איומות ונוראיות כנגד האב ואשתו, בטענה שהם פוגעים מינית בשני הילדים ומכים אותם וכי אשתו של האב אף אונסת אותם.

בתחילה הגישה האם באפריל 2019 בקשה ראשונה לצו הגנה בהתאם לחוק למניעת אלימות במשפחה, כנגד האב ואשתו, בטענה ששניהם מבצעים עבירות מין חמורות בילדים ופוגעים בהם קשות.

ברם, השופט זגורי החליט לדחות את הבקשה, לאחר שלא נמצא לה כל בסיס ראייתי ולאחר שהאב גם השמיע הקלטה של שיחת טלפון שנערכה בינו לאם, שבה נשמעה האם מקללת את האב ואת אשתו, מאיימת עליהם ומייחסת להם דברים איומים ונוראים והכל בנוכחות הילדים ששומעים זאת בחוסר אונים מוחלט.

האם ביקשה בעצמה לסגור את התיק במאי 2019 וכך נעשה, אולם היא המשיכה להסית את הילדים כנגד אביהם ואשתו, ולייחס להם ביצוע מעשים פדופיליים נוראים ואיומים בילדים.

כתוצאה מכך, האב הגיש בקשה לקבלת צו הגנה כנגד האם ביולי 2019 שירחיק אותה ממנו ומאשתו, ויאסור עליה להסית את הילדים נגדם. הבקשה התקבלה על ידי השופט זגורי.

ברם, גם הפעם האם לא חדלה ממעשיה והיא וגם אמה, הסבתא של הילדים, המשיכו כל העת להגיש תלונות כלפי האב ואשתו, וכן ליטול את הילדים לרופאים בטענה שהאב ואשתו פגעו בהם, זאת למרות שלא נמצא דבר בבדיקות שנערכו לילדים.

בנובמבר 2019 הגישה האם בקשה שניה לצו הגנה, אם כי הפעם רק כלפי אשתו של האב, במסגרתה היא שוב ייחסה לה ביצוע מעשי אלימות, אונס והתעללות מינית בילדים.

האם וגם אמה, הסבתא של הילדים, המשיכו כל העת להגיש תלונות כלפי האב ואשתו, וכן ליטול את הילדים לרופאים בטענה שהאב ואשתו פגעו בהם, וזאת למרות שלא נמצא דבר בבדיקות שנערכו לילדים.

ברם, מאחר והמדובר היה בבקשה שניה לקבלת צו הגנה, השופט זגורי ביצע בירור ראייתי מעמיק ביותר, שהוביל אותו למסקנה חד משמעית שתלונות האם ובקשות צווי ההגנה מטעמה בדבר פגיעות מיניות ופיזיות של האב ואשתו בילדים הינן חסרות כל בסיס ושחר ומדובר בעלילת כזב.

השופט גם קבע שהוא משוכנע שאשתו של האב לא נהגה באלימות כלפי הילדים, לא פגעה בהם מינית, לא אנסה אותם, אינה מסוכנת להם או לכל ילד אחר, אינה פדופילית, אינה אלימה ודמה פשוט נשפך ללא כל עוול מצדה.

הבירור הראייתי של השופט זגורי כלל בין היתר, עיון בעדויות הילדים במשטרה והתרשמות חוקרת ילדים מהן, ראיון של הילד הבכור, מינוי אפוטרופוס לדין עבור הילדים שפגשה בהם ובבעלי הדין מספר פעמים, הזמנת שלושה דיווחים סוציאליים, האזנה וקריאה של תמלול שיחות בין האם, הסבתא והילדים, הפניית האב ואשתו לבדיקות פוליגרף ובהסכמתם, צפייה בתצלומי וידאו במעגל סגור של בניין המגורים בו גרים האב ואשתו בשעות שבהן נטען שהתרחשו אירועי הפגיעה בילדים, בדיקת כל הראיות שהוגשו בהליכים הקודמים שהיו בין הצדדים ועוד.

למעשה, הראיה היחידה עליה נסמכה האם, היתה הקלטה של הילד הבכור שמתלונן שאשתו של האב הכתה אותו ופגעה בו מינית.

אולם משמיעת ההקלטה עולה שהאם מתשאלת אותו באמצעות שאלות סגורות וכן באמצעות שאלות מנחות ומדריכות עד לקבלת המענה המבוקש על ידה ולמעשה מכניסה לו מילים לפה.

הילד אף אמר לאפוטרופסית לדין שמונתה לו שהוא אומר לאמו שאשתו של אביו לא עשתה לו דבר, אך האם מתעקשת שהיא כן עשתה...

כיצד יש לנהוג כלפי האם כדי לגרום לה לחדול מהתנהגותה החמורה?

השופט זגורי ציין כי לכאורה ניתן היה לסיים את הדיון בקביעה כי תלונות האם הן עלילה, אולם, מאחר והיא ממשיכה להתנהג באופן חסר כל רסן ולפגוע באב, באשתו ובילדים, וזאת חרף דחיית בקשתה הקודמת לצו הגנה וכן חרף מתן צו ההגנה שניתן לבקשת האב כלפיה, יש כעת לנקוט נגדה באמצעים שיש לקוות שירתיעו אותה מלהמשיך ולעשות כן.

הרתעה זו הכרחית מאחר מדובר במקרה זועק לשמיים של פגיעה כמעט בלתי הפיכה באב, שהנו רב צעיר וידוע במקום מגוריו, ובאשתו, שהנה אשה נורמטיבית, אם צעירה בעצמה, גננת במקצועה, שכל חטאה היה שנישאה לאב וחיה עמו.

נישואיהם כמעט ונהרסו, שמם הוכתם ברבים והם אף זקוקים לטיפול נפשי לאיחוי הקרעים ולהטבת מצבם.

בעבר הם גם נדרשו לבלות בנפרד את סופי השבוע במשך חודשים, בשל החשש שמא תעליל עליה האם עלילות שווא.

בנוסף, הם גם חוששים להסתובב ברחוב, נמצאים בחרדה מתמדת מפני תלונות במשטרה ונדרשים לתעד כל צעד ושעל בהתנהלותם.

נסיבות אלו מצדיקות ואף מחייבות לנקוט בשורה של צעדים על מנת להרתיע את האם ועל מנת להבטיח את שלומם של האב, אשתו והילדים וזאת כמפורט להלן:

  • האם חוייבה בתשלום פיצויים לאב בסך של 25,000 ₪ ולאשתו פיצוי בסך של 50,000 ₪, תוך 14 יום וזאת בהתאם לסעיף 11(ב) לחוק למניעת אלימות במשפחה, תשנ"א-1991.
  • האם חוייבה גם בתשלום הוצאות לטובת המדינה בסך של 50,000 ₪, בהתאם לסעיף 11(א) לחוק למניעת אלימות במשפחה.
  • שעות השהות של האב עם הילדים הוגדלו, בהתאם לסעיף 68(א) לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב- 1962.
  • על הסבתא, אמה של האם, נאסר לשהות עם הילדים, עד שהיא תמציא ערבות עצמית בסך של 50,000 ₪, לפיה היא מתחייבת לא לקחת את מי מהילדים לבית חולים, רופא, או עו"ס, ללא אישור שני ההורים בכתב, לא להתערב בסכסוך שבין ההורים בכל דרך ואופן, ולא להסית כנגד האב ו/או אשתו בכל דרך ואופן.
  • שני ההורים חוייבו לשתף פעולה עם העו"ס לסדרי דין ולחוק הנוער ולהשתלב בהדרכה הורית.
  • העו"ס לסדרי דין קיבלה הוראה לקבוע תוכנית התערבות טיפולית אינטנסיבית בכל הנוגע למצבה של האם והקשר שלה עם הילדים ולדווח על כך לבית המשפט תוך 30 יום.
  • באם כל האמור לעיל לא יסייע לשיפור מיידי במצב הילדים ובהתנהלות האם, על העו"ס לחוק הנוער לשקול נקיטת הליכי נזקקות, ועל העו"ס לסדרי דין לשקול להגביל את הקשר של האם עם הילדים לקשר עם פיקוח בלבד.
  • ניתנה הוראה למזכירות בית המשפט להמציא את פסק הדין לגורמים שונים וביניהם פרקליטות מחוז צפון, על מנת שהיא תשקול מתן היתר לחקירה של האם בהתאם להנחיה 2.5 להנחיות פרקליט המדינה בדבר "מדיניות פתיחה בחקירה והעמדה לדין בגין חשד למסירת אמרה או עדות כוזבת או סותרת בחקירה או במשפט ובגין סירוב להעיד" ובפרט לגבי סעיפים 9-7 שבה.

כפי שצויין לעיל, פסק הדין של השופט זגורי ניתן ביום 24.12.2019 ויש לקוות ששורת האמצעים עליהם הוא הורה כאמור לעיל אכן תקויים בפועל, ובעיקר תביא להרתעת האם ואמה, מלהמשיך ולפגוע באב, אשתו והילדים על לא עוול בכפם.

עוד בנושא: ניכור הורי כלפי האב עלול להוביל להפחתת מזונות!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון