×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הכירו את הייתרונות הגלומים בחתימה על הסכם שלום בית ולחילופין גירושין והדרך לממשו...
הסכם שלום בית ולחילופין גירושין - דגשים שאתם חייבים לדעת!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו
עורך דין מקצועי לדיני משפחה
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו

שלום בית ולחילופין גירושין

      18/02/2020 12:03

כאשר יחסי בני זוג עולים על שרטון ונקלעים למשבר עמוק ושורשי, לעיתים דומה כי גירושין הנם הליך מתבקש ובלתי נמנע ואין מנוס מהם, חרף כל הקשיים הרבים הכרוכים בהם.

יחד עם זאת לא פעם קיימים גם מצבים בהם ניתן ולו לנסות להימנע מהגירושים, ולתת סיכוי נוסף לשיקום חיי הזוגיות, וזאת לפני פירוק הקשר באופן סופי ומוגמר.

לשם כך ישנם פתרונות יצירתיים כמו יעוץ זוגי, אימון אישי, גישור משפחתי ועוד. בנוסף, קיים גם פתרון בדמות הכנת הסכם משולב בין בני הזוג המכונה הסכם שלום בית ולחילופין גירושין.

בסקירה שלפניך נסביר בהרחבה אודות הדרך להסכם כאמור, חשיבותו ויעילותו מבחינת בני הזוג המסוכסכים.

מה נכלל בהסכם שלום בית ולחילופין גירושין?

הסכם זה כולל למעשה שני חלקים: חלק אחד, אשר מפרט את התנאים לשיקום חיי הזוגיות והשגת שלום בית בין בני הזוג, וחלק שני אשר מפרט את התנאים לגירושי בני הזוג למקרה שניסיון שלום הבית לא יצלח חלילה.

החלק השני של הסכם זה מהווה למעשה הסכם גירושין לכל דבר ועניין, ועל כן גם הוא טעון אישור בית המשפט על מנת לקבל תוקף משפטי מחייב כשל פסק דין, בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973.

כמו כל הסכם גירושין תקין, על חלק זה של ההסכם לכלול את כל הנושאים המקובלים במסגרת הסכם הגירושין, כגון הסדרת קבלת הגט, חלוקת הרכוש המשותף, משמורת הילדים והסדרי ראיה, תשלום מזונות ועוד.

החלק הראשון של הסכם זה בדבר שלום הבית, מצריך בראש ובראשונה הסכמה של שני בני הזוג, נכונות אמיתית ורצון מלא וכן לשקם את חיי הזוגיות שלהם, ולבנות מחדש את חייהם המשותפים, במטרה למנוע את פרידתם.

על חלק זה של ההסכם לעגן כל מיני הסכמות או תנאים שהושגו בין בני הזוג, במיוחד על רקע מחלוקות שצצו ביניהם בעבר, ואשר היוו את העילה לפרוץ המשבר בין בני הזוג. זאת, במטרה ליישב מראש מחלוקות אלו, ולמנוע את הישנותן מחדש.

בין היתר ניתן להסדיר במסגרת ההסכם המשולב את הנושאים הבאים:

  • ערכים שבני הזוג מתחייבים לכבד ביחסם זה כלפי זה ובצורת התקשורת ביניהם, במיוחד במצבים של מחלוקות כלשהן.
  • עקרונות בדבר אופן חינוך הילדים.
  • חלוקה הוגנת ושווה של מטלות הבית
  • חלוקה הוגנת ושווה של גידול הילדים, כגון הסעות לחוגים, עזרה בשיעורי בית, הליכה לאסיפות הורים וכיו"ב.
  • הליכה משותפת לטיפול זוגי.
  • התחייבות לנאמנות מוחלטת וללא בגידות, ותשלום פיצוי במקרה של הפרת תנאי זה.
  • התחייבות להשקעה בזמן איכות המוקדש לבילוי זוגי בלבד.
  • התחייבות לשעות נוכחות בבית לצורך שהייה משפחתית משותפת עם בן הזוג השני והילדים.
  • התחייבות לקיום ארוחות משפחתיות בתדירות מסויימת.
  • הסדרים והתחייבויות לגבי קיום חיי האישות.

עוד בנושא: מבחן הסיכוי ומבחן הכנות בתביעת שלום בית

ניסוח חכם יבטיח לכם הצלחה!

על מנת לנסח הסכם איכותי לשלום בית ולחילופין גירושין יש להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בהליכי גירושין ולמעשה לא ניתן לנסח הסכם כאמור בכל דרך אחרת.

על מנת להבטיח את הצלחת מימוש ההסכם חשוב להקפיד כי ההסכם יערך, כאמור, מתוך ניסיון כן ואמיתי של שני הצדדים לשקם את יחסיהם, וכן מתוך ניסיון כן ואמיתי לנסח את הסכם הגירושין באופן חיובי ומאוזן, כאשר כל צד רואה גם את צרכיו של הצד השני ולא רק את שלו.

חשוב גם שההסכם ינוסח בצורה פרקטית ופרגמטית, אשר תסדיר באופן יעיל ומוחשי את אופן שיקום היחסים בין בני הזוג מעבר להצהרות כלליות.

לדוגמא באמצעות פניה משותפת לטיפול זוגי וכיו"ב. כמובן שבכל מקרה ובכל סכסוך בין בני זוג יש לבחון את הנסיבות ולהתאים את סעיפי ההסכם למארג חייהם של בני הזוג.

הניסיון הפרקטי מלמד כי ההסכם המשולב מאפשר לבני הזוג לחוש רגועים יותר, שכן שני בני הזוג יודעים שמה שלא יקרה ביניהם, העניינים בכל מקרה מוסדרים כבר במסגרת הסכם זה, במיוחד למקרה שניסיון שלום הבית לא יצלח והם יאלצו לממש את הסכם הגירושין.

כלומר, העובדה שההסכם המשולב כולל לא רק את החלק המתייחס לשלום הבית אלא גם את החלק המתייחס לשלב הגירושין, מאפשרת לבני הזוג להפנות את כל מרצם ומשאביהם למימוש השגת מטרת שלום הבית ביניהם, מבלי לחשוש שאחד מהם יקדים ויגיש תביעת גירושין בערכאה המשפטית הנכונה לו, או שהצדדים יגררו מאבקי גירושין ארוכים, יקרים ומתישים, שכן נושא זה כבר הוסדר אף הוא במסגרת ההסכם המשולב.

לפיכך, במקרה כזה שני בני הזוג יודעים כבר מראש כיצד יחולק הרכוש בניהם, מה יהיה גורל הדירה המשותפת או הרכב המשפחתי, מי יחזיק בילדים, מה יהיה סכום מזונות הילדים, האם גם האישה תקבל מזונות ובאיזה סכום וכיו"ב.

למעשה, באמצעות ההסכם המשולב ניתן להשיג סיכויים טובים יותר להצלחת השגת שלום הבית, וכן להימנע ממירוץ הסמכויות וקיום הליכי גירושין ארוכים ומייגעים, וזאת לטובת כל הצדדים הנוגעים בדבר, ובמיוחד בני הזוג עצמם וילדיהם המשותפים, ככל שישנם כאלו.

לאורך השנים טיפלו עורכות הדין במשרד גוטמן צברי בניסוח והכנת הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין עבור בני זוג רבים, מכל רחבי הארץ, ותמיד בהצלחה רבה ולשביעות רצונם של הצדדים.

הנכם מוזמנים לפנות לשיחה והתייעצות אישית עם אחת מעורכות הדין במשרד על מנת לבחון את המקרה האישי-משפחתי שלכם.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   דיני משפחה   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (9) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 9 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון