×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הכירו את הכללים לאיסוף ראיות קבילות וחוקיות על בת / בן הזוג במסגרת הליכי הגירושין...
עשה ואל תעשה: איסוף ראיות במסגרת הליכי גירושין
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

כללים לאיסוף ראיות במסגרת הליכי גירושין

      28/05/2018 10:01

אילו ראיות צריך לאסוף על בת /בן הזוג בהליכי הגירושין? מה מותר ומה אסור לעשות? איך אוספים ראיות ואיפה עובר הגבול שאסור לחצות אותו? אלה ועוד, הנן שאלות הנשאלות על ידי בני זוג מתגרשים, כמעט בכל הליך גירושין.

בסקירה המפורטת שלפניך נסביר מה בדיוק חשוב לעשות וממה חייבים להמנע, במסגרת איסוף ראיות קבילות, אותן ניתן וצריך יהיה להציג בפני הערכאה הגיונית שבפניה יתנהל הליך הגירושין שלך.

נדגיש כבר עתה כי כל הליך גירושין צריך להבחן לגופו ותמיד חשוב לפעול רק לפי עצה של עורך דין מומחה להליכי גירושין, אשר ינחה וינהל את הליך הגירושין ואיסוף הראיות הנדרשות - כך ניתן להבטיח שלא יהיו טעויות שעלולות לחבל ולפגוע באינטרסים שלך.

הכלל הידוע שקובע כי סוף מעשה במחשבה תחילה נכון להרבה מצבים בחיים. כלל זה מקבל משנה משמעות במסגרת הליכי הגירושין ופירוק הזוגיות והמשפחה.

אמנם, ישנם לא מעט מקרים בהם הליך הגירושין נפתח במפתיע ולדוגמא, עקב גילוי מעשה בגידה של אחד הצדדים, אשר נפל על הצד השני כרעם ביום בהיר, ומבלי שהוא כלל חשד בכך.

מאידך, ברוב המקרים הליך הגירושין מתרחש בשל קרע שנוצר בין הצדדים, אשר הלך והעמיק לאורך תקופה ארוכה עד שהפך לבתי ניתן עוד לאיחוי.

במקרה כזה, מומלץ מאד להיערך מבעוד מועד להליך הגירושין ולאסוף כמה שיותר ראיות לגיטימיות וחשובות, על מנת להוכיח את הטענות שבדעתך לטעון בבית הדין הרבני ו/או בבית המשפט לענייני משפחה.

איך אוספים ראיות ומה חשוב שיהיה בידך?

את הראיות שיש להשיג ולאסוף ניתן לחלק באופן כללי לראיות במישור הגירושין ומתן הגט, ולראיות במישור הכלכלי.

הראיות במישור הגירושין נועדו להוכיח את עילת הגירושין. לפי ההלכה היהודית יכולות להיות עילות גירושין שונות ומגוונות.

לדוגמא: מעשה בגידה של הבעל או האשה, התנהגות אלימה של הבעל או האשה, בעל שממאן לקיים את חובתו לזון את אשתו והילדים למרות שהוא מסוגל לכך ועוד.

לכל עילת גירושין יש לאסוף את הראיות הרלוונטיות לצורך הוכחתה. לדוגמא, כאשר מדובר בעילת בגידה של אחד הצדדים, מומלץ לצד השני לאסוף ראיות אשר יכולות להוכיח טענה זו.

ראיות כאלו יכולות להיות חלופת תכתובת מייל והודעות SMS בין הצד הבוגד למי שעמו הוא בגד, פירוט שיחות טלפון, פירוט נסיעות לחו"ל, קבלות על מתנות, שכירת חדרי מלון, צימרים לפי שעה, הוצאות על מסעדות יוקרה, סרטי וידאו, מעקבים, דוחות חקירה ועוד.

במידת הצורך, ניתן וחשוב כמובן לשכור חוקר פרטי אשר ינהל מעקב אחר בן הזוג הבוגד, ויאסוף אף הוא ראיות שביכולתם להעיד על מעשה הבגידה שלו.

יש לקחת בחשבון שבמידה ומדובר בבגידה של האשה, אזי לפי ההלכה היא עלולה לאבד את זכותה לקבלת מזונות מהבעל, אם כי הדבר לא ישפיע חובותו של האב לשלם מזונות ילדים לפי חוק.

לעומת זאת, במידה ומדובר בבגידה של הבעל, בדרך כלל הדבר לא ישפיע עליו, אם כי לעיתים בית הדין הרבני יחייב אותו לשלם לאשה את דמי הכתובה ותוספתה.

כאשר מדובר במקרים של אלימות במשפחה, ניתן לנסות להקליט ואף לצלם מצבים בהם הצד הבעייתי מתנהג באלימות, בין מילולית-נפשית ובין פיזית.

במידה והאלימות הפיזית הצריכה טיפול רפואי, ניתן להציג מסמכים רפואיים שמתעדים את אותו הטיפול. במידה והוגשה תלונה במשטרה כלפי הצד האלים, או הוצא נגדו צו הרחקה, או התנהלו לגביו הליך משפטי כלשהו, מומלץ וחשוב מאד, כמובן, לסוף גם את כל המסמכים שמתעדים את ההליכים הללו.

הראיות במישור הכלכלי רלוונטיות לצורך תביעת חלוקת הרכוש המשותף ותביעת המזונות. לצורך תביעת חלוקת הרכוש המשותף, מומלץ לאסוף ראיות אשר מעידות על הנכסים המשותפים לשני הצדדים או על נכסים שנטענת לגביהם כוונת שיתוף.

ראיות אלו יכולות להתייחס לחשבונות בנק, לרבות חשבונות בנק נסתרים בחו"ל שלא דווחו לרשויות, נכסי מקרקעין, חסכונות באפיקים שונים, אחזקה בניירות ערך, פוליסות ביטוח חיים, אחזקה בחברות בארץ ובחו"ל, בין באופן ישיר ובין בעקיפין, באמצעות רישום נאמנויות, נכסי קריירה ומוניטין ועוד.

חשוב לאסוף כל מסמך רלוונטי: תדפיסי חשבונות בנק, הסכמי עבודה, תלושי משכורת, נסחי טאבו, רשיונות רכב וכל מסמך אחר המעיד על קיומה של זכות כלכלית.

חשוב גם לאסוף את המסמכים מבעוד מועד ובמידת הצורך לצלם מהם העתקים, וזאת במקרה שהצד השני ינסה להעלים את העותקים המקוריים, או ינסה להבריח נכסים.

כמו כן, כאשר הבעל חב בתשלום מזונות ילדים, יש לאסוף ראיות אשר מעידות על צרכי הילדים, הן לגבי צרכיהם החיוניים והן לגבי צרכים מדין צדקה, וזאת בהתאם לגיל הילדים וחובתו של הבעל לזון אותם לפי ההלכה.

כאשר הבעל חב בתשלום מזונות אישה, מומלץ לאשה לאסוף ראיות על רמת החיים שהייתה לה במהלך תקופת הנישואים, מאחר וגובה תשלומי המזונות נקבע בהתאם לרמת חיים זו, וזאת לפי הכלל עולה עמו ואינה יורדת.

לפיכך, ככל שרמת חייה של האשה היתה גבוהה יותר, כך גם יגדל סכום המזונות שייקבע. היקף החיוב במזונות אישה חל לא רק לגבי צרכיה הבסיסיים, כגון מזון, לבוש, וקורת גג, אלא גם על צרכיה הנוספים, כגון צרכי איפור, הוצאות לימודים, הוצאות רכב וכדומה.

מנגד, במידה והמדובר באישה שעובדת ומשכורתה מספיקה לכיסוי כל צרכיה, זכאי הבעל לטעון מעשה ידיה יהיו תחת מזונותיה. כלומר, משכורתה מספיקה לכיסוי צרכיה כך שהוא צריך להיות פטור מתשלום מזונותיה, ובמקרה כזה, יהיה על הבעל לאסוף אף הוא ראיות כדי להוכיח טענה זו.

בכל מקרה, חשוב ומומלץ להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתביעות גירושין, על מנת לדעת באילו ראיות כדאי להתמקד וכיצד ניתן להשיגן לפי החוק.

חשוב לאסוף ראיות בזהירות ובפיקוחו של עורך הדין!

לאורך השנים נתקלנו בלא מעט מקרים שבהם בני זוג מתגרשים פעלו בצורה פזיזה, מתוך כעס ושלא בשיקול דעת, במסגרת איסוף ראיות כנגד בן או בת הזוג. פעולות במסגרתן נגרמת פגיעה בפרטיות, מתבצעות האזנות סתר ואו הטרדה עלולות לסבך את ההליכים ולהוביל לפתיחת הליך פלילי.

מעבר לכך, פעמים רבות ראיות שהושגו תוך הפרת חוק הגנת הפרטיות כלל לא יהיו קבילות בבית המשפט לענייני משפחה והן עלולות לשמש כנגדך כחרב פיפיות.

למרות הרצון לנצח במאבק הגירושין, אסור לפעול בפזיזות ואסור בכל מקרה לעשות טעויות הגובלות בפלילים. מכאן עולה הצורך להשאיר את מלאכת איסוף הראיות בידיו של עורך הדין שמייצג אותך בהליך הגירושין.

עורכי דין המנהלים תביעות גירושין לאורך שנים מכירים חוקרים פרטיים מקצועיים ומנוסים, שפועלים לאיסוף ראיות בדרכים חוקיות ולגיטימיות.

במקרים שבהם עורך הדין הוא שמפעיל את החוקר הפרטי ומנחה אותו לגבי איסוף הראיות הנדרשות, לרוב לא נגרמים נזקים ולא מתרחשות טעויות שעלולות לחבל ולפגוע באינטרס שלך לאורך הליכי הגירושין.

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי אישי!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון