×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
מלבד הפן הבריאותי וזה הכלכלי, מגפת הקורונה מאיימת והלכה למעשה גם מפרקת לא מעט תאים משפחתיים שלא עומדים בלחצי התקופה, שסוגרים על כולנו כל כיוון...
קורונה והליכי גירושין: המגפה שמפרקת לא מעט משפחות!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

משבר הקורונה והליכי גירושין בישראל

      13/01/2021 13:33

בגל הראשון של הקורונה רבים מאיתנו האמינו שמתוך המשבר הזה עשויה להתרחש גם פריחה בפן הזוגי והמשפחתי.

קירוב ללבות, התמקדות במה שבאמת חשוב וחיזוק הקשר האינטימי בין כותלי ביתנו עם מי שאוהבים (או לפחות עם מי שאמורים לאהוב) על ידי מיסוד הזוגיות בברית הנישואים ו/או הבאת ילד לעולם.

למרבה הצער, במבחן המציאות ולאור נתונים שנחשפו לאחרונה על ידי הגופים הבירוקרטיים האמונים על נושאי הגירושין בישראל, התרחיש האופטימי הזה לא באמת התממש, ההפך הוא הנכון.

מסתבר שסגר שלישי לצד צפיפות פיזית ונפשית בין ארבעה קירות וניסיון לשלב בין עבודה מהבית וגידול ילדים הוא לא בדיוק המתכון לזוגיות בריאה ומאושרת.

בחודשים האחרונים נרשמה עלייה חדה באחוז בקשות הגירושין שהוגשו בפני בתי הדין הרבניים ובתי המשפט לענייני משפחה ונראה שהמספרים עדיין ממשיכים לטפס.

לא זאת בלבד, אלא שמאז פרוץ המגפה אנו עדים ליותר ויותר פניות של נשים לגורמי הרווחה עם דיווחים על אלימות במשפחה וגם כאן, קשה להיות אופטימיים ולומר שהבלגן עתיד להסתיים.

בסקירה שלפניך נדון בהשפעותיה הרבות של המגפה על חיי המשפחה ובפרט על אחוז הגירושים בארץ וננסה להבין מה באמת גורם להתקלחויות בחדרי חדרים ואיך, אם בכלל, ניתן למנוע את הפרידה הבאה ולהציל את הנישואים כשהעניינים בבית מגיעים לנקודת רתיחה.

בדידות וזרות איפה שהיה פעם "יחד"

עמוסים. עייפים. מותשים ותשושים. זה המצב אצל הרבה מאוד זוגות בתקופה הנוכחית. אחרי ימים ארוכים בא הלילה וכשהוא בא מתגנבת איתו גם מועקה. תחושת בדידות איפה שפעם הרגשתם זה את זו הכי קרובים ובטוחים, סימני שאלה בדבר מידת האינטימיות והאהבה שנותרה בנישואים שלכם, אם נותרה. ריקנות גדולה.

לא מכבר הוזכר הקשר בין גירושים לעידן האינטרנט, שבו אנשים לא באמת צריכים לדבר ואפילו לא לקיים יחסי מין. האינטרנט, לכאורה, עונה אצלנו על הרבה צרכים - הטלוויזיה, הרשתות החברתיות, הנטפילקס, כל אלו נותנים תחושת סיפוק שקרית, מענה על צורכי גמול רגשיים וחברתיים.

מצער אבל נכון, הטכנולוגיה אפשרה להרבה זוגות "למשוך" זוגית שלא באמת עובדת. יושבים בסלון וכל אחד שקוע במסך שלו. כשזה קורה לפרקים כשחוזרים הביתה מהעבודה מאוחר, קל להתעלם, אך מאז הקורונה, האפשרות להיות יחד בלי באמת להיות יחד הלכה ופחתה. ויתרה מכך, בזמן הסגר ו/או הבידודים האינסופיים שאנשים נכנסים ויוצאים מהם מעת לעת, אפשר לומר גם נעלמה.

במקום הזיוף התגנבה זרות והיא נותנת את אותותיה עכשיו יותר מתמיד. אין עבודה, אין מפגשים חברתיים, אין בילויים, מסעדות או חו"ל שיעזרו לטשטש את הניכור. שום דבר לא שובר את הלופ.

אי אפשר להעלות לאינסטגרם תמונות נוצצות שיחפו על ריקבון מתמשך והפוסטים הדביקים לכבוד יום הנישואין וימי ההולדת בפייסבוק התחלפו בסטטוסים על קורונה, מחאות וקונספירציות וגם כמה מודעות של אנשים שמחפשים חללי עבודה להשכרה לפני שהם "תולים" אחד את השנייה.

כשמכבים את האור ואי אפשר לדגמן החוצה את "האושר" שלכם, מסובך לזייף ואין ברירה אלא להסתכל לאמת בעיניים ולהודות – משהו נשבר.

פתאום אתם מבינים שאתם בכלל לא מכירים את האדם שעמו אתם חיים או גרוע מכך שאתם לא סובלים אחד את השנייה. חרדה ממשית שמא כל מה שנותר מהזוגיות שלכם זאת זיקה משותפת לגידול הילדים או פשוט פחד להישאר לבד, משתלטת על המקום ובנקודה הזאת בלתי נמנע שאופציה של פרידה וגירושין תעלה לדיון.

הקשיים שכולם חווים התרבו והתעצמו

חלומות לחוד ומציאות לחוד. שהות אינטנסיבית בבית 24/7 עם בן/ת הזוג עלולה להיות הרסנית. יותר מידי קרוב בסוף נהיה רחוק ובמיוחד כשמדובר בקרבה כפויה, לא בזמן חופשה כייפית על אי יפה עם חול לבן וים כחול.

אתם כלואים בבית, מנסים לתמרן בין הילדים, לעבודה, לעצמכם, אין הפסקה במרוץ, אין לאן לברוח וגם אין סבלנות כל הזמן להסביר ולנסות לגשר.

טוב זה בטוח לא עושה לזוגיות (!)

בתוך סיר הלחץ הזה העומס הפרקטי והרגשי נעשה בלתי נסבל. ריבים צורמים ושתיקות ארוכות. אצל כולנו יש יותר קשיים והעניין הוא לא רק הכמות, אלא האיכות.

כל אתגר שפעם הייתם מצליחים ליישב או לחלופין לטאטא מתחת לשטיח, הופך לקושי ממשי וכשאין אפשרות לנשום את זה החוצה ולהתרענן, כמות החמצן מצטמצמת והבלגן נעשה גועש.

הקורונה מאיימת באופן ממשי על השגרה המוכרת שלנו. ברמה הבריאותית אלפי אנשים נדבקים בנגיף כל יום, חלקם מחלימים וחלקם מאושפזים ואף מתים. ברמה הכלכלית מאות אלפי עובדים שכירים נאלצו לצמצם את שעות עבודתם, הוצאו לחל"ת או פוטרו.

גם אלו שכן מנסים לעבוד מהבית מתמודדים עם קושי להתאים את עצמם להסדר החדש, שכולל אצל רבים גם שמירה על הילדים שנותרו ללא מסגרות וגרוע מכך, העצמאיים נטולי הזכויות שחטפו מכה קשה שמי יודע מתי ואיך ניתן יהיה לשקם.

נוסף על כל הקשיים ברמה הפיננסית, הפרקטית והרגשית, מרחפת גם חוסר וודאות וההווה, שלא נדבר על העתיד, מהורהרים ומערערים.

עוד נדבך שראוי להתייחס אליו, מעבר לכל הקשיים, קשור בהתעוררות שהקורונה הביאה. מה זה אומר? אלו שעד עכשיו חיו במערכת יחסים אפורה ומשעממת או סבלו מנישואים שמושתתים על קרבות, ריבים ובגידות, פתאום הבינו שהחיים שלהם קצרים ונזילים והם לא רוצים להישאר במקום שלא טוב להם. ואגב, תחושת 'עדיין לא הספקתי להגשים' מובילה גם אנשים שנמצאים כבר שנים ארוכות בתוך מוסד הנישואים לכדי גירושים מאוחרים.

רוצים להיפרד, אבל האם זה הזמן המתאים?

על אף כל הדרמה שהנגיף עם הכתר מחולל בתא הזוגי והמשפחתי, רבים שואלים את עצמם האם זה הזמן הנכון לפתוח בהליך גירושין כשהמצב הכלכלי והבריאותי לוט בערפל, או שאולי עדיף לחכות. אבל נראה שהסגר השלישי מרים לנו דגל אדום וגם אלו שחשבו שהם מסוגלים למשוך עוד קצת ולהמתין עם פירוק החבילה, הגיעו לקצה ואומרים - לא עוד.

הקורונה אגב מטילה אימה גם על הסכמי גירושין שנחתמו טרום המגפה וגוררת סכסוכים כספיים רציניים. אנשים שחתמו על הסכם גירושין בידיעה שהם מרוויחים X, פתאום מצאו את עצמם מובטלים, בלי יכולת לשלם את סכומי המזונות שנקבעו או לחלופין אנשים שחילקו ביניהם את הנכסים ועכשיו מבינים שהחלוקה לא משרתת יותר את האינטרסים שלהם.

כולם בלי יוצא מן הכלל רוצים לשמור על טובת הילדים וכמובן, לא לפגוע באיכות החיים שאליה היו רגילים.

בהקשר הזה ההמלצה שלנו היא כזאת: אם אתם מחליטים להתגרש לא לעשות את זה לבד, להיעזר בעורך דין מנוסה לענייני משפחה ובכל מקרה להוסיף להסכם הגירושין סעיף קורונה. זאת כדי שבמידה ויחולו שינויים במצב הכלכלי, ניתן יהיה לשנות את ההסדרים וההתחייבויות בדבר חלוקת הרכוש, דמי המזונות, משמורת על הילדים וכיוצא בזה.

בשורה התחתונה, אין ספק שמשבר הקורונה גרר ועוד יגרור פרידות רבות. אם אתם מרגישים שכלו כל הקיצים ואתם רוצים לפרק את החבילה ולהיפרד, זכרו שביניכם לבין זה שממנו אתם רוצים לברוח היום, היתה פעם חברות ואהבה גדולה ולכן כדאי מאוד לנהל הליך גירושין חכם וזהיר ולכבד זה את זו. אם לא בשבילכם, לפחות בשביל הילדים.

קריאה נוספת: כל הדרכים לגביית מזונות שהוא לא משלם לך...

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון