×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
אלה הסיבות העיקריות שמובילות בני זוג להישאר במערכת יחסים שלא עובדת: הפחד להיפרד שולט...
למה בני זוג מפחדים להיפרד ונשארים בזוגיות גרועה ומתסכלת?
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

למה אנשים מפחדים להיפרד?

      26/06/2018 16:23

מערכות יחסים רומנטיות היו מאז ומעולם עניין מסובך ובשנים האחרונות, ככל שהאינטרנט משתלט על חיינו וחושף אותנו לאפשרויות בלתי מוגבלות, אשר פרושות בפנינו כמו שולחן ממתקים בחגיגת יום הולדת, הבלבול וחוסר היציבות בזוגיות בפרט ובתא המשפחתי בכלל, גדלים ומתעצמים.

עדויות להתפוררותן של מערכות יחסים בתצורתן כפי שהייתה מקובלת בעבר באות לידי ביטוי במגוון אופנים ואחד האישורים לכך, נעוץ בנתונים סטטיסטיים שמראים ששליש מהזוגות בישראל נפרדו או עתידים להיפרד.

העובדה שכל כך הרבה זוגות מתגרשים איננה נותנת מענה לשאלה אחרת והיא מדוע חלק מהזוגות מפחדים להיפרד, אף שברור לכולם ובמיוחד להם, שזוהי ההחלטה הנכונה עבורם.

נסייג ונאמר, שיש לא מעט קשרים טובים, שבהם מצליחים בני הזוג לקיים זוגיות בריאה ומאושרת ואין כוונה להכליל ולומר שכל האנשים שנשארים בתוך מערכות יחסים ארוכות טווח או נישואים הם פחדנים.

בסקירה שלפניך נעלה לדיון את המקרים שבהם זוגות נשארים בתוך קשרים כושלים והרסניים ונברר מה הן הסיבות שבגינן הם מפחדים להיפרד, בתקווה שגם אתה תצליח להבין באמת מה המניעים שמשאירים אותך בקשר וכיצד ניתן לנצח את התירוצים והחששות, במטרה לתקן את הישן או לחלופין לצאת לדרך חדשה, משוחרר והכי חשוב - שלם עם עצמך.

יחי השגרה ההרגלים והנוחות

השגרה משחקת תפקיד כפול בחייהם של בני האדם ועל זה קשה להתווכח. מצד אחד אנשים וגם אתה מחפשים אחר שגרה כדי להרגיש יציבים ובטוחים עם עצמם ועם הבן זוג, אך מאידך, אותה שגרה מבורכת עלולה לבוא לרעתך, אם היא מקבעת אותך במקום ומונעת ממך להתקדם ולהתפתח.

התקיעות הזו שהשגרה מייצרת אצל מרביתנו, נובעת מהרגלים שאנחנו מפתחים ונשענים עליהם באמונה עיוורת. אחרי שנים של זוגיות, גברים ונשים מוצאים את עצמם נכנעים להרגלים, גם אם אלו לאו דווקא עושים להם טוב וכך הם מערבבים בין נוחות לאושר ומשקרים שטוב.

אפילו אם בסך הכל בסדר לך בתוך הקשר, עליך לשאול את עצמך לפחות פעם בתקופה: האמנם אני נמצא במקום שבו אני אמור להיות?

היה וכתשובה לשאלה צצות פתאום נקודות שדורשות התייחסות, כדאי מאוד לתת להן מענה, משום שרק כך אפשר להמשיך לצמוח. הנוחות ממכרת וגורמת לאנשים להיאחז בה, גם במצבים שבהם יהיה הרבה יותר חכם ובריא לשחרר.

בכל אופן, במידה וניסית לפתור ולשנות הרגלים ישנים שמעכבים אותך ואת הקשר ועשית כל שביכולתך כדי להיפטר מההרגל, אך ללא הואיל, שווה לשקול טוב-טוב אופציה של פרידה.

לא נעים להכיר: חרדה משינוי

ואם כבר בנוחות עסקינן, האחות החורגת של שגרה והרגלים היא לא אחרת מאשר חרדה משינויים. בספר "מי הזיז את הגבינה שלי" מתאר ספנסר ג'ונסון את הפחד משינויים ומסביר כיצד אותה חרדה גורמת לנו להישאר במקום ומונעת מאיתנו לזכות באושר שיכול לבוא, אם רק נאפשר למציאות אחרת להתקיים.

המציאות החדשה, על אחת כמה כשמדובר על חיים שאחרי גירושין, מרתיעה לא מעט אנשים ומחשבות מדאיגות צפות ומתגלות כמו פטריות אחרי הגשם.

שאלות דוגמת איך אפרק את החבילה? כיצד אזרוק לפח את כל מה שבנינו? מי מבטיח לי שמחוץ לזוגיות הנוכחית יהיה לי יותר טוב? איך אתפרנס? מה יהיה עם הילדים? אולי עוד יש סיכוי לתקן? מאיפה יהיה לי את הכוח לעזוב? ועוד כהנה וכהנה, נשמעות ללא הרף מפי זוגות שרוצים לפרק אבל מפחדים מהשינוי ומהשלכותיו.

לכן, עליך לברר בינך לבינך, האם אתה נשאר בתוך מערכת היחסים כי אתה רוצה, או כי אתה חושש לקחת החלטה שתאלץ אותך להזיז את הגבינה ולחפש חדשה.

לגונן על התא המשפחתי בכל מחיר

הטענה שטובת הילדים היא מעל הכל רלוונטית להורים ששוקלים להיפרד והפחד מה יעלה בגורל הילדים הוא מובן ולגיטימי.

עם זאת, לעיתים עדיף הורים גרושים ומאושרים מאשר הורים נשואים ומדוכאים ועם כל הכאב והקושי שבדבר, אתה מוכרח לראות גם את עצמך ולא רק את המשפחה. תא משפחתי שלם על הנייר איננו בהכרח שלם בנפש ולא בכל מחיר צריך לשמור על הקיים.

בית שבו ההורים לא יודעים איך לריב וויכוחים קולניים נשמעים בפני הילדים בתדירות גבוהה, כזה שמתנהלות בתוכו בגידות מתחת לפני השטח או שמישהו מבני הזוג כבוי ועצוב כרונית, הוא לא מקום שטוב לגדל בו ילדים.

קח אחריות על עצמך ועל התא המשפחתי שלך ובמידה והוא לא מניב פירות וגורם יותר נזק מאשר תועלת, אולי כדאי שתפסיק לגונן עליו ותפרק אותו לטובת כל הצדדים המעורבים בדבר.

הפחד להישאר לבד והיום שאחרי

מחקרים מראים שמחצית מהזוגות בישראל שעדיין נשואים, יודעים שהגיע הזמן לשחרר, אך נרתעים מלהוביל את המהלך ולהיפרד.

הפחד הזה, כפי שכבר נידון לעיל, מתבטא בצורות שונות ומשונות, כאשר אחת מהן קשורה בפחד מבדידות. בני אדם משתתקים לנוכח המחשבה להישאר לבד וגרוע מכך, בעיניהם, להזדקן לבד.

זה, בין היתר, מה שגורם להם להישאר במערכות יחסים אפורות ולהמשיך לשדר עסקים כרגיל, אף על פי שאם להודות באמת, העסקים לגמרי בקאנטים.

לסיכומו של דבר, החיים מלאים בסופים, אנשים נולדים ומתים, קשרים נבנים ונהרסים ובין אם נרצה בכך ובין אם לא, כל סיום הוא התחלה חדשה.

זה נכון שאין תעודת ביטוח ואי אפשר לדעת איך יראה היום שאחרי הפרידה, אבל מה שבוודאות ניתן לומר, זה שההשפעה על העתיד (לפחות באופן חלקי) נמצאת בידיים שלך.

אפשר להתחיל מחדש אחרי פרידה וגירושין, עשו את זה לפניך ויעשו עוד אחריך ולרוב הפחד, בשלל גווניו, רק מעכב ומרחיק אותנו מהתקרבות לשקט ויוצר רעשים, שכנראה לא ממש תורמים לך. תעשה לעצמך טובה ותבדוק בכנות – האם אתה נשאר בקשר מבחירה או מבריחה?

כל הייתרונות של גירושין בהליך גישור!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (6) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 6 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון