×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בית הדין הרבני חייב אדם לשלם את מלוא סכום הכתובה לגרושתו בשל העובדה שהפר התחייבות לעבור בדיקת פוליגרף במסגרת הליכי הגירושין...
הפר התחייבות לעבור בדיקת פוליגרף וישלם את מלוא סכום הכתובה!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

תשלום הכתובה בשל הפרת התחייבות לבדיקת פוליגרף

      15/06/2021 12:54

ניתן לקבוע כי השאלות הנפוצות ביותר בהליכי הגירושין נוגעות לתשלום סכום הכתובה. מתי ניתן לתבוע את סכום הכתובה? באילו מקרים הגרוש ישלם את הסכום החתום שבכתובה? כיצד פוסקים ומכריעים בענייני הכתובה? וכדומה.

שאלות אלו נפוצות מן הסתם גם בערכאה המשפטית, בדיונים בענייני גירושין המתקיימים בבית הדין הרבני.

והנה, רק לאחרונה בית הדין חייב בעל לשלם לאשתו את מלוא הכתובה, בסך של 530,000 ₪, וזאת לאחר שהוא הפר את התחייבותו להיבדק בפוליגרף כדי להוכיח שלא בגד באשתו.

המדובר בהליך המעניין שהתנהל בתיק ב"ה 464559-6 פלוני נ' פלונית ואת עיקריו נסביר בסקירה החשובה שלפניך.

כיצד הגיע הדיון בכתובה לבית הדין?

הליך זה עסק בבני זוג שנישאו בשנת 2005, והביאו לעולם יחדיו 3 ילדות. בשנת 2017, לאחר 12 שנות נישואין, עזבה האשה את הבית.

הבעל הגיש נגד האשה תביעת גירושין בפני בית הדין הרבני, תוך שהוא כורך בתביעה גם את ענייני משמורת הילדים, מזונות הילדים וחלוקת הרכוש.

כעבור 5 חודשים האשה הגישה כנגדו תביעת גירושין וכתובה בסך של 530,000 ₪, בטענה שהבעל בגד לאורך שנים ואף התעלל בה נפשית, פיזית, ומינית.

בהמשך הגישה האשה גם תביעה לחלוקת הרכוש משלה, בעיקר בנוגע לדירה שבה התגוררו, שהיתה רשומה רק על שמו של הבעל וזאת על אף הסכם ממון שנחתם ביניהם ואושר כדין על ידי בית המשפט, אשר קבע שהדירה שייכת רק לבעל.

לאור הפירוד הממושך ורצונם ההדדי להתגרש, קבע בית הדין בסוף שנת 2019 שעליהם להתגרש.

בדיקת הפוליגרף שהובטחה

לגבי תביעת הכתובה, הוסכם בין הצדדים המתדיינים כי הבעל יעבור בדיקת פוליגרף שתבחן האם הוא קיים קשר רומנטי עם אשה אחרת במשך 3 שנים לפני שהאשה עזבה את הבית, וכי בית הדין יכריע בתביעת הכתובה לפי תוצאות הבדיקה ובהתאם לשיקול דעתו.

במילים אחרות, הבעל התחייב לעבור בדיקת פוליגרף על מנת לוודא האם הוא בגד או לאו באשתו. אולם, חרף הסכמתו, הבעל התחמק במשך ארבעה חודשים מביצוע בדיקת הפוליגרף, עד שבית הדין הרבני קבע לבסוף שהצדדים יגישו את סיכומיהם בתיק, תוך שבית הדין יקח בחשבון את התחמקות הבעל מביצוע בדיקת הפוליגרף.

במסגרת סיכומיה, התייחסה האשה משום מה לטענותיה הרכושיות בלבד ולא התייחסה כלל לתביעת הכתובה שלה.

האשה טענה לקיומה של כוונת שיתוף בדירת המגורים שלהם למרות שהיא כאמור חתמה על הסכם ממון שקובע שהדירה שייכת רק לבעל, בטענה שההסכם נכפה עליה לאחר שהיא כבר נכנסה להריון מהבעל וכי הוא התנה את הסכמתו לנישואין עמה בחתימתה על הסכם הממון.

עוד טענה האשה שהיא גם השתתפה בתשלום המשכנתא עבור הדירה.

הבעל דחה בסיכומיו את טענות האשה לגבי זכויותיה בדירת המגורים, בטענה שהסכם הממון נחתם מתוך הסכמתה החופשית של האשה ואושר כדין על ידי בית המשפט וכן מאחר שרק הוא נשא בתשלומי המשכנתא.

לגבי תביעת הכתובה טען הבעל שהאשה אינה זכאית לתשלום דמי הכתובה, מאחר שהיא מורדת שמסרבת לקיים עמו יחסים במשך חודשים וכי בעוד הוא רצה שלום בית, היא סירבה לכך ואף חטפה את הילדות שלהם והסיתה אותן נגדו.

עוד טען הבעל שהוא הסכים לערוך בדיקת פוליגרף רק על סמך השאלות שקבע בית הדין, בעוד שמכון הפוליגרף ניסח שאלות שהיו שונות משאלות אלו.

דירה אין. זכות לקבלת מלוא דמי הכתובה יש!

בית הדין דחה את תביעת חלוקת הרכוש של האשה לגבי דירת המגורים, בנימוק שהאשה חתמה על הסכם ממון תקף וכי כוונת שיתוף איננה יכולה לגבור על תנאי מפורש שנקבע בהסכם ממון, שנחתם ואושר כדין.

בית הדין קבע שבכל הסכם אדם מוותר על משהו תמורת משהו אחר ובמקרה זה האשה ויתרה על זכויותיה בדירה, שממילא היתה רשומה רק על שם הבעל, תמורת הסכמתו לנישואין.

עוד קבע בית הדין שהאשה זכאית לתשלום מלוא דמי הכתובה בסך של 530,000 ₪, אך זאת בדעת רוב של שני דיינים בלבד וכנגד דעתו החולקת של הדיין השלישי, שסבר שיש לשלם לאשה דמי כתובה בסך של 250,000 ש"ח בלבד.

הדיין הראשון קבע שאין מקום לטענות הבעל לפיו השאלות שניסח מכון הפוליגרף היו שונות מהשאלות שקבע בית הדין וכי לא יתכן שהאשה תצא ללא כלום לאחר 15 שנות נישואין.

אומנם הבעל הצליח להבטיח שהדירה והזכויות הצבורות על שמו לא יחולקו ביניהם, אבל בדיוק בשביל מצבים כאלו יש את הכתובה.

הבעל הוכיח שדברי האשה לגבי בגידותיו הינן מוצדקות וזאת מעצם אי הליכתו לבדיקת פוליגרף, ומאחר שבית הדין הוסמך על ידי שני הצדדים לפסוק בעניין זה לפי שיקול דעתו, מכאן שיש לחייב את הבעל במלוא סכום הכתובה.

הדיין השני קבע שאם הבעל היה מוכיח על ידי בדיקת הפוליגרף שהוא לא בגד באשה, אזי הוא היה מוכיח בכך שרצונו בדבר שלום בית עם האשה הנו כנה ואמיתי, מה שלא נעשה על ידו במקרה דנן, ועל כן האשה זכאית למלוא תשלום דמי הכתובה.

הדיין השלישי סבר כי סכום הכתובה מופרז ויש להתייחס ברצינות לעובדה שהרבה חתנים אינם מודעים לכך שחתימתם על הכתובה מחייבת אותם, אזי יש לחייב בסכום הקרוב למחצית הכתובה וזאת בסך של 250,000 ש"ח.

בסיכומו של דבר הוחלט שהבעל ישאר עם מלוא הדירה, אך האשה תקבל ממנו תשלום המשקף את מלוא סכום הכתובה.

קריאה נוספת: בגד באשתו וישלם את מלוא סכום הכתובה!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון