×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הכירו את הדרכים האפשריות לפתרון ויישוב סכסוך בין קרובי משפחה המנהלים עסק משפחתי משותף...
סכסוך בין בני משפחה המנהלים עסק משפחתי משותף - מה עושים?
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו מציעים לך פתרון חוקי ויצירתי לכל בעיה וסכסוך בתוך המשפחה: פנו אלינו
פתרון לסכסוכים במשפחה
אנחנו מציעים לך פתרון חוקי ויצירתי לכל בעיה וסכסוך בתוך המשפחה: פנו אלינו

סכסוך בין בני משפחה המנהלים עסק משותף

      18/02/2020 11:59

כמו כל סכסוך אחר גם סכסוך עסקי הפורץ בין צדדים המנהלים יחדיו עסק משותף הנו אירוע לא נעים, שעדיף להימנע ממנו ככל הניתן.

אולם כאשר אותם צדדים הנם גם קרובי משפחה הדבר מחמיר בהרבה, וזאת במיוחד כאשר מדובר בקרובי משפחה ממדרגה ראשונה: בני זוג, אחים, הורים וילדים. שכן הסכסוך העסקי עלול לא פעם גם להוביל לקרע משפחתי עמוק, מעבר לפגיעה העסקית הברורה והמיידית.

סכסוכים עסקיים בין קרובי משפחה מתאפיינים לא פעם גם ברגשות עזים מהרגיל, אשר ניזונים מיחסים אישיים עכורים בין הצדדים וממשקעי העבר, אשר הודחקו ו/או טרם באו על פתרונם. כתוצאה מכך, השילוב בין מחלוקת עסקית מצד אחד לבין מחלוקת רגשית עזה מצד שני, מקשה מאד על האפשרות ליישב את הסכסוך.

לעורכות הדין גיטי גוטמן וגלית צברי ניסיון רב ביישוב סכסוכים משפחתיים-עסקיים בדרכים מכובדות, לרוב מבלי שהצדדים, שהנם בני משפחה, יאלצו להיגרר למאבק חריף בבית המשפט, כפי שנרחיב ונסביר בסקירה שלפניך.

ככלל, כאשר מדובר בפתרון סכסוך עסקי בין קרובי משפחה, יש לזכור שמטרת פתרון הסכסוך איננה רק ליישב את המחלוקת העסקית בין הצדדים, אלא גם ולעיתים בעיקר, לאפשר לצדדים לשקם את יחסיהם, כך שהם יוכלו להמשיך ולקיים קשר משפחתי תקין ביניהם גם בתום הסכסוך.

בעוד שבמקרים של סכסוך רגיל אשר מתנהל בין צדדים שאינם קרובי משפחה אין כל מניעה שהם יתנתקו לגמרי לאחר שהסכסוך ביניהם יסתיים, במקרה של צדדים לסכסוך שהנם קרובי משפחה, השאיפה הנה בראש ובראשונה שהצדדים יוכלו להמשיך לקיים קשרים אישיים ביניהם, וזאת באופן תקין ככל הניתן ומבלי שיווצר קרע משפחתי.

ניסיון החיים מלמד אותנו כי על מנת ליישב סכסוך על רקע עסקי בין קרובי משפחה לא די בהליכים המשפטיים הפורמליים הרגילים, אלה המתנהלים במסגרת תביעות שהגישו הצדדים בבית המשפט.

צריך לזכור כי בתי המשפט מסוגלים להכריע במחלוקת המשפטית-עסקית במגבלות סדרי הדין, וזאת לרוב מבלי שיהיו באמת מסוגלים לסייע לצדדים המסוכסכים לשמר ולשקם את מערכת היחסים המשפחתית הנורמלית.

אמנם, כאשר המחוקק הקים את בית המשפט לענייני משפחה השאיפה הייתה ליצור ערכאה יחודית שתוסמך לדון לא רק בענייני מעמד אישי, אלא בכל סכסוך משפחתי שהוא וזאת דווקא בשל אופיו המיוחד והרגיש.

במסגרת הליך המ 26345/97 אלונים נ' גור ואח' נפסק כי:

"המשפחה היא התא היסודי של החברה. לחברה יש אינטרס מובהק שהמרקם החברתי לא ייפגע. המתדיינים בני המשפחה ישארו בני משפחה גם לאחר ההכרעה בסכסוך והבאת שלום בין המתדיינים היא אינטרס החברה לא פחות מאשר הכרעת הסכסוך בהתאם לדין. זה ... מה שהניע את המחוקק להביא תחת סמכות בית המשפט לענייני משפחה לא רק ענייני מעמד אישי, אלא כל תביעה אזרחית שהצדדים לה הם 'בני משפחה' במתחם הרחב שקבע המחוקק בחוק".

אולם הלכה למעשה דומה כי פתרון הסכסוך המשפחתי באמצעות בית המשפט בענייני משפחה איננו מסוגל בהכרח גם להביא שלום בין המתדיינים וזאת בנוסף להכרעת הסכסוך בהתאם לדין.

שכן אופיו הנוקשה והפורמלי של הליך בית המשפט, איננו בנוי בהכרח בכדי להעניק לצדדים הזדמנויות להיפגש ולתקשר ביניהם באופן ישיר, ובכך לפרוק את מטעניהם הרגשיים, ולשקם את יחסיהם.

בנוסף העובדה לפיה בית המשפט כבול לדין המהותי ולסדרי הדין והראיות, מקשה אף היא על בית המשפט להגיע לפתרון גמיש ויצירתי, אשר יוסכם על ידי שני הצדדים יחדיו.

לעומת זאת, הליך גישור המתנהל מחוץ לכותלי בית המשפט, הינו הליך אשר במובהק נועד ליישב סכסוכים בין קרובי משפחה אשר מנהלים עסק משותף.

הליך הגישור נועד בראש ובראשונה לאפשר לצדדים להגיע לעמק השווה ביניהם, ולגבש פתרון מוסכם המקובל על שניהם. עורך דין שהנו מגשר מקצועי ידע כיצד לתווך ולגשר בין הצדדים, ולאפשר להם להגיע לפתרון מוסכם אשר יסיים סופית את הסכסוך ביניהם.

פתרון כזה יכול לנוע מהגעה להסכמה נקודתית לגבי המחלוקת העסקית ועד להחלטה להפריד כוחות, באופן לפיו אחד הצדדים ימכור את חלקו בעסק לצד השני או ששניהם ימכרו אותו לצד שלישי.

כך או אחרת, הדגש בתהליך זה איננו הכרעה בין העמדות היריבות אלא הגעה לפתרון שיפתור לא רק את המחלוקת העסקית, אלא גם את המחלוקת הרגשית והבין אישית במידת האפשר.

לשם כך הליך הגישור מעניק לצדדים את ההזדמנות להיפגש ולתקשר באופן ישיר, לפרוק את התסכולים האישיים שלהם ולסלק את משקעי העבר בין הצדדים, כך שהם יוכלו לפתוח דף חדש ביחסיהם.

אפשרות נוספת שקיימת הנה לנסות ולפתור את הסכסוך העסקי-משפחתי באמצעות הליך בוררות.

נציין מראש כי יש לזכור שגם הליך הבוררות הנו הליך נוקשה יותר מהליך הגישור, שכן לא תמיד הצדדים מסכימים לפטור את עצמם מהדין המהותי ו/או סדרי הדין והראיות.

בנוסף, בעוד שמהליך הגישור ניתן לפרוש בכל עת אין זה המצב כאשר מדובר בהליך הבוררות. כמו כן, פסק הבוררות מחייב את הצדדים גם אם הם אינם מסכימים לו ולרוב כמעט בלתי אפשרי לערער עליו.

לעומת זאת, במסגרת הליך הגישור ניתן להגיע אך ורק לפתרון שמוסכם על שני הצדדים, ובמידה ורוצים להעניק להסכם שנערך בתום הליך הגישור גם תוקף של פסק דין, אשר יאפשר לאוכפו באמצעות ההוצאה לפועל, ניתן להגישו לבית המשפט על מנת שיינתן לו תוקף כזה.

לאור הדברים, בכל מקרה של סכסוך בין בני משפחה המנהלים ביחד עסק משפחתי משותף, אנחנו ממליצים להקדים ולפנות לשיחה אישית עם עורכות הדין במשרדנו, וביחד נסייע לכם לגשר על הפערים ולסיים את הסכסוך מבלי להיגרר לתביעות משפטיות ולפגיעה קשה בעסקים שאותם אתם מנהלים.

לעורכות הדין במשרד גוטמן צברי ניסיון רב שנים בפתרון סכסוכים בדרכים מכובדות, מסביב לשולחן הדיונים ובלי מריבות ומאבקים שבהם כולם מפסידים.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   סכסוכים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (4) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 4 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון