×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
פתרון סכסוכים בין הורים לילדים בדרך מכובדת ומבלי להגיע לכדי תביעות משפטיות מיותרות...
סכסוך בין הורים לילדים - דרכים לפתרון סכסוכים בדרך מכובדת
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו מציעים לך פתרון חוקי ויצירתי לכל בעיה וסכסוך בתוך המשפחה: פנו אלינו
פתרון לסכסוכים במשפחה
אנחנו מציעים לך פתרון חוקי ויצירתי לכל בעיה וסכסוך בתוך המשפחה: פנו אלינו

פתרון סכסוכים בין הורים לילדים

      18/02/2020 11:41

נתחיל ונספר כי לאורך השנים טיפל משרדנו בעשרות מקרים של סכסוכים קשים בין ילדים להורים. בחלק גדול מהמקרים נוצר נתק מוחלט בין בני המשפחה והצדדים עמדו רגע לפני הגשת תביעה לבית המשפט לענייני משפחה.

טיפול רגיש, מקצועי ואסרטיבי מצידן של עורכות הדין במשרד גוטמן צברי מנע מהמחלוקות בין הצדדים להידרדר ולהסלים. למרות הפערים וחילוקי הדעות הקשים, מצאנו ביחד עם הצדדים את הדרך לפשרה וסיום הסכסוך, רוצה לומר - זה בהחלט אפשרי!

אין חולק כי סכסוכים משפחתיים הינם סכסוכים כאובים הרבה יותר מסכסוכים רגילים שאינם בין קרובי משפחה. עם זאת דומה כי סכסוכים בין הורים לילדיהם נמנים על הסכסוכים היותר כואבים בתוך הסוגים השונים הנמנים על סכסוכי המשפחה.

למרות שזה נראה רחוק ולעיתים לא ממש מובן, סכסוך בין ילדים להוריהם עלול לפרוץ מסיבות שונות ומשונות.

לדוגמא כאשר ההורים התגרשו ונוצר נתק בין אחד ההורים, בדרך כלל האב, לבין הילדים. הנתק יכול לבוא מצד האב או מצד הילד, וזאת בין אם הדבר נעשה מיוזמת הילד לבדו, ובין אם הדבר נעשה כתוצאה מהסתה של האם את הילד כנגד אביו. כך או אחרת, התוצאה בכל מקרה הינה עגומה ועצובה ביותר.

לעתים הסכסוך יכול לפרוץ על רקע מאבקי ירושה. בארץ ידוע במיוחד המקרה שבו פרץ סכסוך ירושה בין בנו של איש העסקים שאול אייזנברג, לבין אמו וחמש אחיותיו.

לאחר מות האב הציג הבן, אירווין, צילום של צוואת אביו מ-1986 לפיה הוא קיבל 80% מהעיזבון, ארבע מחמש הבנות קיבלו 5% מהעיזבון, ואילו הבת החמישית והאלמנה, אמו של אירווין, לא קיבלו דבר.

האם והאחיות טענו כי האב ביקש להשמיד את העותק המקורי של הצוואה משום שהתכוון לבטלה ולכן אין לקיים אותה. רק כעבור 6 שנים ואינסוף דיונים בתוך ומחוץ לכותלי בית המשפט, הגיע סכסוך זה לקיצו.

מקרים נוספים בהם יכול לפרוץ סכסוך בין הורה לילדיו הינו כאשר הם מנהלים יחדיו עסק משפחתי ועקב כך נקלעים לסכסוך עסקי, אשר גם מאפיל על היחסים האישיים ביניהם. דוגמא נוספת יכולה להתרחש כאשר ההורה העניק לילדו נכסים במתנה, אך לאחר מכן חזר בו וביקש לבטל את המתנה עקב יחס מחפיר שהילד נהג בו.

בעוד שסכסוכים מהמקרה הראשון ניתן ליישב בדרך כלל באמצעות פתרונות לא משפטיים, כגון ייעוץ פסיכולוגי וכדומה, דומה שאין זהו המצב במקרים האחרים. במקרים אלו לעתים קרובות אין מנוס מפתרון הסכסוך באמצעות הליך משפטי. יחד עם זאת נשאלת השאלה מהו ההליך המשפטי העדיף לגביהם.

הלכה למעשה, ניתן לחלק את הליכי יישוב הסכסוך בין הורה לילדיו להליכים שבתוך כתלי בית המשפט ולהליכים שמחוצה לו. הליך המתנהל בתוך כותלי בית המשפט הינו הליך התביעה המקובל והסטנדרטי. הליכים מחוץ לכותלי בית המשפט כוללים את הליך הבוררות וכן את הליך הגישור.

הליך ניהול התביעה בבית המשפט נחשב, ובצדק, להליך נוקשה ופורמלי, בשל כפיפותו לדין המהותי ולסדרי הדין והראיות הנהוגות בבית המשפט לענייני משפחה.

לעומת זאת, הליך הגישור פטור מהם מטבעו ואילו לגבי הליך הבוררות, הצדדים יכולים לקבוע בהסכמה כי גם הם יהיו פטורים מהם. דבר זה מקנה לשני ההליכים הללו את האפשרות להגיע לפתרונות מוסכמים בין הצדדים בדרכים הרבה יותר גמישות ויצירתיות.

בנוסף, הליכי הבוררות והגישור הינם הליכים קצרים ומהירים מההליכים המתנהלים בבית המשפט, דבר שמביא לחיסכון ניכר בזמן, כסף ואנרגיות נפשיות.

יחד עם זאת, להליך הגישור ישנם גם יתרונות ברורים על פני הליך הבוררות, אשר באים לידי ביטוי במיוחד בהקשר של פתרון סכסוכים בין הורים לילדיהם.

שכן, כאשר מדובר בפתרון סכסוך בין הורים לילדיהם, יש לזכור שהמטרה איננה רק ליישב את המחלוקת המשפטית-כלכלית בין הצדדים אלא גם, ולעתים אף בעיקר, לאפשר לצדדים לשקם את יחסיהם, כך שהם יוכלו להמשיך ולקיים קשר משפחתי תקין ביניהם גם בעתיד.

כלומר, בשונה מסכסוך רגיל אשר מתנהל בין צדדים שאינם קרובי משפחה, כך שאין כל מניעה שהם יתנתקו לגמרי בתום ישוב הסכסוך ביניהם, במקרה שהצדדיםשהנם הורים ילדים, השאיפה הנה וצריכה להיות שהם יוכלו ישקמו את מערכת היחסים המשפחתית הנורמלית ויחזרו לחיי משפחה רגילים.

בהקשר זה להליך הגישור ישנו יתרון מובהק על פני הליך הבוררות. שכן, בדומה להליך ניהול התביעה בבית המשפט, גם מטרת הליך הבוררות הינה להכריע בין העמדות היריבות, ורק במידת האפשר ליישב ביניהן.

לעומת זאת, מטרתו המוצהרת והראשונה במעלה של הליך הגישור הינה לגשר בין עמדות אלו, ולהביא את הצדדים לפתרון מוסכם ובדרכי שלום. לשם כך, הליך הגישור מאפשר לצדדים להיפגש ולתקשר ביניהם באופן ישיר.

כמו כן, ההליך מעודד את הצדדים להביע את עמדותיהם בצורה חופשית וגלויה, ואף לפרוק את כל המתחים והתסכולים שנצברו אצלם, ובכך להסיר את כל אבני הנגף שמעיבים על יכולתם לנהל קשר תקין ובריא.

בכל מקרה, של סכסוך בין ילדים להוריהם, מומלץ להקדים ולפנות לשיחה אישית עם עורכות הדין במשרד גוטמן צברי, שהנן מגשרות מוסמכות ועוסקת מזה שנים בתחום דיני המשפחה ויישוב סכסוכים בדרכים מכובדות, גם מחוץ לכותלי בית המשפט.

ב-99% מהמקרים שטיפלנו, ידענו להביא את הצדדים המסוכסכים לשולחן הישיבות ולפתור את המחלוקות בדרכי נעם ובלי מאבקים מיותרים.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   סכסוכים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון