×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
לאור ריבוי מקרי הגירושין, מצאנו לנכון לתת כמה טיפים לאלה מאיתנו שמצאו אהבה וחדשה ומתחילים מערכת יחסים זוגית שניה, בתקווה לפרק ב' מוצלח יותר...
נישואים שניים: להסיק מסקנות, ליישם ולהצליח בפרק ב'
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו
עורך דין מקצועי לדיני משפחה
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו

בדרך לנישואים שניים עוצרים... לקרוא!

      05/02/2019 15:41

נישואים זה עניין מורכב ובמיוחד כשמדובר על זוגיות בעידן האינטרנט, עידן שבו יותר מידי אנשים סובלים מניכור חברתי ואינטימי, הבניית מציאות מעוותת וחשיפה מוגברת לפיתויים, שעשויה להוביל לבגידות ווירטואליות ומוחשיות.

בשנת 2019 לתחזק מערכת יחסים מונוגמית ארוכת שנים זה עסק לא פשוט בכלל ואם להודות באמת, מעטים האנשים שאכן מצליחים לקיים זוגיות בריאה ומאושרת לאורך כל הדרך.

כך או כך, בכל המקרים שבהם בני זוג בוחרים להישאר במערכת יחסים גרועה ומסתכלת למרות שהם יודעים שאין צ'אנס להחיות את הנישואים ואף על פי שברור להם ולכולם שהגיע הזמן לשחרר ולהיפרד, המניע המרכזי להישארות הוא פחד.

פחד מכישלון זוגי ומשפחתי, פחד מגירושים מאוחרים ומהשלכותיהם, פחד כלכלי ומעל לכל, פחד להישאר לבד. שהרי לימדו אותנו לחשוב ולהאמין שלא טוב היות האדם לבדו.

מבין המתוסכלים, לא כולם מורידים את הראש ונכנעים לשגרה האפורה ובתום ניסיונות כושלים להציל את הנישואים, הם מחליטים לוותר ומפרקים את החבילה.

עובדתית, בכל שנה שחולפת מספר הזוגות שמתגרשים בישראל עולה ועמו גם אחוז גירושי הבזק שנעשים מיד לאחר החתונה. על אף המציאות המצערת ששוברת את האוטופיה הרומנטית שהיינו מקווים לממש, לפיה כל כך הרבה זוגות מתגרשים, יש מי שבוחרים לנסות להתחיל חיים חדשים אחרי הגירושים ואף להתחתן בשנית.

חשוב להבין שפרק ב' בהחלט יכול להפוך לסיפור הצלחה, אך אם לא תיקחו בחשבון גם את האתגרים שהוא עתיד להביא עמו לחייכם, קיימת סבירות רצינית שגם הנישואים השניים שלכם ינחלו תבוסה.

בסקירה שלפניך נדון בהיבטים המשפטיים, הפרקטיים והרגשיים של נישואים שניים ונציע טיפים שבתקווה יסייעו גם לכם להתמודד בהצלחה הפרק עם החדש בחייכם.

זה מה שקובע החוק לגבי נישואים שניים

ראשית נבהיר שידע זה כח ולכן בכל אופן נמליץ לאנשים שנישאו בשנית, להתייעץ עם עורך דין מנוסה לדיני משפחה, כדי להבין מה הזכויות והחובות שלכם מבחינה חוקית.

ככלל, רווקים וגרושים בישראל יכולים להינשא בשנית וזאת למעט מקרים חריגים של פסולי חיתון, שאז יש אלטרנטיבות לנישואים ברבנות.

בתי המשפט בארץ רואים את טובת הילדים מעל לכל ולכן כשמדובר על אבא גרוש או אמא גרושה שמתחתנים בפעם השנייה או השלישית, הוראות החוק משתנות ומותאמות, כדי לאפשר את קיום התא המשפחתי החדש שנוצר.

השינויים האמורים יכולים להיות קשורים לשינוי מקום המגורים של ההורה המשמורן, שהיה מוגבל לטווח קילומטרים מסוים על מנת לא לפגוע בהסדרי השהות ובקשר בין הילדים להורה שאינו המשמורן וכך גם לגבי נוהל יציאה לחו"ל.

בנוסף, תשלומי מזונות הילדים עשויים להשתנות וזה כמובן רק אחרי שיתקבל לכך אישור מבית המשפט.

כמו כן, כשמתחתנים בשנית, ברוב המקרים כל אחד מבני הזוג מגיע לקשר עם רכוש שצבר ולא משנה אם המצב הכלכלי של השניים זהה או לא, שכן, בשונה מהפעם הראשונה שבה התחתנתם והייתם בסך הכל בלי יותר מידי כסף ו/או נכנסים, עכשיו הסכם ממון יכול למנוע הרבה אי נעימויות ועימותים בהמשך.

לדוגמא, במקרה של גירושים נוספים או חלילה במקרה של מוות וסכסוכי יורשים בין הילדים. הכללים הללו רלוונטיים גם אם מדובר על זוגיות מחודשת עם הגרוש/ה, שאז בית המשפט מתייחס למערכת היחסים שקמה לתחייה באופן שונה מאשר בפרק הראשון שלה.

השפעתו של פרק ב' על התא המשפחתי

מלבד היבטים משפטיים, לנישואים שניים יש גם לא מעט השלכות על התא המשפחתי ברמה הפרקטית ובמיוחד כשבני הזוג מגיעים לקשר כשלכל אחד מהם כבר יש ילדים.

המעבר למגורים משותפים בבית שבו גרים הילדים של בן/ת הזוג או במקרים אחרים, מעבר לבית שבו יגורו יחד גם הילדים של האישה וגם הילדים של הגבר, הוא מעבר מורכב לא רק ברמה הכלכלית, אלא גם ברמה הפרקטית – הן לבני הזוג והן לילדים שלהם.

פתאום במקום שניים או שלושה ילדים יש שישה ואף יותר. התור לשירותים ולמקלחת מתארך, הכנת כריכים לבתי הספר ו/או הגנים הופכת למבצע של ממש וכך גם ההסעות לחוגים ואירוח חברים.

הסטטוס החדש דורש היערכות רצינית ומאלץ את שני בני הזוג להתמודד עם שינוי ארגוני, ממש כמו בעסק שמתרחב. אם התא המשפחתי לא ינוהל בחוכמה וחשוב מכך, אם התקשורת בין בני הזוג אודות השינויים המתקיימים לא תהיה טובה ופתוחה דיו, הסיכוי של הקשר להצליח יהיה קלוש.

ואם כבר בילדים עסקינן, אחרי נישואים שניים ובפרט כאלו שכוללים מעבר משותף עם בן/ת זוג שיש לו ילדים, עלול להיווצר מצב של ניכור הורי מצב הילדים של ההורה שאינו המשמורן הראשי.

אותם ילדים מרגישים שילדים אחרים תפסו את המקום בבית (ולראייתם גם בלב) של אבא או אמא, מה שגורם להם להתרחק, להימנע ממפגשים משותפים ואף לסרב לישון אצל אותו הורה.

במקרים כאלו מוכרחים לדבר עם הילדים ואם זה לא עוזר, לגייס גם את הגרוש/ה ופסיכולוג ילדים לטובת העניין ובכל מקרה לא לוותר ולהבין שתופעת הניכור ההורי איננה עניין זר ויש דרכים לפתור אותה.

איך מתמודדים עם הקשיים הרגשיים?

במהלך הדרך כולנו עברנו ועוד נעבור חוויות שעיצבו את זהותנו וחלק מהחוויות, לאו דווקא היו ויהיו נעימות וטובות. כשאנשים מגיעים לנישואים שניים, לא אחת הם באים לקשר אחרי הליך גירושין ארוך, מורכב ומכוער ולא זאת בלבד, אלא שהם סוחבים טראומות מהקשר הקודם.

גם אם לא מדובר על מקרים קיצוניים כמו למשל נשים שסבלו בנישואים הקודמים מאלימות מילולית, כלכלית או פיזית, הפחד להיכוות בשנית קיים, נוכח ועלול להשפיע לרעה על מערכת היחסים החדשה.

נוסיף למטעני ומשקעי העבר גם אתגרים מההווה ובכלל זאת קשיים טכניים ופיננסיים בבניית התא המשפחתי החדש, מריבות בין הילדים שלכם והילדים של בן/ת הזוג וכמובן, ריבים שגרתיים בין בני הזוג שקיימים בכל מערכת יחסים תקינה והנה קיבלנו מערבולת רגשית לתפארת.

על מנת להתמודד עם הקשיים הרגשיים בפרק ב', מוכרחים להיות בעבודה מתמדת ובעיקר לדבר אחד עם השנייה. תקשורת טובה תסייע לכם לנהל ולהתנהל טוב יותר בפרק ב' והטיפ הכי חשוב שיש בהקשר הזה, הוא להיות סבלניים ולקחת בחשבון שזוגיות דורשת השקעה והקשבה.

רוצים ליהנות מנישואים טובים בפעם השנייה?

תלמדו מהטעויות שעשיתם בפעם הראשונה, תתגמשו ותתחייבו מכל הלב להצלחתו של המסע המשותף. אם תבחרו כל יום מחדש זה בזו ותהיו נאמנים לקשר (וכמובן לעצמכם), בהכרח תזכו ליהנות מרגעים מאושרים יותר בנישואים ובכלל בחיים.

קראו עוד בנושא: מדריך לפרודה הטריה שרוצה להתחיל פרק חדש בחיים...

קרא עוד
שייך לנושא:   דיני משפחה   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (6) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 6 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון