×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
אחד ההורים רוצה לעבור דירה לאחר הגירושין, מה קובע החוק ומה עמדת בית המשפט?
מעבר דירה לאחר גירושין מבלי לפגוע בילדים - איך עושים את זה נכון?
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו
ייעוץ משפטי על משמורת ילדים
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו

אחד ההורים רוצה לעבור דירה לאחר הגירושין...

      27/07/2022 14:54

כמו כל נושא שקשור לילדים במסגרת הליכי הגירושין, אין חולק שסוגיית קביעת משמורת הילדים והסדרי הראיה נמנית על הסוגיות החשובות ביותר במסגרת הליכים אלו.

אין גם חולק שלהורים עדיף להגיע להסכמה משותפת בעניין זה ולקבל את אישור בית המשפט לכך.

אולם, במידה וההורים אינם מצליחים להגיע להסכמה כזו, אזי אין מנוס מפניה לבית המשפט שיכריע בעניין זה במקומם, בהתאם לסעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב-1962. עקרונית, משמורת הילדים יכולה להיות יחידנית או משותפת.

כאשר מדובר במשמורת יחידנית לפיה רק אחד מההורים יחזיק במשמורת על הילדים, אזי ההורה השני זכאי להסדרי ראיה עם הילדים. כאשר מדובר במשמורת משותפת, שני ההורים מחזיקים לסירוגין במשמורת על הילדים.

בכל מקרה, בדרך כלל ההורים משתדלים גם לגור זה בקרבת זו, על מנת להקל על מימושם של הסדרי המשמורת והסדרי הראיה.

בהקשר זה התעוררה השאלה מה קורה במידה ואחד מההורים המחזיק במשמורת מעוניין לעבור דירה לאחר הגירושין, במרחק רב מדירתו הנוכחית וזאת באופן שעלול לפגוע בהסדרי המשמורת והראיה של הילדים עם ההורה השני.

בסקירה המעניינת שלפניך נסביר בהרחבה כיצד יש לפעול לצורך מעבר דירה לאחר הגירושין והכל תוך שמירה על האינטרסים של הילדים.

ובכן, גם במקרה כזה עדיף כמובן שהדבר ייעשה בהסכמת ההורים, בכפוף לקבלת אישור בית המשפט לכך.

במידה והדבר אינו אפשרי וההורה השני מתנגד למעבר הדירה של ההורה האחר, אזי ההורה המשמורן רשאי להגיש בקשה מטעמו לקבלת הסכמת בית המשפט לכך.

יחד עם זאת, במידה וההורה המשמורן יעבור דירה ללא הסכמת ההורה השני וכן מבלי לקבל מראש את אישור בית המשפט לכך, יוכל ההורה השני לעתור לבית המשפט כנגד מעבר הדירה ולהחזרת הילדים למקום מגוריהם המקורי.

במידה ובית המשפט ימצא כי מעבר הדירה מנוגד לטובת הילדים וכן עלול לפגוע בקשר שבינם להורה השני הוא יורה להורה המשמורן לחזור עם הילדים למקום מגוריהם המקורי ואולי אף יורה על העברת המשמורת להורה השני, במידה והוא ימצא הדבר תואם את טובת הילדים.

עוד בנושא: בית המשפט הורה על הפרדה גיאוגרפית בין ההורים לטובת הילדים!

במסגרת הליך תמ"ש 36016-09-15 פלוני נ' פלונית אשר התנהל בפני בית המשפט לענייני משפחה בבאר שבע, נדון מקרה בו הוסכם במסגרת הסכם הגירושין של הצדדים כי "הילדים יישארו במשמורת האם ובטיפולה, זכות האב לראות את ילדיו בכל עת שיחפוץ בתיאום מראש עם האם".

אולם, 3 שנים לאחר הגירושין האם עברה עם הילדים מדימונה לאשדוד בשל רצונה לחיות עם בן זוגה שגר ועבד שם וזאת באופן חטוף ומהיר וללא ידיעת האב וממילא ללא הסכמתו.

האב טען כי הוא נהג לפגוש את הילדים ארבע פעמים בשבוע וכי בכל סוף שבוע שני הילדים לנו בביתו וכי מעבר הילדים יפגע בהסדרי הראיה שלו איתם. בנוסף ביקש האב להורות על העברת משמורת הילדים אליו.

בית המשפט קבע כי לא רק שהעתקת מקום מגורי הקטינים לא נעשתה מתוך טובת הילדים, אלא שהיא אף פוגעת בהם ומתעלמת באופן מוחלט מרגשותיהם ומצורכיהם.

בית המשפט ציין כי הוא ער לרצונה ולזכותה של האם לחיות עם בן זוגה במקום עבודתו ומגוריו, אולם מאחר שהאם הנה משמורנית, אזי זכותה להעתקת מקום מגורי הילדים כפופה לטובת הילדים, להכנה אשר צריכה להיעשות מבעוד מעוד לצורך כך ולמתווה הקבוע בחוק הכשרות.

בהתאם לכך הורה בית המשפט שהילדים יושבו להתגורר בדימונה תוך יום וכי במידה וקיימת מניעה מצד האם לשוב ולהתגורר עם הילדים בדימונה, למרות שלא צריכה להיות כזו, כי היא טרם פינתה את הדירה שם, יועברו הילדים למשמורתו הזמנית של האב עד שהאם תסדיר את מגוריה בדימונה.

עוד נקבע כי במידה והאם תרצה בכל זאת לעבור לאשדוד, יהיה עליה להגיש בקשה מתאימה לכך בפני בית המשפט.

לסיכום, כאשר אחד מההורים המשמורנים מעוניין לעבור דירה לאחר הגירושין באופן שירחיק את הילדים מההורה השני ויפגע בהסדרי הראיה והקשר של הילדים עמו, רצוי שהוא יקבל את הסכמת ההורה השני לכך ולאחר מכן יפעל גם לקבל את אישור בית המשפט לכך.

במידה ואותו הורה איננו מצליח לקבל את הסכמת ההורה השני למעבר הדירה, ביכולתו לפנות לבית המשפט בבקשה לקבלת אישורו לכך, חרף התנגדות ההורה השני.

בכל מקרה אסור לאותו הורה לעבור דירה על דעת עצמו וללא קבלת הסכמת ההורה השני ו / או אישור בית המשפט לכך ואם הוא חלילה פעל כך, אזי ההורה השני יכול לפנות אף הוא לבית המשפט במקרה כזה.

קריאה נוספת:

קרא עוד
שייך לנושא:   משמורת ילדים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון