×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
אחרי הפרידה והגירושין, הגיע הזמן לשכוח ולצאת לדרך חדשה. כלים מעשיים לפרוד הטרי שרוצה לחזור לשגרת החיים...
מדריך לפרוד: כך תתחיל חיים חדשים אחרי הגירושין והפרידה
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

מדריך לפרוד הטרי שרוצה לצאת לדרך חדשה

      22/08/2018 15:51

הסטריאוטיפים שעל פיהם רובנו חיים, מקטלגים גברים ונשים פרודים באופן שונה.

לרוב, לאישה גרושה נוטים להדביק תארים שליליים ואילו כשמדובר בגבר גרוש, החברה מייחסת לו תהילה ואטרקטיביות.

מיותר לציין שלהכללה הזו אין כל קשר למציאות, שכן התמודדות עם פרידה וגירושין היא קשה בכל מצב.

זה בכלל לא משנה אם אתה זה שהחליט לחתוך את הקשר ולהיפרד או אם היא זו שיזמה את המהלך, כיוון שמשך ואופי ההחלמה משתנים מגבר לגבר והם תלויים במגוון נסיבות.

בסקירה שלפניך נביא כמה וכמה טיפים פרקטיים שיעזרו לך להסתגל לימים הראשונים שאחרי הפרידה, בתקווה שגם אתה תדע כיצד להתנהל מחוץ למסגרת הנישואין, להחלים מהמשבר, ללמוד איך להיות אבא גרוש במידה ויש לך ילדים, לפתוח דף חדש בחייך ואולי בבוא העת לתת צ'אנס גם לפרק ב'.

אל תשמור איתה על קשר!

העצה הראשונה לפרוד הטרי היא לא לשמור על קשר עם הגרושה, מעבר כמובן לתקשורת הבסיסית שצריכה להתקיים לטובת הילדים המשותפים, היה וישנם ילדים בתמונה.

אחרי שסיימתם את הסאגה המתישה והכואבת של חלוקת רכוש, קביעת הסדרי ראייה, מזונות וכיוצא בזה, כדאי מאוד לקחת כמה צעדים אחורה מבת זוגך לשעבר.

זה אומר בראש ובראשנה להפסיק לעקוב אחריה ברשתות החברתיות, לא לבדוק עם חברות שלה מה שלומה ולא לנהל אחריה מעקבים בדרך אל ומעבודתה.

אם תמשיך להיות בקשר צמוד עם הגרושה, הסיכויים שתצליח לשקם את עצמך, להחלים מהנישואין שפורקו ולצאת לדרך חדשה, נמוכים מאוד.

גם אם אתה מרגיש בודד או מבולבול, זה לחלוטין מיותר לסמס, להתקשר, להיפגש ו/או לשכב. ההחלטה שהגיע הזמן לשחרר ולהיפרד נלקחה לאחר מחשבה וסביר מאוד להניח שהגעגוע שאתה חש עכשיו והדחף לדבר שוב, קשורים בעיקר לעובדה שהתרגלת להיות בקשר ושעכשיו אתה פשוט מפחד להיות לבד.

תאסוף את עצמך ותתאפס

הימים הראשונים שלאחר הגירושין מלווים בתחושת אובדן, תמיד. בין אם הנישואין פורקו בהסכמה הדדית ובדרכי שלום, בין אם הם נבעו בשל ריבים חוזרים ונשנים או אם זה קרה בגלל בגידה.

אחרי שמתגרשים ישנו פרק זמן שדרוש לכל אחד על מנת לעכל את האובדן ולהתאבל. להתאבל על התא המשפחתי שנהרס, על האהבה שנגמרה, על האגו שנפגע ובמיוחד, על חלום הזוגיות הרומנטי שהתנפץ לרסיסים. כשמפרקים נישואין, בעצם מפרקים רעיון שבו האמנתם והפירוק הזה מטבעו, משאיר בנו סימנים.

לאונרד כהן כתב פעם: "There is a crack in everything, that’s how the light gets in" כלומר, יש סדקים בכל דבר וזו הדרך של האור לחדור פנימה.

המשפט הזה רלוונטי להתמודדות עם גירושין ועם הצלקות שהם מותירים בנו ולכן, ככל שתקדים לאסוף את עצמך, להתאפס ולקבל בהשלמה והבנה את הסימנים והסדקים שנותרו בך בשל הפרידה, כך ייטב והאור יוכל להיכנס אליך שוב.

תשקיע במה שעושה לך טוב

כשהבירוקרטיה של הגירושין נגמרת ומתחילה להיווצר שגרה, בלי הבת זוג ובחלק מהזמן גם בלי הילדים, מטבע הדברים יש ריקנות מסוימת.

כדי למלא את החלל באופן מושכל ובריא ולא לרסק את עצמך עם כמויות עצומות של אלכוהול, סמים ומשככי כאבים ורגשות אחרים, כדאי להשקיע במה שבאמת עושה לך טוב.

מומלץ למפות מבחינה רגשית את השעות ביום שבהן אתה מרגיש יותר עצבות ובדידות ולנסות למלא את המקומות שבהם אתה נגרר למטה בדברים טובים.

תברר מה גורם לך להרגיש חיוני ושמח ותקדיש את הזמן שלך לטובת אותם דברים. צא מהבית, תשקיע בתחביבים ישנים, תפתח תחביבים חדשים, תרוץ באוויר הפתוח, תצפה בסדרה מעניינת, תקבע דרינק עם חברים, תפגוש יותר את ההורים, תטייל עם הילדים בטבע ותייצר חוויות חדשות שמתאימות לסטטוס הנוכחי שלך.

במעמד זה נציין שחשוב לסגל הרגלים של רווק (גרוש) וכמו כן, גם להתחבר לחברים רווקים / גרושים.

ריבאונד זו לא מילה גסה...

טיפ נוסף בהקשר לחיים שאחרי הגירושין, הוא לפרגן לעצמך בבילויים ופאן ולא לפסול ריבאונד. זה אולי לא פוליטיקלי קורקט לומר זאת, אבל אין כמו להתנחם בזרועותיה של אישה אחרת כדי להתגבר על הבדידות ובואו נודה באמת, כולם עושים את זה, גם גברים וגם נשים שרוצות להתחיל מחדש.

מה שכן, כמובן שלא צריך להיות דושבאג ולרמות את הבחורה שאתה יוצא איתה ובכל אופן, עדיף לשים את כל הקלפים על השולחן מראש.

הריבאונד אגב, לא חייב להיגמר רק בסקס או סטוצ'ים. אפשר ורצוי לצאת גם לדייטים ובמידה ואתה כבר מצליח להסתכל קדימה אל פניי העתיד, עדיף שתשחק לפי הכללים של שוק הדייטינג העכשווי.

מה זה אומר? שלזוגיות בעידן האינטרנט יש חוקים משלה והדרך להיכרויות עוברת לרוב דרך הרשתות החברתיות וביניהן אפליקציות ואתרי היכרויות כמו טינדר, אוקיי קיופיד, היכרויות לאקדמאיים אלפא וכך הלאה.

לקפוץ למים ולתכנן פרק ב'

אנשים מפחדים להיפרד, אבל הם יותר מפחדים להתחיל פרק ב' אחרי פרידה. שאלות דוגמת 'איך אוכל להתאהב שוב?', 'מה אם הקשר לא יצליח?', 'איך אכניס מישהי חדשה לחיים שלי?', 'איך הילדים יקבלו את זה?', 'מה יהיה אם שוב אצטרך להתמודד עם גירושין?' ו'האם אני בכלל בנוי לכל הכאב ראש שכרוך בזוגיות?' נשמעות ללא הרף.

אם אתה מרגיש שאתה צריך עוד זמן לבד זה לגמרי בסדר, אבל שים לב שאתה לא שוקע לתוך קיבעון.

היה ועברת כבר את שלב ה-בא לי להיות עם עצמי, להתבאס או לעוף על חיי כגרוש ואם אתה רוצה למצוא זוגיות, עליך לשים בצד את טראומות העבר ולהגיע לקשר בראש מורם. זה נכון שסצנת הדייטים לא פשוטה לאף אחד מהצדדים, אבל היא לא כל כך נוראית.

היום בנקודה שבה אתה נמצא, אחרי שכבר התנסית בזוגיות ארוכת טווח, אתה חכם יותר ויודע מה אתה מחפש, על מה אתה מוכן להתפשר ואיפה עוברים הגבולות האדומים שלך ויכול מאוד להיות שדווקא מהמקום הזה, תהיה לך הזדמנות טובה יותר לקשר חדש וחיובי.

אמנם אין מתכון לזוגיות בריאה ומאושרת וגם אין דבר כזה האחת, שהרי חווית את זה על בשרך.

מה כן יש? יש בחירה. בחירה במישהי שמעניינת ומרגשת אותך, במישהי שאתה מוכן להשקיע בה.

תהיה אמיץ, אל תוותר על לאהוב ולהרגיש שוב נאהב ואל תפחד לטעות. ולסיום, תשאל את עצמך בכנות מה אתה מעדיף - כישלון מפואר על חלומות במגירה?

קרא עוד בנושא: לחזור לזוגיות עם הגרושה...

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון