×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בית הדין הרבני הכריע כי על הבעל לתת גט מיידי לאשתו בשל עילת מיאוס! הכירו את עיקרי ההכרעה החשובה והשלכותיה למקרי גירושין דומים...
מאיס עלי: חיוב בעל לתת לאשתו גט מיידי בעילת מאיסות
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

חיוב במתן גט מיידי בעילת מאיסות

      29/04/2021 12:14

בית הדין הרבני חייב בעל לתת לאשתו גט באופן מיידי בהסתמך על עילת מיאוס, לאחר שהתקבלה טענת האשה לפיה היא איננה יכולה לסבול את הבעל מכיוון שהוא הפעיל אלימות מילולית בוטה, תוך שנהג לקלל אותה בכינויי גנאי ולהשפיל אותה בביטויים גזעניים.

כך נקבע במסגרת הליך ב"ה 1213374-1 פלונית נ' פלוני שהתנהל בפני בית הדין הרבני ברחובות.

כיצד הגיע המקרה לפתחו של בית הדין?

פסק הדין עסק בשני בני זוג שנישאו בשנת 2013 והביאו לעולם שני ילדים, אך נקלעו למשבר זוגי ואף החלו לישון בחדרים נפרדים משנת 2018.

בסוף שנת 2018 החלו השניים תהליך של טיפול זוגי אולם הטיפול נכשל, כאשר כל אחד מהם מטיל על השני את האשמה בשל כשלון הטיפול.

בתחילת שנת 2019 האשה אף הזמינה את המשטרה לביתם בטענה שהבעל איים עליה ועל הילדים, ובעקבות זאת הורחק הבעל מהבית.

לאחר מכן האשה הגישה תביעת גירושין כנגד הבעל ותביעת כתובה בסך של 300,000 ₪, בטענה שהוא הפעיל כלפיה אלימות כלכלית, מילולית ונפשית. לדבריה, הבעל השפיל וקילל אותה בכינוי גנאי וביטויים גזעניים על רקע מוצאה, נמנע מלטפל בבית ובילדים ואף אסר על הוריה מלהיכנס לביתם ולראות את נכדיהם.

הבעל טען שמדובר באשה צעקנית וכעסנית, והיא זו שנהגה באלימות מילולית כלפיו וכלפי הוריו ואף באלימות פיזית כלפי הילדים.

לדבריו, האשה אסרה עליו להזמין את הוריו לביתם, ואף סירבה לקיים עמו יחסים במשך תקופה ממושכת בטענה שהיא נגעלת ממנו ואיננה מסוגלת שיגע בה. עם זאת, הבעל התנגד בתחילה למתן גט וביקש לנסות שלום בית.

האשה הודתה שהיא אינה מקיימת יחסים עם הבעל, אולם נימקה זאת בטענת "מאיס עלי" כלומר, שהוא מאוס עליה ושהיא איננה יכולה לסבול אותו. עוד טענה האשה שבקשת ניסיון שלום הבית של הבעל איננה כנה.

בהמשך הבעל חזר בו מבקשת שלום הבית והסכים למתן גט, אך דרש שסידור הגט ייעשה רק לאחר סיום כל ההליכים בין בני הזוג בבית המשפט לענייני משפחה.

האשה התנגדה לכך ודרשה שהבעל יתן לה את הגט באופן מיידי, בנימוק שאין לאפשר לבעל לעגן אותה, מאחר שהוא כבר סירב לתת לה גט במשך למעלה משנתיים, ואין לתלות את מתן הגט בסיום ההליכים בבית המשפט לענייני משפחה.

הבעל מחוייב לתת גט לאשתו בעילת מאיסות וזאת באופן מיידי

בית הדין ציין כי טענת מאיס עלי הנה טענה שמוכרת לפי ההלכה כעילת גירושין שמצדיקה לחייב את הבעל במתן גט לאשה, ככל שהיא נומקה כנדרש על ידי האשה.

במקרה דנן מדובר במקרה קלאסי של טענת מאיס עלי, מאחר שהאשה טענה שהבעל כינה אותה בשמות גנאי, השפיל אותה בביטויים גזעניים עקב מוצאה, והיא גם לא הכחישה את טענות הבעל לפיהן היא סירבה לקיים עמו יחסים במשך תקופה ארוכה בטענה שהיא נגעלת ממנו, לא רוצה שיתקרב אליה ולא מסוגלת שיגע בה.

בית הדין ציין כי ישנה מחלוקת בין הפוסקים האם טענת מאיס עלי עוסקת רק במאיסות מיחסי מין בלבד, או מאיסות באופן כללי. עם זאת, במקרה דנן מדובר באשה שמואסת בבעלה באופן כללי, ובוודאי גם מבחינת יחסי אישות ולכן הבעל חייב בכל מקרה לתת לה גט.

בנוסף קבע בית הדין שעל הבעל לתת לאשה את הגט באופן מיידי, תוך שהוא דוחה את טענת הבעל לפיה יש לדחות את סידור הגט עד לאחר סיום כל ההליכים בבית המשפט לענייני משפחה.

בית הדין קבע שאין זכות לכל צד לעגן את משנהו ואם הבעל יסרב לגרשה באופן מיידי, האשה תהיה להגיש כנגד הבעל תביעה להטלת צווי הגבלה.

בית הדין הבהיר שלפי ההלכה, כאשר שני בני הזוג מסכימים להתגרש, אין זה משנה מי מהם לא רצה קודם את בן הזוג השני, ויש לחייב את שניהם להתגרש. כלומר, אין זה משנה מה היה בעבר, והאם אחד מהם חפץ בשלום והליכי הגירושין נכפו עליו, או שאולי שניהם רצו להתגרש מלכתחילה.

מה שעומד בפני בית הדין להכרעה הוא המציאות העכשווית בלבד והיא זו שקובעת, ומכיוון שכיום שניהם רוצים להתגרש, לא דנים בהם לפי דיני מורד או מורדת ומחייבים את שניהם להתגרש.

בסיכומו של דבר קבע בית הדין שעל הבעל לתת לאשתו גט באופן מיידי, ולא להמתין עם סידור הגט עד לאחר סיום כל ההליכים ביניהם בבית המשפט לענייני משפחה.

עם זאת, לגבי ההכרעה בתביעת הכתובה של האשה נקבע שיש להמתין להמשך הליכי חלוקת הרכוש ביניהם בבית המשפט לענייני משפחה.

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון