×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
לפני שתקבל/י החלטה להפרד ולהתגרש, הכר/י כמה דרכים מעשיות שעשויות לעזור להציל את חיי הנישואים שלך...
כלים מעשיים שיעזרו להציל את הנישואים ולמנוע פרידה וגירושין
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

רגע, יכול להיות שעדיין אפשר להציל את הנישואים שלך!

      23/09/2021 11:04

כבר תקופה שאתם אבודים בתוך הנישואים, נעלמים ונאלמים זה מזו, לא מרוצים ולא מרצים ובעיקר, לא מסוגלים להתנתק מהמחשבה שאולי הגיע הזמן לשחרר ולהתגרש.

הקולות בראשכם מתרעמים בערבוביה, הלב והשכל במלחמה ובין כל אלו, אתם מנסים למצוא תשובה שפויה, שתאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת בנוגע למצב.

החלטה שתהיה מלווה במקסימום השלמה ומינימום חרטות.

רגע לפני ששוברים את הכלים ומנפצים את האיזון המוכר והבטוח שהיה מנת חלקכם בשנים האחרונות של הקשר, כדאי לחשוב טוב-טוב, האמנם אתם באמת רוצים להתגרש.

היה והמענה לשאלה הוא שלילי ושני בני הזוג מבינים שהם מקווים לתת צ'אנס אחרון לזוגיות לפני שכל אחד הולך לדרכו, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם להציל את הנישואים.

בשלב הראשון תזהו את הבעיה

קלישאתי ככל שישמע המשפט שחמישים אחוז מהפתרון לבעיה הוא לזהות אותה ולהודות בקיומה, מדובר באמרה שיש לה אחיזה חזקה במציאות. לכן, בשלב הראשון, חשוב לדבר על הדברים בקול רם ולא להתעלם מהעובדה ששניכם כרגע עומדים על צוק גבוה, קרובים מידי לקצה ועלולים ליפול לתהום שאין ממנה דרך חזרה.

רק אחרי שתהיו מסוגלים להיות כנים זה מול זו וכמובן, כל אחד מול עצמו ולומר הנישואים שלנו בדרך לפירוק, אפשר יהיה לחשוב על הצעד הבא.

המפתח לשיקום הזוגיות טמון במידת הרצון לשינוי. מה זה אומר? שכדי להציל את הנישואים שני בני הזוג מוכרחים לרצות לתקן ולהיות נכונים לתהליך.

עניין נוסף בהקשר של זיהוי הבעיה, קשור לסיבה או הסיבות שבגינן אתם שוקלים לגמור את הנישואים - רומנטיקה שדעכה, בגידה, מלכוד כלכלי וכך הלאה.

שיחה פתוחה על הנושאים הללו, תקדם אתכם בדרך ליעד המיוחל, שהוא כאמור, הצלת הזוגיות מפני פרידה.

קחו אחריות קודם כל על עצמכם

טיפ נוסף בהקשר להצלת הנישואים קשור לשאלת האחריות. לאנשים יש נטייה להפנות אצבע מאשימה לכל העולם מלבד לעצמם וכשמדובר על מערכות יחסים ובמיוחד מערכות יחסים רומנטיות, ההאשמות בהכרח יעשו יותר רע מטוב.

במקום להסתכל מה בן/ת הזוג עושה לא טוב (או לא עושה בכלל), עדיף להתבונן קודם כל על עצמכם. סביר מאוד להניח שהתבוננות עצמית תניב כמה מסקנות חדשות על ההתנהגות שלכם כאינדיבידואלים וכפרטנרים בקשר, מסקנות שאולי לא ידעתם או שהעדפתם להדחיק.

תבדקו איפה אתם יכולים להיות יותר טובים ומה אתם יכולים לשפר בעצמכם כדי שהקשר יתרומם. כמו כן, תפסיקו להיות תלותיים בבן/ת הזוג.

זה בסדר לרצות להיות חברים טובים, שיודעים לתמוך ולהכיל ועוד יותר בסדר לדרוש אחד מהשנייה לדעת "להרים" כשמישהו בצרה. אבל ויש פה אבל גדול, הצפייה להישענות טוטאלית היא חד משמעית פסולה. למה?

משום שבן/ת הזוג איננו המושיע, הוא לא אחראי לצרות שלכם ואין לו יכולות להציל אתכם בכל פעם שמשהו מתפקשש בנושאים שאינם קשורים לזוגיות.

אגב, גם בתוך הזוגיות עצמאות לא תזיק וככל שתיקחו יותר אחריות אישית ופחות תחפשו איפה הצד השני היה לא בסדר, לא מתחשב, לא רגיש ולא קשוב, כך יגדלו הסיכויים שהנישואים יעלו שלב ויהפכו מקשר על סף תהום לזוגיות בריאה ומאושרת.

תנקו את הקשר מרעשים חיצוניים

כל אחד מבני הזוג מביא עמו לקשר שק שונה, שכולל היסטוריה משפחתית, חברתית ואישית מלאה בעליות ומורדות.

במהלך השנים הזוגיות נצבעת בהרבה מאוד צבעים, נעימים יותר ונעימים פחות והחוכמה היא לדעת איך לנקות את הקשר מרעשים חיצוניים. זוגיות בעידן האינטרנט היא עסק לא פשוט, שכן הרעשים החיצוניים והגירויים שעוטפים את חיינו בכל רגע נתון הם רבים.

הרעשים הללו יכולים לכלול כל מה שגורם לכם להתרחק ולהתנתק מהקשר ובכלל זאת עיסוק מוגזם ברשתות חברתיות, בגידות, התמכרויות לאלכוהול, סמים, ספורט, אוכל וכיוצא בזה.

ככל שתשאירו בצד את הבריחות שלכם ותשתדלו להסתכל לפחדים בעיניים (וגם אחד לשנייה), כך ייטב. כדי לקיים חיי נישואים מוצלחים לאורך זמן, דרושה השקעה, הקשבה ונוכחות. הרבה מאוד נוכחות.

זה נורמלי לרצות מידי פעם "להחליק" מחלוקות, זה בסדר לשאוף אוויר עם חברים לבד או באמצעות תחביב שעושה לכם נעים על הנשמה, אבל זה לחלוטין לא מועיל לעשות את זה כדי להימנע משהות משותפת עם בן/ת הזוג. שהות שבמסגרתה מדברים, גם על הבעיות.

רוצים להציל את הנישואים? תהיו נוכחים ותתנהגו כדיירי קבע ולא כאורחים זמניים שרק מחפשים תירוץ לברוח.

תשאירו את האגו והמרמור בצד

האגו הוא האויב הכי גדול של האדם ובמיוחד כשמדובר על זוגיות, שבה מעורבים שני אנשים, שלכל אחד מהם אגו משלו. תעשו לעצמכם ולנישואים שלכם טובה ותשאירו את האגו בצד.

תפסיקו לשאול מי עשה מה וכמה, תפסיקו להתחשבן אחד עם השנייה על כל שטות - מי הכניס כביסה למכונה, מי הוציא את הזבל, מי לקח את הילדים לגן ומי משקיע יותר, כי זה לא יעיל.

האגו הורס כל חלקה טובה שהוא נוגע בה ולא רק שהוא לא משרת את הקשר שלכם, הוא גם פוגע בו. צאו לרגע מהסרט שאתם נמצאים בו בזמן כעס, רדו מהעץ ודברו בגובה העיניים ומתוך ראייה אמיתית של האחר.

אפשר להביע חוסר שביעות רצון על הנושאים האמורים בנועם, בדרך שתגרום לצד השני באמת לרצות להקשיב לכם ולהשתפר ולא מתוך מקום של הטפה, תוכחה, צדקנות ומרמור.

למשל, במקום לומר אוף איתך! למה לכל הרוחות שוב קנית מעדנים עם תוקף ליומיים? נסו לומר איזה כיף שעשית סופר, תודה לך. פעם הבאה שים לב לתאריכים וכך הלאה.

בנוסף, דברו מהלב על נושאים שמציקים לכם ואל תתנהלו אחד מול השנייה על ידי משחקי כוחות של "מי ישבר קודם". ההתנהלות הזו ילדותית, לא חכמה ולא אפקטיבית והיא עלולה לשבור את שני הצדדים וגם את הקשר.

תלמדו איך לריב אחד עם השנייה

אחת הבעיות הנפוצות בין בני זוג קשורה לריבים. עובדתית, רובנו לא יודעים איך לריב ולנהל וויכוחים בריאים ובמקום לתקשר את הנושאים שמפריעים לנו, ממקום של סובלנות ואהבה, אנחנו אוגרים ואז מתפוצצים.

תקשורת לוקה בחסר בשילוב אי הסכמות והשקפות שונות בנוגע לסוגיות הקשורות באינטימיות, בחינוך הילדים, בכסף וכיוצא בזה, מובילות את בני הזוג לריבים מכוערים.

כאלו שבמהלכם צועקים, מטנפים זה על זו, מקללים ובמקרים חמורים של אלימות במשפחה, גם מרימים את היד. ריבים שמורידים את הקשר למטה במקום להרים מותירים בכל אחד מהצדדים סימנים וצלקות, שאחר כך בהמשך, קשה לטשטש ולהעלים.

במקום להילחם באגרסיביות על כל מחלוקת או לחלופין, לפצוח בקרב שתיקות מתיש, תיקחו נשימה עמוקה לפני שאתם יורים.

אם תקשיבו ולא רק תשמעו, אם תתדיינו על המחלוקות ולא רק תזרקו סיסמאות לאוויר, אם תדעו להתנצל כשפגעתם ולסלוח כשפגעו בכם וביקשו סליחה ובגדול, אם תלמדו איך לריב בכבוד, יש סבירות גבוהה שתצליחו להוביל את הנישואים למקום טוב יותר.

תקשורת טובה היא המפתח לכל מערכת יחסים בחיים ובמיוחד כשמדובר על מערכות יחסים רומנטית ואם במשך שנים הזנחתם אותה, אל תתפלאו מדוע הגעתם לנקודה שהגעתם בנישואים.

תתמקדו בצדדים הטובים בזוגיות

אנשים שיודעים להסתכל על חצי הכוס המלאה ולמצוא את הטוב באירועים שקורים להם, הם בהכרח אנשים שמצליחים יותר בחיים - בקריירה, בחיי החברה, בתא המשפחתי וכמובן, גם בזוגיות.

התמקדות בטוב מסייעת לייצר אינטראקציה חיובית, נעימה ובונה ומשפרת משמעותית את מצב היחסים בין בני הזוג. אם תצליחו להעריך את מה שיש, להתמקד בטוב ולרומם את עצמכם, אחד את השנייה ואת הקשר, תוכלו לעורר מחדש את האהבה, להבריא את הנישואים ולהימנע מהליך גירושין כואב ומיותר.

אף אחד לא רוצה שיסבירו לו מה הוא עשה לא טוב בשנייה שהוא חוזר הביתה מהעבודה, אף אחת לא רוצה שיפילו עליה באופן יומיומי האשמות, אף אחד לא רוצה ללכת לישון עם אישה מדוכאת ואף אחת לא רוצה להתעורר בבוקר עם גבר ממורמר.

תפסיקו לבדוק מה רע, מה חסר ומה יכול להיות אחרת ותתחילו לחשוב מה טוב, מה יש ואיך ליהנות ממה שיש. התמקדות בטוב לא סותרת את העובדה שסביר מאוד להניח שהנישואים שלכם צריכים להשתפר ומן הסתם, יותר יעיל לחולל שינוי כשמסתכלים קדימה אל האור ולא שקועים רק בבוץ ובעבר.

תתחייבו לקשר ולהצלחת השיקום

בכל שנה שחולפת יותר זוגות בישראל מתגרשים ובהנחה שאתם לא רוצים להפוך לחלק מהסטטיסטיקה העגומה וחושבים שיש עוד על מה לעבוד, עליכם להיות מחויבים במאה אחוז לשיקום של הקשר ולעשות כל מה שצריך כדי שהתהליך יצליח.

טיפול זוגי, גישור, קואצ'ר, זה ממש לא משנה. העיקר שתבחרו בדרך שאתם מאמינים בה ותלכו איתה עד הסוף. בזמן התהליך מומלץ מאוד לצאת לדייט זוגי, לפחות אחד בשבוע, גם אם בהתחלה זה ירגיש לכם מאולץ. כמו כן, רצוי להשתדל להחמיא, להפגין גילויי חיבה, לחזור לקיים יחסי מין ובעיקר להיות אכפתיים זה לזו.

אל תשאלו את עצמכם למה אני פה ואיך החיים שלי היו נראים אם הייתי בוחר בן/ת זוג שונה. שהרי ההחלטה כבר נתקבלה ועתה יש לכם שתי אופציות - לחיות איתה, להחיות את הנישואים ולהציל את הספינה מטביעה או לוותר.

הבחירה להישאר בנישואים ובפרט במערכת יחסים שספגה טלטלות קשות, היא לא בחירה פשוטה, ההפך הוא הנכון. היא בחירה שמלווה בהרבה אתגרים והתמודדויות. ההצלחה תלויה ברצון של שני בני הזוג לתקן ובמידת המחויבת לתהליך.

החלטתם להישאר? תשקיעו. תשקיעו בשיקום, תהיו נוכחים ותאמינו מכל הלב שאפשר לתקן.

קראו עוד בנושא: למה כל כך הרבה זוגות מתגרשים?

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (7) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 7 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון