×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
לשבור את השגרה, לעורר את האינטימיות ולקחת אחריות על הקשר הזוגי, לפני שיהיה מאוחר מדי...
כלים מעשיים שיעזרו לך להחיות את חיי הנישואים שלך!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו
עורך דין מקצועי לדיני משפחה
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו

הדרך שלך להחיות ולעורר את חיי הנישואים!

      26/09/2018 15:08

התרחיש הבא מוכר לכולם: אתם מכירים מישהו, מתחברים, מתקרבים ובשלב כלשהו, במתכוון או שלא, הקשר הקליל הופך לזוגיות הדוקה ומחייבת.

בהתחלה הוא נראה לכם הכי יפה, הכי חכם, הכי מושך ובקיצור, פרטנר מעולה למערכת יחסים רומנטית ארוכת טווח. מתלהבים ונרגשים מכך שסוף כל סוף מצאתם את זה שעמו תרצו להקים משפחה, אתם מחליטים למסד את הזוגיות על ידי חתונה ברבנות או אלטרנטיבות אחרות לנישואים.

החודשים חולפים ועמם השנים ולאט אך ביסודיות ההרגשה שמשהו בקשר נשחק ושמצב היחסים הוא לא כתמול שלשום, מתגברת.

במקום שיחות עומק אל תוך הלילה וסקס פרוע על הגב של האוטו באמצע שומקום, יש הודעות חטופות על לו"ז החוגים של הילדים ומטלות הבית שצריך לבצע.

השגרה המתישה והניסיון לעשות ג'אגלינג בין העבודה, המשפחה, החברים (ושלא נדבר על זמן לעצמכם), היא לא ממש קרקע פורייה להיווצרותה של מערכת יחסים בריאה ומאושרת, ההפך הוא הנכון.

הלחץ המתמיד ועמו הדעיכה המובנית במד המשיכה לבן/ת הזוג, גורמים לוויכוחים ומתח ביחסים וחמור מכך, במקרי קיצון, אף להתעלמות והאילמות מוחלטת.

אומללים ומדוכאים בתוך הקשר, אנחנו מוצאים את עצמנו עייפים מהיומיום, אפתיים, לא נמשכים ולא מחפשים להימשך. בדיוק ברגע הזה, שנייה לפני ששוברים את הכלים ומפרקים את החבילה בטענה ש'נמאס לי ושום דבר לא הולך להשתנות', כדאי לקחת נשימה ולעצור.

זה נכון שלא צריך להישאר בקשר בכל מחיר ושישנם מצבים שבהם על אף הכאב והפחד הכרוך בפירוק התא המשפחתי, שווה לשקול פרידה ולהתגרש, כמו לדוגמא אם מדובר על בגידה או חלילה על אלימות במשפחה.

אבל ויש פה אבל גדול - העובדה שהנישואים שלכם סובלים מתסמינים של הידרדרות ושחיקה, לאו דווקא מעידה על כך שעדיף לחתוך.

בסקירה הבאה נביא לפניכם עצות פרקטיות שיעזרו לכם להחיות את הנישואים, בתקווה שגם אתם תצליחו לעורר את הקשר לתחייה ולמצוא שוב זה בליבו של זו, מקום של שלווה, אהבה, תשוקה, אינטימיות וביטחון.

יותר אחריות אישית ופחות טענות לפרטנר

בני אדם נוטים להתלונן ולהאשים אנשים אחרים ואת הסביבה במה שקורה להם. התופעה הזו לא רק שאיננה מסייעת לפתרון בעיות, אלא שהיא אף מחריפה אותן והאמת היא שכדי לעשות שינוי זוגי, מוכרחים קודם כל לעשות שינוי אישי.

מה זה אומר? בראש ובראשנה לקחת אחריות על עצמכם ועל ההתנהגות שלכם ולבדוק מה אתם יכולים לעשות טוב יותר כדי לשפר את הנישואים.

אם תצליחו לראות את המקומות האישיים בכם שדורשים התייחסות וטיפול ולא רק לחפש איפה הצד השני מפשל, בוודאות תראו שינוי חיובי בחיי הנישואים. תלונות והאשמות מייצרות ריחוק ותסכול אצל שני הצדדים ולפני שממהרים לדרוש מבן/ת הזוג להשתנות, מומלץ מאוד לשים את האצבע על הנקודות הפרובלמטיות אצלכם שכדאי לנקות.

בנוסף, ככל שתשדלו להבחין בצדדים הטובים אחד של השנייה, להיות חיוביים, להסביר מה כן ולא מה לא ולראות איך אפשר להצליח ולא איפה אפשר להיכשל, יהיה טוב יותר לכולם. אם תגייסו גישה יותר אופטימית ואוהדת לקשר שלכם בפרט ולחיים בכלל, תראו שיפור מיידי בזוגיות.

לקדם את הזוגיות לראש סדר העדיפויות

מרוץ החיים גורם לנו לקחת כמובן מאליו ולשכוח דווקא את הדברים החשובים באמת, כמו הזוגיות והמשפחה שלנו. איכשהו כל העניינים מסביב נעשים חשובים יותר ואנחנו מטאטאים מתחת לשטיח, גם את הטוב וגם את הרע שמלווים את הזוגיות.

ברגעי משבר צפה ועולה האמת המרה, שייתכן והתרחקתם ומחברים הכי טובים ומאהבים נפלאים, הפכתם לשותפים לדירה ותו לא או גרוע מכך, לזרים גמורים.

בנקודה הזו, הדבר הכי מועיל שניתן לעשות כדי לעורר מחדש את חיי הנישואים, הוא להעלות אותם לראש סדר העדיפויות ולהשקיע את מירב המאמצים והזמן בעבודה על היחסים.

יש מגוון רחב של דרכים שיסייעו לכם למקד את תשומת הלב בזוגיות בריאה כמו טיפול זוגי, דייטים רומנטיים לבד וכיוצא בזה. כך או כך, בכל מקרה, הצעד הראשון שעליכם לעשות בהקשר הזה, הוא להודות בקול רם שיש בעיה וששניכם רוצים לעבוד על הזוגיות, כדי להדליק את הניצוץ ולהתקרב מחדש.

דברו אחד עם השנייה לא רק בוואטסאפ

ואם כבר בקרבה עסקינן, זוגיות בעידן האינטרנט מקשה מאוד על שימור של תקשורת אינטימית בין בני זוג.

השיחות בוואטסאפ אמנם נוחות ומקלות במידת מה על השיח, שמתאפשר גם בחטף, אבל אין בהן כדי להוות תחליף לתקשורת הבינאישית פנים מול פנים.

תעשו לעצמכם טובה ובמקום לשלוח סמיילי של לב, תראו אהבה שבאה מהלב, במקום אייקון של ידיים שמסמלות הכרת תודה, תאמרו תודה ובמקום כל היום להתכתב, תרימו טלפון ותתעניינו מה קורה זה בחייו של זו.

במהלך החיים כל אדם עובר מסע שבמסגרתו הוא לומד ומתפתח. כשמדובר על נישואים, יש כמה פרמטרים שצריך לקחת בחשבון וביניהם המסע האישי של האישה, המסע האישי של הגבר וכמובן, המסע המשותף כזוג.

כדי שהתהליך המשותף יניב פירות ועל מנת שחיי הנישואים שלכם לא יהפכו לכותרת ריקה מתוכן, כדאי לשתף אחד את השנייה בחוויות שאתם עוברים במהלך הדרך. שזה אומר להתעניין, לחקור, לדבר ולרצות לדעת ולגלות מה עובר על בן/ת הזוג שלכם.

שיחה טובה מייצרת קרבה והתחושה שיש מי שמקשיב לי ורואה אותי בקשר, היא תנאי הכרחי לזוגיות מאושרת.

צרו חוויות משותפות חדשות ומרגשות

בתחילת הקשר יצאתם לדייטים, שתיתם בירה קרה בערב, אכלתם ארוחת בוקר מפנקת מול הים, נזרקתם באוהל בכנרת והתפנקתם במלון מפנק באילת ועכשיו?

אין חוויות משותפות ואלו שכבר קיימות, לרוב נעשות במסגרת משפחתית מלאה ו/או במקרה הטוב עם חברים אחרים. זה טוב ויפה לבלות בחברותא, אבל לא צריך להיות חכם גדול כדי להבין שמוכרחים גם זמן זוגי לבד, רק שניכם.

אי אפשר לבסס את הקשר על זיכרונות העבר בלבד וכדי להחיות את הנישואים, כדאי מאוד לייצר רגעים חדשים מרגשים וחיוביים. אפשר לסגור חופשה זוגית קצרה, בהתאם לסגנון הבילוי שאתם אוהבים וחשוב אף יותר, לפני שמבזבזים הון תועפות על טיסה לחו"ל ושהות במלונות חמישה כוכבים, להתחיל בקטן.

אם לא תייצרו זמן משותף גם לפאן בשגרה, הזמן לא יציע את עצמו ולכן, תקבעו דייט קבוע פעם בשבוע ותתעקשו להוציא אותו לפועל. תשקיעו מחשבה בתכנון של ערבים (או בקרים) חווייתיים ובואו לדייט בסבלנות, בציפייה ליהנות ולהיות בנוכחות ולא במצב רוח ממורמר.

ביטויי חיבה גם בשגרה ולא רק בשמחות

פרגונים ומחמאות מסייעים לשיפור חיי הזוגיות, תמיד. נסו להפגין חיבה כשהפרטנר שלכם עושה משהו טוב ושימו לב שאתם זוכרים לפרגן בקול רם ולא מאחורי הגב, על הישגים אישיים, על הצלחות בקריירה וגם על דברים שנראים זניחים, כמו תספורת חדשה או הקפה שמישהו מכם הכין לשני.

כמו כן, נסו להפתיע ולרגש גם בשגרה ולא רק באירועים מיוחדים ובשמחות. מחמאות משפרות את מצב הרוח וככלל, נתינה מעודדת את שני הצדדים לתת יותר וכך ניתן לייצר גלגל חיובי של קבלה ונתינה.

לסגל הרגלים שמשפיעים עליכם לטובה

בספר "הנסיך הקטן" כתב אנטואן דה סנט אכזופרי "אתה אחראי לכל הרגליך" והמשפט הזה מתקשר באופן מושלם כתשובה לשאלה כיצד להחיות את הזוגיות.

לאורך השנים אנשים מסגלים לעצמם הרגלים ולרוב כשנאמרת המילה הרגלים בהקשר של זוגיות, היא מקבלת קונוטציה שלילית. זאת משום שמרבית ההרגלים שבני זוג נשואים אוספים, הם לא מי יודע מה מתחברים עם רומנטיקה וחיות, בלשון המעטה.

העצה שלנו היא שאם כבר הרגלים, אז לפחות תסגלו הרגלים חיוביים, שישמרו על הקשר שלכם ערני ותוסס ולא ישנוני ודועך.

איזה הרגלים? חיבוק ונשיקה כשיוצאים בבוקר וכשפוגשים אחד את השנייה בלילה, ארוחת ערב משותפת בלי טלוויזיה ובלי טלפונים ואפילו הרגלים רוחניים יותר כמו לדוגמא, שלוש תודות קטנות שאתם אומרים אחד לשנייה לכבוד יום שישי.

יש הרבה הרגלים נעימים ומרימים שאפשר לסגל, חלקם פשוטים יותר וחלקם דורשים חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות.

מה שכן, לא משנה איזה הרגל טוב תבחרו ליישם, הוא בטוח יכניס אור לקשר שלכם.

תלמדו לוותר ותפעלו מתוך חמלה ואהבה

זוגיות לא צריכה להיות רק מריבות ומלחמה, אלא שלום ואם תזכרו את האמרה הזו בעתות משבר וגם במצבים מורכבים ביניכם ותוותרו על להיות צודקים כל הזמן, תרוויחו יותר.

אילן הייטנר כתב באחד מספריו, שלנצח את זוגתך בריב ולצאת 'צודק', משמע להפוך את אשתך למנוצחת והרי ברור שף אחד לא רוצה לחיות עם אישה מנוצחת. לכן, תניחו את הצדקנות בצד ותפעלו מתוך חמלה, אהבה והקשבה.

להגביר את האינטימיות ולקיים יחסי מין

טיפ נוסף לקראת סיום הוא לשכב יותר. בני זוג במערכות יחסים ארוכות נוטים להוריד את עניין המין לתחתית סדר העדיפויות בכל מיני תירוצים - כי הם עייפים, לא מרגישים טוב, בתקופה רעה ביניהם ועוד כהנה וכהנה.

זה הזמן לומר שהלופ הזה לא ייפסק אם לא תפסיקו אותו באופן ייזום והיעדר אינטימיות מינית, פוגעת בכם ובקשר באופן עמוק.

אם הפסקתם לשכב או שתדירות הסקס ביניכם נמוכה להחריד, צריך לפתור את זה בין כותלי חדר השינה או במידה וזה לא עובד לבד, להיעזר בסקסולוגית או יועץ מיני.

תמיד אפשר לעורר מחדש תשוקה מינית, זה פשוט מצריך סבלנות ומאמץ ואין שום סיבה לחיות בתוך נישואים שבהם אתם לא מסופקים מינית ולא מספקים את בן/ת הזוג.

מחסור בסקס הוא לא דבר טוב אף פעם ומעבר לכך שהוא עשוי להוביל לבגידות, הוא פוגע בהערכה העצמית של כל אחד מבני הזוג ומייצר ניכור וזרות.

תתחייבו מחדש כאילו זו הפעם הראשונה!

המלצה אחרונה וחשובה לסיכומו של הדיון, קשורה בבחירה להתחייב אחד לשנייה ולקשר, כאילו זו הפעם הראשונה. זוכרים בהתחלה כשנשבעתם מתחת לחופה לדאוג, לכבד ולרצות לאהוב לנצח?

תשאלו את עצמכם לאן זה נעלם והאם יש לכם את הכוחות והאנרגיה לבחור שוב.

מערכת יחסים זוגית דורשת השקעה והיא מלווה בבחירה תמידית. לבחור לרצות להיות ביחד, לבחור להתמודד כזוג עם האתגרים שמביאים אלינו החיים ובשורה התחתונה - לבחור להישאר.

אם ניסיתם הכל והנישואים שלכם עדיין בקאנטים, אולי הגיע הזמן להיפרד. אבל, אם החלטתם שאתם נשארים בתוך הנישואים, לכו עם זה עד הסוף ותעשו את כל המאמצים הדרושים כדי שהזוגיות הזו תצליח.

אי אפשר להתלונן שלא טוב לכם בקשר, אבל להישאר פאסיביים ולא ננקוט פעולות כדי לשנות את המצב.

נשארתם? תתחייבו מכל הלב לתהליך, תראו את האור ותאמינו בקשר ובעיקר, באדם שנמצא מולכם. תבחרו לאהוב כל יום מחדש ותזכרו, אף אחד לא מכריח אתכם להישאר ותמיד אפשר לבחור אחרת.

קראו עוד בנושא: זוגיות במלכוד כלכלי

קרא עוד
שייך לנושא:   דיני משפחה   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון