×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
ישנם דברים שפשוט אסור לעשות בהליך הגירושין ואם החלטת להתגרש, כדאי לך לקרוא...
החלטת להתגרש? אלה 10 דברים שאסור לך לעשות בכל מקרה!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

10 דברים שאסור לך לעשות בהליך הגירושין!

      15/09/2020 12:36

כשם שקבלת ההחלטה להתגרש איננה קלה, כך גם מימוש ההחלטה להתגרש איננו קל. זאת בעיקר בשל מורכבותם של הליכי הגירושין וההיבטים השונים והרבים הכרוכים בהם.

על מנת לכלכל את צעדיכם בתבונה, חשוב מאד להתכונן מראש, לגבש אסטרטגיה נכונה להליכים הצפויים, להיעזר בשירותיו של עורך דין מעולה וללמוד מהי הדרך החכמה להתנהל במסגרת הליכים אלו.

חשוב כמובן להכיר את הצעדים שמומלץ לנקוט בהם ולא פחות חשוב מכך, יש להכיר היטב את הצעדים שיש להימנע מהם בכל מחיר ויהי מה.

בסקירה שלפניך אנו מביאים 10 נקודות חשובות, שכל אדם הנמצא בתחילתו של הליך גירושין חייב להכיר וליישם. ישנם קווים אדומים שאותם אסור לחצות במסגרת הליכי הגירושין, למרות שבמקרים רבים הרוחות מתלהטות וייצר הנקמה זועק.

מה לא לעשות ואיך לא להתנהג

אל תנקטו בהליך משפטי ללא התייעצות עם עורך דין – מומלץ מאד שלא לנקוט בהליך משפטי כלשהו מבלי לפנות קודם לכן לקבלת ייעוץ של עורך דין וברוב המקרים חשוב מאד להיות מיוצג. הליכי גירושין הינם הליכים מורכבים ביותר, ובעלי היבטים וניואנסים רבים, אשר אדם מן השורה כלל אינו בקי בהם.

לפיכך, חשוב מאד לקבל ייעוץ משפטי מקצועי מקדים, אשר יבהיר לכם בפרוטרוט את זכויותיכם וחובותיכם. זאת, על מנת להימנע מטעויות מיותרות ובלתי הפיכות שעלולות לעלות לכם במחיר יקר לטווח הארוך.

אל תשכרו שירותיו של עורך דין שאינו בקי בדיני משפחה בכלל ובהליכי גירושין בפרט - תחום דיני הליכי הגירושין מהווה נושא ספציפי במסגרת ענף דיני המשפחה. אולם, אין להסתפק בשכירת שירותיו של עו"ד העוסק בדיני משפחה באופן כללי, אך אינו בקי בניהול הליכי הגירושין וממילא אינו מנוסה בהם.

בתחום זה, כמו בתחומים משפטיים רבים, אין תחליף לבקיאות הספציפית באופן ניהול הליכי הגירושין. לפיכך דרוש לכם עו"ד בקי ומנוסה בהליכים אלו, עליו קיבלת המלצות מלקוחות אחרים שלו.

אל תניחו שבית הדין הרבני תמיד עדיף לגברים – לבית הדין הרבני ולבית המשפט לענייני משפחה קיימות סמכויות מקבילות לדון בהליכי הגירושין. עקב כך קיימת הנחה רווחת בציבור כי בית הדין הרבני, שפוסק לפי הדין הדתי, תמיד עדיף לגברים, ואילו בית המשפט לענייני משפחה, שפוסק לפי הדין האזרחי, תמיד עדיף לנשים.

ברם, הגם שהנחה זו איננה נטולת בסיס לחלוטין, יש לזכור כי היא איננה נכונה בכל המקרים. שכן, לבית הדין הרבני ישנה גם סמכות להעניק לאשה סעדים יחודיים, שאינם קיימים בבית המשפט לענייני משפחה.

לדוגמא, בית הדין הרבני מוסמך לחייב את הבעל לשלם לאשה את סכום הכתובה. סמכות זו תופעל למשל, כאשר הבעל בגד באשה או ביצע פעולות במטרה לפגוע בשלום הבית.

כמו כן, בית הדין הרבני יכול להורות על מתן צו למדור ספציפי עבור האשה. צו זה מאפשר לאשה להמשיך ולגור בדירת המגורים המשותפת של בני הזוג עד לתום הליכי הגירושין ביניהם, אשר לא פעם עלולים להימשך במשך שנים רבות. ביכולתו של צו זה גם למנוע את מכירת הבית וחלוקת תמורתו בינה לבעלה.

אל תפעלו ממניעי נקמה וכעס – הליכי הגירושין כרוכים לא פעם בכעסים עזים על בן הזוג. ישנם בני זוג לא מעטים אשר מחפשים לפרוק כעסים אלו ולנקום בבן הזוג, באמצעות נקיטת הליכים משפטיים מיותרים או ביצוע 'תרגילים מלוכלכים'.

לא פעם הדברים נעשים גם על חשבון הילדים המשותפים. לדוגמא, כאשר הבעל מתעקש לשלם מזונות ילדים נמוכים אשר אינם תואמים את צרכי הילדים ו/או יכולתו הכלכלית.

נסיון המציאות מראה כי נקיטת הליכים כאלו מוביל לא פעם לנקיטת הליכים דומים מצד בן הזוג השני. כלומר, דבר זה עלול להביא למעגל סגור של נקיטת הליכים נקמניים הדדיים, ובכך לסרבל ולהאריך לשווא את הגירושים.

לפיכך, מומלץ לפעול מהראש ולא מהלב, לנטרל את רגשות הזעם והכעס, ולא להתנהל באופן אימפולסיבי ולנקוט בהליכים מיותרים.

אל תערבו את הילדים בהליך הגירושין - כאשר לבני הזוג המתגרשים קיימים ילדים משותפים משלהם, חשוב מאד להקפיד ולא לערבם בהליך הגירושין. שכן לא פעם הילדים הופכים עקב כך לקורבנות העיקריים של הליכי הגירושין. לפיכך, חשוב מאד לא לגייס את הילדים לצדכם, ולא להסיתם כנגד בן הזוג השני.

כמו כן אין להשתמש בילדים כמעין מרגלים אצל בן הזוג. מומלץ גם לפנות לגורמים טיפוליים כגון עובדת סוציאלית או פסיכולוג ולקבל מהם ייעוץ מקצועי כיצד להתנהל עם הילדים. במידת הצורך, מומלץ גם להפנות אליהם את הילדים, במידה וניכר בהם כי הם זקוקים לתמיכה בעניין זה.

אל תפזרו אינפורמציה מיותרת – במסגרת הליך הגירושין, חשוב מאד להתנהל בזהירות ולא לפזר אינפורמציה מיותרת בפני גורמים שונים. שכן, גורמים אלו עלולים למסור את המידע, במכוון או שלא במכוון, לבן הזוג.

כמו כן, יש לקחת בחשבון שגם בן הזוג אוסף ראיות ומסמכים כנגדכם ועל כן הוא עלול להקליט אתכם שלא בידיעתכם, ולהשתמש באמצעי הקלטה המותקנים על גופו על מכשירי הטלפון שלכם.

לפיכך חשוב מאד להימנע מלומר דברים שעלולים להזיק לכם ולשמש כראיה כנגדכם, בין במסגרת השיחות עמו ובין במסגרת שיחות הטלפון שלכם עם גורמים אחרים וכדומה.

הימנעו מקבלת עצות מגורמים שאינם מקצועיים – רצוי להימנע מקבלת עצות באשר לאופן ניהול הליך הגירושין מצד גורמים שאינם מקצועיים, כגון קרובי משפחה, חברים, מכרים וכו. שכן, לא פעם המדובר בעצות אחיתופל הנובעות מבורות.

במקרים אחרים המדובר בעצות הנובעות מנסיונם הספציפי אשר איננו מתאים בהכרח לנסיבות הספציפיות של המקרה שלכם.

בנוסף, אותן עצות עלולות לנבוע גם מרגשותיהם הסובייקטיביים כלפיכם וכלפי בן הזוג שלכם, ולאו דווקא מהגיון צרוף ומושכל. הליכי גירושין הינם הליכים מקצועיים ומורכבים, ולפיכך יש להקפיד ולהיעזר בייעוץ של גורמים מקצועיים בעלי סמכא בתחום זה.

חשוב לזכור ולהפנים, חברים או בני משפחה שעברו הליכי גירושין אינם עורכי דין ואינם מוסמכים לייעץ לכם. השתדלו להמנע מקבלת "עצות טובות" שיכולות לעלות לכם ביוקר בהמשך הדרך. בדיוק בשביל זה חשוב לקחת עורך דין.

אל תנקטו באלימות – אסור לנקוט באלימות בשום מקרה כלפי בן הזוג השני, יהיו הליכי הגירושים קשים וכואבים ככל שיהיו. בן זוג הנוקט באלימות צפוי להיות מורחק מהבית למשך שלושה חודשים עד שנה. בנוסף, הוא גם צפוי לעמוד לדין פלילי ואף להיאסר בגין כך.

במקרים מסויימים עלולות להיות לכך השלכות גם לגבי סוגיות קביעת משמורת הילדים והסדרי הראיה. כלומר, נקיטת אלימות הנה אסורה ובעלת השלכות חמורות בכל מצב כמובן, אולם כאשר המדובר בנקיטת אלימות במסגרת הליכי גירושין, הדבר עלול להיות חמור בהרבה.

אל תימנעו מלפנות לעזרת הרשויות במידה ונחשפתם לאלימות מצד בן הזוג – במקרה ובו חלילה חוויתם אלימות מצד בן הזוג השני, אל תהססו לפנות לעזרת הרשויות הציבוריות ולבקש את עזרתם, עקב טעמי בושה וכדומה.

הדברים אמורים שבעתיים במקרה ואותו בן הזוג נוהג באלימות גם כלפי ילדיכם המשותפים. לפיכך, בכל מקרה של אלימות מצד בן הזוג, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי למשטרה, למרכזים למניעת אלימות השייכים למשרד הרווחה, ולשירותים הסוציאליים שמפעילה הרשות המקומית.

אל תביימו אירועים של אלימות – תלונות שווא זה NO גדול. כשם שיש להימנע מנקיטת צעדים אלימים כלפי בן הזוג, כך גם יש להימנע מביום של אירועים אלימים מצד בן הזוג, במטרה להפלילו ולהרחיקו מהבית. חשוב לזכור כי כל נסיון להפללת בן הזוג מהווה עבירה פלילית בפני עצמה.

במידה ויסתבר שצד כלשהו הגיש תלונת כזב כנגד בן הזוג שלו, אותו צד עלול למצוא עצמו מואשם בפלילים ולעמוד לדין בגין כך, ממש כמו שקרה במקרה הזה.

עוד בנושא: שימוש בראיות שהושגו תוך חדירה לתיבת דוא"ל האם תשלם פיצויים לגרוש בשל לשון הרע וניכור הורי

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (12) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 12 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון