×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
אם החלטתם להתגרש חשוב שתכירו את 10 הצעדים שאסור לפספס בהליך הגירושין...
החלטת להתגרש? אלה 10 דברים שחייבים לעשות בכל מקרה!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

10 דברים שחייבים לעשות בהליך הגירושין!

      29/11/2015 17:55

קבלת ההחלטה להתגרש הינה תהליך לא קל ומורכב ביותר. זאת בשל ההשלכות הרבות שנובעות מהגירושין, ושלל ההיבטים הרגשיים, הכלכליים והמשפטיים שכרוכים בהם.

אין זה ממש משנה אם החלטת להתגרש או שההחלטה נכפתה עליך, זה אף פעם לא קל.

יחד עם זאת, משהתקבלה ההחלטה להתגרש, חשוב מאד ללמוד ולדעת כיצד מומלץ להתנהל פרקטית מאותה עת ואילך, בבחינת סוף מעשה במחשבה תחילה.

ככל שתקדימו לגבש אסטרטגיה נכונה ולהבין במה כרוכים הליכי הגירושין וכיצד מומלץ לנהלם, כך תוכלו להבטיח את ניהולם המיטבי מבחינתכם. בסקירה שלפניך אנו מביאים 10 טיפים חשובים, שחשוב להפנים וליישם בשלב מוקדם ככל שניתן.

על מה חשוב להקפיד ואיך ראוי להתנהג

פנייה לקבלת ייעוץ משפטי - בראש ובראשונה, מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה ומקצועי המתמחה בדיני משפחה וניהול הליכי גירושין. הייעוץ המשפטי צריך להתייחס לכל הסוגיות הרלוונטיות להליך הגירושין שלכם. המדובר בסוגיות כגון מזונות אשה וילדים, אופן חלוקת הרכוש המשותף, משמורת ילדים, הסדרי ראיה וכדומה.

עורך דין מקצועי ישמע ממך את נסיבותיו הספציפיות של המקרה שלך, ובהתאם להן ידע להסביר לך מה צפוי להתרחש במסגרת הליכי הגירושין, צעד אחר צעד, ולהנחות אותך לקראת הבאות.

רק כך תוכל להתכונן מבעוד מועד לקראת הליכי הגירושין. זאת הן מבחינה משפטית, הן מבחינה אסטרטגית-טקטית, הן מבחינה כלכלית וכמובן גם מבחינה רגשית. גיבוש אסטרטגיה הוא השלב החשוב ביותר בהליכים הצפויים לך, וניתן לעשות זאת רק באמצעות עורך דין מקצועי ובעל ניסיון בהליכי הגירושין.

לשאוף להגיע להסכמה - הדרך הטובה והמומלצת ביותר לנהל הליך גירושין הינה בדרך של הסכמה בין בני הזוג. אין חולק כי דרך זו עדיפה בהרבה על פני הדרך של מלחמה והתכתשויות מתישות ובלתי פוסקות. שכן, ניהול הגירושין בהסכמה מביא לחסכון במשאבים יקרים כזמן, כסף, ואנרגיות נפשיות.

בנוסף, ההליך המוסכם מונע את הסלמת היחסים בין הצדדים, שלא פעם באה על חשבון ילדיהם המשותפים. ניתן להגיע להסכם גירושין בכל מיני דרכים, לרבות באמצעות עו"ד משותף לשני בני הזוג, או באמצעות ניהול מו"מ בין עורכי הדין של הצדדים, או באמצעות הליך גישור.

מירוץ סמכויות – במידה ולא ניתן להגיע להסכמות בין בני הזוג, חשוב מאד להיות מודע לתופעת מירוץ הסמכויות. שכן, בעוד שלבית הדין הרבני קיימת סמכות יחודית לדון בהליך הגירושין של מתן הגט, קיימות לו ולבית המשפט לענייני משפחה סמכויות מקבילות לדון ביתר ההליכים הנלווים.

המדובר בהליכים כגון חלוקת רכוש, מזונות, משמורת ילדים וכד'. אולם, במידה ומי מבני הזוג הקדים והגיש תביעת גירושין בפני בית הדין הרבני, בטרם הוגשה תביעה בפני בית המשפט לענייני משפחה, אזי יתר ההליכים הנלווים ייכרכו אוטומטית בהליך הגירושין שידון בפני בית הדין הרבני.

לכך יש משמעות רבה, מאחר שבין הדין הרבני, שנוהג לפסוק לפי הדין הדתי, נחשב בדרך כלל, אך לא תמיד, כעדיף לגברים. לעומת זאת, בית המשפט לענייני משפחה, אשר פוסק לפי הדין האזרחי, נחשב בדרך כלל, אך גם לא תמיד, כעדיף לנשים.

כתוצאה מכך קיימת חשיבות מכרעת לסוגיה מי מגיש קודם את התביעה ובפני איזו ערכאה. לפיכך מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בכל מקרה לגופו ומוקדם ככל האפשר. רק לאחר התייעצות עם עורך דין מנוסה ניתן יהיה לבחור במסלול המשפטי הנכון והמתאים עבורך ביותר.

איסוף ראיות ומסמכים - כמו כל הליך משפטי אחר, גם הליכי הגירושין מוכרעים במידה משמעותית מהיקף הראיות שתשכילו להמציא על מנת לתמוך בטענותיכם. לשם כך, מומלץ להקדים ולאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים להליכים אלו.

בין היתר מומלץ לאסוף מסמכים כספיים אשר ביכולתם לשקף בצורה מלאה ועדכנית את מצבכם הכלכלי. המדובר במסמכים כגון תדפיסי ח-ן בנק, תלושי משכורת, מסמכים המעידים על זכויות נכסי נדל"ן וכדומה.

מסמכים אלו נחוצים על מנת להבטיח שחלוקת הרכוש וקביעת דמי המזונות יעשו בצורה הוגנת ומאוזנת. הדבר מומלץ במיוחד במקרים בהם רק אחד מבני הזוג, בד"כ הבעל, ניהל את הענייניים הפיננסיים והכלכליים של המשפחה, כך שלאשה לא היה כל מושג בהם. במקרה כזה מומלץ מאד שהאשה תתחיל לאסוף מסמכים כאלו ככל שידה משגת.

העסקת חוקר פרטי - במידת הצורך, ובמיוחד במקרה של להברחת נכסים מצד בן הזוג השני, מומלץ גם לקחת חוקר פרטי, אשר יוכל לאסוף מסמכים וראיות שאין ביכולתכם להשיג. זאת בתנאי שהוא פועל באופן חוקי, כמובן, ונמנע מהשגת ראיות באופן פלילי כגון ביצוע האזנות בלתי חוקיות וכדומה.

שמירה על דיסקרטיות - מומלץ לנהל את הליך הגירושין בזהירות ותוך שמירה מירבית על דיסקרטיות, וזאת על מנת למנוע דליפת אינפורמציה מיותרת לבן הזוג השני. לשם כך, מומלץ להימנע ולשתף מעט ככל האפשר בני משפחה וחברים במתרחש בהליך זה.

הגבלת פעילות בחשבון הבנק המשותף - במידה ולבני הזוג יש חשבון בנק משותף, חשוב להגביל את הפעילות שבו. שכן, מכיוון שגם החובות שלכם משותפים, יש למנוע את הגדלת יתרת החוב בחשבון הבנק המשותף, וכן למנוע הברחת כספים ע"י בן הזוג השני. לשם כך, יש לקבוע מסגרת אשראי בחשבון זה. בנוסף יש לקבוע כי כל הוראה ביחס לחשבון תינתן בהסכמת שני בני הזוג, ובחתימתם המשותפת.

שמירת חפצי ערך – במידה ויש לכם חפצי ערך היקרים ללבכם, מבחינה כלכלית ו/או רגשית, יש לשמור אותם במקום בטוח. רצוי לשמרם מחוץ לדירת המגורים המשותפת, ובמקום אשר אינו ידוע לבן הזוג. הדבר נחוץ כאשר יש חשש שבן הזוג עלול להעלימם, ולהשתמש בהם ככלי להפעלת לחץ בלתי הוגן עליכם במסגרת הליך הגירושין.

ערכו צוואה – הליך הגירושין עלול לעתים קרובות להתמשך ולארוך זמן רב בטרם הוא יגיע לסיומו. ברם, במידה ובמהלך הגירושין אחד מבני הזוג נפטר, מבלי שהוא ערך צוואה משלו, אזי עזבונו יחולק לפי הדין.

המשמעות היא שבן הזוג אמור לרשת את מחצית עזבונו. לפיכך מומלץ להקדים ולערוך צוואה ובמסגרתה לקבוע כל הסדר שברצונכם לערוך ביחס לרכושכם. לדוגמא, תוכלו להוריש את כל רכושכם לילדיכם בלבד, וזאת בחלקים שווים ביניהם וכדומה.

פנו לקבלת תמיכה נפשית במידת הצורך – הליכי הגירושין כרוכים בדרך כלל במתחים, כעסים, פחדים ורגשות שליליים נוספים. לא פעם רגשות אלו עלולים להיות קשים מנשוא. במקרה כזה מומלץ לפנות לקבלת תמיכה נפשית של פסיכולוג או פסיכיאטר, אשר יוכלו לסייע לכם בהתמודדות עם הליכים אלו.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 10 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון