×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
החוק בישראל קובע כי כל הליך גירושין צריך להפתח בהגשת בקשה ליישוב סכסוך...
הליך הגשת בקשה ליישוב סכסוך לצורך גירושין - כך צריך לפעול!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

בקשה ליישוב סכסוך על ידי בן זוג שמבקש להתגרש

      25/09/2017 16:58

החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014, אשר נכנס לתוקף ביולי 2016 ומכונה גם חוק גישור חובה, הינו חוק אשר מחייב כל בן זוג שמבקש להתגרש מבן זוגו להגיש תחילה בקשה ליישוב הסכסוך ביניהם, וזאת במקום להגיש מיד תביעת גירושין רגילה בעניין זה בפני בתי המשפט למשפחה או בתי הדין הרבניים.

מטרת הבקשה ליישוב הסכסוך הנה לנסות לסייע לבני הזוג ליישב את סכסוך הגירושין ביניהם מחוץ לכתלי בית המשפט, בהסכמה ובדרכי שלום.

זאת במקום באמצעות ניהול תביעת גירושין רגילה ומתוך התחשבות במכלול ההיבטים הנוגעים לסכסוך ולטובת ילדיהם המשותפים.

בהתאם לכך, עם הגשת הבקשה חלה תקופה של עיכוב הליכים באופן לפיו הצדדים מנועים במשך תקופה מסוימת להגיש בקשות או תביעות לערכאה משפטית, למעט הגשת בקשות לסעדים זמניים לשם שמירת המצב הקיים או לצורך עיכוב יציאה מן הארץ.

רק במידה והליך יישוב הסכסוך לא צלח, כך שבני הזוג לא הגיעו להסדר מוסכם בהליך ליישוב סכסוך בהסכמה, ניתן יהיה להגיש תביעת גירושין רגילה בפני בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

אופן ניהול הליך הבקשה ליישוב הסכסוך

נתחיל ונדגיש את החשיבות שבייצוג משפטי של עורך דין מעולה, לצורך הגשת הבקשה ועל אף שתחילת ההליך הנה פרוצדורלית לכאורה. ההשפעה של ייצוג משפטי מן המעלה הראשונה כבר בעת ניסוח והגשת הבקשה, עשויה להיות כבדת משקל לגבי תוצאות ההליך הצפויות, גם בעקבות החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה.

את הבקשה ליישוב סכסוך יש להגיש באמצעות טופס 1 - בקשה ליישוב סכסוך לפי תקנה 2 לתקנות להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה התשע"ו- 2016.

מדובר בטופס שכולל פרטים אישיים ומנוסח באופן לקוני וזאת ללא ציון טענות או עובדות בקשר לסכסוך או בקשר לסמכות השיפוט של הערכאה השיפוטית.

את הטופס יש להגיש למזכירות בית המשפט למשפחה או בית הדין הרבני שבתחום שיפוטו מצוי מקום המגורים המשותף של הצדדים או מקום מגוריהם המשותף האחרון.

לאחר הגשת הבקשה, שני בני הזוג יוזמנו ליחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. צוות יחידות הסיוע כולל עובדים סוציאליים בעלי הכשרה בטיפול ובהליכי גישור לגירושין עם ניסיון טיפולי במשפחות בהליכי פרידה וגירושין, עורכי דין ופסיכולוג / פסיכיאטר מייעץ.

חשוב להבין כי ההזמנה להגיע להליך הגישור הנה כמו הזמנה לבית המשפט ועל כן חובה להגיע אליה באופן אישי.

יחד עם זאת, בהתאם לשיקול דעתה של יחידת הסיוע, ניתן לכלול בפגישות גם עורכי דין המתמחים בדיני משפחה שייצגו את בני הזוג, אך זאת בתנאי שהנם בעל ידע וניסיון מקצועי של חמש שנים לפחות בתחום דיני המשפחה ובעלי הכשרה וניסיון בתחום יישוב סכסוכים בהסכמה.

צוות יחידת הסיוע יקיים עם בני הזוג 4 פגישות מהו"ת (מידע, הכרות ותיאום) וזאת תוך 45 יום ממועד הגשת הבקשה, אם כי ניתן להאריך תקופה זו ל-60 יום.

במסגרת פגישות המהו"ת יינתן לצדדים מידע על ההליכים המשפטיים הקיימים לעניין יישוב סכסוך משפחתי וכן על הדרכים ליישוב הסכסוך בהסכמה ועל ההשלכות של ההליכים הללו, לרבות השלכות משפטיות, רגשיות, חברתיות וכלכליות.

בנוסף, תיערך היכרות עם הצדדים כדי להעריך יחד אתם את הצרכים שלהם ושל ילדיהם וכן כדי לסייע להם לבחור את הדרכים המתאימות להם ליישוב הסכסוך בהסכמה ולהתמודדות עם השלכותיו.

לבסוף יבוצע תיאום עם הצדדים לצורך קביעת תוכנית מתאימה להמשך ההליך, כולל קביעת הסדרים זמניים בעניין מזונות, בכל הנוגע להסדרי ראיית הילדים ועוד.

לאחר קיום 4 פגישות המהו"ת, על יחידת הסיוע להמליץ לצדדים על הסוג הספציפי של הליך יישוב הסכסוך בהסכמה, מחוץ לכתלי בית המשפט, שמתאים להם.

כך לדוגמא, ניתן להציע לבני זוג שעומדים להתגרש לערוך הליך גישור, בין באמצעות יחידת הסיוע ובין באמצעות מגשר מלשכת המגשרים. כמו כן ניתן להמליץ על טיפול זוגי או פתיחה בהליך גירושין שיידון בפני בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

על כל אחד מהצדדים להודיע ליחידת הסיוע תוך 10 ימים האם הוא מעוניין להמשיך בהליך יישוב הסכסוך בהסכמה, או לאו.

במידה ושני הצדדים הודיעו כי הם מעוניינים להמשיך בהליך יישוב הסכסוך בהסכמה ביניהם, יפנו שניהם להליך זה.

במידה ולא התקבלה הסכמת שני הצדדים לכך, הצדדים יהיו רשאים להגיש תביעת גירושין רגילה בפני בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

תחילה יהיה רשאי לעשות כן רק הצד שהגיש את הבקשה ליישוב הסכסוך וזאת תוך 15 ימים לאחר מכן, ובפני איזו ערכאה שירצה, בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני.

רק במידה והוא לא עשה כן במהלך אותה תקופה, יהיה גם הצד השני רשאי להגיש תביעה זו.

שאלות? לחצו כאן לקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון