×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
החוק בישראל קובע כי כל הליך גירושין צריך להפתח בהגשת בקשה ליישוב סכסוך...
הליך הגשת בקשה ליישוב סכסוך לצורך גירושין - כך צריך לפעול!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

בקשה ליישוב סכסוך על ידי בן זוג שמבקש להתגרש

      25/09/2017 16:58

החוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (הוראת שעה), תשע"ה-2014, אשר נכנס לתוקף ביולי 2016 ומכונה גם חוק גישור חובה, הינו חוק אשר מחייב כל בן זוג שמבקש להתגרש מבן זוגו להגיש תחילה בקשה ליישוב הסכסוך ביניהם, וזאת במקום להגיש מיד תביעת גירושין רגילה בעניין זה בפני בתי המשפט למשפחה או בתי הדין הרבניים.

מטרת הבקשה ליישוב הסכסוך הנה לנסות לסייע לבני הזוג ליישב את סכסוך הגירושין ביניהם מחוץ לכתלי בית המשפט, בהסכמה ובדרכי שלום.

זאת במקום באמצעות ניהול תביעת גירושין רגילה ומתוך התחשבות במכלול ההיבטים הנוגעים לסכסוך ולטובת ילדיהם המשותפים.

בהתאם לכך, עם הגשת הבקשה חלה תקופה של עיכוב הליכים באופן לפיו הצדדים מנועים במשך תקופה מסוימת להגיש בקשות או תביעות לערכאה משפטית, למעט הגשת בקשות לסעדים זמניים לשם שמירת המצב הקיים או לצורך עיכוב יציאה מן הארץ.

רק במידה והליך יישוב הסכסוך לא צלח, כך שבני הזוג לא הגיעו להסדר מוסכם בהליך ליישוב סכסוך בהסכמה, ניתן יהיה להגיש תביעת גירושין רגילה בפני בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

אופן ניהול הליך הבקשה ליישוב הסכסוך

נתחיל ונדגיש את החשיבות שבייצוג משפטי של עורך דין מעולה, לצורך הגשת הבקשה ועל אף שתחילת ההליך הנה פרוצדורלית לכאורה. ההשפעה של ייצוג משפטי מן המעלה הראשונה כבר בעת ניסוח והגשת הבקשה, עשויה להיות כבדת משקל לגבי תוצאות ההליך הצפויות, גם בעקבות החוק להסדר התדיינות בסכסוכי משפחה.

את הבקשה ליישוב סכסוך יש להגיש באמצעות טופס 1 - בקשה ליישוב סכסוך לפי תקנה 2 לתקנות להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה התשע"ו- 2016.

מדובר בטופס שכולל פרטים אישיים ומנוסח באופן לקוני וזאת ללא ציון טענות או עובדות בקשר לסכסוך או בקשר לסמכות השיפוט של הערכאה השיפוטית.

את הטופס יש להגיש למזכירות בית המשפט למשפחה או בית הדין הרבני שבתחום שיפוטו מצוי מקום המגורים המשותף של הצדדים או מקום מגוריהם המשותף האחרון.

לאחר הגשת הבקשה, שני בני הזוג יוזמנו ליחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. צוות יחידות הסיוע כולל עובדים סוציאליים בעלי הכשרה בטיפול ובהליכי גישור לגירושין עם ניסיון טיפולי במשפחות בהליכי פרידה וגירושין, עורכי דין ופסיכולוג / פסיכיאטר מייעץ.

חשוב להבין כי ההזמנה להגיע להליך הגישור הנה כמו הזמנה לבית המשפט ועל כן חובה להגיע אליה באופן אישי.

יחד עם זאת, בהתאם לשיקול דעתה של יחידת הסיוע, ניתן לכלול בפגישות גם עורכי דין המתמחים בדיני משפחה שייצגו את בני הזוג, אך זאת בתנאי שהנם בעל ידע וניסיון מקצועי של חמש שנים לפחות בתחום דיני המשפחה ובעלי הכשרה וניסיון בתחום יישוב סכסוכים בהסכמה.

צוות יחידת הסיוע יקיים עם בני הזוג 4 פגישות מהו"ת (מידע, הכרות ותיאום) וזאת תוך 45 יום ממועד הגשת הבקשה, אם כי ניתן להאריך תקופה זו ל-60 יום.

במסגרת פגישות המהו"ת יינתן לצדדים מידע על ההליכים המשפטיים הקיימים לעניין יישוב סכסוך משפחתי וכן על הדרכים ליישוב הסכסוך בהסכמה ועל ההשלכות של ההליכים הללו, לרבות השלכות משפטיות, רגשיות, חברתיות וכלכליות.

בנוסף, תיערך היכרות עם הצדדים כדי להעריך יחד אתם את הצרכים שלהם ושל ילדיהם וכן כדי לסייע להם לבחור את הדרכים המתאימות להם ליישוב הסכסוך בהסכמה ולהתמודדות עם השלכותיו.

לבסוף יבוצע תיאום עם הצדדים לצורך קביעת תוכנית מתאימה להמשך ההליך, כולל קביעת הסדרים זמניים בעניין מזונות, בכל הנוגע להסדרי ראיית הילדים ועוד.

לאחר קיום 4 פגישות המהו"ת, על יחידת הסיוע להמליץ לצדדים על הסוג הספציפי של הליך יישוב הסכסוך בהסכמה, מחוץ לכתלי בית המשפט, שמתאים להם.

כך לדוגמא, ניתן להציע לבני זוג שעומדים להתגרש לערוך הליך גישור, בין באמצעות יחידת הסיוע ובין באמצעות מגשר מלשכת המגשרים. כמו כן ניתן להמליץ על טיפול זוגי או פתיחה בהליך גירושין שיידון בפני בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

על כל אחד מהצדדים להודיע ליחידת הסיוע תוך 10 ימים האם הוא מעוניין להמשיך בהליך יישוב הסכסוך בהסכמה, או לאו.

במידה ושני הצדדים הודיעו כי הם מעוניינים להמשיך בהליך יישוב הסכסוך בהסכמה ביניהם, יפנו שניהם להליך זה.

במידה ולא התקבלה הסכמת שני הצדדים לכך, הצדדים יהיו רשאים להגיש תביעת גירושין רגילה בפני בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני.

תחילה יהיה רשאי לעשות כן רק הצד שהגיש את הבקשה ליישוב הסכסוך וזאת תוך 15 ימים לאחר מכן, ובפני איזו ערכאה שירצה, בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני.

רק במידה והוא לא עשה כן במהלך אותה תקופה, יהיה גם הצד השני רשאי להגיש תביעה זו.

שאלות? לחצו כאן לקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון