×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הכירו את הסעיפים החשובים ביותר, שחייבים להופיע בכל הסכם גירושין מקצועי...
טיפים חשובים לניסוח הסכם גירושין מקצועי ובעל תוקף משפטי
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

מה חייב להיות כתוב וברור בהסכם גירושין?

      25/10/2020 14:43

הסכם גירושין הינו הסכם אשר מסדיר בין בני הזוג המתגרשים את הסוגיות הכרוכות בהליכי הגירושין שלהם. בין היתר המדובר בסוגיות כגון: מתן הגט, חלוקת הרכוש, מזונות אשה, מזונות ילדים, משמורת ילדים, הסדרי ראיה ועוד.

הסכם זה צריך להיות מנוסח על ידי עורך דין מנוסה ולאחר ניסוחו הוא טעון אישור של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, וזאת לצורך קבלת תוקף מחייב כשל פסק דין.

הסכם הגירושין הינו הסכם רגיש ומורכב ביותר, הואיל והוא כרוך בהיבטים רבים, אישיים וכלכליים כאחד, ובעל השלכות מרחיקות לכת לטווח ארוך כלפי בני הזוג המתגרשים וילדיהם המשותפים.

לפיכך חשוב מאד להקפיד כי נוסח ההסכם זה יכסה את כל הסוגיות הרלוונטיות להליך הגירושין של בני הזוג, וכן ינוסח בצורה ברורה ובהירה, וזאת על מנת למנוע מחלוקות מיותרות בעתיד.

לשם כך מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין בעל ניסיון רב בתחום המשפחה, אשר מתמצא היטב בכל ההלכות וההסדרים המקובלים בנושא זה.

במיוחד יש להקפיד על כך כאשר לבני הזוג ישנם ילדים משותפים, לגביהם יש להם אחריות מורכבת ומתמשכת גם לאחר סיום הליך הגירושין ביניהם.

כמו לגבי כל הסכם, כך גם לכל הסכם גירושין ספציפי יש את הנסיבות והניואנסים הייחודיים לו. יחד עם זאת, קיימות סוגיות כלליות אשר בדרך כלל משותפות לכל הסכמי הגירושין ועליהן נסביר ונפרט.

נקודות חשובות להסכם הגירושין שלך!

הסכמה הדדית להתגרש ולמתן הגט – עקרונית ועל פי ההלכה, מתן הגט צריך להינתן מהסכמתם החופשית של בני הזוג. לא ניתן לכפותו עליהם בעל כורחם. לפיכך, על בני הזוג להביע את הסכמתם המפורשת במסגרת הסכם הגירושין להתגרש זה מזה, ולעשות את כל הנדרש לשם מתן הגט בבית הדין הרבני.

לשם כך מומלץ לקבוע פרק זמן קצוב במסגרתו הם יגשו יחדיו לבית הדין הרבני ויגישו בקשה משותפת להתגרש זה מזו.

חלוקת הרכוש - סוגיה חשובה במיוחד הינה אופן חלוקת הרכוש המשותף בין בני הזוג, במקרה ובני הזוג לא ערכו הסכם ממון ביניהם.

ברוב המקרים החלוקה נעשית בצורה שיוויונית, אולם לא פעם קורה שאחד מבני הזוג מוותר בעניין זה לטובת בן הזוג השני. ככל שהדבר נעשה בהסכמתו החופשית והמלאה, אין כל מניעה לכך.

הרכוש המשותף כולל בדרך כלל את דירת המגורים, הרכב המשפחתי, חסכונות בנק, נכסי קריירה כגון קרנות פנסיה, קופות גמל, ביטוח מנהלים, זכויות סוציאליות כגון פיצויי פיטורים ועוד.

עם זאת יש לזכור כי ישנם מספר סוגי נכסים אשר עקרונית אינם נכללים במסגרת הרכוש המשותף שעומד לחלוקה, וזאת אלא אם כן הוכחה כוונת שיתוף לגביהם. המדובר ברכוש שהתקבל לפני הנישואין, וכן מתנות וירושות שהתקבלו במהלך הנישואין אצל מי מבני הזוג, וזאת כאמור בסעיף 5(א)1 לחוק יחסי ממון.

קראו בהרחבה: חלוקת רכוש לפי חוק בהליך הגירושין

משמורת הילדים והסדרי ראיה – משמעות קביעת משמורת הילדים הינה קביעת ההורה שבביתו ישהו ויגדלו הילדים המשותפים. ישנם שני סוגים של משמורת ילדים שאותם נהוג לקבוע בהסכם הגירושין: משמורת יחידנית, של אחד מההורים, או משמורת משותפת לשניהם.

בארץ מקובל להסכים בדרך כלל כי האם היא הזוכה במשמורת היחידנית על הילדים, במיוחד בגילאים הרכים שלהם, וזאת לאור חזקת הגיל הרך. במידה והוסכם כי משמורת הילדים תינתן רק לאחד מההורים, יש לקבוע את הסדרי הראיה עבור בן הזוג השני. הסדרים אלו צריכים להתייחס לימי חול, סופ"ש, חגים וחופשות.

מזונות אשה וילדים - דמי מזונות הינם תשלום שאחד מבני הזוג משלם לבן הזוג השני במקרה של פרידת בני זוג. החיוב בתשלום דמי מזונות מוטל בדרך כלל על הבעל, מאחר שבדרך כלל מוסכם בין בני הזוג שהאשה היא שתהיה בעלת המשמורת היחידנית על הילדים.

ישנם שני סוגים של מזונות: מזונות ילדים שנועדו לצורך מימון צרכי הילדים המשותפים של בני הזוג עד הגיעם לגיל בגרות. מזונות אישה המשולמים לאשה לצורך מימון צרכיה בתקופת פרידת בני הזוג ובטרם הם התגרשו בפועל.

במידה והבעל מסכים לכך, ניתן גם לקבוע תשלום מזונות לאישה לאחר גירושיהם. כאשר מדובר במזונות ילדים, חשוב להגיע להסכמה על סכום המזונות החודשי, אשר ישקף את מימון צרכיהם השוטפים של הילדים, וזאת בהתאם לגובה ההכנסות של שני הצדדים. המדובר בהוצאות מדור, לבוש, מזון, חינוך ועוד.

כמו כן, יש להגיע להסכמה לגבי מימון הוצאות חריגות הכרוכות בגידול הילדים, כגון שיעורים פרטיים, חוגים, קייטנות, טיפולים אורטודנטיים, משקפיים וכו. מומלץ גם לקחת בחשבון הוצאות עתידיות כגון מימון שיעורי נהיגה, טיולים בחו"ל, ושכר לימוד במוסדות השכלה גבוהה.

בנוסף מומלץ להצמיד את סכום המזונות למדד המחירים לצרכן, ולעדכנם בהתאם מדי 3 חודשים.

הסכם גירושין מקצועי צריך גם לקחת בחשבון שמאחר שהחיים דינמיים, הצדדים יצטרכו להפגין גמישות והבנה הדדית ביניהם לצורך יישום ההסכם. לשם כך מומלץ גם לקבוע מנגנון מוסכם לשינוי זמני או קבוע בהסכמה של תכני ההסכם, וזאת בהתאם לנסיבות המשתנות, אילוצי ההורים וצרכי הילדים.

כפי שציינו מראש, הדרך להסכם גירושין מתחילה בשכירת שירותיו של עורך דין מעולה, המתמחה בדיני משפחה והליכי גירושין, ולמעשה לא באמת ניתן לנסח הסכם ראוי ללא ייצוג משפטי.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 10 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון