×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
חשוב לזכור, גם ברגעים הקשים של הגירושין, כי טובת הילדים שלנו קודמת לכל דבר אחר. הכירו את תפיסתו של בית המשפט לענייני משפחה לגבי עקרון טובת הילד...
טובת הילדים לפני הכל - במיוחד כשההורים מתגרשים!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו
ייעוץ משפטי על משמורת ילדים
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו

טובת הילדים שלך לפני הכל!

      30/11/2022 11:18

תהליך הגירושין הינו כידוע תהליך כואב ומייגע עבור בני הזוג המתגרשים ולפי האמרה: אין גירושים קלים. עם זאת, אין חולק שכאשר לבני הזוג ישנם ילדים משותפים, התהליך נעשה כואב ורגיש בהרבה. הן בשל הכאב שנגרם לילדים עצמם והן בשל רגשות האשם שחשים ההורים כלפי הילדים לפני הליך הגירושין, במהלכו ולאחריו.

כתוצאה מכך, ישנם זוגות רבים שדוחים שנים רבות את גירושיהם, בעיקר בשל החשש לפגיעה בילדים.

בהקשר זה תמיד מתעוררת השאלה, מה עדיף עבור הילד, זוג הורים מסוכסכים החיים יחד איתו בבית או הורים גרושים המנהלים חיים שלווים?

אין ספק שמבחינת הילד עדיף זוג הורים תומכים ואוהבים החיים עמו בבית. אולם כיצד מומלץ לנהוג כאשר נבצר מההורים לחיות בשלום זה עם זו, וכל ניסיונותיהם לשפר את יחסיהם נכשלו? איך אפשר להתגרש, תוך הקפדה על טובת הילדים ומבלי לוותר על עצמך?

אז מה באמת עדיף לילדים? יש הסבורים כי עדיף לילד שהוריו יפרדו, מאחר ולהמשיך לחיות איתם בסביבה של מתח, כעסים, מריבות קולניות, חוסר אמון וחוסר אהבה, זה לא הדבר הכי "בריא" לנפשו העדינה של הילד.

מכל מקום, משכבר נתקבלה ההחלטה להתגרש, חשוב מאד לנהל את הליך הגירושין באופן שיקל על הילדים, ויצמצם ככל הניתן את מידת הפגיעה בהם. האינטרס של הילדים חייב לעמוד לנגד עיניך תמיד.

שני הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על הסתגלות ילדים לגירושין הינם משך ועוצמת העימות בין ההורים, וכן מידת יציבות והמשכיות הקשר של הילד עם שני הוריו לאחר פרידתם.

לפיכך, הורים שמצליחים להיפרד תוך מילוי תפקידיהם ההוריים, מגנים על ילדיהם מפני השלכות שליליות. לעומתם, הורים הממשיכים לנהל מאבק חריף והתנצחויות משפטיות ביניהם, פוגעים במידת היכולת של הילדים להסתגל לגירושין.

להלן מספר טיפים ועצות כיצד מומלץ להתמודד עם הילדים, וממה מומלץ להימנע בעת הליך גירושין על מנת לשמור על הנפשות הצעירות שלהם.

קראו עוד: על מה אמא חושבת לפני גירושין?

התמודדות לטובת הילדים בהליך גירושין

ספרו לילדיכם על החלטתכם להתגרש – כאשר קיימים מתחים בין ההורים שהחליטו להיפרד, הילדים חשים בכך באופן אינטואיטיבי, גם אם הוריהם לא משתפים אותם בכך.

כתוצאה מכך הם חשים בלבול, פחד וחרדה אם לא מסבירים להם מה קורה. ישנם הורים ששקועים בבעיותיהם ובמתחים ביניהם, ושוכחים לעדכן את ילדיהם, או סבורים שהם אינם צריכים לדעת מכך.

ברם נסיון החיים מראה כי הילדים דווקא נרגעים וחשים יותר בטחון כשההורים שלהם מעדכנים אותם, ומסבירים להם אודות מצבם בצורה עניינית ורגישה.

לפיכך, חשוב לספר לילדיכם על החלטתכם להתגרש. בהתאם, יש להקדיש חשיבה רבה מוקדמת לשאלה כיצד לספר לילדים על כך.

רצוי להבהיר לילדים שהם אינם הסיבה להחלטה להתגרש וכי אתם מתגרשים בשל חילוקי דיעות ביניכם.

עוד חשוב להסביר שלא מהם אתם מתגרשים וכי שניכם תמיד תישארו הוריהם תמיד ולא יהיה כל שינוי ביחס אליהם.

הסבירו לילדיכם על השינויים העתידיים וענו על כל שאלותיהם - חשוב לדבר עם הילדים מבעוד מועד על כל השינויים שעתידים להתרחש בחייהם, ולהכין אותם לכך באופן המירבי שניתן.

לדוגמא, במידה והוחלט כבר על פרידה פיזית חשוב גם להסביר לילדים היכן יגור כל אחד מבני הזוג, ומתי הם יבלו עם כל אחד מהוריהם.

חשוב לענות על כל שאלותיהם ולעודד אותם לשאול לדבר על הנושאים שמעסיקים או שמדאיגים אותם. יחד עם זאת, הקפידו לא לפתח בילדים ציפיות ותקוות שווא להחזרת המצב לקדמותו.

רצוי לגרום לילדים להשלים עם תהליך הפרידה כעובדה מוגברת. כמו כן, היו עירניים לכל סימן למצוקה המתעוררת אצל הילדים. לשם כך מומלץ להיות בקשר עם המורים או הגננת של הילדים, ולהתעדכן דרכם על מצבם של הילדים.

אל תערבו את הילדים בסכסוך הזוגי ביניכם – אל תשתפו את ילדיכם בקורות תהליך הפרידה שלכם, הואיל והדבר עלול להטיל עליהם עומס נפשי מיותר וקשה מנשוא.

לפיכך אל תנסו לגייס אותם לצידכם ולהסיתם כנגד בן הזוג השני. כמו כן, אל תשתמשו בהם כאנשי קשר שאמורים להעביר מסרים ביניכם לבין בן הזוג.

דבר זה יעמיד אותם במצבים בלתי נעימים ובלתי אפשריים מבחינתם. בנוסף, אל תהפכו את ילדיכם, במיוחד הבוגרים שבהם, למשענת רגשית ואוזן קשבת עבורכם. גם דבר זה מטיל עליהם עומס נפשי מיותר, בפרט שהם עצמם זקוקים לכם כמשענת עבור עצמם בשעה קשה זו.

חשיפת הילדים לקשרים עם בני זוג חדשים – במידה ולאחר הפרידה נוצרים להורים קשרים עם בני זוג חדשים, מומלץ לחשוף את הילדים בהדרגה לקשרים אלו.

חשוב לעשות זאת בזמן המתאים מבחינת בשלות ומוכנות הילדים לקשרים כאלו. דהיינו, לאחר שהילדים כבר הספיקו להפנים את סופיות הפרידה בין הוריהם.

גם לאחר שחשפתם את הילדים לקשרים חדשים, השתדלו שלא לחשוף אותם לגילויי חיבה אינטימיים עם בין הזוג החדש, אשר עלולים אף הם להכביד על מצבם הרגיש ממילא.

קראו עוד: חוק אומנה לילדים

קרא עוד
שייך לנושא:   משמורת ילדים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 10 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון