×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
חשוב לזכור, גם ברגעים הקשים של הגירושין, כי טובת הילדים שלנו קודמת לכל דבר אחר...
טובת הילדים לפני הכל - במיוחד כשההורים מתגרשים!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו
ייעוץ משפטי על משמורת ילדים
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו

טובת הילדים שלך לפני הכל!

      08/12/2019 09:18

תהליך הגירושין הינו כידוע תהליך כואב ומייגע עבור בני הזוג המתגרשים ולפי האמרה: אין גירושים קלים.

עם זאת, אין חולק שכאשר לבני הזוג ישנם ילדים משותפים, התהליך נעשה כואב ורגיש בהרבה. הן בשל הכאב שנגרם לילדים עצמם, והן בשל רגשות האשם שחשים ההורים כלפיהם עקב כך.

כתוצאה מכך, ישנם זוגות רבים שדוחים שנים רבות את גירושיהם רק בשל החשש לפגיעה בילדיהם.

בהקשר זה תמיד מתעוררת השאלה, מה עדיף עבור הילד: זוג הורים מסוכסכים החיים יחד איתו בבית, או הורים גרושים?

אין ספק שמבחינת הילד עדיף זוג הורים תומכים ואוהבים החיים עמו בבית. אולם כיצד מומלץ לנהוג כאשר נבצר מההורים לחיות בשלום זה עם זו, וכל ניסיונותיהם לשפר את יחסיהם נכשלו?

במצב כזה, יש הסבורים כי עדיף לילד שהוריו יפרדו, מאחר להמשיך לחיות איתם באווירה של מתח, כעסים, חוסר אמון וחוסר אהבה.

מכל מקום, משכבר נתקבלה ההחלטה להתגרש, חשוב מאד לנהל את הליך הגירושין באופן שיקל על הילדים, ויצמצם ככל הניתן את מידת הפגיעה בהם. האינטרס של הילדים חייב לעמוד לנגד עיניך תמיד.

שני הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על הסתגלות ילדים לגירושין הינם משך ועוצמת העימות בין ההורים, וכן מידת יציבות והמשכיות הקשר של הילד עם שני הוריו לאחר פרידתם.

לפיכך, הורים שמצליחים להיפרד תוך מילוי תפקידיהם ההוריים, מגנים על ילדיהם מפני השלכות שליליות. לעומתם, הורים הממשיכים לנהל מאבק חריף והתנצחויות משפטיות ביניהם, פוגעים במידת היכולת של הילדים להסתגל לגירושין.

להלן מספר טיפים ועצות כיצד מומלץ להתמודד עם הילדים, וממה מומלץ להימנע בעת הליך גירושין על מנת לשמור על הנפשות הצעירות שלהם.

קראו עוד: על מה אמא חושבת לפני גירושין?

התמודדות לטובת הילדים בהליך גירושין

ספרו לילדיכם על החלטתכם להתגרש – כאשר קיימים מתחים בין ההורים שהחליטו להיפרד, הילדים חשים בכך באופן אינטואיטיבי, גם אם הוריהם לא משתפים אותם בכך.

כתוצאה מכך הם חשים בלבול, פחד וחרדה אם לא מסבירים להם מה קורה. ישנם הורים ששקועים בבעיותיהם ובמתחים ביניהם, ושוכחים לעדכן את ילדיהם, או סבורים שהם אינם צריכים לדעת מכך.

ברם נסיון החיים מראה כי הילדים דווקא נרגעים וחשים יותר בטחון כשההורים שלהם מעדכנים אותם, ומסבירים להם אודות מצבם בצורה עניינית ורגישה.

לפיכך, חשוב לספר לילדיכם על החלטתכם להתגרש. בהתאם, יש להקדיש חשיבה רבה מוקדמת לשאלה כיצד לספר לילדים על כך.

רצוי להבהיר לילדים שהם אינם הסיבה להחלטה להתגרש וכי אתם מתגרשים בשל חילוקי דיעות ביניכם.

עוד חשוב להסביר שלא מהם אתם מתגרשים וכי שניכם תמיד תישארו הוריהם תמיד ולא יהיה כל שינוי ביחס אליהם.

הסבירו לילדיכם על השינויים העתידיים וענו על כל שאלותיהם - חשוב לדבר עם הילדים מבעוד מועד על כל השינויים שעתידים להתרחש בחייהם, ולהכין אותם לכך באופן המירבי שניתן.

לדוגמא, במידה והוחלט כבר על פרידה פיזית חשוב גם להסביר לילדים היכן יגור כל אחד מבני הזוג, ומתי הם יבלו עם כל אחד מהוריהם.

חשוב לענות על כל שאלותיהם ולעודד אותם לשאול לדבר על הנושאים שמעסיקים או שמדאיגים אותם. יחד עם זאת, הקפידו לא לפתח בילדים ציפיות ותקוות שווא להחזרת המצב לקדמותו.

רצוי לגרום לילדים להשלים עם תהליך הפרידה כעובדה מוגברת. כמו כן, היו עירניים לכל סימן למצוקה המתעוררת אצל הילדים. לשם כך מומלץ להיות בקשר עם המורים או הגננת של הילדים, ולהתעדכן דרכם על מצבם של הילדים.

אל תערבו את הילדים בסכסוך הזוגי ביניכם – אל תשתפו את ילדיכם בקורות תהליך הפרידה שלכם, הואיל והדבר עלול להטיל עליהם עומס נפשי מיותר וקשה מנשוא.

לפיכך אל תנסו לגייס אותם לצידכם ולהסיתם כנגד בן הזוג השני. כמו כן, אל תשתמשו בהם כאנשי קשר שאמורים להעביר מסרים ביניכם לבין בן הזוג.

דבר זה יעמיד אותם במצבים בלתי נעימים ובלתי אפשריים מבחינתם. בנוסף, אל תהפכו את ילדיכם, במיוחד הבוגרים שבהם, למשענת רגשית ואוזן קשבת עבורכם. גם דבר זה מטיל עליהם עומס נפשי מיותר, בפרט שהם עצמם זקוקים לכם כמשענת עבור עצמם בשעה קשה זו.

חשיפת הילדים לקשרים עם בני זוג חדשים – במידה ולאחר הפרידה נוצרים להורים קשרים עם בני זוג חדשים, מומלץ לחשוף את הילדים בהדרגה לקשרים אלו.

חשוב לעשות זאת בזמן המתאים מבחינת בשלות ומוכנות הילדים לקשרים כאלו. דהיינו, לאחר שהילדים כבר הספיקו להפנים את סופיות הפרידה בין הוריהם.

גם לאחר שחשפתם את הילדים לקשרים חדשים, השתדלו שלא לחשוף אותם לגילויי חיבה אינטימיים עם בין הזוג החדש, אשר עלולים אף הם להכביד על מצבם הרגיש ממילא.

קראו עוד: חוק אומנה לילדים

קרא עוד
שייך לנושא:   משמורת ילדים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 10 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון