חשוב לזכור, גם ברגעים הקשים של הגירושין, כי טובת הילדים שלנו קודמת לכל דבר אחר...
טובת הילדים לפני הכל - במיוחד כשההורים מתגרשים!
ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו
ייעוץ משפטי על משמורת ילדים
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו

טובת הילדים שלך לפני הכל!

      07/12/2015 19:53

תהליך הגירושין הינו כידוע תהליך כואב ומייגע עבור בני הזוג המתגרשים ולפי האמרה: אין גירושים קלים.

עם זאת, אין חולק שכאשר לבני הזוג ישנם ילדים משותפים, התהליך נעשה כואב ורגיש בהרבה. הן בשל הכאב שנגרם לילדים עצמם, והן בשל רגשות האשם שחשים ההורים כלפיהם עקב כך.

כתוצאה מכך, ישנם זוגות רבים שדוחים שנים רבות את גירושיהם רק בשל החשש לפגיעה בילדיהם.

בהקשר זה תמיד מתעוררת השאלה, מה עדיף עבור הילד: זוג הורים מסוכסכים החיים יחד איתו בבית, או הורים גרושים? אין ספק שמבחינת הילד עדיף זוג הורים תומכים ואוהבים החיים עמו בבית.

אולם כיצד מומלץ לנהוג כאשר נבצר מההורים לחיות בשלום זה עם זו, וכל ניסיונותיהם לשפר את יחסיהם נכשלו? במצב כזה, יש הסבורים כי עדיף לילד שהוריו יפרדו, מאחר להמשיך לחיות איתם באווירה של מתח, כעסים, חוסר אמון וחוסר אהבה.

מכל מקום, משכבר נתקבלה ההחלטה להתגרש, חשוב מאד לנהל את הליך הגירושין באופן שיקל על הילדים, ויצמצם ככל הניתן את מידת הפגיעה בהם. האינטרס של הילדים חייב לעמוד לנגד עיניך תמיד.

שני הגורמים המשמעותיים ביותר המשפיעים על הסתגלות ילדים לגירושין הינם משך ועוצמת העימות בין ההורים, וכן מידת יציבות והמשכיות הקשר של הילד עם שני הוריו לאחר פרידתם.

לפיכך, הורים שמצליחים להיפרד תוך מילוי תפקידיהם ההוריים, מגנים על ילדיהם מפני השלכות שליליות. לעומתם, הורים הממשיכים לנהל מאבק חריף והתנצחויות משפטיות ביניהם, פוגעים במידת היכולת של הילדים להסתגל לגירושין.

להלן מספר טיפים ועצות כיצד מומלץ להתמודד עם הילדים, וממה מומלץ להימנע בעת הליך גירושין על מנת לשמור על הנפשות הצעירות שלהם.

התמודדות לטובת הילדים בהליך גירושין

ספרו לילדיכם על החלטתכם להתגרש – כאשר קיימים מתחים בין ההורים שהחליטו להיפרד, הילדים חשים בכך באופן אינטואיטיבי, גם אם הוריהם לא משתפים אותם בכך.

כתוצאה מכך הם חשים בלבול, פחד וחרדה אם לא מסבירים להם מה קורה. ישנם הורים ששקועים בבעיותיהם ובמתחים ביניהם, ושוכחים לעדכן את ילדיהם, או סבורים שהם אינם צריכים לדעת מכך.

ברם נסיון החיים מראה כי הילדים דווקא נרגעים וחשים יותר בטחון כשההורים שלהם מעדכנים אותם, ומסבירים להם אודות מצבם בצורה עניינית ורגישה.

לפיכך, חשוב לספר לילדיכם על החלטתכם להתגרש. בהתאם, יש להקדיש חשיבה רבה מוקדמת לשאלה כיצד לספר לילדים על כך. רצוי להבהיר לילדים שהם אינם הסיבה להחלטה להתגרש, וכי אתם מתגרשים בשל חילוקי דיעות ביניכם. עוד חשוב להסביר שלא מהם אתם מתגרשים, וכי שניכם תמיד תישארו הוריהם תמיד ולא יהיה כל שינוי ביחס אליהם.

הסבירו לילדיכם על השינויים העתידיים וענו על כל שאלותיהם - חשוב לדבר עם הילדים מבעוד מועד על כל השינויים שעתידים להתרחש בחייהם, ולהכין אותם לכך באופן המירבי שניתן.

לדוגמא, במידה והוחלט כבר על פרידה פיזית חשוב גם להסביר לילדים היכן יגור כל אחד מבני הזוג, ומתי הם יבלו עם כל אחד מהוריהם.

חשוב לענות על כל שאלותיהם ולעודד אותם לשאול לדבר על הנושאים שמעסיקים או שמדאיגים אותם. יחד עם זאת, הקפידו לא לפתח בילדים ציפיות ותקוות שווא להחזרת המצב לקדמותו.

רצוי לגרום לילדים להשלים עם תהליך הפרידה כעובדה מוגברת. כמו כן, היו עירניים לכל סימן למצוקה המתעוררת אצל הילדים. לשם כך מומלץ להיות בקשר עם המורים או הגננת של הילדים, ולהתעדכן דרכם על מצבם של הילדים.

אל תערבו את הילדים בסכסוך הזוגי ביניכם – אל תשתפו את ילדיכם בקורות תהליך הפרידה שלכם, הואיל והדבר עלול להטיל עליהם עומס נפשי מיותר וקשה מנשוא.

לפיכך אל תנסו לגייס אותם לצידכם ולהסיתם כנגד בן הזוג השני. כמו כן, אל תשתמשו בהם כאנשי קשר שאמורים להעביר מסרים ביניכם לבין בן הזוג.

דבר זה יעמיד אותם במצבים בלתי נעימים ובלתי אפשריים מבחינתם. בנוסף, אל תהפכו את ילדיכם, במיוחד הבוגרים שבהם, למשענת רגשית ואוזן קשבת עבורכם. גם דבר זה מטיל עליהם עומס נפשי מיותר, בפרט שהם עצמם זקוקים לכם כמשענת עבור עצמם בשעה קשה זו.

חשיפת הילדים לקשרים עם בני זוג חדשים – במידה ולאחר הפרידה נוצרים להורים קשרים עם בני זוג חדשים, מומלץ לחשוף את הילדים בהדרגה לקשרים אלו.

חשוב לעשות זאת בזמן המתאים מבחינת בשלות ומוכנות הילדים לקשרים כאלו. דהיינו, לאחר שהילדים כבר הספיקו להפנים את סופיות הפרידה בין הוריהם.

גם לאחר שחשפתם את הילדים לקשרים חדשים, השתדלו שלא לחשוף אותם לגילויי חיבה אינטימיים עם בין הזוג החדש, אשר עלולים אף הם להכביד על מצבם הרגיש ממילא.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   משמורת ילדים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (5) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 5 reviews

נקודות למחשבה על משמורת ילדים תשלומי מזונות התמודדות עם סכסוכים במשפחה הסכם ממון לשקט נפשי חלוקת רכוש בהליך גירושין ייעוץ משפטי בדיני משפחה גירושין בהליך מהיר עריכת צוואה לפי חוק גישור ליישוב סכסוכים

קראו את ההמלצות עלינו:
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכותו של עו"ד שרון סגל החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. ספטמבר 2015
"רציתי להגיד תודה לעורך הדין סגל ולצוות משרדו הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. נובמבר 2015
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אלי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים, ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2015
"הגענו למשרד של עו"ד שרון סגל בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתו של עו"ד סגל יישבנו את ההדורים ועל כך תודתינו"
אבירם פ. נובמבר 2015
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עורך הדין שרון סגל הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי, והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. אוגוסט 2015

ייעוץ משפטי מהיר עם עורך דין שרון סגל
לשיחה אישית עם עו"ד סגל בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת מקצועית? פנה/י לעורך דין שרון סגל:
072-3360526 פקס: 09-3732001
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

אזור מרכז: רחוב אבא אחימאיר 7 רמת גן

אזור ירושלים: רחוב יד חרוצים 15 ירושלים

אזור השרון: רחוב גיבורי ישראל 24 נתניה

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון