×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בית הדין הרבני האזורי בתל אביב החליט לחייב בעל אלים, שהוגדר כמסוכן לאשתו עד כדי פיקוח נפש, במתן גט מיידי!
מתן גט מיידי במקרה של בעל אלים ומסוכן: אין פשרות בפיקוח נפש!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

הבעל מסוכן ואלים? ניתן לחייב אותו במתן גט מיידי!

      29/04/2021 11:38

כידוע, לפי ההלכה היהודית מתן הגט חייב להינתן מרצונם החופשי של שני בני הזוג המתגרשים ואכן, במקרים רבים קבלת הגט נתקלת בקשיים עקב חוסר הסכמה מצד אחד מבני הזוג.

יחד עם זאת, לא פעם מי מבני הזוג מסרב להסכים למתן הגט מטעמים זרים ובלתי ענייניים, כגון רצון לנקום בבן הזוג או לסחוט ממנו תנאי גירושין מסויימים, חוסר נכונות להשלים עם קץ הנישואים ועוד.

במצבים כאלו בית הדין הרבני יכול לעתים להתערב ולהורות על חיוב במתן גט וזאת במידה וקימות עילות שמצדיקות זאת, כגון נישואים אסורים, עקרות, מאיסה וכן מצב בו המשך קיום הנישואים כרוך בסיכון חיים.

במסגרת תיק רבני 1231084-1 פלונית נ' פלוני אשר התנהל בפני בית הדין הרבני האזורי בתל אביב, נדון מקרה בו בית הדין נאלץ להורות על חיוב הבעל במתן גט מיידי וזאת בשל היותו חולה פסיכיאטרי מסוכן ואלים, אשר סיכן את חיי האשה עד כדי מצב של פיקוח נפש.

בסקירה שלפניך נסביר את פסיקתו החשובה של בית הדין הרבני ונשליך ממנה לגבי מקרים אחרים של אלימות במשפחה וסכנה מוחשית, שעומדת ממש מעבר לפינה.

קיצוני ולא שגרתי: נסיבות אישיות ומסוכנות

תיק זה עסק בשני בני זוג שנישאו בשנת 1978 והביאו יחדיו לעולם 4 ילדים.

כעבור 41 שנים תמימות, במהלך חודש יולי 2019, הגישה האשה תביעת גירושין כנגד הבעל, במסגרתה טענה כי היא והילדים סבלו מהבעל אלימות קשה ומתמשכת במשך כל שנות הנישואין, לרבות אלימות מילולית ואלימות פיזית קשה.

מעבר לכך, ילדיהם של בני הזוג מטופלים על ידי גורמי הרווחה, כאשר שלושה מהם אף מטופלים בתרופות בשל טראומה וחרדות.

בכתב התביעה של האשה צויין כי הבעל תקף את האשה ושבר את צלעותיה, 5 שנים לפני הגשת התביעה. בנוסף, הוא דחף את האשה 4 חודשים לפני הגשת התביעה, באופן שגרם לנפילתה ולשבירת כתפה, ועקב כך הוצאו נגד הבעל צו הגנה + צו הרחקה מהאשה ומבית המשפחה.

עוד טענה האשה כי הבעל סובל מבעיות פסיכיאטריות ואף הציגה שתי חוות דעת מטעם הפסיכיאטרית של הבעל.

חוות הדעת הללו קבעו שהבעל סובל שנים מדיכאון וכי בעקבות תאונת דרכים בה היה מעורב בתחילת 2018, חלה החמרה במצבו, כך שהוא התמכר לסרטי פורנו, כפה את עצמו באופן פיזי על אשתו באמצעות מניפולציות רגשיות וקללות ואף תקף אותה במספר אירועים שונים.

כתוצאה מתקיפה זו נכנסה האשה למצב דיכאוני מלווה בהתקפי חרדה, בשל חשש מוחשי לחייה.

הפסיכיאטרית המליצה לתת לבעל טיפול אינטנסיבי במסגרת בית חולים ולאחר מכן טיפול במסגרת טיפולית ושקומית המתאימה לגברים אלימים. מעבר לכך הפסיכיאטרית קבעה מפורשות כי במצבו הנוכחי הוא אינו יכול לחזור לביתו.

בכתב ההגנה טען הבעל כי הוא רוצה שלום בית ושיקום הבית וכי במהלך השנים הוא עבד ופרנס את הבית בכבוד, ורק לאחר שעבר תאונת דרכים, חלה החמרה במצבו, בעיקר כששכח ליטול תרופות מפני שאשתו לא הזכירה לו ליטול אותם.

לדבריו, הוא מוכן לקבל כל טיפול בעניין האלימות שלו והוא משתתף פעיל בפגישות במסגרת המרכז לשלום המשפחה. הבעל אף הציג הודעות סמס מטעם האשה בהן היא הביעה את אהבתה כלפיו ורצונה שיקבל טיפול.

בדיון בבית הדין הרבני האישה הסבירה כי היא אכן רוצה שהבעל יקבל טיפול מתאים וזאת כדי שיוכל לחיות חיים טובים, אך בלעדיה.

האשה ציינה כי מבחינתה, כשל כוח הסבל שלה והיא נמצאת במצב של פיקוח נפש, עקב האלימות הפיזית הקשה שהבעל נוקט כלפיה.

חשוב לציין כי גם הבעל הודה בעצמו במהלך הדיון בפני בית הדין הרבני כי הוא הכה את האשה וקילל אותה.

פיקוח הנפש מחייב מתן גט מיידי

בית הדין פסק כי לאור נסיבות המקרה והראיות שהוצגו בפניו, על הצדדים להתגרש לאלתר, מאחר שמדובר במצב של סכנה ממשית לאישה, אשר גובל בפיקוח נפש.

בהחלטה נפסק כי המדובר בבעל שעקב מצבו הנפשי, נמצא במצב של חוסר שליטה שמתדרדר לכדי אלימות קשה. מצבו הנפשי של הבעל אינו צפוי ובשנייה אחת, ביום בו שכח לקחת כדורים, הוא עלול לפעול בדרך אלימה ומסכנת חיים, וכפועל יוצא מכך האישה עלולה להיות בסכנה תמידית במחיצתו.

בית הדין הדגיש שמדובר במצב שגובל בפיקוח נפש לא רק בשל מסוכנותו של הבעל, אלא גם מהפחדים והחרדות המובנים שמפתחת האישה נוכח התנהגותו המסוכנת, אשר עלולים לגרום להתפתחות מחלות גוף ונפש אצלה, שאף הם ייסכנו את חייה.

עוד ציין בית הדין כי הוא לא יאפשר מצב בו האישה תהיה חשופה לאלימות מתמשכת, כך שכעת לעת זקנה, בה היא מבקשת שקט ושלווה, הדבר ימנע ממנה כתוצאה מנוכחות הבעל בחייה ועל כן הוא לא יאפשר את המשך הנישואין, המסכנים את חייה.

בית הדין הבהיר שנכון הדבר שהאשה אינה שונאת את הבעל, אלא היא מרחמת עליו. היא מעוניינת שילך לטיפול על מנת שייטב לו בחייו הפרטיים, וכדי שהוא יוכל להמשיך לחיות את חייו ללא אלימות, עם תקשורת חברתית ומשפחתית בריאה ותקינה, אך לא לידה. היא כבר אינה מוכנה לסבול עוד את מסכת ההשפלות והאלימות.

בהתאם לכך נפסק שהבעל חייב לתת גט מיידי לאשתו, לאלתר וללא דיחוי ומעבר לכך נקבע מועד לסידור הגט.

עוד בנושא:

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון