×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בית המשפט לענייני משפחה בקרית שמונה, מתוך שיקולים של טובת הילד, פסק על הפרדה גיאוגרפית בין ההורים הגרושים ובשל העובדה שמערכת היחסים ביניהם פגעה ופוגעת בילדים...
הפרדה גיאוגרפית כפויה בין ההורים: האם באמת לטובת הילדים?
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו
ייעוץ משפטי על משמורת ילדים
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו

ביהמ''ש קבע: הפרדה גיאוגרפית בין ההורים!

      11/03/2020 15:01

מטבע הדברים כאשר זוג הורים נפרדים, ההעדפה היא שהם יתגוררו זה לצד זה וזאת על מנת לאפשר לילדיהם להמשיך ולשמור על קשר קרוב, משמעותי ותדיר ככל הניתן עם כל אחד מהם.

למרבה הצער ישנם יותר מדי מצבים בהם הקשר בין ההורים הופך לכה בעייתי ורעוע, באופן שמשפיע קשות על מצב הילדים, עד שאין מנוס מלהורות על הפרדה גיאוגרפית בין ההורים ולעיתים באמצעות החלטה ופסק דין של בית המשפט.

כך גם אירע לאחרונה בנסיבות תיק תלה"מ 44053-12-18 ה.ג. נ' י.מ. שהתנהל בפני בית המשפט לענייני משפחה בקרית שמונה.

תיק זה דן בבקשה שהוגשה מטעם האם לביצוע הפרדה גיאוגרפית בין ההורים, אישור העתקת מקום מגורי הילדים ליישוב אחר ורישומם של הילדים למוסדות חינוך ללא צורך בחתימת האב.

בית המשפט קיבל את בקשתה לאחר שהוא הגיע למסקנה כי ההפרדה הגיאוגרפית בין בתי ההורים הנה מחוייבת המציאות למען טובת הילדים. בסקירה שלפניך נסביר החשיבות הרבה שבפסק הדין והדרך לפיה בית המשפט לענייני משפחה פוסק ומכריע במקרים דומים.

הפרדה גיאוגרפית: איך מגיעים למצב שאין ברירה?

תיק זה עסק בהורים לשני ילדים, ילדה בת 15 וילד בן 11. ההורים נישאו בשנת 2001 ונפרדו בשנת 2013 לאחר שהאב נפצע במלחמת לבנון השניה, דבר שגרם להתגברות המריבות והמתח ביניהם.

ההורים המשיכו להתגורר זה בסמוך לזה בקיבוץ בו הם גרו לפני הפרידה, תוך שהאם מחזיקה במשמורת על הילדים ואילו הילדים שהו עם אביהם יומיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני.

שני ההורים השקיעו כמיטב יכולתם בילדים והעניקו להם אהבה רבה. לכאורה, ניתן היה לחשוב שמצב זה הנו מצב מיטבי לילדים. במציאות, ההורים המשיכו לריב ביניהם באופן מאד קשה ולנגד עיני הילדים, עד כדי חוסר יכולת מוחלט לראות את הנזק העצום שהסכסוך העז ביניהם גורם לילדיהם.

כתוצאה מכך הילדה פיתחה הפרעות אכילה ונמנעה מלבקר באופן סדיר בבית הספר במשך שנים ואילו הילד ביטא את מצוקתו בהתפרצויות זעם, תוקפנות, קושי בקבלת סמכות וגבולות.

עקב הידרדרות מצב הילדים, קבע בית המשפט שהילדים ימשיכו להיפגש עם האב אולם הם יפסיקו ללון בביתו וזאת בשל התנהגות האב, שסבל מבעיות נפשיות ואשר העצימה את החרדה והבלבול אצל הילדים.

האב סירב להשלים עם החלטה זו והחליט לנתק בבת אחת כל קשר עם הילדים, למעט מפגשים אקראיים בשבילי הקיבוץ, אשר השפיעו קשות על מצבם הנפשי של הילדים, שנע בין כמיהה לפגוש את אביהם לבין חרדה מפגישה מקרית עימו.

ועדות שונות של רשויות הרווחה שבדקו את מצב הילדים מעת לעת, הגיעו למסקנה שחייבת להתקיים הפרדה פיזית בין בתי ההורים עקב הקונפליקט העוצמתי שקיים בין ההורים, שהולך ומחריף ומשפיע לרעה על מצב הילדים.

בין היתר גם הסתבר שהאב התמכר לסמים ואלכוהול, משתף את בתו בתכנים שאינם מתאימים לגילה ואף נוזף בה על שהיא שיתפה בדברים שקורים בבית.

בעקבות המלצת רשויות הרווחה על ביצוע הפרדה גיאוגרפית בין הצדדים, הציעה האם לעבור להתגורר עם הילדים ביישוב אחר, למרות שהיא נולדה בקיבוץ וקיבלה סיוע ותמיכה מבני משפחתה שגרים בו, לרבות בכל הקשור לגידול הילדים.

האב התנגד לכך בתוקף ותבע חלוקה שווה של זמני השהות עם הילדים.

טובת הילדים מחייבת הפרדה בין ההורים

לאחר שבית המשפט קרא את כתבי הטענות, שמע ארוכות את ההורים, התרשם מהילדים ועיין בהמלצות הוועדות השונות שבדקו את הילדים, הוא הגיע למסקנה שעקרון העל בדבר טובת הילדים אכן מחייב את ביצוע ההפרדה הגיאוגרפית בין ההורים.

ביהמ"ש לענייני משפחה פסק כי למרות שהצדדים נפרדו כבר לפני כשש שנים וכל אחד מהם הקים זוגיות נוספת, עד היום עדיין קיים ביניהם קונפליקט עז, שמתבטא בין היתר בוויכוחים, מריבות קשות וצעקות, בעיקר לגבי אופן הטיפול בילדים ולעיתים קרובות ממש אל מול הילדים.

המריבות הבלתי פוסקות והמחלוקות הקוטביות בין ההורים בכל עניין הנוגע לילדים, השפיעו קשות על מצבם הנפשי של הילדים ועל תפקודם היומיומי, עד כדי חוסר יכולת למלא את המשימות הפשוטות ביותר המוטלות עליהן כילדים וכתלמידים.

ממצאי מחקרים רבים ומבוססים מראים שחשיפת קטינים לקונפליקט בין הוריהם עלולה להוביל את הקטינים למצב של פחד, כעס, אגרסיביות, לעיתים להאשמה עצמית במצב הסכסוך ההורי ולקונפליקט נאמנויות.

בנסיבות אלו נראה שההפרדה הגיאוגרפית בין ההורים תעניק לילדים את השקט הנפשי לו הם זקוקים, ואשר חיוני להתפתחותם.

בהתאם לכך נקבע שהאם תעבור עם הילדים לישוב אחר ובאופן לפיו האב יפגוש את הילדים בשלב הראשון אחת לשבוע ובהמשך פעמיים בשבוע, בשלב זה ללא קיום הסדרי לינה.

עקב חוסר שיתוף הפעולה מצד האב, נקבע גם שהאם תדאג להמשך מתן הטיפולים הרגשיים לילדים, רישום הילד לבית ספר בו קיימת כיתת ליקויי למידה ומתן תרופות לילדה לשם טיפול במצבה הנפשי, כל זאת בחתימת ידה בלבד וללא צורך גם בחתימת האב.

עוד בנושא: האם הזניחה את ילדתה ובית המשפט הכריע בניגוד לחזקת הגיל הרך!

קרא עוד
שייך לנושא:   משמורת ילדים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון