×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הדרך שלך להסכם גירושין מוקפד ומקצועי מתחילה עם עורך דין מעולה! הכירו את הכללים והחשיבות הרבה שבהסכם גירושין מדוייק...
הסכם גירושין - הדרך שלך לניסוח הסכם גירושין מוקפד וחוקי
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

הדרך שלך להסכם גירושין

      06/10/2022 10:40

הסכם גירושין הינו הסכם אשר מסדיר בין בני הזוג את כל הסוגיות הכרוכות בהליכי הגירושין שלהם. הדרך הנכונה לניסוח הסכם מוקפד ואיכותי מתחילה תמיד בבחירת עורך דין מנוסה ומתאים.

כל הסכם חתום אמור לעסוק ולפתור סוגיות כגון מתן הגט, אופן חלוקת הרכוש, תשלומי מזונות אשה, תשלום מזונות ילדים, ענייני משמורת ילדים, הסדרי שהות, מדור ועוד.

מטבע הדברים, מאחר והמדובר בהסכם, הוא חייב להיערך בהסכמתם המלאה של הצדדים ומתוך רצונם החופשי. בהתאם לכך, לא ניתן לכפות על מי מהצדדים המתגרשים לתת את הסכמתו ולחתום על הסכם בניגוד לרצונו.

יחד עם זאת, ניתן להגיע להסכמה זו בכמה דרכים אלטרנטיביות. ניתן לחלק דרכים אלו לשני סוגים עיקריים: ניהול מו"מ לכריתת הסכם גירושין בתוך כתלי בית המשפט וניהול מו"מ כאמור מחוץ לכתלי בית המשפט.

כאן המקום להבהיר כי כל הסכם גירושין טעון אישור לקבלת תוקף מחייב כשל פסק דין ע"י בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני.

אישור הסכם הגירושין יעשה על ידי בית המשפט רק לאחר שהוא וידא כי הצדדים המתגרשים מבינים ומסכימים לתוכנו ומשמעותו של ההסכם, כי הם חתמו עליו מרצונו החופשי, וכי הוראות ההסכם אינן מקפחות חלילה את ילדיהם המשותפים.

המשמעות של אישור הסכם הגירושין כאמור הנה שהוא ניתן לאכיפה באמצעות לשכת ההוצאה לפועל במקרה של הפרתו, וזאת כשם שניתן לאכוף פסק דין הניתן על ידי בתי המשפט.

יחד עם זאת יובהר כי אין חובה לנהל הליך משפטי בתוך כתלי בית המשפט לצורך ניהול המו"מ לכריתת ההסכם. כלומר, החובה לנהל הליך משפטי מתייחסת אך ורק לצורך אישור ההסכם, לאחר שהוא כבר נערך ונחתם בין בני הזוג.

למעשה, ברוב המקרים עדיף לצדדים לנהל משא ומתן בנושא, באמצעות עורכי דין כמובן, מחוץ לכתלי בית המשפט ורק עם חתימתו להביאו לאישור בית המשפט.

הסיבה לכך שעדיף לנסות ולהגיע להסכם מחוץ לכותלי בית המשפט נעוצה בעובדה שההליכים המשפטיים המתנהלים לצורך הגעה להסכם גירושין כרוכים לא פעם במתחים וכעסים רבים, ובבזבוז ניכר של זמן, כסף ואנרגיות נפשיות יקרות.

יתרון נוסף לניהול מו"מ מחוץ לכתלי בית המשפט נובע מכך שהמדובר בהליך בלתי פורמלי. לפיכך, המדובר בהליך אשר פטור מסדרי הדין והראיות אשר חלים על ההליך המשפטי המתנהל בתוך בית המשפט.

כתוצאה מכך ניתן להגיע באמצעות הליך זה לפתרונות יצירתיים וגמישים אשר חורגים מהוראות החוק היבש, בשעה ששופטי בתי המשפט כבולים בפסיקתם להוראות החוק וההלכה.

לפיכך, אין חולק כי במידה ובאפשרות הצדדים להגיע להסכם גירושין מחוץ לכתלי בית המשפט, טוב יעשו במידה והם יבחרו באפשרות זו. כפי שציינו, ניתן לעשות זאת באמצעות ניהול משא ומתן ישיר וניתן לעשות זאת גם באמצעות הליכי גישור בליווי עורכי הדין או רק בנוכחות הצדדים המתגרשים - הכל כפי שנפרט מיד.

הדרך החכמה והיעילה להסכם המיוחל...

החלופה הטובה והמומלצת ביותר, הינה כמובן כאשר בני הזוג מנהלים בעצמם דיאלוג ישיר ופתוח ביניהם, מתוך רצון טוב להגיע להסכם שישרת את שניהם.

במקרה כזה שני בני הזוג דנים יחדיו בסוגיות הרלבנטיות לגירושים שלהם, ומנהלים ביניהם מו"מ הוגן ומכובד, במטרה להגן על האינטרסים של שניהם יחדיו, וכמובן של ילדיהם המשותפים אם ישנם כאלו.

יחד עם זאת, ככל שהמדובר בהסכם מורכב יותר מבחינה משפטית, כך מומלץ יותר להיעזר בשירותיו של עורך דין אשר מתמחה בדיני גירושין, ואשר יבדוק את נוסח ההסכם, ויעיר את הערותיו במידת הצורך. שכן, דיני הגירושין הינם נושא מורכב ובעל היבטים רבים, אשר רק עורך דין המתמחה בהליכי גירושין מתמצא בהם.

במקרה כזה ניתן גם לעיתים להסתפק בעורך דין אחד, אשר שני הצדדים סומכים עליו ועל שיקול דעתו, כך שהוא ייצג את שניהם יחדיו (לרוב רלוונטי למקרים בהם בני הזוג החליטו על גירושין בהסכמה).

לחילופין, במידה ושני הצדדים מתקשים לנהל בעצמם את המו"מ ביניהם ו/או שהפערים ביניהם עמוקים והאיבה יוקדת, ניתן וצריך להגיע להסכם גירושין באמצעות ניהול משא ומתן במסגרתו כל אחד מהצדדים מיוצג על ידי עורך דין משלו מן הסתם.

במקרה כזה מומלץ כמובן לבחור עורך דין בעל התמחות ספציפית בניהול הליכי גירושין, כמו גם באדם בעל רגישות גבוהה ויכולות מוכחות לניהול משא ומתן, שכן אלה שיכריעו את גולרו של ההסכם שצפוי להחתם ולקבוע לא מעט לגבי עתידך.

חלופה נוספת להגעה להסכם מחוץ לכתלי בית המשפט הנה באמצעות פניה אל מגשר המתמחה בחום המשפחה. כאמור, בני הזוג המתגרשים יכולים לפנות אל המגשר מיוזמתם וללא ייצוג של עורך דין או שכל אחד מבני הזוג יגיע לגישור כשהוא מיוצג.

צריך לזכור כי הליכי הגישור סודיים ואין לחשוף את הנאמר ומוצג במסגרתם, כאשר המטרה העיקרית של המגשר במקרה זה הנה להניע את הצדדים לעבר חתימה על הסכמות לצורך סיום הליכי הגירושין מן הסתם.

במידה ואף אחת מהחלופות הללו איננה ניתנת ליישום מבחינת בני הזוג, אזי אין ברירה ויש לפנות לעריכת הסכם הגירושין במסגרת הליך משפטי שיתנהל בבית המשפט.

במקרה כזה יש להיות מודע לתופעת מירוץ הסמכויות הקיימת בישראל. שכן, בעוד שלבית הדין הרבני קיימת סמכות ייחודית לדון בהליך הגירושין של מתן הגט, קיימות לו ולבית המשפט לענייני משפחה סמכויות מקבילות לדון ביתר ההליכים הנלווים לתיק הגירושין כגון חלוקת רכוש, מזונות, משמורת ילדים וכדומה.

לפיכך, במידה ומי מבני הזוג הקדים והגיש תביעת גירושין בפני בית הדין הרבני, בטרם הוגשה תביעה בפני בית המשפט לענייני משפחה, אזי יתר ההליכים הנלווים יכרכו אוטומטית בהליך הגירושין שידון בפני בית הדין הרבני.

ההבדל המהותי והעיקרי בין שתי הערכאות הללו נובע מכך שבתי המשפט לענייני משפחה פוסקים בהתאם לדין האזרחי-חילוני, שנחשב כדין מודרני הדוגל במתן שיוויון זכויות לאשה. לעומת זאת, בית הדין הרבני פוסק בדרך כלל בהתאם לדין המשפט העברי, אשר נחשב לדין מיושן, שבדרך כלל מפלה את האשה לרעה ביחס לגבר, אם כי לא תמיד.

קראו בהרחבה: טיפים לניסוח הסכם גירושין

לסיכום ולפני שיוצאים לדרך...

אם כבר התקבלה ההחלטה להתגרש, אין בכלל ספק שהדרך תוביל אותך לעבר הסכם גירושין, ועכשיו שמורה בידיך האפשרות לקבל החלטה איך להגיע להסכם המיוחל. בין אם בהסכמה עם בת או בן הזוג, ובין אם באמצעות פניה לעורך דין, גישור או לאחת מהערכאות המשפטיות.

על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה במקרה שלך, חשוב להקדים ולפנות לקבלת ייעוץ משפטי פרטני מעורך דין מעולה, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. לפני שמקבלים החלטות ולפני שיוצאים אל הדרך, חשוב חלהתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים.

קריאה נוספת: מתן תוקף לסעיף בהסכם גירושים שנחתם

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (11) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 11 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון