×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הבחירה שלך בניסיון שלנו בתכנון אסטרטגיה מנצחת להליך גירושין מהיר, יעיל ואפקטיבי...
סודות הגירושין של אנשי ההייטק - הדרך החכמה לגירושין שלך
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

אקזיט מהנישואים שלך - גירושי הייטק בישראל

      25/10/2020 14:44

כידוע לכל אדם נשוי חיי הנישואים מושפעים רבות גם מסוג המקצוע ותנאי העבודה של כל אחד מבני הזוג. ככל שהמדובר במקצוע תובעני יותר מבחינת שעות העבודה ומבחינת הלחצים והמתחים המאפיינים אותו, כך גם השפעתו על איכות חיי הזוגיות והמשפחה שלו תהיה עמוקה ויותר וממילא גם הצורך לאזן בין דרישות העבודה לניהול חיי המשפחה יהיה מאתגר יותר.

כך לדוגמא, סביר להניח שחיי המשפחה של מי שעובד בעבודה פקידותית שגרתית בכל יום מתשע עד חמש שונים באופן מהותי מחיי המשפחה של מי שנוהג לעבוד שעות רבות בעבודה בטחונית מסוכנת אשר דורשת עירנות מוגברת ומתמדת או מחיי המשפחה של מי שנאלץ לעזוב את ביתו למשך ימים ארוכים כגון אנשי צבא, ימאים, סוכני מוסד וכדומה.

בהתאם, גם חייהם של זוגות שלפחות אחד מהם עובד בענף ההייטק מושפעים ממאפייניהם הייחודיים של ענף זה אשר לא פעם מצריכים מאמץ מוגבר על מנת לאזן בין דרישות העבודה לבין ניהול חיי המשפחה.

מאפיינים אלו כוללים, בצד היתרונות, משכורות גבוהות, הטבות שכר יחודיות, הפרשות סוציאליות מכובדות, בונוסים, אופציות, תגמול נאה הודות לאקזיט וכן תנאי עבודה מפנקים כגון מימון ארוחות, חדר כושר, נופשים בחו"ל ועוד. בצד היתרונות הבלתי מבוטלים הללו, קיימים גם חסרונות רבים לעבודה בענף ההייטק.

בסקירה המפורטת שלפניך נסביר לפרטים את כל מה שחשוב לדעת רגע לפני שמתגרשים מאיש או אשת הייטק.

ראשית, העבודה בענף ההייטק נחשבת לעבודה תובענית ומאומצת ביותר, כאשר לא פעם העובד נדרש להמשיך לעבוד גם מביתו ועל חשבון שעות הפנאי הפרטיות שלו כולל בימי סופשבוע וחגים.

בנוסף, קיימת תנודתיות רבה בענף זה אשר פוגעת בביטחון התעסוקתי של עובדי הענף. תנודתיות זו מתבטאת במעברים תכופים בין תקופות גאות בהן יש עודפי ביקוש לעובדי הייטק לתקופות שפל אשר מלוות בגלי פיטורים, קיצוצי שכר וקושי במציאת מקום עבודה חילופי במיוחד אם העובד נחשב למבוגר יחסית ביחס לענף.

לא מעט חברות סטארט אפ נאלצות להיסגר לחלוטין לאחר שמקורות ההשקעה בהן אזלו בעוד החברה לא הצליחה לעמוד ביעדים שהיא הציבה לעצמה.

כתוצאה מכך, מי שעד לאחרונה הרוויח משכורת גבוהה, עלול למצוא עצמו מובטל מהיום למחר ולהוריד באופן דרסטי ברמת החיים שלו ושל משפחתו. במידה והוא כבול גם בתשלומי משכנתא, אזי מצבו כמובן, קשה ומכביד הרבה יותר.

חיסרון נוסף נעוץ בהתפתחות הטכנולוגית המואצת והמהירה שקיימת בענף אשר מצריכה את העובד להיות מעודכן כל הזמן בדרישות הטכנולוגיות של השוק.

לפיכך, עובד שנפלט מהשוק מסיבה כלשהי למשך תקופה ארוכה, יתקשה לעתים למצוא בו את מקומו בחזרה לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות השונות שהוא לא הספיק להתעדכן לגביהן.

חלק מהעובדים בענף ההייטק גם נדרשים לבצע רה-לוקיישן, כלומר, להעתיק את מקום מגוריהם לחו"ל על מנת לאייש שם משרה מסויימת. תהליך זה כרוך בכל מקרה בשינוי דרסטי של חיי משפחתם וזאת בין אם גם משפחתו של העובד עברה עמו לחו"ל ובין אם רק העובד עבר לחו"ל בעוד משפחתו נותרה בארץ.

שכן, במידה והוחלט שכל המשפחה נוסעת עמו הדבר מצריך לא פעם הקרבה מצד בן הזוג השני אשר נאלץ לוותר על המשרה והקריירה שלו בארץ כמו גם להתנתק מקרובי המשפחה, החברים ועוד.

לעומת זאת, במידה והוחלט שרק העובד יסע לחו"ל, אזי ברור שהמרחק בינו לבין בני משפחתו יקשה מאד על המשך הניהול התקין של חיי המשפחה.

אין חולק שקשה להתמודד עם החסרונות של ענף ההייטק כשאתה רווק אך כשאתה גם מנהל חיי משפחה ומחוייב ליטול בהם חלק ולפרנס את המשפחה, אזי ברור שהקושי מתעצם שבעתיים.

שעות העבודה הרבות, הלחצים והמתחים, הנסיעות התכופות לחו"ל וחוסר הביטחון התעסוקתי לטווח ארוך, משפיעים מטבע הדברים לא רק על העובד עצמו, אלא גם על האופן שבו הוא מנהל את חיי הזוגיות והמשפחה שלו.

ככל שהעובד נעדר יותר מהבית וככל שהוא נוטל פחות ופחות חלק בחייהם של בני המשפחה, במיוחד כשיש ילדים קטנים ובמיוחד באירועים משמעותיים של הילדים, אזי הנטל שנופל על בן הזוג השני גדל אף הוא וכך גם תחושת התסכול והמרמור של בן הזוג השני ושל ילדיהם המשותפים.

אם לסכם בקצרה את מאפייניו של ענף ההייטק, ניתן לומר שמצד אחד ניתן לקבל תנאים כלכליים מפליגים ומרחיקי לכת, אולם, מצד שני, תנאים אלו בדרך כלל גם כרוכים במחירים אישיים גבוהים שבאים על חשבון חייו הפרטיים של העובד וממילא גם על חשבון חיי המשפחה שלו.

וככל שהפגיעה בחיי המשפחה ובמרקם היחסים העדין שבין בני הזוג הינה חמורה יותר כך גם גדלים הסיכויים לפירוק המשפחה ולגירושיהם הבלתי נמנעים של בני הזוג.

על רקע זה ניתן להבין מדוע שיעור הפרידות והגירושין בענף ההייטק נחשב לגבוה יחסית בישראל.

כשם שלעובדי הייטק לא פשוט לנהל חיי משפחה, כך גם לא פשוט להם לנהל את הליכי הגירושין וזאת במיוחד בכל הקשור לסוגיות הכספיות, ובעיקר סוגיות חלוקת הרכוש ותשלומי המזונות.

חלוקת הרכוש במסגרת גירושי הייטק

חלוקת הרכוש המשותף בין בני הזוג הנה אחת הסוגיות המרכזיות והחשובות במסגרת הליך הגירושים. ניתן לבצע את חלוקת הרכוש בהתאם להסכם שנערך בין הצדדים או בהתאם לדין ולרבות בהתאם לחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג-1973, במידה ולא נערך הסכם כזה, שהנו המקרה הנפוץ יותר.

חלוקת הרכוש המשותף נעשית בעיקרה בהתאם לכלל החלוקה השוויונית בין בני הזוג.

כלל זה קובע כי נכסי הרכוש המשותף שנצברו על ידי שני בני הזוג יחדיו במהלך הנישואין יחולקו במועד גירושיהם בחלקים שווים ביניהם וזאת בלי קשר לשאלה על שם מי מהם רשום הרכוש, אלא אם כן כוונת השיתוף נשללה במפורש על ידי אחד מבני הזוג.

ההבדל המהותי לגבי חלוקת הרכוש המשותף בין גירושין רגילים לגירושי הייטק מתבטא בכך שבעוד שבמסגרת גירושין רגילים רוב הנכסים המיועדים לחלוקה הנם נכסים מוחשיים שמשמעותם קלה להבנה כגון דירת המגורים המשותפת, רכב, חשבונות בנק ותוכניות חיסכון, אזי בגירושי הייטק קיימים בנוסף גם נכסים וירטואליים השייכים לאיש ההייטק ואשר בן הזוג השני לא תמיד מודע לקיומם וגם אם כן, לא פעם קשה מאד להעריך את שווים לצורך חלוקתם ההוגנת בין בני הזוג.

נכסים אלו כוללים, בין היתר, את הנכסים הבאים:

 • סטארטאפ - כלומר, חברת סטארט אפ שבן הזוג הינו יזם או בעלים שלה. ניקח לדוגמא חברת סטארט אפ שאיש הייטק הקים ובנה זמן מה לפני קשר הנישואים שלו. במידה וקשר הנישואים שלו נמשך פרק זמן קצר יחסית, עד 3 שנים, יתכן שבית המשפט יפסוק שאין לערוך כלל חלוקת רכוש לגבי החברה או שהוא יפסוק שחלוקתה לא תהיה שווה בשווה בין איש ההייטק לבן זוגו.

  במידה וקשר הנישואים נמשך זמן ארוך יותר, אזי בית המשפט יזדקק להערכה חשבונאית מורכבת ולא פשוטה לביצוע על מנת להעריך את שווי הסטארט אפ בין בני הזוג.

  הערכה זו תצטרך להעריך את שווי החברה בכללותה ולאחר מכן גם להעריך את שווי חלקה היחסי בתקופת הנישואין של בני הזוג, הוא החלק שמיועד לחלוקה שווה ביניהם.

  חלוקת שווי החברה בין איש ההייטק לבן זוגו יכולה להתבצע בדרכים שונות. במידה והחברה נמכרה לצד שלישי ועשתה אקזיט ניתן לחלק את כספי התמורה בגין מניות איש ההייטק שווה בשווה בינו לבין בן זוגו.

  במידה והחברה לא נמכרה כאמור, ניתן לחלק את המניות שאיש ההייטק מחזיק בהן בינו לבין בן זוגו בתנאי שהדבר אפשרי על פי החוק או על פי תקנון החברה וזאת באמצעות העברת רישום מחצית המניות שרשומות על שם איש הייטק על שם בן זוגו.

  יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון זה שפתרון זה מאלץ את בני הזוג להמשיך ולשמור על קשר ביניהם גורם לאובדן השליטה של איש ההייטק בחברה והוא גם עלול להיות בעייתי במיוחד במידה ובן הזוג יפגע בפעילות החברה, בין עקב חוסר ידע מקצועי ובין עקב מניעי נקמנות וכדומה.

  לחילופין, קיימת אפשרות לפיה במקום שאיש ההייטק יעביר מחצית ממניותיו לבן זוגו הוא יקנה אותן ממנו. לשם כך על איש ההייטק לשלם לבן זוגו את ערכן המהוון של המניות אשר אמור לשקף את ההכנסות העתידיות שאיש ההייטק אמור להרוויח מהחברה. יחד עם זאת, התשלום איננו חייב להתבצע באמצעות תשלום אחד גדול וחד פעמי והוא גם יכול להתבצע באמצעות תשלומים חודשיים.

 • אופציות - בענף ההייטק מקובל לתת לעובדים אופציות לרכישת מניות החברה בה הם עובדים בתור תגמול על עבודתם בעבר או כתמריץ לעבודתם בעתיד. כאשר מדובר בתמריץ, נהוג להתנות את מתן האופציות בתנאים שונים כגון רמת ביצועי העובד ו/או החברה, משך תקופת העסקתו של העובד בחברה, תרומה משמעותית או מתמשכת של העובד לחברה וכיו"ב.

  האופציה מאפשרת לעובד לרכוש את מניות החברה בה הוא עובד במחיר קבוע מראש וזאת כל עוד האופציה לא פקעה והינה בתוקף. במידה ומחיר השוק של המניות יהיה גבוה ממחיר האופציה בעת מימוש האופציה, אזי לאופציה יש ערך אשר מתבטא בהפרש בין מחיר האופציה למחיר השוק. לעומת זאת, אם מחיר השוק יהיה שווה או נמוך ממחיר האופציה בעת מימוש האופציה, אזי לאופציה אין כל ערך.

  עיקר הקושי בעת הערכת שווי האופציות נובע מכך שלא ניתן לדעת מראש מה יהיה שווי האופציה בעת מימושה בפועל. כתוצאה מכך יתכן מאד שהערכת שווי האופציות במועד הגירושין ובטרם מימושן בפועל לא ישקף נכונה את שווי האופציות בפועל בעת מימושן. במידה וערך האופציות יעלה, אזי העובד הרוויח מכך ובמידה שערך האופציה ירד או התאפס, אזי העובד הפסיד מכך.

  לפיכך, לעיתים ההמלצה במצבים כאלו הינה שלא להסתמך על הערכות שווי של האופציות בעת הגירושין אלא פשוט לחכות למועד המימוש של האופציות ורק אז לחלק את הערך הכספי שיתקבל שווה בשווה בין בני הזוג.

  לשם כך נהוג לקבוע במסגרת הסכם הגירושין כי העובד מתחייב להודיע לבן זוגו מבעדו מועד על מימוש האופציה ולשלם לו את חלקו על כך. בנוסף ניתן להודיע לחברה של העובד שלבן זוגו מגיעה מחצית מהאופציות / המניות כך בעת מימוש האופציות, יהיה על החברה לתת לבן הזוג מחצית מהמניות.

  במידה ובכל זאת מחליטים לבצע הערכת שווי של האופציות במועד הגירושין, יש לערוך סדרת חישובים מורכבת, המשקללת בתוכה שורה של נתונים ולרבות מועד קבלת האופציות, מועד הבשלתן, המועד האחרון למימוש האופציה, האם האופציה מחייבת את המשך העבודה של איש ההייטק בחברה, האם היא פוקעת בתנאים מסוימים כמו מעילה באמון או מעבר לחברה מתחרה, מה סוג המניות האמורות להתקבל בגין האופציות ומה מידת סחירותן ועוד.

  במקרה כזה יש לקחת בחשבון שהערכת שוויון של האופציות בהייטק הנה משימה מורכבת וקשה, אשר מושפעת מנתונים רבים, כאשר כל שוני קטן לגבי נתונים אלו יכול להביא להפרשים גדולים בשווי האופציות.

 • אופציות סמויות - אופציות סמויות הינן אופציות שבדרך כלל ניתנות בחברות הייטק בינלאומיות ואשר ניתנות לעובד במסגרת הסכם סודי בינו לבין המעסיק או במסגרת נוהג מקובל בחברה בה הוא עובד מבלי שהוא מגובה בהסכם בכתב בין הצדדים ומכאן גם שמן.

  המדובר באופציות שלכאורה סמויות מעיניהם של מי שאינם הצדדים הנוגעים בדבר, לרבות בן הזוג של העובד. שכן סביר להניח שהעובד בדרך כלל לא יתנדב מרצונו החופשי לגלות את קיומן לבן הזוג ממנו הוא מתגרש במידה והוא לא גילה לו אותן קודם לכן.

  במידה ולבן הזוג בכל זאת נודע על דבר קיומן, עדיין נותרת הבעיה של גילוי כמות האופציות, הערכת שווין וייחוס החלק השייך לתקופת הנישואין, מאחר שמועד ההבשלה באופציות הסמויות הינו תמיד בעתיד.

 • נכסי קריירה - נכסי קריירה הנם נכסים שבן הזוג צבר לעצמו במסגרת הקריירה שהוא ניהל במהלך תקופת הנישואין ואשר קובעים את רמת כושר השתכרותו ושיפורה. מדובר ברשימה לא סגורה של נכסים, אשר כוללים בעיקרם מוניטין אישי, מוניטין עסקי, תואר אקדמי, רישיון מקצועי, דרגה מקצועית ועוד.

  המוניטין האישי מתבסס על האישיות והכישורים האישיים של בן הזוג וכן על הידע, ניסיון, מומחיות שלו ועוד. המוניטין העסקי מתבסס על המאפיינים של העסק של בן הזוג, במידה ויש לו כזה, איכות המוצרים או השירות שהוא מספק, שנות הוותק שלו וכדומה.

  על פי הפסיקה בארץ ניתן לכלול נכסי מוניטין וקריירה של אחד מבני הזוג במסגרת הרכוש המשותף של בני הזוג וזאת במקרים בהם אחד מבני הזוג, בדרך כלל הבעל, פיתח לעצמו קריירה במהלך תקופת הנישואין בעוד בת זוגו ויתרה על פיתוח הקריירה שלה כדי לתמוך בבעל ולטפל בביתם ובילדיהם המשותפים.

  כך לדוגמא יתכן גם מצב בו הבעל פיתח לעצמו קריירה בתחום ההייטק בעוד אשתו נותרה מאחור ומבלי שהיא רכשה לעצמה כל כושר השתכרות עצמאי משלה. כתוצאה מכך, במידה ובני הזוג מתגרשים, אזי נוצר ביניהם מצב של חוסר שוויון כלכלי קיצוני בשל פערי כושר ההשתכרות שלהם.

  על מנת לתקן עוול זה, קבע בית המשפט העליון שגם נכסי קריירה נכללים ברכוש המשותף וניתנים לחלוקה בין בני הזוג וזאת בתנאי שבן הזוג השני אכן תמך בבן הזוג בעל נכסי הקריירה ועזר לו להשיגם וכן במידה ופערי ההשתכרות הקיימים בין בני הזוג הינם משמעותיים.

  אופן חישוב שווי המוניטין העסקי, נעשה על פי שיטת שווי היוון הרווחים העתידיים שיופקו מהעסק ואילו אופן חישוב אופן חישוב המוניטין האישי נעשה על פי רשימה לא סגורה של קריטריונים בהתאם לנסיבות המקרה.

  קריטריונים אלו כוללים בין השאר את גילם של בני הזוג, מצבם הבריאותי, מספר שנות הנישואין שלהם, מספר שנות העבודה שנותרו להם, רמת השתכרות של כל אחד מהם, מידת ההשקעה של בן הזוג בנכסי הקריירה שלו ומידת התמיכה שהוא קיבל מבן הזוג השני ועוד.

  כמו כן, גם במקרה כזה תשלומי האיזון בין בני הזוג יכולים להתבצע באמצעות תשלום אחד גדול וחד פעמי או תשלומים חודשיים.

 • זכויות סוציאליות ופנסיה - על פי המצב החוקי בארץ גם זכות הפנסיה ויתר הזכויות סוציאליות הנובעות ממקום עבודתו של כל אחד מבני הזוג, כגון פיצויי פיטורים, פדיון ימי חופשה, קופות גמל ועוד, מהווים חלק מן הרכוש המשותף.

  כך גם קובע סעיף 5(ג) לחוק יחסי ממון אשר תוקן בשנת 2008 ואשר מגדיר בין כלל נכסי בני הזוג המיועדים לחלוקה שווה ביניהם, גם זכויות פנסיה עתידיות, קרנות השתלמות, פיצויי פרישה, חסכונות וקופות תמלוגים.

  בהתאם לכך, במועד הגירושין רשאי בן הזוג של איש ההייטק לקבל מחצית מזכויותיו אלו. מאחר שאנשי ההיי טק נהנים מתנאים מפליגים בכל הקשור לזכויות הסוציאליות ולפנסיה שלהם, אזי המדובר בסכומים בלתי מבוטלים.

  לשם כך, יש לערוך חישוב מהוון של הזכויות הללו באמצעות איש מקצוע, כמו אקטואר, המתמחה בכך ולאחר מכן לשלם לבן הזוג השני את מחצית שוויין.

תשלומי המזונות במסגרת גירושי הייטק

על פי החוק האב מחוייב בתשלום מזונות ילדיו הקטינים עד הגיעם לגיל בגרות. סכום מזונות הילדים נקבע בהתאם למצבם הכלכלי של שני בני הזוג וכן בהתאם לצרכים ורמת החיים של הילדים בתקופת הנישואים.

גובה התשלום הבסיסי המינימלי עבור כל ילד עומד כיום על פי הפסיקה על כ-1,300 ₪ לא כולל הוצאות מדור, חינוך, הוצאות חריגות והוצאות מדין צדקה.

מאחר שמשכורתם של אנשי ההייטק גבוהה בהרבה מהמשכורת הממוצעת במשק, מכאן שגם תשלומי המזונות שהינם משלמים גבוהים יחסית ולעיתים הנם אף כפולים מהמקובל.

כתוצאה מכך אנשי ההייטק אשר נקלעו לתקופת משבר כלכלי לאחר הגירושין עקב אבטלה, מיתון וכדומה, יתקשו מאד לעמוד בנטל המזונות המוטל עליהם.

במקרה כזה יהיה האב זכאי לפנות לבית המשפט ולבקש את הפחתת סכום המזונות בשל שינוי נסיבותיו האישיות.

בנוסף, בשנים האחרונות מתגבשת מגמה חדשה בפסיקה בעניין זה אשר שואפת להביא לחלוקה שוויונית בין ההורים לגבי נטל המזונות וזאת תוך התחשבות גם במשכורת ובמצבה הכלכלי של האם. במידה וגם האם נהנית ממשכורת גבוהה, הדבר עשוי להביא להקלה בנטל המזונות המוטל על האב.

עוד נקבע כי במידה והילדים מוחזקים במשמורת משותפת, כך שבני הזוג נושאים בנטל גידול הילדים באופן שווה וכי המשכורת של האם שווה לזו של האב או אף עולה עליו, אזי החיוב תשלום המזונות של האב יבוטל כליל.

קראו בהרחבה: איך קובעים את הכנסות ההורים בגירושין?

בנוסף לתשלום מזונות הילדים הבעל מחוייב על פי ההלכה היהודית גם בתשלום מזונות האישה כל עוד הם נשואים ועד למתן הגט. כלומר, על הבעל לשלם לאשתו מזונות גם במשך תקופת פרידתם ועד למתן הגט.

עם זאת, הבעל איננו מחוייב על פי ההלכה לשלם לאשה מזונות לאחר הגירושים וחיוב כזה יכול להיעשות רק בהסכמת הבעל, לרבות מכוח הסכם גירושים או הסכם ממון שנערך לפני הגירושים.

סכום מזונות האישה נקבע בהתאם לרמת החיים לה הורגלה האישה בתקופת הנישואים אם כי תוך קיזוז סכום הכנסותיה שלה.

מאחר שנשים הנשואות לאנשי הייטק בדרך כלל מורגלות ברמת חיים גבוהה, מכאן שגם סכום המזונות המשולם להן הנו בדרך כלל גבוה וזאת במיוחד במקרים בהם האישה איננה משתכרת כלל או במידה והיא משתכרת שכר נמוך יחסית.

לפיכך גם במקרה זה במידה והבעל נקלע למשבר כלכלי במהלך תקופת הפרידה ועד למתן הגט, הדבר עלול להכביד עליו מאד ולכן במקרה כזה יש לו אינטרס חזק לזרז את הליכי מתן הגט.

יחד עם זאת, במידה ולאישה יש הכנסות גבוהות אשר נובעות משכר עבודתה ו/או נכסים אחרים שבבעלותה כגון דמי שכירות שהיא מקבלת עבור נכסים שהיא שמכירה ניתן להתחשב בהכנסות אלו לצורך קביעת סכום מזונות האישה ולהפחית אותם בהתאם ואולי אף לבטלם כליל.

כמו בכל הליך גירושין גם במסגרת גירושי הייטק מומלץ וחשוב להיעזר בעורך דין אשר בקי ומנוסה בדיני הגירושין וזאת במיוחד נוכח המורכבות והייחודיות של גירושין אלו.

הדבר מומלץ בין אם אתה עצמך איש הייטק ובין אם בן זוגך הנו כזה וזאת במטרה לתכנן מבעוד מועד ובקפידה את הליכי הגירושין וכן במטרה למצות ולשמור על זכויותייך באופן מיטבי וככל שהניתן בנסיבות המקרה.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (17) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 17 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון