×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
לאורך 10 השנים האחרונות אנחנו עדים למגמה ברורה של יותר ויותר זוגות דתיים שמפרקים את ברית הנישואים ומתגרשים. מה הן הסיבות האמיתיות לתופעה?
למה יותר ויותר זוגות דתיים מתגרשים? הסיבות לגירושין במגזר הדתי
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

יותר ויותר זוגות דתיים מתגרשים בכל שנה...

      04/01/2021 14:03

התחתנת בגיל צעיר, מהר מאוד נולדו הילדים ובתקופה ההיא של הנישואים הכל היה נראה מבטיח. לאט ובזהירות למדת לחבב את בעלך, ליהנות מהתא המשפחתי ולהרגיש מסופקת מהמקום שאליו הגעת.

אבל לאורך השנים דברים התחילו להסתבך ובמהלך הדרך את וגם הוא, עברתם שינויים שלא התיישבו בהלימה אלו עם אלו.

כל אחד מכם פנה לכיוון אחר ועל אף הכאב שכרוך בכך, ריבים לא פתורים, שתיקות מתמשכות והתרחקות פיזית ורגשית, הביאו אתכם לתהום ביחסים.

חיזוק מעמד האישה בשילוב מגמות חברתיות הקוראות לשוויון זכויות בין נשים לגברים, גם בקרב הציבור החילוני, גרמו ליותר ויותר נשים להטיל ספק במערכת היחסים שלהן ולבחון מחדש את השאלה - האמנם אני נמצאת בזוגיות בריאה ומאושרת או שאני נשארת מתוך רק הרגל?

לא אחת לשאלה הזו אין מענה חד משמעי והתשובות שאת מצליחה לתת לעצמך הן מבולבלות, מעורפלות וסותרות.

בנקודה ההיא של החיים, ברגע שאת מבינה שיכול להיות והתשובה לשאלה ששאלת היא לא התשובה שאליה ייחלת, מתעוררים פחדים.

הפחד שמא אתם פשוט שני ישרים מקבילים שלעולם לא ייפגשו צבר תאוצה ולמרות ההבנה שייתכן והגיע הזמן לקחת החלטה אמיצה ולפרק את החבילה, פרידה עדיין לא באה בחשבון.

דיברתם על הקשיים בפתיחות, פניתם לגישור, אבל הבעיות שמציקות לא הרפו וכמה שלא ניסית להילחם כדי להחיות את הנישואים, שום דבר לא עזר והמצב רק הלך והידרדר.

על אף העובדה שהרבה זוגות מתגרשים בקרב הציבור החילוני ושגירושים הם כבר מזמן לא סוף העולם, כמי שבאה מבית דתי, עבורך הגירושין הם לא עניין של מה בכך ולכן את נזהרת.

בסקירה שלפניך ננסה לפשט את המצב הלא פשוט בכלל שעמו את מתמודדת ונביא לפנייך את הסיבות הנפוצות לגירושין במגזר הדתי, כדי שתוכלי לבחון האם חלקן רלוונטיות גם במקרה שלך.

כמו כן, ניתן עצות פרקטיות שחשוב להכיר לפני שמחליטים להתגרש, במטרה לסייע לך לקבל החלטה מושכלת ולהתנהל בצורה חכמה ומחושבת, היה ותגמרי בדעתך שאכן כלו כל הקיצים ואת מוכרחה לשים סוף לזוגיות.

הסיבות הנפוצות לפרידה וגירושין בקרב דתיים

היכרות עם הסיבות הנפוצות לגירושים בקרב זוגות דתיים אחרים, חיונית כדי לעשות אצלך סדר בבלגן.

לפעמים כשהדברים שמציקים לנו בתוך הקשר נשארים מוסתרים בתוך כותלי ראשנו, אין לנו דרך לדעת האמנם מדובר בבעיות רציניות או בזוטות שאפשר לפתור ולכן רצוי מאוד שתדעי מה הטריגרים שבגינם אנשים אחרים מהמגזר הדתי מחליטים להתגרש.

אגב, חשוב לציין שעל הסברה הרווחת שבגידות מהוות את אחת העילות הנפוצות לגירושין במגזר הדתי, אין זה נכון.

נישואים בגיל צעיר

אחד הגורמים הבולטים לגירושים בקרב דתיים, קשור בגיל. חתונה בגילאים צעירים מאוד עם אדם שלא בהכרח הכרת לפני, יכולה להיות סיפור הצלחה, אך מאידך, היא עלולה לגרום לצרות.

המעבר מהבית של ההורים לקורת גג משותפת עם בן זוג הוא מעבר דרמטי, מטלטל ולא פשוט והיעדר תכנון זוגי ופיננסי עלול להעיב על היחסים ולהכניס את הזוגיות למשבר כלכלי ו/או רומנטי.

כמו כן, לאורך השנים כל אחד מבני הזוג עובר תהליכים אישיים ומתפתח ואם אין תיאום ושיתוף בשינויים שכל אחד עובר, נוצר ריחוק שקשה לגשר עליו בהמשך.

גירושים מהירים מיד אחרי החתונה כמעט ולא קורים אצל זוגות דתיים ולפעמים המחשבה הטורדנית שאולי חבל שלא סיימתם את הקשר עוד בחיתוליו כשהיה ברור שהוא לא עתיד להתפתח למקום חיובי, חונקת את הנשמה ופוצעת את הזוגיות.

עקרות של בן/ת זוג

ילדים זה שמחה אבל מה קורה כשהמציאות מתנגשת עם התכניות שלנו ופתאום אחרי הנישואים מגלים אצל אחד מבני הזוג בעיה של עקרות.

במקרים כאלו, לא אחת התסכול והכאב המלווים את ההבנה שלא יהיו לכם ילדים, משתלטים על יתר הרגשות, מכניסים מתח רב לזוגיות ומעלים אצל מי מהצדדים תהיות בנוגע לגירושים ומציאת בן/ת זוג שעמו יצליחו להביא לעולם ילדים.

קראו עוד על עילות גירושין לפי ההלכה היהודית

חוסר בשלות להורות

ואם כבר מדברים על ילדים, גם חוסר בשלות להורות זו סיבה נפוצה שבגינה זוגות מחליטים להתגרש.

נישואים בגיל צעיר בחברה הדתית כרוכים באופן כמעט אוטומטי בילודה מרובה והילודה המוקדמת, בגילאים צעירים וללא הכנה מתאימה, בשילוב עם בסיס כלכלי שבהרבה פעמים הוא לא מספיק יציב כדי לכלכל את כל המשפחה, הופכים את הנישואים לגיהינום.

מחויבות לילדים ולצדה הניסיון לשלב בין אימהות לקריירה לא תמיד צולחים וכשהעניינים הללו בוערים, סוערים ומתפוררים, נוצרים מן הסתם קרעים גם בנישואים.

שקרים שהוסתרו

במידה וישנם שקרים שהוסתרו לפני החתונה כמו מחלות פיזיות ו/או נפשיות, יהיה קשה מאוד להמשיך לקיים את הנישואים.

שקרים שכאלו היו יכולים להיות הרי גורל בהחלטה אם להינשא או לא מלכתחילה ומשכבר הם נחשפו, לא רק שהם יכולים לפגוע בקשר, אלא שהסתרתם יוצרת משבר אמון.

על אף הרצון לשמור על המבנה הקבוע של המשפחה, שקרים הם טריגר רציני לפרידה.

קשיים כלכליים

כסף ובמיוחד ריבים ומחלוקות הקשורים בכסף, מהווים עילה נפוצה לגירושים בקרב זוגות רבים ובפרט אצל דתיים.

מלכוד כלכלי, חובות שנצברו, קמצנות, בזבזנות או כל אישו אחר הקשור בפן הכלכלי, יכולים להוביל לפירוק הנישואים.

מצדו השני של המתרס, תלות כלכלית גורמת לאנשים ובעיקר לנשים, להימנע מגירושים על אף שברור לכולם שזו ההחלטה הנכונה ומרחיקה נשים רבות שכלואות בתוך מערכת יחסים הרסנית מהחופש המיוחל.

בעיות בתקשורת

תקשורת היא המפתח לכל מערכת יחסים ובפרט כשמדובר על מערכת יחסים רומנטית.

נישואים שבהם אין תקשורת הם נישואים שמועדים מראש לכישלון ואם שני בני הזוג לא יעשו מאמצים אדירים כדי לפתור את בעיות התקשורת וללמוד לנהל שיח מכבד, אוהב וקשוב וכמובן, גם ללמוד לריב, רוב הסיכויים שבשלב כזה או אחר, מישהו מהצדדים ירגיש שהגיעו מים עד נפש וירצה לשבור את הכלים ולהיפרד.

אלימות במשפחה

אף אחת לא צריכה לחיות בשלום עם אלימות פיזית, אלימות מינית, אלימות רגשית ונפשית, אלימות כלכלית או אלימות מילולית.

היה ובן זוגך נוהג כלפייך ו/או כלפי הילדים באלימות, את מוכרחה לבקש עזרה מגורמי סיוע לנשים במצוקה ולדווח על כך.

נישואים בצל האלימות הם תמיד נישואים לא בריאים לאף אחד מהצדדים והם מסכנים גם אותך וגם את הילדים.

רגע לפני שמפרקים את החבילה...

במידה ואחת או יותר מהסיבות שהוזכרו לעיל רלוונטית גם בהקשר שלך ואת שוקלת בכובד ראש להתגרש, יש כמה דברים שכדאי מאוד שתדעי.

ראשית, ישנם הרבה מיתוסים על פרידה וגירושין ורובם לא מי יודע מה נכונים ואף מטעים.

בחברה הישראלית ובמיוחד בחברה הדתית והחרדית, נוטים להפחיד את האישה מההשלכות של גירושין ומזהירים אותך לא להיות עם יד קלה מידי על ההדק.

פירוק הנישואים נתפס אצל נשים רבות ככישלון אישי ומשפחתי ולצד תחושת האשמה והאחריות האישית על הפרידה, יש פחד עצום.

במעמד זה נדגיש שאל לך להיות מונעת מתוך פחד ובהתחשב בכך שאנו חיים במדינת חוק, אין לנשים סיבה ממשית לפחד מגירושים ובעיקר לא מההפחדות שנלוות אליהם.

למשל, זה לא נכון שאם בגדת ייקחו לך את הילדים. זה לא נכון שאם את זו שרצתה להיפרד ישללו ממך הזכויות על הרכוש וביניהן זכויות בדירת המגורים או תשלום הכתובה.

זה לא נכון שמסורבות גט לעולם לא יוכלו להתחתן שוב. זה לא נכון שבתי הדין הרבניים בהכרח מעדיפים גברים ובתי המשפט לענייני משפחה בהכרח מעדיפים נשים. זה לא נכון שאישה גרושה לא יוכלו להתחיל פרק ב' וכך הלאה.

מה כן נכון? זה נכון שתמיד עדיף להקדים ולהיות הראשונה שמגישה את הבקשה להליך הגירושין, גם אם היוזמה לפרידה היתה שלך וגם אם לא, שכן בגירושין, יש יתרון מהותי לראשוניות.

בנוסף, מומלץ מאוד להיעזר בעורך דין מנוסה לענייני גירושין כדי להבטיח שטובת הילדים תישמר וכמובן שגם האינטרסים האישיים שלך. יתרה מכך, עדיף להיות כנה מול עורך הדין שלך ולספר לו את כל האמת ובגדול, רצוי לתכנן את הגירושים ובכל אופן לא לפעול בפזיזות.

לקבל החלטה מושכלת ולהתגרש בכבוד!

הפחד להישאר לבד והחשש מפני הדרה חברתית והתמודדות עם חגים וטקסים שרק הגבר במשפחה רגיל לקיים, לא צריכים למנוע ממך לנקוט יוזמה ולפרק את הנישואים.

כאמור, אם הבנת שאין שום סיכוי להציל את הנישואים וההחלטה להתגרש כבר התקבלה, חשוב מאוד לפנות לייעוץ אישי אצל עורך דין מנוסה לענייני גירושין וזאת על מנת לנהל את ההליך בצורה מקצועית וחכמה ולהביאה לסיומו במהירות ועם מינימום נפגעים.

עורך דין המנוסה בתחום גירושין יפיג את התחושה הכואבת שזו את לבד מול כל העולם, ידאג לאינטרסים שלך ויקפיד לייצג אותך במקצועיות וברגישות, כדי שתוכלי לסיים עם הסאגה המתישה והסבוכה הקשורה בהליך הגירושין.

מגיע לך לחיות בקשר תומך ואוהב, מגיע לך לאהוב ועוד יותר מגיע לך להרגיש נאהבת ואם לא כך המצב – כנראה שהגיע הזמן ללכת ולחפש נתיב חדש, בתקווה שהדלת הבאה שתפתחי תהיה טובה ונכונה יותר עבורך ועבור ילדיך.

קראי עוד בנושא: התרת נישואין לפי ההלכה

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (10) דירוגים | דירוג ממוצע (4)
4 stars - based on 10 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון