×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
אין חולק על כך שדרך המלך לגירושין בהליך מהיר וחסכוני, הנה באמצעות גירושין בהסכמה של בני הזוג...
גירושין בהסכמה של בני הזוג - דרך המלך לגירושין בהליך מהיר!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

גירושין בהסכמה - דרך המלך לגירושין בהליך מהיר!

      14/12/2015 19:09

כמו בהרבה מקרים אחרים בחיים, כאשר הצדדים מגיעים להסכמה, לכולם הרבה יותר טוב, ובדרך כלל חוסכים הרבה אנרגיה, זמן וכסף. ובחיים כמו בחיים, גם כאשר מדובר על גירושין, הדרך הנכונה והחכמה להתגרש הנה בהסכמה.

ממש כמו שידעתם לקבל האחד את השני, להתחתן ולהקים משפחה לפני כמה שנים, גם עכשיו, כשמערכת היחסים נתקעה או עלתה על שרטון, צריך לדעת להיפרד ולפרק את החבילה בכבוד הדדי, מתוך הבנה, פשרה והסכמה.

גירושין בהסכמה הנם דרך המלך, הראויה והמכובדת, ככל שהדבר נוגע לבני הזוג ובטח במקרים שבהם יש לבני הזוג המתגרשים ילדים.

איך מגיעים להסכמה? איך אפשר להירגע, לשים בצד את האמוציות ולהתקדם בדרך המלך? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

ישנן שתי דרכים עיקריות לפיהן ניתן לנהל את הליכי הגירושין: במסגרת תביעה המוגשת לבית המשפט על ידי מי מבני הזוג, או במסגרת הליך המתנהל בהסכמת שני בני הזוג מחוץ לכותלי בית המשפט.

יחד עם זאת, אין חולק כי עדיף בהרבה לנהל את הליך גירושין בהסכמה, בשל יתרונותיו המובהקים של ההליך המתנהל ללא בזבוז זמן, אנרגיה מיותרת והרבה הרבה כסף.

למה כדאי להתגרש בהסכמה?

חסכון בזמן, כסף, ואנרגיות נפשיות: כידוע, הליך תביעה בפני בית המשפט לענייני משפחה הינו בדרך כלל הליך ארוך ממושך ומייגע, אשר כפוף ללוח הזמנים העמוס וצפוף של בתי המשפט בארץ. הליך גירושין יכול להמשך שנים ארוכות, שלאורכן כל אחד מהצדדים ישקיע משאבים פיננסיים ונפשיים מרובים.

מטבע הדברים, ככל שההליכים מתמשכים ומתארכים, כך גם גדל סכום שכר הטרחה שיש לשלם לעורכי הדין המייצגים את שני הצדדים, ומעבר לכך ישנן הוצאות נוספות כגון חוקרים פרטיים, אקטואר ועדים אחרים שיקחו חלק במאבק המייגע.

לעומת זאת, כאשר הליך הגירושין מתנהל בהסכמה, המדובר בדרך כלל בהליך מהיר וקצר בצורה משמעותית, וכך גם סכומי הכסף המיותרים נחסכים מכם.

גמישות ויצירתיות: כאשר מתנהלת תביעה בפני בית המשפט, הן הצדדים והן השופט כפופים לכללי סדרי הדין והראיות אשר חלים על דיני המשפחה. מצב דברים זה מגביל מאד את האפשרות להגיע לפתרונות גמישים ויצירתיים.

לעומת זאת, הליך הגירושין בהסכמה הינו הליך בלתי פורמלי לחלוטין, ועל כן הוא פטור מסדרי הדין והראיות אשר חלים על ההליך המשפטי. כתוצאה מכך יכולים הצדדים להגיע לפתרונות יצירתיים וגמישים אשר חורגים מהוראות החוק היבש, בשעה ששופטי בתי המשפט כבולים בפסיקתם להוראות החוק וההלכה.

הגדלת הסיכויים לסיום ההליכים בין הצדדים: מטרת ניהול ההליך בבית המשפט הינה בדרך כלל להכריע בין העמדות היריבות של הצדדים, ולבחור באחת מהן על פני השניה.

כתוצאה מכך, עלול הצד שעמדתו לא התקבלה לחוש כי זכויותיו קופחו שלא בצדק, ולהגיש ערעור על פסק הדין של בית המשפט. דבר זה עלול לגרור את הצדדים להמשך ארוך ומיותר של מעגל ההתכתשות ביניהם.

לעומת זאת, מטרת הליך הגירושין בהסכמה הינה לגשר בין העמדות המנוגדות של הצדדים, ולהגיע לפשרה מוסכמת ביניהם, המקובלת לחלוטין על שניהם. מטבע הדברים, פתרון מוסכם כזה עשוי להבטיח את סיום הסכסוך בין הצדדים כבר עם אישור הסכם הגירושין על ידי בית המשפט.

הגדלת הסיכויים לשיקום היחסים בין בני הזוג: סכסוכי גירושין הינם סכסוכים שבדרך כלל טעונים במתחים, כעסים, ורגשות שליליים עזים בין בני הזוג.

כאשר הליך הגירושין מתנהל בתוך בית המשפט לענייני משפחה, הסיכויים לפשר בין הזוג ולאפשר להם להגיע למצב של ניהול יחסים תקינים קטנים באופן משמעותי. שכן לא פעם בני הזוג מחפשים לפרוק את רגשות הזעם והתסכול ביניהם באמצעות נקיטת הליכים משפטיים נקמניים ומיותרים.

בנוסף, טבעו הפורמלי והנוקשה של הליך זה, מצמצם משמעותית את ההזדמנויות ליצירת מגע בין הצדדים, ומרחיק אותם עוד יותר זה מזה.

לעומת זאת, כאשר הליך הגירושין מתנהל בהסכמה הצדדים מצווים ומשתדלים לרסן את עצמם, ולהתנהג בצורה תרבותית ומכובדת זה כלפי זה. כמו כן, אופן ניהולו הבלתי פורמלי של הליך זה, מספק לצדדים הזדמנויות רבות להיפגש ולנהל מו"מ ישיר ביניהם, ולהביע את עמדותיהם בצורה חופשית וגלויה.

דבר זה מאפשר להם לעתים לפרוק חלק נכבד מהמתחים והתסכולים הקיימים ביניהם. כתוצאה מכך, יש ביכולתם להגיע לא רק להסכם גירושין ביניהם, אלא גם לשיקום היחסים ביניהם. ומאליו מובן כי ככל שהיחסים בין הצדדים ילכו וישתפרו, כך גם גדלים הסיכויים לכיבוד ההסכם על ידם.

כיצד מתנהל ההליך בהסכמה?

את הליך הגירושין בהסכמה אין כל חובה לנהל באמצעות עורך דין לגירושין או מגשר מקצועי. ברם ובשל מורכבות הליכי הגירושין, ההיבטים הרבים הכרוכים בהם והשלכותיהם לטווח ארוך, מומלץ מאד לנהלם באמצעות עורך דין מנוסה ומקצועי - גם כאשר המדובר על גירושין בהסכמה.

חשוב להבין כי ניסיונו של עורך הדין ובקיאותו בהלכות דיני המשפחה ופסיקת בתי המשפט, יסייעו לצדדים להתנהל בדרך להסכם ובהמשך גם לנסח ולחתום על הסכם גירושין תקף וברור.

במקרים רבים ובמידת האפשר, יכולים בני הזוג להסתפק בשכירת שירותיו של עורך דין אחד, אשר שניהם סומכים על המקצועיות והאובייקטיביות שלו, לצורך הייצוג של שניהם. כמו כן, כל אחד מבני הזוג יכול לשכור עורך דין בנפרד והדיונים יתקיימו במעמד הצדדים ועורכי הדין שלהם.

כך או אחרת, מומלץ מאד לבחור עורך דין בעל כישורים בין אישיים ורגשיים גבוהים. שכן, ככל שעורך הדין יצוייד בסבלנות ואינטליגנציה רגשית גבוהה, כך גדלים סיכוייו להביא לפשרה מוסכמת בין הצדדים בזמן הקצר ביותר וללא עיכובים מיותרים.

ככל שהמו"מ יתנהל בהגינות ובתום לב, כך גם גדלים הסיכויים להגיע להסכם בין הצדדים, ולכיבודו על ידם לאחר חתימתו ואישורו.

כלומר, יש לשאוף להסכם שהינו WIN-WIN המגן בצורה שיוויונית ומאוזנת על האינטרסים של שני הצדדים. וכמובן, במידה ויש לצדדים גם ילדים משותפים, מומלץ מאד שהם ישימו את טובת הילדים לנגד עיניהם וזאת בראש ובראשונה. אם אתם רוצים לדעת יותר על האפשרות להתגרש בהסכמה, אל תהססו לפנות ולהתייעץ איתנו.

שאלות? לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (6) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 6 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון