×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
בית הדין הרבני חייב אישה לתת גט לבעלה, שהיה גבר עגון, מאז הגיש תביעת גירושין במהלך שנת 2016.
פסק דין: בית הדין הרבני חייב אישה לתת גט לגבר עגון
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

בית הדין הרבני חייב אישה לתת גט לגבר עגון!

      31/07/2022 15:48

נהוג לסבור שתופעת העגינות מתרחשת בעיקר בקרב הנשים.

כלומר, שישנן הרבה יותר נשים מסורבות גט מאשר גברים מסורבי גט ואכן, מדובר בסברה נכונה, ואין חולק שבעיית העגינות שכיחה הרבה יותר בקרב הנשים מאשר בקרב הגברים.

עם זאת, מדי פעם מתפרסמים פסקי דין של בתי הדין הרבניים אשר מחייבים אשה לתת גט לבעלה, וזאת כפי שאירע בפסק הדין שניתן ביום 19.3.2019 בתיק הרבני 1065584-4 פלוני נ' אלמונית, אשר התנהל בפני בית הדין הרבני בחיפה ואשר עסק בתביעת גירושין שהגיש בעל נגד אשתו.

טענות הבעל

תיק זה עסק בזוג שנישא בשנת 1976 ונולדו להם 4 ילדים. בשנת 2016, כעבור 40 שנה, הגבר הגיש תביעת גירושין כנגד אשתו, בטענה שהיא סובלת מהפרעה בחיי האישות וכי הם כבר במשך 12 שנים ישנים בחדרים נפרדים, במהלכן הוא ניסה, ללא הועיל, לגבש עמה הסכמות לגירושין.

יתרה מכך, בכל פעם שהוא העלה את עניין הגירושין היא התנגדה ואף איימה להתאבד.

טענות האשה

האשה טענה שהיא סבלה רבות מאלימות מילולית וגם אלימות פיזית של בעלה וכי למרות זאת היא מבקשת להגיע עמו לשלום בית ולבחון את שיקום הנישואין בעזרת ייעוץ מתאים.

השניים הופנו לייעוץ על ידי בית הרבני אולם הייעוץ שקיבלו לא הוביל לשום מקום ולא צלח.

דו"ח עו"ס של יחידת הסיוע אף קבע שאין כל בסיס לקיום הליך שלום בית וכי לצדדים יש האשמות הדדיות קשות, בין היתר בגין התחזקותו הדתית של הבעל, שהחל להקפיד על שמירת השבת.

בעקבות זאת חזר הבעל על בקשתו להתגרש וגם האשה הסכימה לכך, באומרה "אין לי בעיה להתגרש כי גם לי לא טוב. השנה האחרונה היתה גהינום". בהתאם לכך ניתן להם פסק דין לגירושין ונקבע להם דיון לסידור גט.

זמן מה לאחר מכן הבעל גם עזב את בית מגוריהם המשותפים.

אולם, האשה לא טרחה להופיע 3 פעמים לדיונים לסידור הגט, תוך שהיא מתרצת זאת בכל מיני תירוצים רפואיים, כאשר פעם אחת היא אף הצהירה שאין לה כל כוונה להופיע.

בדיון סידור הגט הרביעי שנקבע לזוג בשנת 2019, 3 שנים לאחר פסק הדין לגירושין, הופיעה האשה וטענה לפתע שוב שהיא מעוניינת לנסות שלום בית.

עם זאת, היא גם אמרה "צריך הסכם שיהיה בדיבור טוב ולא בשקר ולרמות אחד את השני במה שמגיע אחד לשני, שכל אחד יקבל מה שמגיע לו".

הכרעת בית הדין הרבני

בית הדין הרבני קבע שהתנהלות האשה עד כה מעידה על כך שטענתה בדבר רצונה בשלום בית איננה כנה וכי היא מתחמקת מסידור הגט, לא בשל רצונה בשלום בית, אלא אך ורק על מנת לעכב את סידור הגט עד לגיבוש הסכם כולל בו כל אחד יקבל את חלקו.

עוד נקבע כי מי שמבקש בכנות שלום בית, עושה ככל שביכולתו ואף מעבר לכך כדי לפייס את שכנגדו, וגם לא נעדר מהדיונים בבית הדין, דבר שלא נעשה על ידי האשה במקרה דנן, שמעולם גם לא הזכירה את רצונה בשלום בית בכל בקשותיה הקודמות לדחיית סידור הגט.

בנוסף, היא גם הצהירה במפורש שהיא רוצה למעשה הסכם שבו כל אחד יקבל את המגיע לו.

משכך, ברור שכוונתה של האשה לעכב את סידור הגט אינה מחמת רצונה בשיקום הנישואין, אלא על מנת לגבש את אותו הסכם שאיוותה נפשה. כלומר, אין כל ספק שחיי הנישואין של בני הזוג הגיעו לקיצם וכי המחלוקת בין הצדדים אינה על עצם הגירושין אלא על תנאי הגירושין.

אולם, כאשר ברור לבית הדין שהצדדים הגיעו לסוף דרכם, והמחלוקת איננה על הנפש אלא על חלוקת הרכוש, אין מקום להנציח מצב זה לאורך ימים.

כשם שהבעל אינו יכול לעגן את אשתו, כך אין האישה יכולה לעגן את הבעל, ולכן יש לחייב את האישה בגירושין.

בהלכה נקבע שאף עיגון של שנה נחשב עיגון שיש להתיר בגללו לבעל לשאת אישה אחרת, קל וחומר כאשר האישה גורמת עיגון רב שנים, ואילו במקרה דנן כבר חלפו 3 שנים מפסק הדין לגירושין.

עוד נפסק בהלכה שכאשר בין בני זוג אין שלום בית והם גרים בנפרד, אזי עליהם להתגרש מדין תורה ואין רשות לשום צד לעגן, לא הבעל את אשתו ולא האשה את הבעל, בשום עיכוב מצד תביעת ממון.

בהתאם לכך נקבע שבית הדין לא יתן את ידו לעיגון כה ממושך של הבעל ללא הצדקה והמשיבה חייבת לקבל את גיטה לאלתר.

לפיכך הוחלט שהאישה חייבת להתגרש בהקדם, ויפה שעה אחת קודם. בהתאם לכך נקבע לזוג דיון נוסף לסידור הגט, כעבור 10 ימים.

לא ידוע מה אירע בדיון זה, אולם יש לקוות שהאשה אכן התייצבה אליו והסכימה למתן הגט.

קריאה נוספת בנושא:

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (1) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 1 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון