×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
6 טיפים חשובים שראוי ליישם במקרה שבו בעלך הקדים אותך ופתח בהליכי גירושין...
בעלך הקדים אותך והגיש תביעת גירושין? 6 טיפים חשובים לאישה
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

בעלך הקדים אותך בתביעת הגירושין?

      18/02/2020 12:31

בעלך הקדים אותך והגיש תביעה לגירושין? למרות שאת בטח לא מרגישה הכי טוב בעולם, זה בדיוק הזמן לפעול בקור רוח וביעילות לצורך שמירה על הזכויות והאינטרסים שלך.

בסקירה המפורטת שלפניך נסביר בהרחבה כיצד ניתן וראוי לפעול במקרה שגילית שהבעל פתח בהליכי גירושין.

מקובל לחשוב כי במידה ובעלך הקדים אותך, והגיש לפנייך תביעת גירושין בפני בית הדין הרבני, תוך שהוא כורך עמן את יתר התביעות הנלוות לתביעת הגירושין, כגון תביעות הרכוש, המזונות, והמשמורת אזי איתרע מזלך.

תפיסה זאת נובעת מהאמונה שבית הדין הרבני יפסוק בהכרח לרעתך ובאופן שיקפח את זכויותייך, להבדיל מהליך שהיה יכול להתנהל בבית המשפט לענייני משפחה.

למרות התפיסה המקובלת המדובר בטעות נפוצה. אמנם הטענה המקובלת לפיה בית הדין הרבני נח יותר לבעלים מאשר לנשים אינה דעה בלתי מבוססת בעליל.

בית הדין הרבני פוסק בדרך כלל בהתאם לדין המשפט העברי וההלכה היהודית, אשר נחשב לדין מיושן המפלה את האישה לרעה ביחס לגבר, בעוד שבתי המשפט לענייני משפחה פוסקים בהתאם לדין האזרחי-חילוני, שנחשב כדין מודרני הדוגל במתן שיוויון זכויות לאישה.

יחד עם זאת, טענה זו איננה בהכרח נכונה בכל מקרה הואיל וישנם מצבים בהם בית הדין הרבני דווקא מטיב עם האישה ביחס לבית המשפט לענייני משפחה.

כמו כן, יש הסוברים כי לאור הביקורת הציבורית המוטחת כלפיו בעניין זה, ישנם דיינים של בתי הדין הרבני אשר משתדלים לפסוק באופן הוגן ומבלי לקפח את האישה חלילה.

לפיכך ובמידה ובעלך הקדים אותך והגיש את תביעת הגירושין חשוב שתדעי כי עדיין אין המדובר בסוף פסוק מבחינתך, בכל הנוגע לתוצאות ההליך.

במקרה כזה מומלץ לפעול בהקדם האפשרי ובהתאם להנחיות שנפרט מיד.

6 טיפים שחשוב מאד שתיישמי ומהר!

ראשית, חשוב מאד שלא להשאר לבד ולכן יש להקדים ולשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בייצוג בהליכי גירושין.

לא פעם התקופה הראשונה בסכסוך גירושין הנה קריטית מבחינת תוצאות ההליך, ואילו טעויות הנעשות בתחילת הדרך קשות מאד לתיקון בדיעבד.

כמו כן, ישנם מהלכים שקל יותר לבצעם בתחילת ההליכים ובכל מקרה חשוב לתכנן אסטרטגיה אפקטיבית שתתאים למצב האישי-משפחתי שלך לפני הכל.

עורך דין בעל ניסיון בהליכי גירושין יוכל לבדוק את מהות התביעות של בעלך, להנחות אותך כיצד להיערך אליהן ולהגיב בהתאם לאסטרטגיה הנכונה מבחינתך.

בכל מקרה אל תחתמי על שום הסכם מכל סוג שהוא ולרבות זיכרון דברים, מסמך עקרונות וכיו"ב, מבלי שקיבלת ייעוץ משפטי קודם לכן. רק לאחר הפניה לייצוג משפטי תוכלי באמת להבין יותר לגבי משמעויות המסמך והשלכותיו על זכויותיך וזכויות ילדיך, וזאת גם אם בעלך טוען כי הוא איננו מיוצג על ידי עורך דין.

שנית, חשוב לבדוק האם יש מקום לתקוף את כריכת התביעות על ידי הבעל בתביעת הגירושין. שכן, על מנת שבית הדין הרבני יוסמך לדון בסוגיות הנלוות לגירושין, לא די בכך שהן תיכרכנה בתביעת הגירושין, אלא על הבעל להוכיח שהוא עומד בשלושה תנאים מצטברים:

  • כנות התביעה - כלומר שהוא באמת ובתמים מעוניין להתגרש ולסיים את נישואיו עם אשתו
  • כנות הכריכה - כלומר שהוא באמת מעוניין לדון בנושאים הנלווים בפני בית הדין הרבני, ואין הוא עושה זאת רק מתוך רצון לחסום את האישה מלדון בהן בפני בית המשפט לענייני משפחה
  • כריכה כדין - כלומר, שהוא פועל בתום לב דיוני, וכי הוא כורך כדין את התביעות השונות לתביעת הגירושין על ידי הצגת מסמכים רלוונטיים וראיות קבילות ובעלות משקל

לפיכך, במידה ונפל פגם בעניין זה, והבעל לא עמד באחד מבין שלושת התנאים המצטברים הללו, תוכל האישה לטעון שהכריכה לא נעשתה כדין, ועל כן אין לבית הדין הרבני סמכות לדון בסוגיות שכביכול נכרכו בתביעת הגירושין.

יחד עם זאת יש לטעון את טענת חוסר הסמכות בעניין זה בהזדמנות הראשונה, ולא יחשב הדבר כהסכמה מצידה לסמכותו של בית הדין הרבני לדון בעניינה.

שלישית, ככל שמדובר בתביעת מזונות ילדים, יש לזכור כי כאשר המדובר בתביעת מזונות מטעם הילדים עבור עצמם, אזי הבעל בכל מקרה לא יכול לכרוך אותה בתביעת הגירושין המוגשת בפני בית הדין הרבני, וזאת בהתאם להלכה הוותיקה שנקבעה בהליך בר"ע 120/69 שרגאי נ' שרגאי.

עם זאת יצויין כי ניתן לכאורה לעקוף הלכה זו באמצעות הגשת תביעה מטעם הבעל בדבר השבת הוצאות מזונות הילדים בפני בית הדין הרבני, וזאת במידה והאב גם משמש כמשמורן. במידה והבעל לא עשה כן רצוי שתזדרזי להגיש תביעת מזונות ילדים בפני בית המשפט לענייני משפחה.

כמו כן, גם לגבי תביעת מזונות אישה אין בהכרח מקום להיתפס לייאוש, מאחר שלעיתים בית הדין הרבני עשוי לפסוק לאישה סכום גבוה יותר מזה שיפסוק לה בית המשפט לענייני משפחה.

רביעית, העובדה שבעלך כרך את התביעות הנלוות בתביעת הגירושין עשויה לפעול לטובתך בנסיבות מסויימות, מאחר שתוכלי לבקש מבית הדין הרבני להורות על מתן צו למדור ספציפי עבורך, שהינו צו שיחודי לו, הואיל ובית המשפט לענייני משפחה איננו מוסמך לתת אותו.

מדובר בצו שיאפשר לך להמשיך ולגור בדירת המגורים המשותפת שלך ושל בעלך עד לתום הליכי הגירושין ביניכם. יתרה מכך צו זה יכול למעשה גם למנוע את מכירת הבית וחלוקת תמורתו בינך לבין בעלך לפני סיום הליכי הגירושין.

במידה והליכי הגירושין ימשכו זמן רב, אזי המדובר בצו בעל משמעות רבה מבחינתך, הן מבחינה כספית-כלכלית, והן מבחינה אסטרטגית, הואיל והוא יכול לשמש כאמצעי לחץ ותמריץ לבעלך לסיים את הליכי הגירושין.

חמישית, במידה ובעלך כרך גם תביעה למשמורת ילדים, יש לזכור כי בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה מפעילים בדרך כלל שיקול דעת דומה בעניין זה.

שניהם נוהגים למנות פקידת סעד אשר תכתוב תסקיר לגבי המסוגלות ההורית של שניכם. לפיכך, לא כל כך משנה בפני מי הוגשה תביעה זו, אבל כן חשוב שתגיעי לפגישה עם פקידת הסעד כשאת מוכנה אליה כראוי.

שישית, נסה לאסוף ככל האפשר ראיות כנגד בעלך ומיוחד ראיות שעשויות לקעקע את אמינותו בפני בית הדין.

במידה ואת חושדת שבעלך בגד בך חלילה, רצוי במידת הצורך לשכור שירותיו של חוקר פרטי אשר ינסה להמציא לך ראיות בעניין זה. יש לזכור כי בית הדין הרבני אינו רואה בעין יפה את מעשה הבגידה, והדבר בהחלט עשוי להשפיע על שיקול דעתו לטובת האישה.

בהמשך ל-6 הטיפים הנ"ל, נדגיש שוב כי אם נודע לך שבעלך הגיש תביעה לגירושין הדבר הראשון והנכון לעשות הוא לפנות להתייעצות עם עורך דין מנוסה בתחום. לא אמא, לא חברות ולא אף אחד אחר חוץ מאיש מקצוע שמבין ומכיר את דיני המשפחה, ויוכל להציע לך ליווי מקצועי.

שאלות? לחצי כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון