×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
הכירו את סמכויותיו ותפקידו של בית הדין הרבני! לחצו כאן לכתובות וטלפונים...
הכירו סמכויות בית הדין הרבני - תפקידה של הרבנות בישראל
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו
עורך דין מקצועי לדיני משפחה
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו

סמכויות בית הדין הרבני

      31/01/2018 07:54

בתי הדין הרבניים מהווים חלק ממערכת השיפוט הממלכתי בישראל. לבתי הדין הרבניים ישנן סמכויות שיפוט ייחודיות, שבלעדיות להם, וסמכויות שיפוט מקבילות, המשותפות לו ולבתי המשפט לענייני משפחה.

סמכויות השיפוט הייחודיות העיקריות של בתי הדין הרבניים הינן בענייני נישואין וגירושין של יהודים בישראל, אזרחי המדינה או תושביה, וזאת על פי חוק שיפוט בתי דין רבניים (נישואין וגירושין), התשי"ג-1953. לפיכך, בני זוג, יהודים, בישראל המבקשים להתגרש כדין, נזקקים לסידור גט בבית דין הרבני.

בנוסף, לבית הדין הרבני יש סמכות ייחודית לדון בענייני בירור יהדות, גיור והקדשות דתיים.

סמכויות השיפוט המקבילות לבתי הדין הרבנים הינן בנושאי מזונות נשים וילדים, משמורת ילדים והסדרי ראיה, חלוקת רכוש, אשר נכרכו כדין בתביעת גירושין שהוגשה בפניו. בנוסף, בתי הדין מוסמכים לדון בענייני אפוטרופסות, ירושה וצוואות, אך זאת בתנאי שניתנה הסכמת כל הצדדים לכך.

בתי הדין הרבניים נוהגים לפסוק בהתאם לכללי המשפט העברי וההלכה היהודית.

סדרי הדין בבתי הדין מוסדרים במסגרת תקנות הדיון בבתי הדין הרבניים בישראל-תשנ"ג, שהותקנו על ידי מועצת הרבנות הראשית לישראל, וחבר דייני בית הדין הרבני הגדול.

מאחר והמדובר בעניינים אישיים ופרטיים, הדיונים בבתי הדין הרבניים, בדומה לדיונים בבית המשפט לענייני משפחה, הינם חסויים ומתנהלים בדלתיים סגורות.

בהתאם לכך, גם פסקי הדין של בתי הדין הרבניים אינם מתפרסמים, אלא על פי בחירה של בית הדין לפרסמם. במקרה כזה פסקי הדין יפורסמו ללא ציון שמותיהם המלאים של הצדדים המתדיינים.

הרכב מערכת בתי הדין הרבניים בארץ

במסגרת מערכת בתי הדין הרבניים בארץ, קיימים כיום בארץ 12 בתי דין רבניים איזורים, אשר פרוסים ברחבי הארץ, כפי שמפורט בטבלת פרטי הקשר שלהלן. כמו כן קיים בית דין מיוחד לענייני גיור.

על החלטות בתי הדין הרבניים ניתן להגיש ערעור בפני בית הדין הרבני הגדול בירושלים.

על החלטות בית הדין הרבני הגדול ניתן לעתור לבג"צ, מכח סעיפים 15(ג) ו- 15(ד)(4) לחוק יסוד: השפיטה, אך זאת לגבי העילות הבאות בלבד: ההחלטה ניתנה בחריגה מסמכות, ההחלטה פוגעת בכללי הצדק הטבעי, וההחלטה סוטה או מתעלמת מהוראות החוק המכוונות לבית הדין הדתי.

בראש מערכת בתי הדין הרבניים בארץ עומד אחד משני הרבנים הראשיים לישראל, אשר גם מכהן כנשיא בית הדין הרבני הגדול.

לנשיא בית הדין הרבני ישנן מספר סמכויות הייחודיות לו, לרבות לצורך מתן אישור להטלת סנקציות על סרבני גט, לצורך מתן היתר נישואין לבעל, ולצורך העברת תיק מבית דין אחד למשנהו.

הדיינים בבתי הדין הרבניים נבחרים ע"י הוועדה למינוי דיינים, בהתאם לתקנות הדיינים (תנאי הסמכה וסדריה), תשט"ו-1955.

הוועדה מורכבת משני הרבניים הראשיים לישראל, שני דיינים של ביה"ד הרבני הגדול, שני שרים, שני חברי כנסת, שני עו"ד וטוענת רבנית. משכורות הדיינים משולמות ע"י משרד האוצר בממשלת ישראל.

מבחינה מנהלתית, החל מיום 7.7.2015 מערכת בתי הדין הרבניים מהווה יחידת סמך במשרד לשירותי דתות, לאחר שקודם לכך היא היוותה יחידת סמך במשרד המשפטים.

פרטי קשר וכתובות

שם בית הדין

כתובת בעיר

מספר פקס

בית הדין הרבני האזורי ירושלים

רח' עם ועולמו 4

02-6232396

בית דין הרבני האזורי באר שבע

רח' התקוה 4

08-6263920

בית דין הרבני האזורי אשדוד

שד' מנחם בגין 1

08-8678918

בית הדין הרבני האזורי רחובות

רח' בנימין 4

08-9492277

בית הדין הרבני האזורי חיפה

רח' יל"ג 28

04-8668122

בית הדין הרבני האזורי טבריה

כיכר העצמאות-רסקו

04-6725333

בית הדין הרבני האזורי פתח תקוה

רח' שפיגל 6

03-9312878

בית הדין הרבני האזורי תל אביב

רח' דוד המלך 33

03-6963997

בית הדין הרבני האזורי נתניה

רח' ברקת 3

09-8613225

בית הדין הרבני האזורי אריאל

רח' יהודה 15

03-9061690

בית הדין הרבני האזורי צפת

רח' וייצמן 6

073-2629397

בית הדין הרבני האזורי אשקלון

שד' דוד בן גוריון 19

08-6722503

בית הדין הרבני הגדול בירושלים

רח' אהליאב 5

02-6240936

קבלת קהל בבתי הדין הרבניים האזוריים מתקיימת בימים א'-ה' בין השעות 8:30 עד 13:30, לא כולל ערבי חג, חול המועד ומועדי ישראל. בימי הפגרה, לא מתקיימים דיונים וייתכנו שינויים בזמני קבלת קהל.

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי מהיר!

קרא עוד
שייך לנושא:   דיני משפחה   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (8) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 8 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון