×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
התברר לך שיש צו כנגדך צו לעיכוב יציאה מישראל? כך ניתן וצריך לפעול על מנת לבטלו...
ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ בהליך מהיר - כך עליך לפעול!
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו
עורך דין מקצועי לדיני משפחה
הניסיון המקצועי והוותק שלנו בדיני המשפחה עומדים לרשותך: פנו אלינו

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ?

      20/11/2017 10:55

הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ בהקשר של הליכי גירושין, נעשית על ידי בית המשפט לענייני משפחה, בית הדין הרבני וכן באמצעות הרשם בלשכת ההוצאה לפועל.

כמו כל החלטה של גופים אלו ניתן לעתור גם לביטול צו זה. לשם כך יש להגיש בקשה בכתב בדבר ביטול הצו בפני הגוף שהורה מלכתחילה על הוצאת הצו, בצירוף תצהיר לאימות העובדות שמתוארות בבקשת הביטול.

כמובן שלשם ביטול הצו יש צורך בפעולה משפטית, שרצוי לבצעה באמצעות ייצוג של עורך דין המתמחה בדיני משפחה ולא לבד, שאחרת הסיכויים לביטולו של הצו יקטנו בצורה משמעותית.

במסגרת הבקשה יש לפרט, בין היתר, את יעד הנסיעה, מטרת הנסיעה, תאריכי היציאה והחזרה מחו"ל, אופן מימון הנסיעה במקרה שהיא מוגשת על ידי חייב בהוצאה לפועל וכן הצעת ערובה וערבים הולמים על מנת להבטיח את שובו של המבקש ארצה.

יש להגיש את הבקשה זמן סביר ולא קצר לפני מועד הנסיעה המיועד, למעט במקרים דחופים של פיקוח נפש, מקרה חירום, או בנסיבות אישיות מיוחדות. כאשר אין מדובר במקרה דחוף כאמור, אלא כאשר מדובר למשל בנסיעה למטרת נופש, שבדרך כלל גם מתוכננת מראש, יש להגיש את הבקשה מבעוד מועד.

כך נקבע בהחלטת לשכת ההוצאה לפועל בתיק הוצל"פ (נצ') 10-99633-08-1 מיום 25.11.2015.

את הנימוקים לבקשת ביטול צו העיכוב יש להתאים כמובן לנסיבות בהן הוצא הצו מלכתחילה, תוך תקיפת השיקולים שהובילו למתן הצו. נדגיש שוב כי לצורך מיקסום הסיכויים לביטול הצו יש צורך לפעול באמצעות עורך דין מנוסה בתחום, במיוחד כשהמדובר על בני זוג עם ילדים בהליכי גירושין מורכבים.

נימוקים אפשריים לביטול צו עיכוב יציאה מישראל

על מנת לנסות ולבטל את הצו ניתן לעשות שימוש בכל נימוק הגיוני ומקובל, ובכלל זאת בעיקר באחד או יותר מתוך ארבעת הנימוקים הבאים:

 • לא הוכח שאכן קיים חשש סביר שיציאת הצד המבקש לחו"ל אכן תכביד על ביצוע ההליך או פסק הדין שניתן כנגדו.
 • צו העיכוב פוגע בזכות לחופש התנועה של המבקש יתר על המידה, מאחר ובכל מקרה ניתן להבטיח את שובו ארצה באמצעות הפקדת ערובות מתאימות.
 • הבקשה לצו העיכוב הוצאה שלא מטעמים ענייניים, אלא אך ורק על מנת להכביד על המבקש שלא לצורך, וזאת מתוך מניעים טקטיים על מנת להתישו במסגרת הליכי הגירושין ולהפעיל עליו לחץ בלתי הוגן להיכנע לדרישות הסחטניות של הצד שכנגד.
 • הנסיעה לחו"ל מיועדת למטרה מוצדקת. במידה והמדובר בנסיעה למטרה מיוחדת להבדיל ממטרת נופש למשל, כגון למטרות פיקוח נפש, מקרה חירום, או בנסיבות אישיות מיוחדות, חשוב לפרט ולהדגיש את נחיצות וחשיבות מטרת נסיעה זו.

כמובן שעורך הדין שמייצג אותך יכול לבחור לעשות שימוש באין ספור נימוקים נוספים בבקשה לביטול הצו, הכל לפי נסיבות תיק המשפחה שלך, כאשר כל מקרה נבדק ונמדד לפי נסיבותיו.

שיקולים בעד ונגד ביטול הצו

הדיון בבקשה לביטול הצו יתבצע בערכאה שקבעה את הצו המקורי.

לגבי השיקולים שיש לשקול בעת דיון בבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא כנגד חייב מזונות בהוצל"פ, קבע ביהמ"ש העליון במסגרת הליך רע"א 7208/93 וייסגלס נ' וייסלגס כי:

"במירוץ שבין הזכות להבטיח בדרך ראויה את תשלום המזונות לבין זכותו של החייב לחופש תנועה ויציאה מן המדינה - הזכות להבטחת מזונות עדיפה".

יחד עם זאת, בפסיקה גם נקבע כי ניתן ליצור איזון מתאים בין שתי הזכויות הללו וזאת באמצעות העמדת בטוחה הולמת להבטחת תשלום המזונות.

על מנת לקבוע מהי הבטוחה הולמת במקרה ספציפי, יש לשקול את גיל הילדים הקטינים שעבורם יש לשלם מזונות, סכום המזונות שיש לשלם, הקושי לגבות את המזונות בעבר ועוד.

לגבי השיקולים שיש לשקול בעת דיון בבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא כנגד ילדים קטינים בשל החשש שאחד מהוריהם יחטוף אותם לחו"ל, קבע בית המשפט לענייני משפחה במסגרת הליך תמ”ש (נצ’) 13612-06-14 ע.מ נ’ ט.ע כי יש לשקול את השיקולים הבאים:

 • גיל הילדים
 • זכות ההורה שנותר בארץ ומעוניין בקשר עם הילדים
 • טיב הקשר שבין ההורה שנותר בארץ לבין הילדים
 • האם קיימות ראיות או אינדיקציות לניסיון הגירה של ההורה שמבקש לנסוע לחו"ל עם הילד
 • ההיסטוריה של יציאות מהארץ של הקטינים והחזרתם
 • האם מדובר בביטול זמני של עיכוב היציאה מן הארץ או על ביטול קבוע
 • השלב הדיוני בו נתבקש צו עיכוב היציאה מן הארץ
 • האם המדינה אליה יוצאים הילדים חתומה על אמנת האג
 • האם המדינה אליה נוסעים הילדים הנה מדינה מסוכנת
 • שיקולים של תום לב
 • שיקולים של מידתיות בקביעת הערבויות

אינך מרוצה מההחלטה לגבי ביטול צו עיכוב היציאה? כל אחד מבני הזוג, הצדדים לבקשה, יכול להגיש ערעור בהתאם לחוק.

על החלטת רשם ההוצאה לפועל בבקשת הביטול ניתן להגיש ערעור לבית המשפט לענייני משפחה. על החלטת בית המשפט לענייני משפחה בבקשת הביטול ניתן להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי. על החלטת בית הדין הרבני האזורי בבקשת הביטול ניתן להגיש ערעור לבית הדין הרבני הגדול.

קראו בהרחבה: טובת הילדים שלך לפני הכל - במיוחד בהליך הגירושין!

קרא עוד
שייך לנושא:   דיני משפחה   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: ב.ס.ר 3, מצדה 9 בני ברק

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי | גוטמן צברי עורכות דין | מפת האתר | תקנון