×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
אולי תתפלאו לשמוע, אבל אמהות ונשים רבות שחושבות על הליך גירושים, נעצרות ומתמודדות מול אותם פחדים ומעצורים. זאת הדרך שלך לקבל החלטה נכונה ולהתמודד...
את לא לבד: על מה אמהות באמת חושבות לפני הליכי גירושין?
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
ייעוץ עורך דין בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו
גירושין עם עורך דין מנוסה
רגע לפני שמתגרשים חשוב לגבש אסטרטגיה שתתאים בדיוק לך: פנו אלינו

על מה אמהות באמת חושבות לפני הגירושין?

      08/12/2019 09:35

פרידות הן אף פעם לא קלות ובמיוחד לא כשמדובר בגירושים מאוחרים, אחרי שנים ארוכות של נישואים וכשמעורבים בכל הסיפור גם ילדים קטנים.

אימהות לפני הגירושים מוצאות את עצמן מתמודדות מול שאלות קשות, פחדים ובלבול. אי הוודאות בכל הקשור למצב החיים החדש שעתיד להפוך למנת חלקן ממש בעוד רגע, גורם לחוסר שקט מובהק ובצדק.

העובדה שכל כך הרבה זוגות בישראל מתגרשים, לא הופכת את משימת פירוק התא המשפחתי לפשוטה יותר.

המציאות מלמדת שאימהות גרושות ובפרט כאלו שנמצאות במשמורת מלאה על הילדים ומתפקדות כאימהות חד הוריות, נאלצות לבצע היערכות מחדש. זאת כדי להצליח להסתדר מבחינה כלכלית, רגשית ופרקטית.

מחשבות כמו מה אעשה עם עצמי אחרי הגירושים? מה יגידו בני המשפחה והחברים? איך אצליח להסתדר בלי בעלי? איך הפרידה תשפיע על הילדים? ועוד כהנה וכהנה, נשמעות ללא הרף מפי אימהות לפני גירושין.

בהנחה שכל הניסיונות להציל את הנישואים שלך כשלו ואת נמצאת לפני או בעיצומו של הליך גירושים, סביר להניח שגם את, כמו רבות אחרות, מוטרדת פחות או יותר מאותם שדים.

בשביל להפיג מעט את המתח שבו את שרויה, ריכזנו לפנייך את הסוגיות העיקריות שמטרידות אימהות לפני גירושין, כולל עצות מעשיות שבתקווה יעזרו לך להתמודד עם הפחדים.

לפרנס לבד: מחשבות על המצב הכלכלי

כסף זה לא הכל בחיים, אבל המצב הכלכלי בבית ועל אחת כמה אם מדובר בבית שעומד בפני פירוק, משפיע רבות על הגבר, האישה והילדים.

אימהות לפני פרידה וגירושין ובפרט כאלו שתפקדו לאורך השנים כעקרות בית או כמפרנסות משניות, נאלצות להתמודד עם פחד ממשי מפני עתיד כלכלי לא צפוי.

למרבה הצער, לא מדובר בפחד יש מאין, אלא בפחד ממשי, המבוסס על מקרי עבר. שאלות דוגמת האם וכמה דמי מזונות ילדים ומזונות אישה אקבל, האמנם הכסף של דמי המזונות יספיק כדי לכסות את ההוצאות, האם במידה ובגדתי זה אומר שאאבד את הזכויות על הבית וכך הלאה, לא מרפות.

אימהות שבן זוגן היה המפרנס העיקרי, לא יודעות מה יהיה ביום שאחרי וחוסר הוודאות הכלכלי, שגם ככה מלווה בקשיים נוספים שמביאים עמם הגירושים, גורם לאותן אימהות לעשות טעויות קריטיות בניהול הליך הגירושים.

אותן אימהות חוששות שמא יקחו מהן את הילדים ולכן הרבה פעמים הן מתנהלות בפזיזות ומוכנות לוותר על סכומי כסף גבוהים בזמן הגישור או עסקת הפשרה, רק כי הן מונעות מחרדה, מושפעות ממה שהגבר אומר ולא יודעות מה הזכויות שלהן כנשים בהליכי גירושין.

זה המקום להבהיר שבכל מקרה לא כדאי לפעול לבד. שכן, תמיד עדיף להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהליכי גירושין לפני שמקבלים החלטות שיכולות לעלות לך בהמשך ביוקר, תרתי משמע.

דאגה לילדים: איך הם יסתדרו?

מלבד המצב הכלכלי, אימהות לפני גירושין חוות דאגה בנוגע לגורל הילדים.

כל אמא יודעת שטובת הילדים היא לפני הכל, אבל העניין הוא שלא תמיד ניתן להבטיח שטובת הילדים אכן תישמר בכל מצב, לא כל שכן במסגרת הליך הגירושין.

אימהות שעומדות בפני פירוק התא המשפחתי, מוטרדות בעיקר באשר לנושא זמני השהות, האם הן יקבלו משמורת יחידנית, משמורת משותפת או שמא חלילה ייקחו מהן את הילדים.

כמו כן, תופעת הניכור ההורי גם היא מדאיגה ובמקרה שהגבר מנסה להסית את הילדים כנגד האם, עלול להיווצר מצב שבו אחד הילדים או יותר לא ירצה להיפגש עם האמא.

מצדו השני של המתרס, אימהות בזמן גירושים חושבות גם על החסך שעשוי להתעורר אצל הילדים בשל דמות האב המתרחקת, שבירת האידיליה על זוגיות בריאה ומאושרת בין ההורים וכיוצא בזה.

יתרה מכך, מעבר דירה במקרים רבים הוא צעד מתבקש, מה שמערער את היציבות הפרקטית והנפשית לא רק של האם, אלא גם של הילדים. פתאום במקום בית אחד יש שניים, לא תמיד הבתים קרובים פיזית זה לזה וצריך ללמוד איך להסתדר בהרכב החדש.

שאלה נוספת ומטרידה היא מה אם יקרה לי משהו אחרי הגירושים, מה יעלה בגורל הילדים אחרי שלא אהיה כאן עוד.

השאלה הזו מערערת גם היא את היציבות של האימהות ובמקרים שבהם הגירושים נעשים בצורה מכוערת והגרוש לעתיד הופך ממושא אהבה לדמות שנואה ולא צפויה, הפחד הזה מתעצם כפליים.

כדי להרגיע מעט את הדאגות הללו, כדאי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע ובפרט פסיכולוגים שמתמחים בענייני גירושין.

מעבר לכך חשוב מאד להבין מתי ואיך מספרים לילדים שאמא ואבא מתגרשים, מה חשוב לומר או לחלופין מה ממש לא כדאי להגיד, כיצד ניתן להמשיך לנהל שותפות הורית למען הילדים גם אחרי פירוק התא המשפחתי וכך הלאה.

כולנו מפחדים להישאר לבד!

אימהות לפני גירושין, כמו גם נשים שאין להן ילדים, מפחדות להישאר לבד.

הפחד להישאר לבד משאיר אותנו פעמים רבות בתוך מערכת יחסים גרועה ומתסכלת ואימהות חוות את החרדה הזו בעוצמה גבוהה.

בעוד שהתמודדות עם הסטטוס גרושה מציף אצל אחת תחושת רווחה, האחרת חווה חשש כבד לנוכח חזרה לעולם הדייטים, שלא נדבר על נישואים שניים.

אימהות לפני גירושים מפחדות שהן כבר לא אטרקטיביות כמו פעם, לא זוכרות איך לשחק את המשחק ולעיתים מרגישות שהן נכוו יותר מידי וחזק מידי כדי לפתוח שוב את הלב והראש.

הפחד מבדידות בא לידי ביטוי לא רק במובן הזוגי והרומנטי, כי אם גם בפן החברתי ומביא איתו שדים רבים.

לדוגמא, באיזה צד יבחרו החברים המשותפים? האם המשפחה של הגרוש לא תרצה לראות אותי יותר? איך אמצא זמן לעצמי ו/או לבילויים עכשיו שלא יהיה לי בן זוג שתומך? והאם הגירושים הם סימן לסופו הגמור של העידן הזוגי שלי.

אין תשובה חד משמעית לכל השאלות הללו וכל מקרה הוא שונה. מה שכן אפשר לומר באופן גורף, הוא שחלק ניכר מהאופן שבו החיים שלך ייראו, עם גירושים או בלי, תלוי בך ובשבילים שתבחרי לצעוד בהם.

אמנם השבועות והחודשים הקרובים לא עומדים להיות קלים, אבל תזכרי שהגירושים לא קרו סתם והקלישאה על הזמן שעושה את שלו רלוונטית גם כאן.

הזמן ירכך את הכאב, לאט ובזהירות את תלמדי איך להתנהל בחיים החדשים ובכל יום שיחלוף הטרדות בשאיפה יפחתו והשלווה תתפוס את מקומן.

עוד בנושא: כך תתחילי חיים חדשים אחרי הגירושין

קרא עוד
שייך לנושא:   גירושין   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (2) דירוגים | דירוג ממוצע (5)
5 stars - based on 2 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"כשצריך לפרגן: תודה ענקית לעורכת הדין גיטי גוטמן, שליוותה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. עורכת הדין גוטמן התנהלה בצורה מקצועית, נתנה יחס אישי והובילה אותי למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. אוגוסט 2019
"תודה מיוחדת לעו"ד גלית צברי, שפתרה סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
עמי א. ספטמבר 2019
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא הייתה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין ומאבק סוער. בזכות עורכת הדין במשרד גוטמן צברי החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם חתום"
קרן ב. אפריל 2019
"רציתי להגיד תודה לעו"ד גיטי גוטמן ולצוות משרדה הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה!"
יואל ד. ינואר 2019
"הגענו למשרד עורכות דין גוטמן צברי בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתן של עורכות הדין במשרד יישבנו את ההדורים ועל כך תודותינו"
אבירם פ. נובמבר 2018
"גלית היקרה: תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחת אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרת לי להתמודד בהצלחה ובכבוד"
רות ק. אוגוסט 2018
"המאבק מול הגרוש היה ארוך ומפרך, אבל בזכות עו"ד גיטי גוטמן הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2018

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 9:00 - 19:00

כתובת: דרך בגין 144א ת"א

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות לבעליו החוקיים של האתר © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון