×
רוצה להיפגש עם עורך דין מבלי לצאת מהבית?
לאור המצב בישראל ועל מנת לאפשר לך להמשיך ולקבל שירות משפטי מעולה, תוך שמירה על בריאותך ועל בריאות הציבור, משרד גוטמן צברי מפעיל שירות דיגיטלי אישי ומתקדם.
מהיום ניתן לנהל פגישת וידיאו עם עורך דין ממשרדנו, להתייעץ ולקבל תשובות - מבלי לצאת מהבית!
לקבלת מידע נוסף ותיאום פגישת וידאו פני/ה אלינו:
שלח פרטים
לאחר הגירושין ובעקבות הסדרי הראיה, אתה מוצא את עצמך חצי שבוע בלי הילדים וזה לא קל...
אבא אחרי גירושין: לקום למציאות של חצי שבוע בלי הילדים
לוגו דיני משפחה בכבוד הדדי
עורך דין לשירותך בטלפון: 072-3360526

חיפוש ייעוץ משפטי מהיר
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו
ייעוץ משפטי על משמורת ילדים
אנחנו יודעים שטובת הילדים שלך חשובה יותר מהכל - במיוחד עכשיו: פנו אלינו

מדריך לאבא: לקום למציאות של חצי שבוע בלי הילדים

      06/12/2021 10:32

כמה מאיתנו מוכנים להודות בקול רם בכך שלעיתים היינו משתוקקים להקפיא את הילדים רק למספר רגעים. לא חלילה שיקרה להם משהו רע וגם לא להשאיר אותם לשבועיים עם איזו בייביסיטר אקראית, אלא ממש לעשות סטופ ולחיות לכמה שעות או ימים כאילו היינו רווקים.

הפנטזיה הזו לזמן חופשי, מבלי שידביקו לנו את הכינוי 'הורה מזניח' או 'חרא של אבא', מתממשת אצל חלק מן הזוגות בעל כורחם, במצבים שבהם השניים מחליטים לפרק את החבילה ולהתגרש, מה שמאלץ את בני הזוג לקבוע משמורת על הילדים וכן הסדרי ראיה.

נדגיש ונאמר שמובן מאליו שאף אחד מאותם מפנטזים לא מתחתן ומביא לעולם ילדים במטרה להתגרש, אבל כאמור במשפט המוכר - האדם מתכנן תכניות ואלוהים צוחק.

לא נתעכב על השאלה מדוע כל כך הרבה זוגות בישראל מתגרשים, אלא נתמקד בעובדה שלאותה פרידה יש השלכות רבות על החיים ובפרט בכל הקשור בילדים הקטנים וביניהן השלכות רגשיות, כלכליות וטכניות.

במקרים שבהם הוחלט על משמורת משותפת, יצטרך כל אחד מההורים להתמודד עם מציאות חדשה של חצי שבוע בלי הילדים.

בוקר (טוב?) עולם חדש

לעיתים בלהט ההסכמים ומאבקי עורכי הדין על המשמורת, שוכחים להתכונן נפשית ופרקטית למציאות החדשה, מציאות של חצי שבוע בלי הילדים.

בין אם לאחר הגירושין עברתם לגור בנפרד ובין אם בחרתם בשיטת הקינון, שבה הילדים נשארים באותו בית וכל פעם ההורים הם אלו שמתחלפים, המודל הנוכחי הוא לא בדיוק התא המשפחתי שהכרת ושאליו היית רגיל במשך שנים.

פתאום מגיעים ימים ולילות שבהם אין צורך להשכיב את הילדים מוקדם ולישון עם אנטנות מורמות, האדם היחיד שבאחריותך להכין לו סנדוויץ' למחר הוא אתה ובשבת בבוקר אחת לשבועיים, יש לך את הזכות להתעורר מתי שמתחשק לך, בלי שיקפצו עליך בצחקוקים קטנים ומלמולים של "אבא קום!".

לצד הרגשת השחרור, צפות ועולות גם תחושות מעיקות של געגוע, אשמה ובדידות.

ההסתגלות למצב עלולה להיות מבלבלת ומשום שרבים נוטים להגיע אליו לא מוכנים, הם נופלים לתוך שינוי משמעותי וגדול, בלי ארגז הכלים המתאים להתמודדות בריאה עם הסטטוס החדש וכל הגורמים הנלווים אליו.

כדי להתחיל חיים חדשים אחרי גירושין ובמיוחד כאשר פתאום אתה נאלץ להיפרד לא רק ממי שהיתה אשתך, אלא באופן מסוים גם מהילדים שלך, אתה מוכרח לקחת נשימה עמוקה ולהתחיל לבנות את עולמך בזהירות ובתבונה.

פתאום לבד - ומה עכשיו?

הפחד מה-לבד ומהריקנות רלוונטי לא רק בהקשר של זוגיות מחודשת, אלא גם ובעיקר בשלבים הראשונים שלאחר הפרידה, בהיבטים האישיים של כל אחד כאינדיבידואל.

אל הפחד להישאר לבד, מחוץ למערכת יחסים ולא פחות מרתיע, עם עצמך ללא מטלות ובלי וויכוחים, נלווים גם פחדים נוספים וביניהם, החסך באהבה שהתרגלת לקבל מהילדים על בסיס יומיומי.

הימים שבהם הקטנים ישנים אצל גרושתך יכולים להיות מלאים בחוויות וריגושים, אבל אם להודות באמת, לפחות בהתחלה, הם עמוסים במחשבות חששות, הרהורים וערעורים.

חברים - חלק מהחברים המשותפים הולכים איתה, חלק נמצאים במערכות זוגיות משלהם ולא לגמרי פנויים לתת לך את תשומת הלב הנדרשת ועליך להבין מי נשאר בצד שלך ולא זאת בלבד, אלא גם מי באמת יכול להכיל אותך ולהקשיב ואת מי עדיף לשחרר.

כמו כן, כדאי להקיף את עצמך בחברים רווקים וגרושים חדשים ובקיצור, אנשים בסטטוס שלך שיוכלו להזדהות, לייעץ, לעודד ולהרים.

בילויים - קיים פער גדול ותמידי בין הצורך של לצאת לקרוע את העיר ובין הרצון למישהו (או מישהי) רציני לסיבוב. זה נכון שעדיין יש בילויים משפחתיים, אמנם במתכונת מצומצמת, אך ביתר הזמן, לפתע נפתח בפניך חצי שבוע שבו אתה האדון היחידי לזמן שלך.

קיים עולם שלם של בילויים שכבר שכחת מקיומם וביניהם, בשלב שבו תהיה בשל לכך, עולם הדייטים, אתרי היכרויות ואפליקציות. בקיצור, היצע מכל המינים, הצורות והגוונים, למטרות רומנטיות או סתם בשביל הפאן.

תחומי עניין - היתרון הכי גדול בגירושין הוא שאתה לא צריך לדפוק יותר דין וחשבון לאף אחד, לפחות רוב הזמן. סוף כל סוף אתה יכול לשבת בתחתונים מול משחק הכדורגל האהוב עליך ולצעוד בקולי קולות, לקבוע שלושה ערבי פוקר בשבוע, לשחק שעות בסוני או לקרוא בניחותא לפני השינה ספר או חדשות באפליקציה של ynet.

העניין הוא שאחרי כל אלו עדיין נשאר זמן פנוי והרבה וזה בדיוק הזמן, תרתי משמע, להרחיב אופקים, להתמכר לסוג ספורט שתמיד חלמת לעשות, להירשם ללימודי ערב ולגלות את עצמך מחדש.

האיזון בין ריכוז עצמי להורה מפצה

לצד כל האינדיבידואליזם שחודר אל חייך כמו רוח סערה והזמן הפנוי שאתה מרוויח, או מפסיד (תלוי את מי שואלים), עולות תחושות אשמה והרצון לשמור על טובת הילדים, גם אחרי הגירושין, גורם להורים לפעול לאו דווקא מהמניעים הנכונים ובמיוחד מתוך רצון לפצות.

מדובר בתופעה מוכרת בישראל, שבמסגרתה אבות ואימהות שהתגרשו חשים צורך לשלם על הזמן האבוד בכסף. הם קונים לילדים מתנות מוגזמות, מתחרים על תשומת ליבם ומנסים לתפוס את המשבצת של 'ההורה המגניב', כזה שאצלו שווה יותר להישאר לישון.

חשוב להתייחס לנקודה הזו בכובד ראש ולמצוא את האיזון בין גרוש ששכח להיות אבא לבין אדם שחי בהלקאה עצמית על היותו הורה לא מספיק "טוב".

ההבניות החברתיות והשיפוטיות מכל עבר לא בהכרח תורמות, או נכון יותר לומר, בהכרח לא. במקום לאפשר לסובבים ללמד אותך איך להיות אבא, כדאי שתעבוד עם עצמך ובמידת הצורך גם עם אנשי מקצוע - על איך להסתגל למתכונת החדשה ולהיות אבא גרוש, שמשקיע גם בילדים וגם בעצמו.

קראו בהרחבה: על מקרים שבהם חוזרים לזוגיות עם גרוש/ה לאחר הגירושין...

קרא עוד
שייך לנושא:   משמורת ילדים   
דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 (3) דירוגים | דירוג ממוצע (4)
4 stars - based on 3 reviews


קראו את ההמלצות עלינו:
"מסתבר שהליך גירושים לא חייב להיות מלא בסערות נפשיות ובדרמה. תודה לצוות עורכי הדין #1 בישראל, שעזור לי ולגרוש להגיע להסכם שמקובל על שנינו, בלי תביעות ובלי הוצאות מיותרות. אתם עשר"
קרן ב. אפריל 2023
"המאבק מול הגרוש היה ארוך, מפרך ועוד בתקופת הקורונה, אבל בזכותכם הגעתי לסוף המיוחל, להסכם גירושין מעולה מבחינתי והכי חשוב: לשקט נפשי ולהתחלה חדשה עבורי ועבור הילדים האהובים שלי. חשוב לי להגיד תודה על הכל!"
ליאת ח. דצמבר 2022
"תודה על שירות משפטי מעולה ויחס חם לאורך הליך הגירושין הלא שגרתי שלי. נשלחתם אליי כמו גלגל הצלה ברגע של משבר גדול בחיים המשפחתיים והאישיים שלי ושל הילדים ועזרתם לי להתמודד בהצלחה ובכבוד, בלי הליכים מיותרים ובלי לבזבז זמן"
רות ק. מרץ 2023
"הגענו למשרדכם בגלל סכסוך משפחתי בין 3 אחים שמנהלים חברה משפחתית ותיקה ומוכרת. נראה היה שאנחנו על סף פיצוץ ותביעות משפטיות שיובילו לקרע גדול במשפחה. בזכות הליך הגישור ובזכות חוכמתם של עורכי הדין במשרד יישבנו את ההדורים בדרך של כבוד הדדי ועל כך תודותינו"
אבירם פ. מאי 2023
"רציתי להגיד תודה לצוות המשרד הנפלא, לאחר שייצגו אותי ואת אחותי במאבק על צוואתו של אבינו המנוח מול הידועה בציבור, שניסתה להשתלט על רכושו של אבינו המנוח. זכינו לייצוג משפטי מעולה, שירות אישי, מקצועי ובמחיר הוגן!"
יואל ד. אפריל 2023
"ההחלטה להתגרש מבעלי אחרי 14 שנות נישואים לא היתה החלטה החלטה קלה ובעיקר פחדתי מהליך גירושין סוער, שממש לא מתאים לאופי שלי. בזכות המקצועיות והניסיון שלכם, החלטנו על הליך גישור שהסתיים תוך חודשיים וחצי בהסכם גירושין חתום, שקיבל תוקף של פסק דין"
כלנית מ. אפריל 2023
"מגיעה לכם תודה מיוחדת, לאחר שהבאתם לפתרון סכסוך משפחתי על ירושת אבינו המנוח, למרות חילוקי דעות שאיימו לפרק את המשפחה ולמרות הקשיים והמהמורות שהיו בדרכנו. אחרי 4 וחצי חודשים נושא הירושה הוסדר על הצד הטוב יותר"
אבנר ר. ינואר 2023
"צריך לפרגן ולהגיד תודה גדולה לצוות המשרד, שליווה אותי בתהליך הגירושין המורכב שעברתי ובפירוק העסק המשפחתי. התנהלתם בצורה מעוררת כבוד, במקצועיות רבה ותוך מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. היחס האישי שקיבלתי בתקופה הקשה בחיי עזר לי להגיע למחוזות של שקט נפשי"
לילי ס. נובמבר 2022
"תודה על ליווי משפטי בהליך הפרידה שלי מבן זוגי, כולל חלוקת רכוש ומשמורת על הילד המשותף שלנו. השירות האישי מכל צוות המשרד, האוזן הקשבת, הכתף התומכת ובעיקר הידע המשפטי והמקצועיות - ראויים לציון. תודה ושוב תודה על הכל"
מיקי ט. מאי 2023

לשיחת ייעוץ אישית בכל ענייני המשפחה מלא/י פרטיך:
הכתבות הכי פופולאריות בנושא:

הכנסו לפורום שלנו וקבלו תשובות לכל השאלות!
פורום גירושין ודיני משפחה
רוצה לקבל מענה מהיר ולהתייעץ עם עו"ד בענייני משפחה? יש לך שאלה או בעיה המצריכה התייחסות משפטית דחופה? הפורום המשפטי שלנו מנוהל על ידי עורכי דין בעלי ניסיון רב בדיני המשפחה ובהליכי גירושין ומאפשר לכל גולש/ת להכנס, לשאול, להתייעץ ולקבל מענה מהיר בכל ענייני המשפחה שמטרידים אותך. לחצו כאן לכניסה לפורום
רוצה לשמוע חוות דעת של עו"ד מנוסה? פנה/י אלינו:
072-3360526
info@good-divorce.co.il

שעות פעילות: 08:00 - 20:00

דרך מנחם בגין 132 תל אביב

עורך דין גירושין כל הזכויות שמורות © האמור באתר אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי אישי | מפת האתר | תקנון